Как мислите да спасите бизнеса си?

  • 3 941
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Или, ако нямате такъв, какво мислите, че би трябвало да направи един фирмаджия, за да оцелее?
Ясно е,  идат трудни времена, за някои те са настъпили отдавна. Но ми прави впечатление като страничен наблюдател, че се взимат неадекватни мерки, които  затриват сигурно доста търговци, кръчмари, хотелиери.

Доста неориентиран въпрос  Simple Smile Имаме бизнес на световно ниво. Или поне покриваме изцяло една Белгия и отделно 3 континента по темата Simple Smile Оцеляването на дадена фирма зависи от много фактори, всеки го знае.  Wink
Като страничен наблюдател и неадекватните мерки - смешно е  Simple Smile Най-малкото един страничен наблюдател никога не би забелязал каквито и да било мерки, които затриват хотелиери и кръчмари  Peace
 Hug

# 16
  • Мнения: 93
Както в криза, така и извън нея: промоции, пакети с отстъпки, разсрочено плащане и много, много реклама. Освобождаването на персонал не решава въпроса, още повече когато се касае за качествен персонал. Според мен трябва да се мотивира и персонала да търси клиенти и за това да си получава бонуси. А най-важното според мен е да спрат да бълват глупости за криза и подобни простотии. Икномическата ситуация не виждам да се е променила особено, но хората са масово психирани от непрекъснатите тръбежи за криза и започват да действат глупаво-да си уволняват служителите или да ги съкращават, хората спират да си позволяват елементарни неща. Четох наскоро една книга на Майкъл Крайтън - "Състояние на страх", та там точно това се коментираше, колко е лесно да манипулираш хората на базата на техните страхове.

# 17
  • Мнения: 66
ние съкратихме разходите до минимум . за наша радост не ползваме кредити и заеми от банките , но за пореден път усетихме , че се правят опити за монополизиране и лека корупцийка в нашия бранш  Wink ще се борим до край  #2gunfire Joy

# 18
  • Мнения: 2 401
Най-малкото един страничен наблюдател никога не би забелязал каквито и да било мерки, които затриват хотелиери и кръчмари  Peace
 Hug

Не и такъв, който  е учил за това  Wink .  А твоя отговор е неадекватен  Hug

Четох наскоро една книга на Майкъл Крайтън - "Състояние на страх", та там точно това се коментираше, колко е лесно да манипулираш хората на базата на техните страхове.

Имам я тази книжка, но не и е дошъл реда още, ще гледам да я включа в близко бъдеще.

# 19
  • Мнения: 27 524
А твоя отговор е неадекватен  Hug

Щом казваш, може и така да е Peace Отговарям от моя гледна точка  Simple Smile

Или, ако нямате такъв, какво мислите, че би трябвало да направи един фирмаджия, за да оцелее?
Ясно е,  идат трудни времена, за някои те са настъпили отдавна. Но ми прави впечатление като страничен наблюдател, че се взимат неадекватни мерки, които  затриват сигурно доста търговци, кръчмари, хотелиери.

Самото питане само по себе си може да се нарече неадекватно  Simple Smile Най-малкото защото частният и дребен бизнес никога не се е толерирал особено по света  Simple Smile Кризата идва от съвсем друго ниво и ти самата го знаеш  Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 516
Блонди, сигурна ли си, че имаш бизнес? Частният и малкият бизнес обикновено са най-потърпевши в периодите на криза. Няма значение от какво ниво е дошла.

# 21
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
При нас засега е добре и сега гледаме да купуваме материали и машини.Докато другите са в криза да дръпнем напред Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Блонди, сигурна ли си, че имаш бизнес? Частният и малкият бизнес обикновено са най-потърпевши в периодите на криза. Няма значение от какво ниво е дошла.

Разбира се, че съм сигурна, що за въпрос?  Shocked
Разбира се, че частният и малък бизнес са потърпевши, но защо го смятате на 100 процента за всички, това не разбирам?  Thinking

# 23
  • Мнения: 516
Въпросът ми беше риторичен. Никой не смята, че малкият бизнес ще е засегнат на 100%. Въпросът е, че при него ще се усети най-трагично.

# 24
  • Мнения: 27 524
Да, така е  Hug Именно, защото, както мисля, че защото той никога и никъде не се е толерирал и поощрявал особено. Не изцяло, но в повечето случаи  Confused

# 25
  • Мнения: 175
Много фирми решиха първо да орежат разходите за реклама. Тъпо - сега е моментът да се рекламират, първо, за да имат повече продажби, второ, защото сега в медиите не е такъв фраш с реклами и ще изпъкнат, и трето, защото и медиите започнаха да правят отсъпки в цените. Тъпо според мен е също да се уволняват хора, които са натрупали опит и са показали лоялност. Екип не се събира така лесно. Мит е, че в момента лесно могат да се намерят качествени хора. Те вече са грабнати от някого, платени са добре и едва ли ще ги докопате. Според мен по-добър вариант е да се мине на половин работен ден например. А като си говорим за "Криза" има и един такъв момент, че собствениците на фирми се жалват, че печалбата им паднала примерно от 30 000 месечно на 20 000 и няма да могат да поддържат яхтата, трите къщи и двете любовници. Та има откъде да се свиват разходи си мисля аз... 

# 26
  • Мнения: 66
Цитат на: Флор и нейните мъже link=topic=377457.msg10406040#msg10406040 Частният и малкият бизнес обикновено са най-потърпевши в периодите на криза. Няма значение от какво ниво е дошла.
[/quote



напълно съм съгласна .

# 27
  • София
  • Мнения: 3 960
Ами с резерви се спасява бизнес, трябва да имаш пари поне за 1 година напред за лизингите, ипотеките, заплатите....Иначе няма как! Ако започна да си уволнявам хората или да не плащам ипотеката на офиса краят е неизбежен. Но много хора нямат резерви....Затова кризата е и пречистваща, ще отсее дребосъците, некадърните и мързеливите.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 155
Естествено, че първо се усеща при малкият бизнес - не при100%,ное нормално. Още повече ,че малкият бизнес обикновено е концентриран в 1 отрасъл и ако той тръгне надолу, няма с какво да го компенсира. По въпроса за скъращенията и намаяването на рекламата - всичко евъпрос наприоитети. Естествено, че не е добре да се спира рекламата, и че сега е момента да се рекламира, но на каква цена?Рекламата не е евтино удоволствие, и много хора предпочитат да се лишат от него за известно врем, за сметка на едо запазено работно място, например.Съкращеия на персонала- на първо време само на тези, от които можем да се лишим и лесно можем да заместим. Качествените кадри без проблем могат да поемат и техните функциии. Абе не е лесно и всеки търси начин, дано да свърши по скоро, че....

# 29
  • Мнения: 5 710
ама как да го спасявам, аз сега започвам ...
моите правила са прости  - започвам от малко, но, без заеми, ипотеки и лизинги, не блокирам мн. средства, таргетната ми гр. е специфична,  не си поставям много кратки и много високи цели. ще пиша пак след 3 месеца, ако съм над водата, де.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 00:03 от 10cent's

Общи условия

Активация на акаунт