Стерилизация до кога?

  • 10 484
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
 Embarassed До кога стерилизирате шишетата за хранене.По колко пъти на ден,по колко минути???Най-вече до кой месец на бебчо???
А,другата питанка ми е по повод обличането,т.е. разсъбличането в толото време.  Nature SunnyЧетох разни отговори в темите ,но никъде не открих за по-малките бебчета.Все са писали мами на по-големшки. Two HeartsЕдна от мамите пише ,че както са облечени те с таткото -така и бебо и за това е кален и не боледува,но.....ние сме на 40 дни и хем ми се ще да го разсъблеча.....хем ме е страх.  33uuТа исках мнението ви за по-мъничките моля! lovekiss

# 1
  • Мнения: 372
Здравей мила,

1. За стерилизацията моята педиатърка ми каза да не стирилизирам не само на всяко хранене, а и на няколко дена веднъж. Тя е на мнение, че детето трябва да се сблъсква с бактериите и микробите в обкръжаващата го среда затова ми каза да не се самонавивам и да не прекалявам със стерилизацията и чистенето. Не бих казака че ти давам съвет просто ти казвам как беше при нас и не сме имали проблеми.

2. За обличането също ще ти споделя как аз правих. Анета родих на 27 юли, 15 дни след това бяхме на вън по памперс и боди с къс ръкав, без никакви покривала. Бих ти казала също че евентуално притопляне е по-опасно от изстиване. Един съсед - лекар пък ми каза, че децата имали по - засилена терморегулация, което във вашия случай ще започне да важи след около месец и трябвало да са по-леко облечени от родителите си защото по-лесно се потяли и се обезводнявали.
А пък най лесно е ти сама да му намериш цаката  Laughing, събличаш след 10 мин. пипаш нослето ако е студено - обличаш и така докато разбереш как му е добре.

Поздрави и не се притеснявай!

# 2
  • Мнения: 5 245
Желателно е да стерилизираш докато детето започне да пълзи,да пипа на всякъде и да лапа всичко което им попадне в ръчичките Wink Аз стерилизирах до 8 месец,макар че последните 2 месеца беше безсмислено.
Относно обличането,ами обличай го с една идея повече от теб,т.е. ако ти си с блузка с къс ръкав,на него сложи да кажем боди и една блузка с дълъго ръкавче отгоре.Все пак ще е и завито.А в чантата винаги си нови още нещо връхно,ако прецениш че е по хладно да го облечеш,че то времето все още "подлъгва"

# 3
  • Мнения: 46 488
За стерилизацията - напълно съм съгласна, че детето не трябва да живее в стерилна среда, но за мен шишенцата от мляко попадат в дуга категория, защото млякото е най-добрата среда за развиването на бактерии, а особено сега лятото е още по-опасно. Продължавам да ги стерилизирам и смята да го правя поне до годинка. Всичко останало - съдове от каши, пюрета и лъжички не стерилизирам, само мия. Използвам стерилизатор за микровълнова - по 10 мин.
За обличането не мога да преценя за бебе на вашата възраст  Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 807
До годинката стерилизирах всеки ден по няколко пъти, след това - по няколко пъти в седмицата - имам обаче електически стерилизатор, така че не ми е било в тежест Wink
Само слагам определеното количество вода в стерилизатора, включвам и хоп - след 10 минути всичко е стерилизирано  Grinning


За обличането - аз никога не съм обличала много, мисля че ще му е добре по къс ръкав и някакво дълго панталонче като начало - зависи как си обличала преди това, но ако е било в повече не може така изведнъж да го разсъблечеш изцяло.

Според мен обаче не трябва да го излагаш на слънце, т.к. кожата му е още много нежна.

# 5
  • Мнения: 64
Шишетата стерилизирах всеки ден докато станахме на 2 месеца,след това ведньж на 2-3 дни,с обикновен стелиризатор-става за 8-10 минути.смятам да продьлжа до около годинка.
за обличането-разсьбличане:както сьм облечена аз,само че в количката завит с одеалце,в най-топлите дни даже само тьнко чаршафче. yes

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм стерилизирала и проблеми не сме имали.

# 7
  • Мнения: 436
Стерилизирах до годинката.
Но сега се отрича нещо стерилизацията и аз смятам живот и здраве при второ бебе да не стерилизирам. Прекалената стерилизация води до алергии, както и гладенето на бебшките дрехи и вообще прекалената стерилност около нас.

# 8
  • Мнения: 218
Ние сме на 7 мес. и все още стерилизираме шишетата от млякото. Не съм питала докторката докога да ги стерилизирвам, но съм чувала че до годинката е хубаво да са стерилизирани.

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
За стерилизацията - напълно съм съгласна, че детето не трябва да живее в стерилна среда, но за мен шишенцата от мляко попадат в дуга категория, защото млякото е най-добрата среда за развиването на бактерии, а особено сега лятото е още по-опасно. Продължавам да ги стерилизирам и смята да го правя поне до годинка. Всичко останало - съдове от каши, пюрета и лъжички не стерилизирам, само мия. Използвам стерилизатор за микровълнова - по 10 мин.
За обличането не мога да преценя за бебе на вашата възраст  Embarassed
  202uu

И аз съм на това мнение.

# 10
  • Мнения: 3 777
Не стерилизирам, то и няма какво.
Бебчо се роди на 26 Декември и тогава ходеше само по боди и костюмче отгоре, загънат в одеяло. Цяла зима само така е бил. Нищо му няма, сега ходи по памперс и тениска.

# 11
  • Мнения: 532
За стерилизацията не мога да кажа.Стерилизирала съм само шишета за вода ( кърмим се ) до към 4 месец ( ако не се лъжа ).В началото всеки ден , след това по- рядко.
За обличането: ако искаш да го разсъблечи детето само нека да бъде постепенно.Не изведнъж.Нослето ще ти покаже най - точно как се чувства детето.Избягвай прякото слънце по обяд и не се притеснявай.Успех.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз стерилизирах шишетата до към 9-10 месец (с таблетките на Чико) после само ги измивах хубаво с бебешки сапун.Сега си мисля даже, че се попрестарах...  Rolling Eyes

# 13
Стерилизирала съм до 4 месец, след това само ги миа с веро и 4етка 6и6етата.

# 14
  • България-София
  • Мнения: 573
1. Аз също стерилизирах до към годинка, въпреки че лекаря ни каза до 6 месеца - обезателно. При това ми подчертаваше, че стерилизацията се прави преди употреба на шишетата/на вън остават стерилни мах 20 мин./ Ползвах на авент и на д-р Браун, но не помна колко минути  Confused
2. Колкото до обличането: родих на 9 май, а в Израел това си е вече як пек /около 30 градуса/ и ми казаха до 3 месеца да ги обличам в три ката дрешки - памучни естествено-потниче, боди с дълго ръкавче и гащиризон с ръкав. Реших да не го послушам и на 2 месеца ги разхвърлях по тениска и гащета и .... те посиняха EmbarassedВеднага и облякох и послушно изпълнявах това, което ми каже педиатърът. Освен това в БГ времето е толкова променливо, че не си струва да рискуваш - до 3 мес. е опасно да се разболяват.

Общи условия

Активация на акаунт