наследство чрез дарение

  • 20 328
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 155
Да, могат ако са обект на правото на запазена част- т.е. умира родителя дарил 100% от имот на едното си дете- тогава другите две деца и жена му могат да заведат дело и ще го спечелят. Затова се правят с покупко- продажба тези неща. Peace

Така, ако правилно съм разбрала думитети, следва, че при сключен брак, ако с родителите си сключа договор за покупко-продажба за имотите, които те искат да наследя от тях, моя съпруг няма право на тези имоти, които съм купила от тях и те са 100% мои и дори и да заведе дело, аз печеля?

# 46
  • София
  • Мнения: 38 431
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

# 47
  • Мнения: 155
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

Ииии, колко сладко звучи "Виви"  Hug , да бе, май е така. Е има ли начин да е само за мен след брака?  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 497
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

Ииии, колко сладко звучи "Виви"  Hug , да бе, май е така. Е има ли начин да е само за мен след брака?  Rolling Eyes

Има. Трябва да ти ги дарят, а НЕ да ги купиш от тях.

# 49
  • Мнения: 155
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

Ииии, колко сладко звучи "Виви"  Hug , да бе, май е така. Е има ли начин да е само за мен след брака?  Rolling Eyes

Има. Трябва да ти ги дарят, а НЕ да ги купиш от тях.

Благодаря   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 650
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

Ииии, колко сладко звучи "Виви"  Hug , да бе, май е така. Е има ли начин да е само за мен след брака?  Rolling Eyes

Има. Трябва да ти ги дарят, а НЕ да ги купиш от тях.


Благодаря   bouquet
Но в такъв случай брат ти или сестра ти могат да проявят претенции към дарението ти.

# 51
  • Мнения: 155
Vivi, мисля че това би било имущество, придобито по време на брака, на което имате права и двамата.

Ииии, колко сладко звучи "Виви"  Hug , да бе, май е така. Е има ли начин да е само за мен след брака?  Rolling Eyes

Има. Трябва да ти ги дарят, а НЕ да ги купиш от тях.


Благодаря   bouquet
Но в такъв случай брат ти или сестра ти могат да проявят претенции към дарението ти.

Да, това вече го разбрах  Wink

# 52
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Могат да успорят дарението , но ако не са спазени клаузите в договара за дарение./Например за гледане , издръжка или др/
Дилянке, бабати е дарила на братовчедати своята част ат апартамента , но баща ти има 1/3 от частта на дядо ти.

# 53
  • Мнения: 24 467
Могат да успорят дарението , но ако не са спазени клаузите в договара за дарение./Например за гледане , издръжка или др/
Дилянке, бабати е дарила на братовчедати своята част ат апартамента , но баща ти има 1/3 от частта на дядо ти.

Дарението и "договор за прехвърляне  на собственост срещу издръжка и гледане" са съвсем различни договори, не ги смесвайте. Дарението няма "клаузи" за дарения, то е "едностранен договор" /не едностранна сделка, а точно договор, с права за едната страна и задължения- за другата/. Договорът пък за ИГ не се отнася към цитираните вече сделки по ЗН, които могат да се атакуват от наследници със запазени части. Винаги се консултирайте лично със специалист, който ще ви отговори след като подробно изучи вашият случай и види вашите точно документи.
Форумът може да ви даде само идеи и насоки, решения- не.

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 12:53 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт