Къпане на бебето

  • 6 202
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Как къпахте бебето си след 6-тия месец(колко често)?

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 18:01 от nadq_

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Както преди това  newsm78 . Не мога да разбера какво те интересува конкретно  newsm78

# 2
  • Мнения: 92
всяка вечер или не?

# 3
  • Мнения: 428
Както и преди 6тия Laughing, т.е. всяка вечер - предполагам че това те интересува

# 4
  • Мнения: 2 374
Ами косичката не всяка вечер иначе телцето-да.

# 5
  • Мнения: 46 492
Като новородена, когато кожата й имаше нужда от естествения защитен слой - през 1-2 дни.
Като порасна, започна да лази, да се цапа и т.н. - тогава вече започна всекидневното къпане, което е нормално за по-големите деца и възрастните.

# 6
  • Мнения: 1 725
И до днес си я къпя всяка вечер, освен когато е болна, наскоро беше за първи път. Днес пак е нещо сополива и мисля да пропусна или пък да я топна в по-гореща вана, ще видя. По принцип я къпя за закаляване уж. Но като стана злояда и започнах да я слагам на нашата маса да яде самичка уж с педагогическа цел да прояви по-голям интерес към храната, голяма цапаница пада - и по пода, и по нея. На гушката и се събира също храна, а и след акане (веднъж дневно го прави, но често пропуска ден, щото толкова яде и няма какво да изходи  ooooh!) я почиствам само с мокри кърпи, така че друго си е банята вечер, и с хигиенична цел.  Peace

# 7
  • Мнения: 92
и аз го къпя всяка вечер въреки че педито каза през вечер.изградил си е някакви навици вече и ми се струва че заспива по-спокоен,незнам.вреди ли къпането всяка вечер по някакъв начин?

# 8
  • Мнения: 9 814
И до сега къпя детето си всяка вечер.
Както Не се сърди, човече е казала, колкото по-голямо е детето, толкова повече има нужда от баня.
А на възрастта на твоето дете, моето го къпех всяка вечер, а косата 3 пъти седмично.

# 9
  • Мнения: 46 492
... вреди ли къпането всяка вечер по някакъв начин?

На новородено да, защото кожата е нежна и се нуждае от естествения защитен слой, на голямо дете не - даже е задължително.

# 10
  • Мнения: 4 668
И до днес го къпем всяка вечер , само косата не !

# 11
  • Мнения: 1 763
От петия месец започнах да го къпя всяка вечер, преди това- през ден-два.

# 12
Доколкото разбирам искаш да не къпеш детето всяка вечер и питаш дали всички къпят децата си всяка вечер. Дъщеря ми като малка имаше а-типична кожа и дерматолога забрани всекидневните бани още на третия месец. Така че нея спрях да я къпя всяка вечер още на 3 месеца.

# 13
  • Мнения: 202
Аз го къпех всяка вечер,без косата.

# 14
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Косата я мия през ден, а тялото всяка вечер.

# 15
  • Мнения: 9 973
 Shocked всеки ден разбира се

# 16
  • Мнения: 204
Всеки ден тялото ,косата през два дни.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 529
Къпем си я всеки ден.
Изключения правят вечерите, в които сме на гости с нея до по-късно.
И когато беше болна, също не я къпахме.
Косата мием 1 път седмично, че и по-рядко  Whistling

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Косата я мия през ден, а тялото всяка вечер.
и аз

# 19
  • Мнения: 4 335
Косата я мия през ден, а тялото всяка вечер.
Peace

# 20
  • Мнения: 1 087
Откакто се е родил го къпя през ден или два.

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 23 072
Къпя детето през вечер. За твое успокоение, само в България има практика бебетата да се къпят всяка вечер  Peace

# 23
  • Мнения: 3 034
първите два месеца - през два дни, от третия до шестия - през ден, от шестия нататък - всеки ден. косата мия само с вода.

# 24
  • Мнения: 153
Всяка вечер го къпя  Peace Има изключения, но те са малко.

# 25
  • Мнения: 9 776
и аз го къпя всяка вечер въреки че педито каза през вечер.изградил си е някакви навици вече и ми се струва че заспива по-спокоен,незнам.вреди ли къпането всяка вечер по някакъв начин?

Няма как да навреди къпането Peace.
Моето бебе обича банята и гледам да не го лишавам от това удоволствие. Всяка вечер не, но през вечер го къпем. Е, понякога и в две последователни вечери - както дойде. Не сме по график. Като започне да се цапа от пълзене да речем, ще го къпем всяка вечер. Пък и лято идва Laughing. Къпи си детето както смяташ за добре, като му харесва, значи е Ок.

# 26
  • Мнения: 4 433
Всяка вечер тогава,мисля че към годинката почнах през.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Как къпахте бебето си след 6-тия месец(колко често)?

Всяка вечер!

# 28
  • Мнения: 10 008
Всяка вечер и с косата. И в Чехия бебетата се къпят всеки ден, не само в БГ.

# 29
  • Мнения: 46 492
Всяка вечер и с косата. И в Чехия бебетата се къпят всеки ден, не само в БГ.

Във всички бивши комунистически държави е така, говорим за нормалния свят ...

# 30
  • Мнения: 2 111
До 1 година я къпех всеки ден.
Сега я къпя през вечер,а косата 2-3 пъти седмично.

# 31
  • Мнения: 6 713
Всеки ден почнах да я къпа на 7-8 месечна възраст, преди това на 2-3 дена

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 328
Всяка вечер

# 33
  • Мнения: 1 558
Миех телцето от кръста на долу при всяка смяна на памперса,а целия го къпех през ден  Peace

# 34
  • Мнения: 92
аз пък знам,че до 6 месеца се къпе всяка вечер,а след това през-и така съм чувала че уж да му зарастват костите.незнам до колко е вярно това нещо newsm78 newsm78 newsm78

# 35
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
разбира се , че всяка вечер.

# 36
  • DE
  • Мнения: 521
Всяка вечер тогава,мисля че към годинката почнах през.
До 1 година я къпех всеки ден.
Сега я къпя през вечер,а косата 2-3 пъти седмично.

Добре, без да искам да прозвуча заядливо, обяснете ми защо, каква е логиката?

# 37
  • Мнения: 2 334
До 10-и месец я къпех всяка вечер а сега през ден защото и е много суха кожата но като се затопли малко пак ще си я къпя всяка вечер Peace

# 38
  • Мнения: 54
Ние къпем веднъж седмично. Когато е наакан го мием под струята на мивката само с вода. Така ме посъветва хазяйката - тя живее в Германия. Педито каза, че такава била "скандинавската система". Бабите естествено са в шок. Нас тримата обаче ни устройва.  Laughing Напоследък обаче е станал много тежък и ще почнем да се бършем с кърпички и за това ще се къпем по-честичко.

# 39
  • Мнения: 122
Всяка сутрин и вечер му мия дупето, лицето и ръцете. През деня, колкото пъти свърши голямата работа, толкова пъти го и мия от кръста надолу. Цялостно къпане напоследък правя по-рядко, тъй като на него нещо не му допада тази процедура Rolling Eyes На 7 мес. сме.

# 40
  • Мнения: 11 003
Всяка вечер сапунисвам само дупето и ръцете и обливам с вода. Цялото тяло и косата измивам със шампоан 2-3 пъти седмично. Ако е кисела или й се спи, само забърсвам с мокри кърпи.

# 41
  • Мнения: 343
Всяка вечер.

# 42
  • Мнения: 594
Косата я мия веднъж в седмицата, иначе тялото по принцип всяка вечер (но само с вода, със сапунче - през 2-3 дена). В момента нашия татко е с грип и от няколко дена го карам по съкратената процедура (лице, ръце, дупе и крака).

# 43
  • Мнения: 1 632
Всяка вечер къпя аз все още, внимавам със сапуните обаче!

# 44
  • Мнения: 5 026
Всеки ден до година и нещо, с главата, след това пак всеки ден, но без косата.

# 45
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Да, но не задължително всеки ден.

# 46
  • Мнения: 8 999
От раждането си, та до ден днешен, децата ми се къпят всеки ден. Както и ние с баща им. Косите мия на няколко дни /3 - 4 дни/. И четиримата използваме сапун и шампоан. Не мога да си представя, че ще се считам за чиста, ако само съм се обляла с вода. Това важи и за децата.
През лятото се къпем по 2-3 пъти на ден.
Не мога да разбера какво ви притеснява това къпане! Замазването само с топла водичка или мокри кърпи ми се струва супер нехигиенично.
А чиниите си всеки път ли миете с препарат, или само веднъж седмично?

# 47
  • Мнения: 2 005
Като бебе я къпех през ден-два,сега също,лятото-всеки ден.Тя има проблемна кожа и до днес,въпреки скъпата медицинска козметика.Всекидневното къпане влошава нещата,но няма как.

# 48
  • Мнения: 1 554
всеки ден Peace

# 49
  • Мнения: 2 448
От раждането си, та до ден днешен, децата ми се къпят всеки ден. Както и ние с баща им. Косите мия на няколко дни /3 - 4 дни/. И четиримата използваме сапун и шампоан. Не мога да си представя, че ще се считам за чиста, ако само съм се обляла с вода. Това важи и за децата.
През лятото се къпем по 2-3 пъти на ден.
Не мога да разбера какво ви притеснява това къпане! Замазването само с топла водичка или мокри кърпи ми се струва супер нехигиенично.
А чиниите си всеки път ли миете с препарат, или само веднъж седмично?

Предполагам мързелът.  Laughing
По темата, тялото всеки ден, косата през няколко дни. Така и до сега.

# 50
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
да всяка вечер.
След 9- я м. направо под душа. А след 10-я м. с баща му се къпят сами по мъжки.

# 51
  • Мнения: 666
Всеки ден го къпя откакто се е родил. Косата мия на 2-3 дена.

# 52
  • София
  • Мнения: 193
Зависи ,зимата по рядко -на 2-3 дена ,лятото всеки ден по 2 пъти  след разходка и вечер Peace. Става въпрос за цялостно къпане . Ясно е ,че ръце ,лице се мият често през деня. Задължително мия дупето при смяна на памперса ,ее понякога ,но рядко пропускам.

# 53
  • Мнения: 46 492
...
Не мога да разбера какво ви притеснява това къпане! Замазването само с топла водичка или мокри кърпи ми се струва супер нехигиенично.
А чиниите си всеки път ли миете с препарат, или само веднъж седмично?

Мисля, че съм ти отговаряла и в други подобни теми, но ще го напиша пак.
До 2 месеца я къпех всеки ден, появиха се сухи участъци по кожата, оказа се, че тези случаи въобще не са редки. Тогава педиатърката каза да разредя къпането и че ежедневното не се препоръчва при новородено, защото толкова малко дете има нужда от естествения си защитен слой, който ако се маха ежедневно, тя е изложена на агресивно влияние. Дерматити се засилват от това, а други се провокират.
При София проблемите изчезнаха веднага щом разредихме къпането  Grinning

С две думи - къпането през 1-2 дни няма недостатъци или риск, при ежедневното - има. Но пък всеки си решава, който иска да пробва - все пак това си е неговото дете и неговото здраве.

Иначе ръце, лице и дупе веднъж дневно - задължително.

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 101
Всяка вечер си я къпя, а косата  мия през няколко дена

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всеки ден я къпех косата също.

# 56
  • Мнения: 2 587
След шестия месец-всеки ден,даже и по често (падаше се лято и си правехме и слънчеви бани през деня)

# 57
  • Мнения: 2 110
Тялото всеки ден, косата през 2-3 дни. Лятото когато се потят повече и косичката по-често.

# 58
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Доскоро всяка вечер, но от 1-2 седмици през вечер.Косата винаги я мия заедно с тялото и винаги използвам бебешка пяна за вана и бебешки шампоан.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Къпя го всяка вечер.Сега, зимата ,е имало вечери,в които съм пропускала косата.

# 60
  • Мнения: 53
Не къпя всеки ден не защото ме мързи а защото детето ми има атопичен дерматит и препоръката на дерматолога ни е такава. Сама се убедих, че при нас всекидневното къпане усложнява проблема, но предполагам че след годинка нещата ще се оправят и ще я къпя не както досега веднъж на 2 или 3 дни а всекидневдно. Лице ръце и дупе мия ежедневно.

# 61
  • Мнения: 104
От началото досега го къпем през ден.Нямаме още 6 месеца, но мисля така да процедирам и за напред.Може би като започне да се цапа повече-на вън и/или лятото ще го къпем всеки ден  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 031
До 1 година всяка вечер

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Всеки ден, лятото и по няколко пъти на ден. Peace

# 64
  • Мнения: 242
през вечер къпане иначе само дупето Peace

Общи условия

Активация на акаунт