КЪРМАТА не само като храна...

  • 10 593
  • 73
  •   0
Отговори
# 45
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Точно това е идеята - с хума става идеално Grinning И въобще във всякакви други маски, където се съдържа мляко, можеш да ползваш кърма Grinning

# 46
  • Мнения: 543
За мен кърмата освен най - добрата храна е и невероятно лечебно средство.
Когато бебето ми беше на три месеца - леко му се простуди главичката и съответно очите почнаха да гурлясват - едното не можее да се отвори дор, когато бебето се събуди. По съвет на моя приятелка, пътеводната ми светлина в кърменето, изцърках директно кърма в очичките, като зашитото полека -лека се отвори. На следващият сън - нямаше проблеми със залепването и така - буквално за един ден решихме "гурлясалия" проблем! Не можех да повярвам, че стана толкова бълзо, аз продължих да пръскам по 1-2 пъти следващите ден - два, просто за тотално изчистване. Когато казах на лекаря, че съм капала кърма - той ми каза, че съм постъпила неправилно и е трябвало да му капя капки. Не се аргументира защо съм постъпила неправилно. В последствие от друг източник разбрах, че повечето доктори не препоръчват кърмата, защото е сладка и се опасяват да не се запушат слъзните каналчета. Аз мисля, че рискът не е много голям, тък като окото се навлажнява от чуждата намеса, и бебетата пускат по някоя и друга сълзичка.
Мазала съм му също така някои пъпчици, ухапани от насекоми, или появили се незнайно как и минават светкавично за часове.
В носа също бих капала, но не ми се е налагало. Общо взето имам чувството, че мога да лекувам всичко с кърма.
Накрая - чудесна е за успокоявае на разранени и изтормозени зърна - мажеш и оставяш да си съхне, бебешка слюнка също не е излишна...
А за маските и козметичните процедури - жал ме е да я харча за такива цели. Въпреки, че и там кърмата би свършила чудеса, според мен!

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Ние също имахме възпалени очички и ни бяха изписали Фуциталмик. Като прочетох, че е антибиотик, а детенцето ми беше на 1 месец, не посмях да го слагам. Майка ми ми предложи да капя кърма ден два и ако не мине, да слагам лекарството. Дотогава бях промивала с преварена вода, с физиологичен разтвор и т.н.,но секретите ставаха повече и по-оранжеви! За няма и два дни капане по 4-5 пъти на ден, очичките минаха! Сега от време на време едното пак има по малко секретче (ама това е защото таткото го целува и мачка непрекъснато и си го опира в дрехите, с които ходи навън, колкото и да се карам Crossing Arms) и като капна 1-2 пъти, минава!
Искам да ви питам за нослето - имаме стафилококи и вече 7 дни неуспешно ги лекуваме с Бактробан Sad Вече не знам какво да правя! Ако започна да капя кърма по колко пъти и по колко капки да слагам? И като засъхне вътре няма ли съвсем да не може да диша човечето? Само да кажа, че хремата ни е задна и едва вадя сополките след промивка с Диснемар? Предполагам, че ще ни изпишат Коларгол днес, но вече ми писна от тези лекарства! #Cussing out Даже смятам да отложим първия Пентаксим, страх ме е с тази хрема Sad

Благодаря много предварително!!! Hug

# 48
  • Мнения: 857
Моето бебе също има хъркане в нослето, но се проявява вечер. Според нашата педиатърка също е назад, но не е притеснително. Не виждам защо да не капнеш малко кърма - по 1-2 капки първоначално.

# 49
  • Мнения: 3 869
Eх, добре че сте изровили темата!!!
Аз драстично намалих козметиката откакто бебето се роди, спрях всякакви кремове, маски и пр. творения на химическата промишленост, но прекаляването години на ред не може да се оправи от раз. Сега ще пробвам с кърма, както го прави фата морган (  bouquet) - хем е толкова лесно и бързо, хем няма химия Simple Smile
На бебето нещо му се лющи темето - мислех, че е понеже от време на време си дере главата, но не - на другите места няма, само на темето. Зехтинът помогна няколко дни, но без краен положителен резултат. Сега ще пробвам с кърма и ще докладвам!

# 50
  • Мнения: 253
Аз мисля че тази практика отдавна е отречена .

И защо да я отричаме, от личен опит мога да кажа, че когато бебка се роди и й се появиха пъпчици по лицето през първите дни, намажех ли я с коластра/кърма веднага изчезваха. Също и когато ми се разраниха зърната постоянно си мажех гърдите с кърма и определено ми помогна да се възстановят за 2 дни, освен това кожата на гърдите ми стана много гладка и хубава.

# 51
  • Мнения: 3 638
Аз вдъхновена от резултата започнах да мажа и вечер  Flutter Само сега се замислям как ще я караме като спра да кърмя, но поне си имам още една причина да го правя колкото се може по-дълго  Wink Започвам да се замислям да си замразя "резерв" за черни дни, но май тогава се губят много от полезните вещества  newsm78

За разранените зърна и аз няма да се уморя да го повтарям, че е чудодеен лек. С това кърмене и от двете гърди без почивка не знам иначе как щях да издържа  Whistling

 

# 52
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Чудесна темичка!
С кърма сме си лекували очните раздразнения всички вкъщи и ефекта наистина е невероятен!

Ще взема и аз да се пробвам с маски за разхубавяване с кърма. newsm03

# 53
  • Мнения: 5 539
Чак сега разбирам еволюционния смисъл на течовете от другата гърда по време на кърмене. Ами че това си е директно нанасяне на бебешко тоалетно мляко върху тялото на бебето. Laughing
Аз маски не съм правила, но съм пробвала действието на кърмата при хрема, при конюнктивит и няма грешка.
А докато гърдите ми течаха по-силно, кожата наоколо беше станала видимо по-подхранена и по-красива.

# 54
  • Мнения: 9
Отначало, докато се регулира кърмата ми се цедих след всяко кърмене. След известно време с една лъжичка обирам "каймакът". С него си мажа лицето, ръцете и зърната (отначало бяха много разранрни). Останало мляко слягам във водата, в която къпя детето. Сега вече ми се е регулирала кърмата спямо нуждите на малкия и цедя само, колкото да обера "каймакът" и да има за лицето ми. Убедих се, че няма по-добро мазило за кожата ми. Като спра да кърмя, надявам се да не е скоро, незнам с какво ще си мажа лицето. Летвата много се качи.

# 55
  • Мнения: 3 869
Аз да докладва Grinning
Много добре се отрази мазането с кърма на бебето - кожата на главичката се заздрави видимо за часове! А и телкова лесно - цврък-прък и мажеш - няма съхранение, няма консерванти, оцветители и пр...
При мен по-малко се забелязва разлика, но опревелено е в пъти по-лесно и поне биологично чисто (за безплатното да не говорим!)  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 267
я да побутна темичката малко.И аз съм за , че кърмата помага макар,че имаме ужасни секрети в очичките още от родилното,първоначално капах в очичките,но не ни помогна,педи ни предписа фуситалмик и почнах да ги мажа с него и има по - добър резултат,макар че още не са оздравели.За лицето в началото и аз се мазах,но сега нещо си забраввм,трябва пак да почна че кожата ми е ужасна.Само не знам очетата как да излекувам  newsm78

# 57
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Искай си направление и заведи детето на очен лекар - педиатрите често изписват антибиотични капки, които нямат никакъв ефект, ако са запушени слъзните каналчета и затова се образуват секрети, а не поради инфекция. Очният лекар ще прегледа бебето и ще прецени дали се касае за такова запушване - ако е така, не се капят капки, а се правят специални масажи, той ще ти покаже.

# 58
  • Мнения: 267
Искай си направление и заведи детето на очен лекар - педиатрите често изписват антибиотични капки, които нямат никакъв ефект, ако са запушени слъзните каналчета и затова се образуват секрети, а не поради инфекция. Очният лекар ще прегледа бебето и ще прецени дали се касае за такова запушване - ако е така, не се капят капки, а се правят специални масажи, той ще ти покаже.
оо б;агодаря ти това не го знаех  Peace

# 59
  • Мнения: 2 376
Ние хрема и гурлясали очи лекуваме, също и кашлица. Пусто не мога и не  мога да цедя  Sick , затова, слагам мадам да цокне два пъти, когато гърдите  са препълнени, махам я  и където уцели струята Simple Smile))))))
И аз се шашках отначало, защото едно педиатрично светило ми беше казало, че така може бактериална инфекция да докарам на детето  Rolling Eyes В последствие като споделих с майка ми и тя ми каза "Дааа бе да, тебе как мислиш те лекувах?" ( в съзнателния ми живот с антибиотици  Confused) По темата, веднж като капнах и видях ефекта се престраших Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт