Препоръчаите ми готварска книга на английски език

  • 2 902
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Мили мами от съвсем скоро започнах да се уча да готвя, тъй като живея със свекърва ми за момента и не ми се налагаше.За съжаление тя не може да готви бг кухня тъй като е бразилка.Бихте ли ми препоръчали каква книга да си купя на английски, та да може и тя и мъжа ми да помагат с ученето ми Simple Smile
Предварително ви благодаря !!!

P.С Може и съвети за други готварски книги на български за мен... Laughing

# 1
  • Мнения: 4 629
http://www.amazon.com/Traditional-Bulgarian-Cooking-Atanas-Slavov/dp/0781805813

Тази ми харесва на мен. Има богат избор от рецепти и са малко поамериканчени (лесно се приготвят в тукашни условия) Simple Smile

# 2
  • Мнения: 131
Благодаря ти milf за бързия отговор...  bouquet

Може и книжките да са от бг книжарници-не е проблем.Така или инача сестра ми ще ми ги купи...

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
На Джейми Оливър съм фен аз, имам няколко от неговите книжки . Препоръчвам, повечето неща са доста лесни за приготвяне. За типично българска кухня на английски има няколко в превод, но не са особено добри.

# 4
  • Мнения: 2 752
На Джейми Оливър съм фен аз,...
Вярно, че нещата му са съвсем прости за приготвяне, но като го гледам колко му е мръсна кухнята и съдовете, в които готви  Sick направо ми е гнусно понякога.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Има такъв момент  Mr. Green Ама аз само крада идеи, не му хапвам манджите  Mr. Green

# 6
  • Мнения: X
Ето това са част от моите,много са сполучливи.Има и по-елементарни ,и по-засукани неща.

http://hihonas.blogspot.com/search/label/%D0%93%D0%9E%D0%A2%D0%9 … D0%98%D0%93%D0%98     

# 7
  • Мнения: 131
А тези книжки на Джеими Оливър за каква кухня са-международна т.е. популярни ястия или нещо по-специализирано?

Сиренце би ли ми казала ако знаеш и някои преведени дори и да не са толкова добри,че нещо не мога да открия никакви,а търсих в сайта на пингвините...

Красимира благодаря ти за препоръките,но твоите книжки са по-тясно специализирани ,а аз искам нещо по-общо и лесно,защото сега започвам с ученето да готвя...би ли ми препоръчала нещо такова..

# 8
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Рецептите на Джейми Оливър са доста лесни (според мен  Peace), кухнята му е "популярна", с доста силно италианско влияние. Ако искаш, може да погледнеш негови рецепти в сайта, който е дала Сиренцето - в графата "Recipies". За мен, най-лесните, като за начинаещи са от книгата "The Naked chef".

Много ще се радвам, ако можеш да споделиш някоя рецепта на свкърва- бразилка (извинявам се за офф-а Simple Smile).

Общи условия

Активация на акаунт