Фотография 34-ти епизод

  • 16 374
  • 379
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 109
фрий, на мен ужасно ми напомнят моето детство и са м и много мили и носталгични. все едно са снимани преди 20 години. може би заради драперията отзад, кокичетата са ми спомен, обработката и цвета на ч/б.

# 31
  • Мнения: 0
nordina, за мен апарата е фокусирал на първата снимка със сигурност, но и на двете скоростта е много бавна. Пробвай автоматичен режим или много светлина  newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Цоп и аз барабар...

# 33
  • Мнения: 1 117
сега по ред:
Нордина, това е размазване от трепване, (motion blur), причинено от ниска скорост на затвора. На какъв режим снимаш - макро, автоматичен? Не го познавам този иксус, но възможно ли е да си минала на режим за нощни снимки, той предполага ниска скорост на затвора. Има ли ръчни настройки иксуса? Някой ако знае да каже.
Значи за да стане по-добре, първо ти трябва повече светлина, за предпочитане дневна, ако ли пък не - пробвай с настолна лампа, ама сложи нещо полупрозрачно пред светлината. Сложи апарата на поне 200 исо, и го подпри на нещо, снимай със самоснимачката, за да не трепва. Аз бях писала преди на мацките от темата за сниманите манджи - има едни стативчета около педя големи, струват 5-10-15 кинта, ще ти помогне много. А, и настройката на белия баланс я прави според осветлението - на крушка или на облак.

Флайбъл, това хубавото дете вече само в гръб ни го показваш, да не е почнала и тя да бяга от камерата?

Кукле ти нова светка ли имаш? Опитай да я насочваш към тавана, и да използваш отразената светлина. Много пораснала Галка!

Фрий, на мен тази първата с прибраните ръчичики ми хареса, точно защото се избятва деформацията на ръцете спрямо главата. Ама наистина носи носталгично настроение, като на раздяла.

шоши, калибриран е с Adobe Gamma, т.е. не претендирам за достоверност   hahaha

А на мен пък точно цветовете на снимката на Луис страшно много ми харесват!!!!  Просто се влюбих.


както вече се разбра, ти явно виждаш съвсем други цветове, или поне по-малко наситени, така че явно съм прекалила със синката аз.... hahaha Както не веднъж досега се е установявало, всеки вижда различни неща, аз си спомням, че на Муцуната монитора и на Деси виждат като моя.

Лекси, приятна е като тоналност, само ако имаш възможност да оправиш формАта на кадъра - сега нито е квадрат, нито е правоъгълник. Резни от ляво това дето наднича, а отдясно пусни малко повече. но внимавай да не застане в центъра де. Simple Smile

абе хора, за пръв път ми се случва, не мога да пиша коментари във фликър? под собствените си снимки - не мога да си сложа курсора в полето за коментар.... #Crazy все едно не ми работи мишката.... а пък другите полета и бутони работят? Дали повредата е в моя телевизор?

# 34
  • Мнения: 2 863
Аз да ви споделя нещо смахнато. Гледах "Cahageling"... не спах и изтрих почти всички снимки на дъщеря ми от профилите си.. Кажете ми, че съм луда... ще почна и аз да я снимам само в гръб......
Флайбъл, на мен много ми хареса.
Кукла кажи за светкавицата?
Фрий, не мога нещо да те намеря в тези снимки... Снимай пак, както казва Лоис Hug

# 35
  • Мнения: 4 371
Аз да ви споделя нещо смахнато. Гледах "Cahageling"... не спах и изтрих почти всички снимки на дъщеря ми от профилите си.. Кажете ми, че съм луда... ще почна и аз да я снимам само в гръб......
Какво е това?
Баща ми много ми се сърди, че слагам снимки на децата в нета.

# 36
  • Мнения: 6 899
Една приятелка се чуди дали да си купи Никон Д60, можете ли да ми кажете нещо за него?

# 37
  • Мнения: 1 639
Флайбъл, страхотна е, на мен много ми допада! Има ли друга светлина, или само със светкавицата я светна?

Има . Срещу нея е цяла стена с матирани прозорчета , но те започват може би 2 метра от земята.
Абе високо са.  Simple Smile


Free Soul , кометирах във фликр.
 За моята снимка , акцентът е една идея повече на стълбите. Това ми беше и целта като я снимах.

 Lois , това ми е периодично залитане. Позира детето, не се оплаквам.
 Имам доста снимки от лято 2007 само в гръб.  Mr. Green
И да , такива не се притеснявам да "показвам" на широката публика.

Jaly, какво е  "Cahageling" ?  Мисля , че е нормална малка доза параноя.
 

# 38
  • Мнения: 769
сега по ред:
Нордина, това е размазване от трепване, (motion blur), причинено от ниска скорост на затвора. На какъв режим снимаш - макро, автоматичен? Не го познавам този иксус, но възможно ли е да си минала на режим за нощни снимки, той предполага ниска скорост на затвора. Има ли ръчни настройки иксуса?
Забелязах,че като е на 400 ISO някак по бавно става снимката,сякаш задържа и се получава като двоен образ.Може би ми трепва ръката.Снимам на макро режим в повечето случаи.Няма ръчни настройки.

Снимката е правена  прозореца сутринта,тоест има сетлина.
Lois,благодаря newsm51
То не било когато трябва,ами сега когато фотографията е толкова напред.

P.S.Благодаря на всички ,които се отзоваха на питането ми.

# 39
  • Мнения: 1 584
пак ви изпуснах дирите  Confused

# 40
  • Мнения: 2 863
Аз да ви споделя нещо смахнато. Гледах "Cahageling"... не спах и изтрих почти всички снимки на дъщеря ми от профилите си.. Кажете ми, че съм луда... ще почна и аз да я снимам само в гръб......
Какво е това?
Баща ми много ми се сърди, че слагам снимки на децата в нета.

Дуци, филм с Анджелина Джоли.. много потресаващ... хем си знам как ще ми подейства, хем пак го гледах.....

# 41
  • Мнения: 2 109
никон д 60 е пръчка, да не си го купува. и д40 също не. няма автофокус.

# 42
  • Мнения: 919
Имам проблем, не мога да даунлоадвам снимките от камерата.. пуска се ютилитито но не са ми активни селекшъните и нищо.. фотото седи и мисли малко после се и3ключва
в момента тегля снимките пре3 малкия фотоапарат Rolling Eyes тоест кабела е ок..
къде може да е проблема? с Канон 450Д съм.

# 43
  • Мнения: 4 371
Не съм го чувала този филм и май по-добре Confused

Майра, засрами се и се поправи!

# 44
  • Мнения: 2 109
гаргамелска, изключи си автоматичното изключване на фотоапарата. опитай да видиш дали ще ги разпознава с друга програма (windows camera wizard)  ili направо с windows explorer. 
може нещо да си цъкнала по настройките на ютилитис и за това. и при мен се е случвало понякога, оправя се после (май с ристарт най-добре Joy )

Общи условия

Активация на акаунт