В самолет с бебе

  • 12 039
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 605
Ограниченията за багаж зависят от дестинацията и авиокомпанията. Из Европа е обикновенно 20кг на възрастен. Питайте авиокомпанията, не разчитайте на форума!

# 136
  • Мнения: 6 390
Това с водата не разбрах, носите си водата направо в шишето ли?
Такива пликчета с ципче трябва да потърся значи...

Тити
5.дена ама от кога броено? Mr. Green

# 137
  • Мнения: 7 605
Ели тези пликчета ги има в дм, по 1 литър са.
За бебета не важат тези ограничения. Просто водата/пиенето и яденето (бурканите) за бебетата ги сложете в отделна торба, която лесно се вади на контролите и ги показвайте. Няма страшно  Peace

# 138
  • Мнения: 6 390
мерси, аз се замислих че не знам къде се продават такива...

# 139
  • Мнения: 169
Момичета , аз носех ,мляко една кутия затворена и никои нищо не каза, а водата беше в термос- и слава богу че в самолета ако бях искала и вода можеха и да ме набият  Mr. Green.
За багажа е 20 плюс 10кг а за ръчният е 5 плюс 5- за бебе и възрастен - но моят полет е трансконтинентален- така че не съм сигурна дали и това има значение.

# 140
  • Мнения: 11 314
Когато е за бебета,не правят проблеми за количеството на водата. Направи ми впечатление, че са станали малко по-благосклонни към течностите на багажа. Визирам трите летища, през които минах сега - Франкфурт, Мюнхен и София. Не знам как е по останалите.

# 141
  • Мнения: 494
Здравейте, да се отчета след поредното пътуване- Америка- България. Като цяло пътуването мина много добре. Аз пътувах с Бритиш еър и съм много доволна. В презокеанския самолет стюардесата ме пита дали искам басинет или стол. При предния полет имаше само басинет и дребосъка го беше страх да стои там и реално ние не го използвахме затова аз пусках стол. Дребосъка много хареса стола и съм много доволна. През цялото време си стоя там и наблюдава хората, дори поспа малко. Много удобен се оказа стола и много бързо мина времето.
Ние пътувахме през Лондон. Това, което ме възмути много там е, че на проверката на багажа ми извадиха всички неща от бебешката чанта- шишета с вода и фабрично запечатани купени пюрета и ме накараха да пия от всички бутилки вода и заделиха половината пюрета и ме накараха да ги отворя и да ги опитам. Аз казах, че пюретата са за детето и не искам аз да ги ям, освен това като ги отворя и ще се замърсят, но жената ми каза, че ако не ги опитам пред нея ще изхвърли всичко. Излишно е да казвам, че ги опитвах всички. Голяма глупост ми се стори това лично на мене. Сега съм на бг земя и след два месеца ще пиша пак за това как е минало пътуването на обратно. 

# 142
  • Мнения: 169
Добре дошла ALFI,- е това с пюретата е малко гадничко ,но важното е че бебко е бил спокоен и си е харесал стола.

# 143
  • Мнения: 703
... Това, което ме възмути много там е, че на проверката на багажа ми извадиха всички неща от бебешката чанта- шишета с вода и фабрично запечатани купени пюрета и ме накараха да пия от всички бутилки вода и заделиха половината пюрета и ме накараха да ги отворя и да ги опитам. Аз казах, че пюретата са за детето и не искам аз да ги ям, освен това като ги отворя и ще се замърсят, но жената ми каза, че ако не ги опитам пред нея ще изхвърли всичко. Излишно е да казвам, че ги опитвах всички. Голяма глупост ми се стори това лично на мене. ..

Да,такива са,за съжаление .. smihesorry
и на мен ми се случи подобно нещо преди 4 год.

Общи условия

Активация на акаунт