Отговори
# 240
  • Мнения: 3
Gaja аз съм отново на преглед на 23.03.-пак с ехограф и запис на тоновете; тогава ще ми измерят и таза, тъй като съм а нормално раждане. Аз не съм останала с впечатление, че само записи се правят накрая, дори напротив д-р Ганева ми каза, че прегледите сега са ми през 2 седмици, а от следващия път ще са през една. За багаж и принадлежности още не сме говорили, но изрично знам, че там всичко ти осигуряват. Разбира се, ти можеш да си носиш примерно хавлия и нощница, ако държиш да си си с твоите. Това е информацията, която е дадена на сайта им.

# 241
  • Мнения: 1

Здравейте, мамчета!!! Първо- честито на двамата рожденици  bouquet, да са живи и здрави!!!
betybo , това е страхотно, че си си видяла малките рожбички, настоявай и за напред да е така Peace
дано с Рони и бебчето й всичко е наред и удържат положението Praynig
За памперсите- аз отдавна съм си взела на Памперс за новородени, но ако не съм доволна ще ги сменя! Crossing Arms
Момичета, стана ми любопитно защо по- голямата част от вас ще раждат секцио??? По ваше желание ли е или от медицинска гледна точка е наложащо? Blush/ изключвам мамите с близнаци/. И ако е по ваше желание, защо предпочитате секциото, въпреки трудното възстановяване след това? Извинявам се за въпроса, но любопитството надделя Embarassed

# 242
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Здравейте и от мен  HugДнес бях на преглед . Гледаха ме и на видеозона бебка е добре но отговаря на 2 седмици по малка  Rolling Eyes доки каза да не се тревожа ще се роди около 3 най много 3 200 кг и по рано както вече го каза на няколко пъти . С главичката надолу е и вече се опитва да си проправи път към малкия таз . Оставам на хапчетата без да ги спирам  Thinkingи утре ще давам кръв взеха ми и секрет. След 3 дни имам първа среща с акушерката дето ще ме изражда та ще видим как ще мине записа на тоновете  Praynig. Всички документи са в мен още от преди седмица и багажа седи в коридора готов за излитане към 1 АГ Peace . А ще ми правят и тест за упойките че аз с тая алергия към аналгетици съм адски труден случай  newsm78 ох дано не се налага не искам никакви упойки . За сега изгледите са за нормално раждане дано нещо не се обърка в последния момент  Praynig Хайде до скоро и си почивайте повечко  Heart Eyes
Честито на майчетата  чийто половинки празнуват   newsm51  bigdance2 cheers

# 243
  • Мнения: 268
Здравейте отново.
Преди малко говорих с Рони. Вече е много по-добре. Утре сигурно ще я изпишат. Праща много поздрави на всички Simple Smile
Честито на двамата рожденници! Да са живи и здрави!
Добре дошли на двете нови момичета ljusi  и stefiart !  bouquet
betybo много е хубаво, че си видяла двете кукли! Да са живи и здрави!
На мамите с болежки - бързо да се оправят!
До скоро

# 244
  • София
  • Мнения: 5 079
... дано с Рони и бебчето й всичко е наред и удържат положението Praynig

Ели Г, вече е писала, но и аз като една видна шпионка-клюкарка Embarassed, ползвайки услугите на още едно другарче - съгледвач Laughing, мога да доложа, че рони днес е била по - добре и се надява утре да я пуснат. А дано. Praynig

no_name, направо ме втрещи с твоя "преглед"... #Crazy Къде ако не е тайна са си позволили подобно отношение? Това е просто абсурдно, всичките тези подготвителни влагалищни и тазови болки за какво са? ooooh! Нали именно за да се проправи път на бебо...? За първи път чувам, че на нераждаща жена може ПРЕДВАРИТЕЛНО да се определи "има ли пространство"...  #Crazy Могли са голяма беля да ти докарат, Слава Богу, че ти се е разминало... Момичетата много добре са те посъветвали, че "ръчкането там отдолу" няма как да стане без твое съгласие, затова повечко се пази занапред. Peace
За сравнение, аз също съм дребничка, слаба и ниска, вярно, че родих малко бебче предния път, но това, не е било предпоставка да ми назначават секцио, по правило. А ми прогнозираха голямо бебе, над 3500.
Убеждавам си, че всичко си зависи от наблюдаващия те лекар и от това той на какъв начин на раждане симпатизира. Тук в Б-ия рядко е въпрос на НАШ избор. Или на живоотспасяваща интервенция.

Както и да е, да ти е жив и здрав рожденика и на теб, и на *Деси*, а след още мъничко да са горди и щастливи татковци!  bouquet

betybo, кураж мила, представям си през какъв ад преминаваш сега, но се страй да не падаш духом, все пак е въпрос на време това положение, после радостта ти ще е двойна. Heart Eyes
Може да си писала, но какво е първото ти детенце, извинявай за любопитството? Flutter

Покрай мен нищо ново, вирусът все така си ме държи, побърках бебата от кашлица вчера Sad, добре че вкарах здрава доза бабини илачи и какви ли не други гадории Mr. Green, та днес съм по - добре. И милата днес спинка като пор, то направо нямаше мира горкото вчера от мене... Confused "Добре" открих болничния преди раждане, няма що. И мъжО, и малкият, и майка ми покашлят, вече ми идва да хвана гората... #Cussing out Пазете се, че е ужасно!!!
Мамочка, дано и твоята сладурана да се оправя, съчувствам ти какво притеснение и напрежение е... Praynig

Това е от мен, лека и безаварийна! Hug

# 245
  • Мнения: 132
Радвам се че Рони вече е добре Hug дано утре я изпишат.

Момичета аз раждах Илиян с епидурална опойка и с 2 ръце съм за естествено ако анестезиолога е опитен. Няма никаква болка усещат се контракцииите като напъни, а кога ме зашиха изобщо не съм разбрала защото говоре по тел.  Simple Smile. В по-големите АГ болници анестезиолозите са специалисти така, че мисля че нама място за притеснение.

Мара каси мисля че хемоглобина ти е перфектен и Мамочка май така беше писала Wink.

Жабче радвам се споделяш така подробно инфо за ТК тъй като и аз там ще раждам а дори още не съм ходила до тази болница /поне знам къде се намира горе -долу Simple Smile/. Браво че си добре макар и след това приключение в ТК.

Аз вчера ходих на ЖК плацентата е малко остаряла, а бебка е с 2 седмици по-голяма така, че май пак по рано се очертава да се родим, но трябва да устискам да 9м.

# 246
  • Мнения: 343
Имама и други момичета имаха питанки относно количката Мак Ингланд. Тук могат да прочетат повече за нея, макар, че отзивите не са много добри http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370174.msg10456437;topicseen#msg10456437

Днес ходихме до Метро и Huggies бяха в промоция, че си взехме двата пакета с два пакета мокри кърпички като подарък.

rrivanova честито за добрите резултати, поне си спокойна сега.

marianasto относно коментарите, които сте имали за стерилизаторите за микровълнова също не съм съгласна. Повечето от моите приятелки успешно използват такива и са страшно доволни от тях. Освен това не съм забелязала ръкавичките да дразнят новороденото бебче. Ако не са те ръцето му постоянно ще са в устата му и ноктенцата непрекъснато ще драскат лицето, въпреки, че се режат, то винаги успяват да се издерат.

Добре,че Рони вече е по-добре.

Добре дошли на ljusi и stefiart   bouquet

denni_law стискам палци за влизането ти в болницата. Успех.

betybo много се радвам, че най-накрая си видяла бебчетата.

Мамочка, знам как се чувстваш мила, когато детенцето е болно. Особено с бронхит. Дано по-бързо се оправяте, че притесненията са големи за теб.

# 247
  • София
  • Мнения: 292
Привет, за тези които ги интересува,
ето какво намерих

Какво представлява тестът на Апгар?
На първата минута – и след 5 минути – от раждането, лекарите правят Апгар тест на новороденото и го изчисляват по точки, за да преценят състоянието му. Процесът е много прост и помага да се прцени дали бебето ви е готово да посрещне живота навън без допълнителна медицинска помощ.

Този точкови тест – разработен през 1952 от анестезиоложката Вирджиния Апгар (Virginia Apgar), и изплозван и до днес от модерни болници по цял свят – оценява външния вид, пулса, адекватността, мускулната активност, и дишането на бебето с оценки или точки от 0 до 2 (2 е най-високата точка/ оценка). Точките се събират и реузлтат от 10 се счита за перфектен.

Как лекарите определят точките на теста?
Лесно е да се запомни какво точно се тества като се имат предвид първите букви на латиница от името АПГАР – А, P, G, A, R.: A= Activity - Активност, P = Pulse - Пулс, G = Grimace - Гримаси, A = Appearance – Външен вид, and R = Respiration – Респирация или Дишане. Ето как се изчисляват тези точки според поведението на вашето бебе:

Активност (мускулен тонус)
0 — отпуснатост; лиспа на движение
1 — известно свиване/ контацкия на мускулите на ръцете и краката
2 — активно движение

Пулс (сърдечен ритъм)
0 — лиспа на сърдечен ритъм
1 — по-малко от 100 удара в минута
2 — поне 100 удара в минута

Гримаси (рефлекси)
0 — не отговаря с гримаси при изсмукване на дихателните пътища
1 — гримасничене по време на изсмукване
2 — гримасничи, дърпа се назад, кашля, или киха по време на изсмукването

Външен вид (цвят на кожата)
0 — цялото тяло на бебето е синкаво-сиво или пребледняло
1 — добър телесен цвят със синкави ръце и стъпала
2 — добър телесен цвят изцяло

Респирация (дишане)
0 — не диша
1 — слаб плач, може да звучи като скимтене/ мрънкане; слабо или нерегулярно дишане
2 — хубав, силен плач; нормални интервали и усилия на дишане

Какво означава точковата система на теста?
Апгар тест на първата минута

Този тезт помага на лекаря/ акушера ви да реши дали бебето ви се нуждае от спешна медицинска помощ. Ако бебето има резултат от 7 до 10 точки, това обинковено сочи, че то е в добро състояние и не се нуждае от друго, освен рутинните, след-родилни грижи. (Не се разочаровайте ако бебето ви не постигне резултат от перфектните 10 точки. (Обикновено е необичайно за бебеттата да имат напълно здравословен цвят /не синкаво-лилав/ в ръцете и стъплата си още на първата или втората минута след раждане.)

Ако бебето ви достигне резултат от 4 до 6 точки, то може да има нужда от дихателна помощ. Тази помощ е нищо по-сложно от простото изсмукване на слузта от ноздрите или лек масаж, или просто даване на кислород. Ако бебето достигне само 3 точки или по-малко, то може да се нуждае от незабавни живото-спасяващи мерки като съживяване/ рехабилитация. Не забравяйте, обаче, че ниските точки, отчетени на първата минута, не означават непременно, че бебето ви няма да се оправи с течение на времето. Понякога бебетата, родени преждевременно или, например, чрез цезарово сечение, имат резултати по-никси от нормалните, особено когато са тествани на първата минута.

Апгар тест на петата минута
Този тест помага на лекаря/ акушера да прецени дали бебето прогресира нормално, и дали се поддава добре на началната медицинкска намеса. Резултат от 7 до 10 точки все още се счита за нормален на този етап от време. Ако резултатът е 6 точки или по-нисък на 5та минута от време, бебето може да има нужда от още медицинска помощ и вашият лекар/ акушер ще прецени какви стъпки да се предприемат в последствие.

# 248
  • Мнения: 541
момичета да правя ли пак аз тема или иска някой друг?

# 249
  • Мнения: 65
no_name, аз мисля да купя на Памперс, но ме притеснява обяснението ти, че пропускат при момиченцата. Би ли ми казала кои памперси са добри за момиченца?
Аз все още нямам пукната коластра, а съм вече в девети месец.

# 250
  • Мнения: 794
Чета, че коментирате количките Маг Ингланд. Нашата е Mag England Princess Roll. Ето я, снимана в къщата ни в Марково:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5329402
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5329403
По принцип десените на Маг Ингланд не са хубави, но моята много ми хареса и я капарирахме на момента в "Штъркел", защото внасяли всеки път различни десени и ги продават, не може да си поръчаш определен десен.

Много се радвам за Рони, аз си имах хубаво предчувствие!

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 347
asja, Мария, жалко, а толкова се надявах да мога да си поръчам, тези които ги имат в наличност не ми харесват... бях ви разказвала, че си я харесах на улицата на една мама..., явно си е една единствена... Иначе, точно тази с коша съм си харесала..., но важен беше десена, да е верния...  Blush  atlantica, благодаря ти и на теб за информацията за количките   bouquet
denni law, стискам палци всичко да е наред  Praynig Hug
betybo, бравоооооо  Party Толкова е хубаво, че си успяла Simple Smile Само така, нещата лека по лека ще се подредят  Hug Praynig
Браво и на рони   Hug Praynig
warze, стискам палци все така да удържаш положението, както и Жабче   Hug Praynig Praynig
zelenoto oko, мисля че повечето маминки със секцио са с препоръка то да бъде такова, останах с впечтлението, че почти всички държат да е нормално, ако нямат предписания да не е, разбира се. (благодаря ти и на теб за препоръката за Hipp Simple Smile )
ани4ка, много ще се радваме, ако пак ти я направиш, стават толкова хубави   bouquet и като видя в колко часа са пускани...   bouquet
deni klv, благодаря ти, че ми показа какво имаш в предвид.   bouquet
Добре дошли на новите мами  bouquet
Много си ме боли коремчето отгоре, режеща болка...  Cry, но... явно така ще е... надявах се да си видя бебка вчера, но уви, нищо, важното е да си е добре вътре на топличко  Heart Eyes Hug
На болничките бързо да се оправят Hug

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 22:58 от ben78

# 252
  • Мнения: 75
asia_nika , много интересно! Мерси!   bouquet Изобщо не съм чула за такъв тест Embarassed

ани4ka, според се справяш много добре!  Simple Smile Heart Eyes  bouquet

sisely, при първата бременост нямах абсолютно нищо, и сега, рядко, от време на врме по една капка. Това не задължително.

zelenoto oko, лично при мен секцио ще бъде по желание, и не се притеснявам да го кажа, дори успявам досега да убедя лекари, че така ще е по-добре. От предишното естественото ми раждане разбрах, че най-важното е да имаш спокойствието, тогава всичко ще мине добре. Аз бях толкова уплашена и претеснена, че сега дори срам ми е да призная, че в този момент бях напълно обсебена и ни на грам не мислих за бебето! Embarassed Embarassed Embarassed Това е одна от главните причини, поради която искам да е с секцио- да запазя спокойствие ,и да мисля само за мъничко ,което ще се появи!

Момичета! Мерси за пожелания за здраве! Антибиотика вече свърши работа- нямаме температура и изядох ме вечеря Peace

# 253
  • Мнения: 794
Мамочка, моето секцио също е по желание и хич не ме е срам да го кажа. Миналия път раждах естествено и повече не ща, благодаря!  Naughty Искам да съм сигурна, че бебчо ще се роди без проблеми и че няма да се сцепя де където мога! Раждах във ВМИ, без разкритие, постоянно на системи окситоцин. Отказаха ми упойка и 14 часа се гънех от болка като животно! Накрая ме накараха да напъвам без разкритие... Абе, не ща да си спомням, кошмар!

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 23:14 от asja

# 254
  • Мнения: 75
Ася! И аз съм пълна от впечатления от ВМИ! Само като видях болница, помолих мъже ми да ме върне в Минск Joy
За мен нормално раждане е това, като на една от моите прятелки: изтекоха води, докато я докараха и приеха получи пълно разкритие, напъна няколко пъти и бебето излезе без да скъса майка си Peace На всички решиха да раждат естественно пожелавам точно така!!! Hug
А за нашата "голямоглава" рода такова раждане е само мит. Баба ми, майками, аз раждах ме по 2-3 дни  Crazy

Исках и да попитам дали някой ползва тази взглавничка за бебето или дете:  http://store.picbg.net/pubpic/C6/BB/24610b8ca86fc6bb.jpg
Има ли някакви отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт