Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш"

  • 70 672
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 97
leny_pld явно е съвсем естествено всички да се унасяме и дори да заспиваме, но и аз забелязах, че за разлика от "нормалния" сън, след който едва ли не ми се спи повече, след този се чувствам бодра и свежа...  Колкото до хипнозата с цигарите - в книгата има ли споменато, че може да заспиш  Thinking ? Защото сигурно си забелязала, че в раздела с въпросите за хипнозата за остслабване има отговор, че е нормално да заспиш...
  pina, a ти от какво се боиш, че не би пробвала ? Ако искаш да знаеш малко повече за метода му - шоуто му "I can make you thin" е качено в youtube - ето едно линкче  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=ggWZsve_UxI

# 31
  • Мнения: 11 747
leny_pld , благодаря за отговора! Аз не съм пушачка, но се интересувах за приятеля ми. Чудех се дали да не му предложа, евентуално да го улесни, но той е по- напред - скоро прави 3 месеца.

Alekstraza , не исках тук да пиша моите скептични виждания  Simple Smile ама щом питаш.
Първо не харесвам такъв тип литература - булевардна, която е написана с основна и почти винаги единствена цел печелене на пари от автора и издателя. Ако се огледаш наоколо - пълно е с панацеи! Всеки ти предлага да отслабнеш, да спреш цигарите, да загубиш тревогата си, да имаш самочувствие, да си намериш съпруг  Laughing да спечелиш пари, да станеш милионер и т.н., все от този род дивотии, тъй бленувани и недостигани от повечето хора.
От друга страна, знам че би могло да помогне. Подобни методи са от полза, дори и без помощни средства като книги и дискове, човек ако успее да се нахъси, да се мотивира, да се дисциплинира и прочие - получава се. И на мен ми се е получавало, но уви не държи за дълго. И ако става дума за цигари или друго подобно, което отказваш напълно и в един момент действително ти се изпарява влечението към него - ок, ама никой още не е спрял да яде и да е оцелял.
Ако вземем предвид и съвременния начин на живот - рекламите на храни на всяка крачка - телевизия, радио, билбордове, витрини и други. Стила на живот - да се излиза на ресторанти, да се ходи по гостита и рождени дни, именни дни, сватби, кръщенета, Коледа, Нова година, Великден и още да не ги изреждам... Човек все пак е социално животно. Според препоръките на подобен род книги, трябва да започнем да живеем като неадекватни и асоциални създания, с едничката цел да отслабнем. И после какво?

И още, и още в този дух, ама не ми се пише вече, бездруго много дълго стана  Simple Smile
Нямам нищо против метода, дано да греша и дано колкото се може повече жени се отърват от тежкото бреме на излишните телеса, по лесен и безболезнен и най- вече с дългосрочен успех начин!

# 32
  • Мнения: 97
pina, благодаря че сподели мнението си !  Hug Сега е моментът да споделя, че и аз бях на абсолютно същото мнение преди да си купя книгата (в никакъв случай не искам това да се приема като реклама ... все пак ще видим на 31. какво ще стане Wink ). В началото много се издразних на заглавието: "Мога да те накарам да отслабнеш" (истинският превод се оказа "Мога да те направя слаб"...) ! Помислих си: "Какво има да ме кара, аз вече съм си навита да отслабвам", но думата "хипноза" засили интереса ми, поради простата причина, че преди това бях гледала по новините психотерапевт, който помага да се откажем от цигарите, алкохола и дори наркотиците чрез хипноза... Та си казах : "Защо не?" Вече споделих за ровенето из чужди форуми и добрите резултати и това ме мотивира наистина да пробвам, защото имаше хора, които по 2 години вече запазват свалените си 20кг (и дори повече  #Crazy ) и не са качили нито грам...
  Аз също като теб съм сваляла килограми (наистина най-много съм сваляла 6, а после съм си наваксвала без да прекалявам в яденето  Embarassed ) и съм се отказвала от мн неща... Винаги съм се считала за човек с много силна воля и затова ми е непонятно защо така се провалям с отслабването. Отговора на Пол, макар и странен, ми харесва : "Не е достатъчна само волята, нужно е да се ре-програмира мисленето ви за храната" ... Не звучи особено лесно, но с неговите 4 правила наистина е просто ...
  И още нещо: както ти каза много диети те превръщат в асоциално същество, което мисли само за това кога и какво да яде (но не се замисля КАК яде) - намразила съм ги! Благодарение на последните спазвани диети (макар и някои от които резултатни), аз съм загубила желание да готвя и да ходя на гости, на ресторант ... и въобще навсякъде, където могат да ме изкушат с повече от варени зеленчуци и пилешка пържола. И не че не обичам зеленчуци и пиле, но след толкова диети дали вече ми се ядат  Thinking ... 
  Забелязах по авторската ти темичка, че обичаш да готвиш (а по снимките разбрах, че си истински кулинар  Crazy ) и затова само мога да те поправя, че именно методът на Маккена ти позволява да ядеш каквото искаш и когато искаш, ако наистина си гладен, ако ядеш бавно и съзнателно с наслаждение и спреш когато си сит! Удивително е как не те кара нито да се отказваш от готвенето, нито да се заробваш в кухнята и цял ден да готвиш за дадена диета...
  Хайде да се спирам вече Wink В заключение мога да кажа, че от мен резултати ще очаквате на 30. и ако имате някакви въпроси относо книгата - питайте  Party
 

# 33
  • Мнения: 0
Alekstraza
Съгласна съм с теб. Аз се храня по метода на Маккена или по-скоро - правилно - от 01.03 и вече имам резултат от -4 кг. Искам само да отбележа, че малката ми дъщеря, която сега е на почти 9 години се храни по този начин откакто се е родила и е нормално слаба. Никога не съм я карала насила да изяде последния залък, който й е останал, с оглед на това да не стане като мен. Тя никога не яде това, което съм сготвила или това , което има, а това, което й се яде, ако пък го няма - просто не яде /тове ме е вбесявало и понеже е слаба съм се принуждавала да й го купя/. Сега разбирам колко правилно  се е хранила. Съгласна съм с Маккена, защото всичко, което пише в книгата , ние го знаем, но не му обръщаме внимание. Той е направил задълбочен анализ на начина на хранене и се опитва да ни обърне внимание да се замислим какво правим със здравето си. В тази връзка искам да споделя с вас, че баща ми също е тома -неверник в това отношение, но намери книгата за доста поучителна, в момента се храни по този начин и свали 3 кг и това без да слуша диска. Така че мисля, че всичко е въпрос на вътрешно убеждение и умение да слушаш тялото си.
И без да бъда досадна ще ви кажа, че последния ми опит за отслабване беше с Дюкан - 20 кг преди две години, наскоро бях възстановила всички + още отгоре. Ефекта йо-йо при мен е в пълна сила. Няма де се откажа да бъда здрава. От все сърце пожелавам на всички да постигнат това , което желаят по най-здравословния за тях начин!  Simple Smile

# 34
Моята драма с отслабването е дълга. Никога не съм била дебела, но то около три години се опитвам да сваля няколкото излишни килограма (5-8). Прабвах какво ли не, включително и Дюкан, но всичко е с много временен резултат. Диетите ме довеждат до ужасно състояние - дерепсия, самосъжаление, отчаяние и т.н.

Имам книгата и слушам диска от 16 март. Не съм се теглила, но се чувствам по-различно. Знам, че ще успея този път и ще за постоянно. Казват ми, че съм отслабнала.
Спортувам 4 пъти седмично - фитнес и плуване, но това не даваше кой знае какъв резултат досега.

# 35
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Днес ми 5-ти ден,от както слушам диска!Направих,както обикновено в неделя баница,ами половината тава остана....(никога преди не се е случвало) това защото вчера пуснах диска и на мъжът ми сигурно  Peace

# 36
  • Мнения: 97
miREMI Браво, браво, браво  Simple Smile Hug -4кг за 3 седмици си е истинско постижение и то предполагам, че не по болезнен начин  Grinning (както при други диети)... Аз тоя Дюкан така и не го почнах главно, защото ми се струваше мн главоблъсканицата Laughing , но като каза вече за йо-йото и не съжалявам... Точно с това връщане на килограми и добавяне на нови е свързан горчивия ми опит с диетите  Sad
  И след толкова мъки вече имам да свалям 16кг, по мои изчисления - искам да съм 56 кг, понеже съм висока 1.66м... За жалост обаче съм 73,4 кг  Cry Но след това което споделяте тук съм обнадеждена, защото и аз като  ninkata1   оставям вече 5-ти ден храна в чинията си, напук на това, което ме е карала винаги баба ми - да я омитам!
  Ако искате споделете и вие колко кг. сте и колко искате да свалите  Rolling Eyes
 
  P.S.: Във връзка с това, което сподели miREMI за 9-годишната си дъщеричка, се сетих за 1-годишните бебета, които били оставени 1 месец сами да избират храната си. Както си спомнят тези, които са чели книгата, бебета подбирали така храната си, че тя съвпаднала с диетата, която учените измисляли с месеци! Така че наистина няма нищо странно, че децата избират точно това, което е полезно за тях (преди прекалено загрижените баби да се намесят, разбира се  Close ) ...
  Успехи на всички и задължително пишете като се теглите!  Stop

# 37
  • София-Варна
  • Мнения: 119
И аз съм 166 висока,искам да стигна 65-68кг,но последно преди да започна да слушам диска(18.03) бях 78 кг. Embarassed
В петък ми откриха и възел на щитовидната,ще изследвам и хормони,но това е друга тема (пак си търся оправдание за килата)
Ако някой има желание нека да направи табличка,аз имам,но не знам как!
Пожелавам на всички много минусчета!!!

# 38
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Извинявам се,че аз пуснах темата,но в последно време съм много заета,за да пиша EmbarassedКъм днешна дата-22.03,т.е. 22 дни след като прочетох книгата и спазвам метода на Маккена от теглото ми липсват 3 килограма и то съвсем незабелязано.Аз смятам,че за мен това е начина. PeaceИ аз спазвах Дюкан,свалих 8 килограма,задържах ги,но ми втръснаха протеините и това да се съобразявам постоянно какво хапвам.Сега хапвам от всичко,но в много малки количества на едно хранене.
Моята дъщеря е на 3.5 години и се храни мнооого бавно,никога не се тъпче...както правех аз,така че,дами,нека се учим от децата.
Успех на всички ,които са приели  четирите принципа за верен път към изграждане на правилни навици за хранене Hug

# 39
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Кои са "четирите принципа"?Аз много внимателно чета темата, схванах, че трябва да се хапва бавно, което може би  е единия принцип, някой компетентен ще каже ли кои са останалите три Heart Eyes?

# 40
  • Мнения: 7 733

- яжте, когато сте гладни

- яжте, само когато  желаете и никога, когато си мислите, че "трябва"

- яжте съзнателно и се наслаждавайте на всяка хапка

- спрете, когато си мислите, че сте сити

има и обяснения за всяко  Peace

# 41
  • Мнения: 0
До Аелис
Купих си книгата от книжарница"Пингвините".За хора ,на които им е писнало от диети и от йо-йо ефекта от тях.Много смислена програма,съдържа и диск за програмиране на съзнанието.Принципите в книгата му са четири и те са:
1.Яжте,когато сте гладни.
2.Яжте само когато желаете и никога,когато си мислите,че "трябва".
3.Яжте съзнателно и се наслаждавайте на всяка хапка.
4.Спрете,когато дори си мислите,че сте сити.

Тези уж познати ни принципи са разработени от него много мотивиращо и затова е хубаво да се прочете книгата.Основното е да се храним мнооого бавно,наслаждавайки се на храната и чрез множество трикове да върнем способността на организма да различава емоционалния и истински глад,а така също и да напуснем "Клуба на ометената чиния".
Мисля,че е по-полезно да се храним цял живот в разумни количества ,а не да започваме поредната диета от понеделник ,от първи и т.н.Той защитава и тезата,че повечето хора са пълни точно от диетите.Залага и на повече двигателна активност,но не и прекалено натоварване на организма.
Приложеният диск е релаксиращ.
Ако някой от вас е прочел книгата или има интерес към нея-тук е темата,в която може да се подкрепяме при промяна на хранителните ни навици.И един цитат от книгата:"Причината нищо да не е имало ефект преди е ,че през цялото време сте правили едно и също-системно сте прилагали диети.Единственото,което сте променили ,са рецептите.А дефиницията на безумието е-да се прави едно и също и да се очаква различен резултат."


Аелис - мисля, че наистина трябва да прочетеш книгата, осмислят се доста неща, които съм сигурна, че знаеш.
Аз хапвам от всичко, което ми се яде, когато съм гладна и се чувствам отлично. Най-важното е, че не мисля за храна, която да е диетична и с която да се нахраня и т.н.

# 42
  • Мнения: 0
Alekstraza, благодаря!  Joy newsm44
Сигурна съм, че ще постигнем добри резултати. Днес четох в един английски форум за един мъж, който е свалил 45 кг за две години. Аз лично ще съм безкрайно щастлива да си върна формата от младежките години и ДА Я ЗАДЪРЖА!!!
Лека седмица!  newsm10 newsm10 newsm10 newsm03 newsm68 newsm68

# 43
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
miREMI ,Herzen , благодаря ви за бързия отговор  bouquet!

# 44
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Момичета,да ви питам вие упражненията правите ли ги и кои по-точно?

Общи условия

Активация на акаунт