Отговори
# 285
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
mara casy  брой ме мен за 4ката белот  Joy шегувам се разбира се  hahaha е не съм от люлин а в овча купел но децата ми учат в 33то и всеки ден съм там за 10 минути с колата да ги прибирам е сега не ходя че подпирам леглото  newsm78 но като се роди бебка стига да ме искате съм на линия  Hug ние отдавна си говорихме за тея срещички с едно майче от групата  Wink Преди малко се прибрах от тината  Confused така ме шибна една лаборантка , че сега вената ми е синя зелена  #2gunfire  да не ви казвам  пък колко нелюбезна беше  ooooh!май не само аз съм станала с д.......то  нагоре тая сутрин  Thinkingдобре че поне се опитва да пекне слънчице да ми оправи малко настроението  Praynig Хайде до скоро  Heart Eyes

# 286
  • София
  • Мнения: 333
mara casy нашия татко ще присъства на секциото. В "Щерев" има такава опция без да се плаща допълнително. Той ще стой при мен зад паравана, без да гледа, но пък ще ми прави компания и ще си говорим, за да ми е по-спокойно. Евентуално ще му позволят и да отреже пъпната връв. Честно казано първоначално бях категорична, че ще раждам сама, но в момента съм много по-спокойна като знам, че и той ще е там.

За кг аз съм 62 кг, а започнах от 49 и ужасно ми тежат Sad Като гледам поне още 3-4 ще натрупам докато стане време бебка да излиза.

# 287
  • Мнения: 10
И аз съм решила за нормално раждане.Много ме е страх от операция, но ако се наложи по някаква причина да е секцио ......Все си мисля че цялата лудница и въобще болничната обстановка, натоварват психически бъдещата майка и това е главната причина раждането да е толкова болезнено. Гледам по филмите как изглежда раждане в другите европейски страни - няма ги белите чаршафи, крещящи акушерки  Crazy, майката е усмихната и леко уморена. Абе направо се чудиш дали жената не ражда у дома. newsm78. Онзи ден мъжа ми се видял с една наша позната и ми предава много поздрави от нея. Тя казала да не се притеснявам от раждането, защото било невероятно и страхотно  усещане. При което аз направо  newsm12 newsm12 и го питам - а тя къде е раждала ( като се чудя къде може да са се случили тези чудеса) ? Е, познайте къде....... Party в Испания ! Олееее!

# 288
  • Мнения: 2 090
           и от мен,koремчета!

Аз вчера като бях на преглед при лекарката при която ще раждам отново отнесох въпроса за естествено раждане след секцио...Първият път когато я попитах ми каза че 100% ще родя секцио пак,защото никой лекар няма да рискува да ме пусне да раждам естествено Rolling Eyes,включително и тя.
Вчера обаче ми каза въпреки всичко има и изключения,и все пак не е невъзможно Grinning.
Времето м/у първото и второто ми раждане не било причина,за 2 години и 10 месеца би трябвало всичко да е зарастнало добре,и ако бебчето било по-мъничко,имало надежда Thinking.Обаче то си навакса седмиците,в момента си отговаря точно по размери,а аз съм била дребна( Shocked всъщност не съм чак толкова,164 см висока)и в последния момент се преценявало какъв е риска и може ли,не може ли.Каза ми също че ако бебка тръгне по-рано и отида в родилния дом с вече голямо разкритие,и дето се казва вече започнала да раждам,и при наличието на хубави тонове,задължително не едро бебе и стабилно мое състояние,можело да се случи Естественото раждане.
Че сега хептен съм в една чуденка как ли ще протече всичко-хем искам естествено,хем ме е шубе Rolling Eyes,от секциото също ме е шубе не по-малко Crazy

Времето ще покаже,а и ще се доверя на окончателната преценка на лекарката ми,тя е страхотна и и имам пълно доверие.Дано само всичко протече безпроблемно и бебка и аз сме живи и здрави,независимо от начина на раждането Praynig Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed.

За присъствието на таткото в родилната зала,аз лично не бих искала да е там Rolling Eyes.А той имаше желание,и първият път,и сега,голям мерак,голямо нещо Mr. Green.Добре че тук където ще раждам не разрешават,за да нямаме дебати с милото Wink
Иначе ме радват разказите на двойки които са раждали ''заедно'',но аз не бих се чувствала спокойна...и не искам мъжа ми да ме вижда така Blush

Днес времето тук е чудно,май ще взема да поизляза малко    

# 289
  • Мнения: 54
dream-wish  - супер, разбира се, че всяка мама е добре дошла...
аз ще раждам в провинцията при мама (засега такъв е плана) и ще се включа към първите пролетни разходки малко по-късно, защото смятам да остана там около месесц, но пък тъкмо ще сте се заформили съвсем добре групата и аз ще се включа наготово...
сетих се за един доста стар рап  - от софия съм аз, бейби, западната част...

Nanny - малкия ще го научим на карти бързо Grinning Grinning Grinning, аз много обичам деца над 2 години - доста по-интересни са ми от бебетата, защото с тях може да се комуникира и са ужасно забавни...

suny78 - филмовите раждания според мен не са никакъв критерий -  все пак си имат режисьор...не го забравяй...и са монтирани, така че да не стресират бъдещите майки... подбрани са - бъди сигурна, че холивудския елемент, макар и в по-естествен вариант не е пропуснат...
според мен всяко раждане си е неворятно и страхотно  и незабравимо усещане, когато крайния резултат е едно здраво бебе... независимо дали раждаш нормално или секцио или раждаш на нивата или в центъра на софия ....образно казано...

Gaja  и аз съм като теб, само че тргнах от 48 кила и сега съм към 64 вариращо (кантара ми мери плюс минус)...а още не сме решили с  таткото дали ще присъства или не...той се чуди, че малко го е страх от болници и като е операция, а и незнам дали ще ми позволят в болницата....ще питам следващия път...

*dessi*
- на мен пък ми се иска мъжа ми да ме види точно ТАКА (всякак другояче ме е виждал) и съм сигурна, че това ще го накара да ме обича още повече отпреди... поне в нашия случай, определено не слагам всички под един знаменател и уважавам твоето мнение - най-важно е ти да си спокойна в този момент и ако така ще ти е по-добре - късметлийка си, че в болницата ви не позволяват, защото иначе сигурно щеше да има сръдни  Laughing

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 11:58 от mara casy

# 290
  • Мнения: 4
здравейте,аз пак набързо,спешно ми трябват координати на добър нефролог от бургас!Извинявам се чи ви занимавам,но Стефан от снощи е с 39 температура и пуснахме урина.Има някаква бъбречна инфекция и сега е като в транс,много го боли миличкият .Личната сутринат каза да продължаваме антибиотика от предния път,да не го спираме,но той го пие вече 5 дена,мисля че май няма ефект от него.Моля Бургаските майки да ми пишат ако знаят на лични,аз ще се поровичкам в нета да проверя за специалист.Боже,сърцето ми се къса,това са страшни болки.и му е лошо и  SickПобъркали сме се.Извинявайте пак.

# 291
  • Мнения: 6
Здравейте!!!  bouquet
mara casy , тази песен я пее мой първи братовчед - и аз я харесвам нищо че не съм от западната част Peace
За раждането и друг път съм писала,че първото ми дете се роди 4 кг и 54 см и той имаше голяма главичка,но родих нормално ,без нито един външен шев  само с три вътрешни! И много лесно се роди Wink Дано и сега е така Praynig Praynig Praynig и да не се налага секцио!
Тук времето е слънчево,приятни разходки момичета Hug Heart Eyes Heart Eyes

# 292
  • Мнения: 847
ани4ка, дали правиш новата тема? хрумна ми заглавийце за нея:

МАРТ ПРЕПОЛОВЯВАМЕ И АПРИЛ-ЧЕ УГОЯВАМЕ   Joy

или 

МАРТ СИ ОТМИНАВА И АПРИЛ-ЧЕ СЕ РАЗШАВА

# 293
  • Мнения: 494
Значи,ако трябваше да раждам в България,почти сигурно е,че щяха да ме насочат към секцио:
-на 31 съм,първо дете,с минус 6 диоптър.
Но тук за секцио досега и дума не са издумали. Всички около мен (тук) са раждали нормално и слава Богу чух само  хубави и весели разкази. С едно изключение. При една приятелка ,само фазата на изгонването е продължила три часа. Минала е окситоцин,епизотомия,натискане с чаршаф и финалът е бил форцепс. Но въпреки това категорично ми заяви,че пак би повторила да роди нормално. Направо не можах да повярвам,колко е смела!
 Искрено се надявам и при мен да мине всичко нормално и леко Praynig

Както и при всички вас,независимо,кой как е избрал да ражда! За мен не е драма,ако не родиш така,както си си представял. Най- важното е на финала да има живо,здраво,прекрасно бебе и щастливи родители! Пожелавам го на всички вас момичета  bouquet

Аз вчера най- накрая си ангажирах акушерка. По гласа и по телефона ми се стори много млада. Ши дойде на 24.03. вкъщи да се запознаем предварително и да даде първоначални насоки.

Desi D,много гадно,дано Стефан се оправи по- бързо Praynig

# 294
  • Мнения: 75
Nanny, благодаря за совет, ще проверя тази взглавничка! Никак не можем да подберем на малката взглавница. Все се събужда на един ком!

Ася, този път сме в сигурни ръце! така се надявам!!! Hug

Мара КасиJoy Joy Аз пък имам страшно голямо желание вече да съм без корем! Направо не ми се чака вече!
Тати по време на секцио ще е с нас. Той и миналия път успя да се промъкне в ВМИ, но беше зад врата на родиланата зала. Аз бях почти в безсъзнание от загуба на кръв, затова честта да вземе бебето пръв падна на него! Беше много хубав момент за него, направо му завиждам! Този път ще съм с епидурална упойка, искам аз да съм първа на гушкането!  Heart Eyes

Качих 14-15 кг  Crazy и вече се заглеждам на домашни степери...

Деси Д, пожелавам да оздравявате по-бързо!  Hug

# 295
  • Мнения: 794
Ася, този път сме в сигурни ръце! така се надявам!!! Hug

И аз се надявам да е така! Не си спомням, ти при кой д-р в Селената ще раждаш?

Рони си е вкъщи-и-и! Ей сега видях, че е писала в една друга наша обща тема! Ронка-а-а, много цалуфки от мен и моя момък за теб и твоята мумъ!!! Hug

# 296
  • София
  • Мнения: 5 079
Голям дебат за и против нормалното раждане се е заформил, гледам. Laughing Това е като "вечните" теми за и п/в кърменето, ранното приучаване на гърне и пр. Crazy
Естествено, че миналите по този път ще са пристрастни към единия или друг вид раждане, в това няма нищо лошо, но дали агитирайки в едната или другата посока не объркваме още повече майчетата, на които им е за първи път? Thinking
В този ред на мисли си позволявам отново да спомена, че раждането си е напълно естествен процес, няма нищо толкова ужасяващо и страховито, което една жена не може или пък не си струва да изтърпи. Казва ви го най - големият БЪЗ Embarassed в историята на болничните интервенции, който после се изненада сам от себе си, и като резултат пусна темата за Смешното раждане. Mr. Green
Та, смелост и спокойствие, паниката и несигурността как да постъпиш и дали ти владееш положението, или не, най - много вредят. Wink

ДесиД, бързо да ти оздравява бъдещия батко, че ужасно много изстрада, горкото. Пиши как е. Praynig

Рони си е вкъщи-и-и! Ей сега видях, че е писала в една друга наша обща тема! Ронка-а-а, много цалуфки от мен и моя момък за теб и твоята мумъ!!! Hug

Ураааа! Чакаме я да се разпише и при нас! Heart Eyes

# 297
  • Мнения: 309
Здравейте! Hug
За раждането, Олчето го е казала много добре, съгласна съм!Всеки за него си знае най-добре!Да са ни живи и здрави бебчетата, пък каквото ще да става!И мен почва да ме хваща шубето от предстоящото събитие, но гледам да мисля повече за това как ще се гледкаме и гушкаме с бебинка! Heart EyesКак ще излизаме на разходки, какви дрешки ще й обличам и т.н..Даже вече си представям как се подготвям и за погачата Mr. Green
И понеже вече съм +16кг от началото, си представям също как ще отслабна и лятото каква готина мама ще бъда.... Joy
Много се радвам за Рони, дано скоро ни навести! Hug
На мен как ми се излиза навън, ама няма с кой Whistling, пък не ми се скита сама Rolling EyesА колко е хубаво навън....
Аз също не можах да спя добре тази нощ, въртях се, пъшках, беше ми едно нервноооо, само бълнувах някакви глупости, не помня даже какви....
Притеснено ми е и заради тази пуста криза!На мъжа ми вече ама хич не му плащат редовно, въпреки че му увеличиха заплатата, ама ето вече е 11.03 а той за февруари не е взел един лев! TiredКой знае на мен кога ще започнат да ми изплащат майчинството и изобщо и въобще ситуацията е... Cry
добре че са бабите и дядовците, та ако се наложи ще ги молим да помагат, няма как!Аз много искам да намеря начин да работя частно вкъщи, ама в тази криза на никой не му се строи...нямам проекти за правене и изобщо нищо не изниква! Tired
Много ми е притснено, че предстоят тепърва много разходи!
Но пък, млади сме, да сме живи и здрави!И най-вече бебинка да ми се роди жива и здрава! Praynig Praynig Praynig
На всички мами с болежки, притеснения, скорошни прегледи или болни дечица: изпращам ви много положителна енергия и усмивки lovekiss sunи скоро да се похвалите с хубави новини! Hug
Също на всички празнуващи, на които съм пропуснала да честитя, моля за извинение и честито, бъдете живи и здрави!
Ееех, блазе ви на люлинските мами, както и на тези от Младост!Няма ли мами от Надежда?Искам и аз белот да играя... Joy Joy Joy
Хайде усмихнат и хубав ден от мен засега, аз отивам малко да полегна пред ТВ!
До скоро! Hug  bouquet

# 298
  • Мнения: 7 109
Асе, много бързо донасяш.  Laughing Трябваше първо да видя личния състав дали не се е умножил.  Hug
Ха здравейте от мен. Ще пиша, но малко, а вие четете бавно, защото ще полежавам повечко сега.  Laughing
Първо да си кажа, че се радвам, че всички са в добро положение според възможностите си.  Hug
Диването не беше тръгнало да се разхожда по широкия свят, но къщата й нещо го удари на съкращения в неделя. Така се оказах под паника, пък който не знае да му кажа, че шубето е голям страх. Така един доктор беше издирен да ми отговаря на въпросите. А той ме покани на среща, но и със закуски. Слаб ангел явно си имам и не устоях на изкушението. Озовах се в хотелчето на ул. Шейново и като всяка загоряла бременна си полегнах преди да съм се съблякла. И после като започнаха едни други доктори (кой от кой по-млад и по-симпатичен) да се навъртат, аха да прежаля форума и вас.  Grinning  Така де, какво й трябва на загоряла бременна (де да беше само една Laughing)?  Добре, че снощи взеха, че и една много мила млада лекарка (д-р Гагова е страхотен пич  bouquet) да допуснат, че малко трезве да ми дойде. Резултатът от цялата работа -  гледаха ме добре, гледах добре  Mr. Green, даже слушах. Пийнаха ми кръвчицата. Хемоглобин, белтък и контракции йок. Кога ще се видим с дребната ще видим друг път. Сега пак ще мързелувам.
Хайде, приятен остатък от деня. Аз ще поям малко магнезий, че ми го оставиха в конски дози за домашно.
И ще почета малко назад, за да видя какво важно сте обсъждали. Видях за стволовите клетки (Бандидата е покрила моите виждания по въпроса) и за обличането (тихата ми лудост, че ще подложа на сауна шишавото за сега дупе).

# 299
  • Мнения: 734
Хайде да пиша бързо, докато не е заключена темата.  wavey
На първо място благодаря на всички за поздравленията за моя рожденик!!!  Hug

renka79, аз нямам база за сравнение на размерите на памперсите и нямам представа дали тези на Либеро са малки/големи за новородени...Взехме размер 2 (от 3 до 6 кг, ако не ме лъже паметта, че не ми се става от стола да ходя да проверявам..)  Embarassed . В този ред на мисли и едно обръщение към sisley - дали информацията, която прочетох за Памперс е така - не мога да кажа от личен опит...избрах да й се доверя в някаква степен. Като гледам има много доволни мами от тази марка, но аз лично не бих си взела на този етап заради нееластичността. Между другото и при мен няма коластра, но този факт все още не ме тревожи.  Wink

Олче, "прекрасният" преглед, който получих беше в Токуда. И честно да ти кажа - идея нямах какво прави лекарката. Аз си бях седнала на магарето по друг повод, не за проверка на таз или разкритие. Само споделих, че според другият доктор тазът ми е тесен. И изведнъж ме изненадаха #Crazy #Crazy #Crazy Въобще не знаех какво ми предстои след секунди. А не можеш и да избягаш вече...Като разказах на наблюдаващият ме лекар по ЗК, той ме погледна едно жално и каза, че ми съчувства. Остана изумен защо не са ползвали онзи уред (като щипки) за мерене на таза... newsm78 Иначе да ти призная, хич не съм дребна, висока съм 1.73 см, тежах 59кг преди забременяването, понастоящем почти 72... Embarassed И никога не бих си помислила, че вътрешният ми таз е тесен като си гледам ханша, но уви.  Confused
По темата за секциото - аз не съм по желание. От една страна въпросният размер на тазовите ми кокали (даден от 2ма лекари, единият от които не е заинтересован по никаквъв начин от вида на раждането), а другата причина е инфекция, която не мога да лекувам в момента...Мнението ми е, че естественото си е за предпочитане, но не на всяка цена. Има случаи, при които наистина е по-добре и за майката, и за бебето - операцията. От болката не мога да кажа, че толкова съм се страхувала (преди да се потвърди 100% секцио), понеже през декември прекарах такава ужасна бъбречна криза, че не мога да си представя болка по-силна от тази...Следващият ми етап на болката е припадък вероятно. Мъжът ми беше бял като платно, много се беше уплашил за нас с мъничето. Повръщах от силните болки, омекнах му в ръцете и се наложи почти да ме завлачи до леглото в болницата. Добре, че беше той и една акушерка да ми сложат пижама, аз бях абсолютно мекотело. Така, че си мисля, че има много по-страшни болки от тези при раждането...
А хемороиди една позната ми разказа наскоро, че получила преди да роди,а след това й се скрил, така че и там гаранция няма. Не, че е приятно, разбира се...

ronilaz, аз също ще раждам в Токуда, но няма да се засечем....За сметка на това обаче ще стискам палци! Ти при кой лекар си, дори и да си споменавала,  не помня... newsm78

*dessi*, много мили засечки стават при теб!  Hug Ехххх, любов, любов....  loveuuu

О, да, за малко да забравя. Днес бях на ЖК по ЗК, запис на тонове - йок! Попитах и ми казаха, че се правели, само ако преносвам. И понеже при мен всичко било наред - няма да ми правят запис. Не ме искат на преглед всяка седмица...Пък аз погледнато отвсякъде съм си в 9-я месец.... newsm78 На 18-ти съм на преглед в Токуда и тогава дано ми пуснат едно записче, че то бива бива, ама от тази екстра до сега не съм се възползвала....

рони, добре дошла отново! И хайде без забежки по симпатични докторя толкоз рано. По-нататък те пускаме!
Винаги забравям да кажа по нещо, което съм намислила, ама няма как....

Прегръдки от мен!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт