Кои си пусна молбата за прием в предучилищна?

  • 4 906
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Въпроса ми е към тези които вече са си подали молби за прием в предучилищна паралелка на някое у-ще.  bouquet
Може ли молбата от мое име да я занесе друг член от семейството/баба,дядо/,или щом е от мое име трябва да я подам лично?
И втория ми въпрос е-кой номер бяхте и в кое у-ще?

# 1
  • Мнения: 536
Не знам до колко е по темата, но аз преди седмица подадох молба за преместване на дъщеря ми в предучилищна група в училище(до сега я караше в градината) и нямаше никакви проблеми с местата, веднага я взеха(в първото училище в което проверих). Не би трябвало да има проблем молбата да я занесе роднина. В училището в което кандидатствах(10СОУ в Младост) имаха готова бланка Peace

# 2
  • Мнения: 292
Здравейте майчета,
аз се интересувам дали 125 СОУ - Младост 1, имат предучилищна група. Ако пък имат ще съм много благодарна някой да сподели мнението си.
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 7 263
аз се интересувам дали 125 СОУ - Младост 1, имат предучилищна група. Ако пък имат ще съм много благодарна някой да сподели мнението си.

Нямат, няма и да имат май в близките няколко години, защото имат доста деца и нямат просто свободни стаи. Препоръчаха ми предучилищната в 118-то, но не знаех че и в 10-то има предучилищна.
Другото училище, за което знам че имат предучилищна група в младост е 145-то, но там май са само групите на Шилер, не зная дали имат и друга паралелка към самото училище.

# 4
  • Мнения: 536
Препоръчаха ми предучилищната в 118-то, но не знаех че и в 10-то има предучилищна.
Има, има и то с много добра и спокойна учителка Peace. Един клас е и само с 14 деца(септември са започнали 12 деца). Аз трябваше спешно да си махна детето от градина и 10 СОУ ми беше най-близко. Супер доволна съм, въпреки че дъщеря ми е ходила там само 3 дни. Иначе от първи клас ще е в 125 СОУ.

# 5
  • Мнения: 292
Благодаря ви майчета  Hug
Аз между другото много се чудя как е по-добре. Да са подгответа в градината или в училището. Всеки като че ли е на различно мнение. Един човек, на чието мнение много държа, смята че е по-добре децата да са подгответа към училището където ще учат. Да ама всяко дете си е някакъв много специфичен случай. Моята щерка например сега е в трета група. До втора група е сменила 4 детски градини, защото докато си намерим жилище живяхме временно на общежития, на квартира. И никъде по-групите не искаха да общуват с нея, защото "тя не е от нашата група". И ето вече втора година е там където е, децата миналата година и викаха, че не от тях, тази година обаче свикнаха с нея, приеха я в колектива, нямери си приятели, макар и малко, и е спокойна, сравнително. И точно като свикна и тя с тях и те с нея трябва да я местя. Не знам как това ще се отрази на психиката и, защото тя и без това си е много чувствително дете.
Ей такива са ми терзанията. Споделете и вие!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Ами аз вече подадох молба за предучилищна, но в градината, в която си ходи. Много съм доволна от заниманията там, дъщеря ми се чувства прекрасно и обича госпожите. Пък и тръгна малко по-рано на градина, сега е най-малката в групата.

# 7
  • Мнения: 7 263
Всичко зависи много и от детето и от градината. Големият ми син кара подготвителна група в детската градина. Много бях доволна - госпожите им бяха страхотни, научиха децата на много неща, не се наложи да се адаптира на ново, имаше още една спокойна и приятна година и в същото време напредна с изучавания материал доста. Малкия реших да дам в подготвителна група към училище и сгреших. Подготвителната не се оказа това, за което аз си мислех, а и самото училище също беше далеч от очакванията ни меко казано. Така че аз определено много събрках с този експеримент. Още повече далеч не всички училища имат подготвителни групи, тоест не можеш винаги да си в същото училище. Изобщо решението е много индивидуално и няма някаква общовалидна рецепта.

# 8
  • Мнения: 536
Аз реших да оставя дъщеря си в градината, защото познава учителките и децата. Уж всичко беше наред, но там преживя някакъв стрес, който в момента лекуваме при психолог Confused Оказа се, че в класа в училище пак ходят с пантофки, не с обувки и си имат кош с играчки, но учат много повече. Групата е 2 пъти по-малка. В същото време Лори има много повече свободно време - цял следобяд! В градината не спеше и се чувстваше зле да стои в леглото толкова дълго. Въпреки, че в училище започна сега и всички деца вече се познаваха я приеха страхотно! Сега е много по-щастлива и аз съм доволна. Аз самата също съм карала предучилищна в училище и имам само хубави спомени Peace

# 9
  • Мнения: 367
Ами да се включа и аз,отново.Мое мнение е ,че за едни деца ще е по-добре в у-ще,за други в детската,но това няма да ги направи "изостанали",материала си е материал,те ще го научат,без значение къде,пък и в у-ще дори и там да си карат предучилищна,в първи клас пак ще се наложи да сменят учителката,така че....вече е въпрос на това ние да разберем според нас къде децата ще се чувстват по-добре,дали при повече игри с познати другарчета,или при нов колектив и нещо като у-ще/защото то не е точно у-ще,поне според мен!/.Ще следя темата ,пожелавам успех на всички и ви пожелавам да вземете най-правилното решение,което ще ви кара да се чувствате спокойни...... Hug

# 10
  • Мнения: 1 426
Препоръчаха ми предучилищната в 118-то, но не знаех че и в 10-то има предучилищна.
Има, има и то с много добра и спокойна учителка Peace. Един клас е и само с 14 деца(септември са започнали 12 деца). Аз трябваше спешно да си махна детето от градина и 10 СОУ ми беше най-близко. Супер доволна съм, въпреки че дъщеря ми е ходила там само 3 дни. Иначе от първи клас ще е в 125 СОУ.
подадохте ли вече молба за записванев първи клас в 125-то СОУ

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Майката най-добре може да си прецени, кое е по-добро за детето й. Дали да си остане в ДГ и там да кара предучилищна или да го запише в някое училище.
Аз лично, предпочитам ДГ.
Голямото ми дете я изкара там тази прословута предучилищна и съм много доволна.
Пък и експерименти с децата ми, не желая да си правя.

# 12
  • Мнения: 1 210
Моля Пикасо да си поправи правописната грешка в заглавието на темата, че ми вади очите.
Кой - ед.ч ....си пусна молбата...
Кои - мн.ч .... си пуснаха молбите...

Проверка се прави чрез смяна на ударената буква.
Учи се в първи клас.

# 13
  • Мнения: 536
Препоръчаха ми предучилищната в 118-то, но не знаех че и в 10-то има предучилищна.
Има, има и то с много добра и спокойна учителка Peace. Един клас е и само с 14 деца(септември са започнали 12 деца). Аз трябваше спешно да си махна детето от градина и 10 СОУ ми беше най-близко. Супер доволна съм, въпреки че дъщеря ми е ходила там само 3 дни. Иначе от първи клас ще е в 125 СОУ.
подадохте ли вече молба за записванев първи клас в 125-то СОУ
Молби приемат от 01.04. Peace

# 14
  • Мнения: 367
Моля Пикасо да си поправи правописната грешка в заглавието на темата, че ми вади очите.
Кой - ед.ч ....си пусна молбата...
Кои - мн.ч .... си пуснаха молбите...

Проверка се прави чрез смяна на ударената буква.
Учи се в първи клас.
Знаеш ли,ще запазя приличния тон,въпреки грубата ти забележка,забелязах грешката,но вече бях пуснала темата,а незнаех как да я поправя,отскоро влизам във форума!
Сега се надявам вече очите ти да са по-добре и да имаш все пак какво да кажеш по темата,иначе....... newsm78 защо влезе........

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 01:41 от picaso

Общи условия

Активация на акаунт