За година и 4 месеца нямаме и нощ нормален сън....

  • 7 524
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 547
В повечето постинги по темата се споменава, че детето има навик да изпива 200-300 мл. мляко или пък вода преди лягане, и че през нощта поема още 300 или още 600 мл. - няма начин да се спи нормален сън при това положение. Едно от условията за здрав сън, дори и при толкова малки деца, е да не се яде и пие непосредствено преди лягане. Дете на 1г. и половина, което се кърми, няма никаква нужда да бъде приспивано по този начин - вечеря в 18.00-19.30, кърмене и час по-късно, да речем, просто си ляга в леглото.

Неведнъж е ставало дума в този подфорум, че навиците, които създаваме още в първите месеци, се връщат после като бумеранг при нас. За мен нощния тормоз си е точно вреден навик. Ден след ден на детето се позволява да заспива с биберон, да цока мляко преди сън, да пие вода преди сън - ненужни екстри, които пречат на тялото да се отпусне. Моят съвет е да се спре и толкоз. По-добре е да поплаче една вечер от глезотия, отколкото на такава невръстна възраст да се сдобие със сенки под очите и с разклатена нервна система.


Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 08:57 от crazy chick

# 31
  • Мнения: 133
Същата работа. Залъгалки не ползва, буди се минимум по 5 пъти през нощта и се успокоява само с пиене на вода. Изпива по 300-500 мл вода, което съответно води и до среднощна смяна на памперс. Вече съм свикнала, в просъница ставам, давам вода и лягам обратно. Апартамента ни е малък и няма как да я отделя в самостоятелна стая и да я оставя да пореве. Но съм го замислила......... лятото ще изпратя баткото за 2-3 седмици при бабите и ще се заема с отучването от среднощния водопой. Peace Дано не е късно. Praynig
Сега като се замисля newsm78....... май ще трянва и таткото да пратя при бабите hahaha........ че той не трае щерка му да реве. Wink

# 32
  • Мнения: 1 817
Доста от децата започват да спят по цяла нощ след 2 годинка.
И ние сме така. Мноого рядко спим цяла нощ. Чакаме заветните 2  Wink

# 33
  • Мнения: 23
  И с нас беше проблем заспиването и изобщо спането Sad Изписаха ни и веднага се по4на с безсънните нощи,а моите приятелки разправяха колко кротки деца имали,как даже ходели да ги слушат дали дишат Mr. GreenИ така до 2,5 година,когато тръгна на градина..ина4е всяка ве4ер заспиваше към 00.00 и това направо ни съсипваше smile3511 Но ето-сега порасна,ве4е разбира вси4ко,заспива що-годе рано към22.00 и ние сефте можем да си вземем съня luvbedНо като си спомня за времето когато беше нон-стоп ревлива,нвспокойна и неспяща направо отка4ам,минахме вси4ки етапи на колики,зъби и какво ли още не... така 4е моят съвет е ТЪРПЕНИЕ и ще видите 4е ще се успокои и вие заедно с него ще спите Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 932
И дъщеря ми е така , вече година и 8 месеца, понякога се буди само по 2-3 пъти на нощ , това е най-добрият ни вариант. Но има нощи когато се буди през час и тогава е много трудно и изнервящо, ама няма какво да се направи, ще търпим и ще чакаме да започнат да спят. И аз съм чувала от много места , че към 3 годинки започват да спят без да се будят, ще видим вярно ли е , след има, няма година и няколко месеца  Laughing.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 020
Хи-хи, не съм само аз!  Mr. Green

Малкият е на 1.7 и пие мляко поне по 2 пъти на нощ- общо към 300мл. като бебе не се будеше, почна към 6-7 месец.
Баткото пи мляко до към 2 година. При него, понеше беше гледан по друг начин, с цената на много рев успях да махна нощното хранене към 4-5 месец. За около 5-6 месеца си "изтегли" сутрешното мляко от 6ч. към 2.30-3ч. И до там! Не се отказа и това е! Месец след като навърши 2 просто спря да го търси и започна да си спи.  Hug

Чела съм,че малките деца не могат да преминават от една фаза на съня в друга и се будят. Понеже са свикнали по някакъв начин да се успокояват с млякото, те си го търсят. Или просто са си гладни-не знам.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 958
Не си само ти на тоя хал, и при нас е така, от както е родена малката, и колики  и емоции и преживяване, и зъби, и кво ли не.
До ден днешен, ставам минимум 10 пъти на нощ, редовно се  гушкаме, и успокояваме през ноща.
Вода пиеше почти по литър на нощ, сега е на вълна мляко.
Все си мисля, да хвърля шишето, и да видя как ще реагира, ама не смея, сигурно съвсем ще спрем да спим.
Като връх на всичко си ляга в 24, така че съвсем сме без сили, виждам светлина в тунела Simple Smile
Чакам да стане на 3 и да почне да спи.

# 37
Ние също не спим ве4ер.Дъщеря ми е на 2г.и 6м.,ляга си към 10:30 но ве4ер се буди много 4есто,запо4ва да се върти и постоянно мънка,като 4е ли на сън.От малка е тъка,ве4ер се пробуждаше за вода по 5-6пъти,или по4ваше неистово да пищи на сън,бях като призрак.Няма кой да ни помага сама си я гледам,коства ми много нерви и безсънни нощи.След втората година запо4на по-малко да се буди,така до преди месец.Сега,като 4е вси4ко се повтаря но в по-умерени граници,буди се около 02:00 и запо4ва едно въртене,хлипа на сън,и тъка около 4ас и половина два.Само да отбележа,4е кошарата и е прилепена до нашата спалня,ката е махната решетката,и аз спя до кошарата т.е. до малката.И посред нощ се по4ва едно разиграване ту ляга на спалнята между нас ту обратно в кошарата,а за да легне при нас съответно минава отгоре ми,като се връща също.Така 4е надявам се до към 3-тата година да отшуми. baby_neutral

# 38
  • Мнения: 40
Ех, аз си мислех, че само ние сме така Grinning. Много добре ми дойде тази темичка - и при нас е ад нощем, пие ужасно много вода, сменяме памперси поне по 2-3 пъти нощем и пак сутрин се буди мокър до ушите. Няма заспиване, ако не си получи шишето с водата - малкия е на година и 4 месеца.
Един пакет памперси - 72 броя ни стигат тъкмо за 1 седмица - а най-лошото е, че зъбите му започнаха да излизат на 1 год и 2 месеца и оттогава не иска да си спи в леглото, спи при нас  Shocked #Crazy

Надявам се на заветните 2 години  Praynig

# 39
  • Мнения: 743
На мамите ,които сменят памперси през ноща ще дам съвет-купете си 6-цата на Pampers,събира много повече течност,аз така правя,вечер слагам от тях и ми издържат.На дечица след годинка и половина,стават Peace.

# 40
  • Мнения: 19 289
В повечето постинги по темата се споменава, че детето има навик да изпива 200-300 мл. мляко или пък вода преди лягане, и че през нощта поема още 300 или още 600 мл. - няма начин да се спи нормален сън при това положение. Едно от условията за здрав сън, дори и при толкова малки деца, е да не се яде и пие непосредствено преди лягане. Дете на 1г. и половина, което се кърми, няма никаква нужда да бъде приспивано по този начин - вечеря в 18.00-19.30, кърмене и час по-късно, да речем, просто си ляга в леглото.

Неведнъж е ставало дума в този подфорум, че навиците, които създаваме още в първите месеци, се връщат после като бумеранг при нас. За мен нощния тормоз си е точно вреден навик. Ден след ден на детето се позволява да заспива с биберон, да цока мляко преди сън, да пие вода преди сън - ненужни екстри, които пречат на тялото да се отпусне. Моят съвет е да се спре и толкоз. По-добре е да поплаче една вечер от глезотия, отколкото на такава невръстна възраст да се сдобие със сенки под очите и с разклатена нервна система.



Не съм съгласна. Моята дъщеря се будеше от глад нощем. СЪвсем обикновен глад. Не е било никаква глезотия. Не можеше да изяде необходимите количества през деня, за да се засити и нощем наваксваше. Ядеше обикновено по 2 пъти мляко по около 100мл, понякога по 50, понякога по 150мл, но рядко и после заспиваше. Будеше се и от впечатленията от деня. Недоразвита нервна система. Консултирали сме се с лекари, правихме и изследвания, нищо й няма. Казаха ни да й даваме мляко, докато иска.
Малко преди да  навърши две години да чукна на дърво и да не казвам голяма дума спря.

# 41
  • Мнения: 178
Ох и от мен! Не съм спала откакто се роди! Вече е на 2,9 години и все още се буди нощем. Обикновенно е вода или "мамо гушни ме" в 4 през ноща. Буди се по 4-5 пъти на нощ. Понякога сатаме за да пишка. Вярно че вече има и нощи в които спи непробудно от около 22-23 до 7 но са рядкост. Спи в отелна стая, но доста често като се събуди иска да идва в нашто легло и ако я вземеме веднага заспива. Но пък свиква и аз пак не спя като е до мен. Много ме притеснява че понякога се буди през ноща с ужасни писъци. Чувам я да бълнува, че някой ще и вземе играчките, че някой я бута, че кучето ще я ухапе! Не знам в яслата ли се стресира но е много тудно да я успокоя. Иначе през деня също се стряска доста често. Като чуе шум от съседите тича до мен и иска да я гушкам. А вкъщи е спокойно, не я стресираме. Не знам защо така става и дали е изплашена и от това да не спи много. Чакам с нетърпение за започне да спи вече, защото едвам издържам вече...Успех и на вас!

# 42
  • Мнения: 958
В_и_В_и , самичка ли го отказа, в смисъл пълниш и шишето и не го иска ли ?
Защото Никол, отива отваря хладилника, вади млякото, носи си шишето и си казва ика мако, и понеже не яде по цял ден, ако и млякото и го откажа съвсем ще изхъртее детето. Все чакаме сама да го откаже....
Насилствено и го спрях за една седмица, не започна да яде през деня, но пък започна да спи още по-неспокойно.

# 43
  • Мнения: 1 547
Не съм съгласна. Моята дъщеря се будеше от глад нощем. СЪвсем обикновен глад. Не е било никаква глезотия.

Чакай сега, как така глад... И защо гладът засищате с мляко?! На по година и половина моите деца не са пили мляко, а са се хранили с нещата, с които и ние. Мляко са яли на закуска или под формата на кремчета с плодове. Ако някое от тях се буди често и съм сигурна, че е от глад, ще предлагам по-големи количества храна през деня, защо ще му давам да пие мляко от биберон?

Моля те да не го приемаш като заяждане или снизходителен коментар, но наистина недоумявам и те моля да ми обясниш. Ако искаш, разбира се  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 4 020
Моите и двамата са доста ящни. Малкият още е дундьо, големият по-скоро клечо, но и той беше същия до 2-3 години.  Grinning Ядат си доста,и нормална храна, и ненормална (не минава без някой боклук отвреме навреме), и пак се будят от глад през нощта. Докато не пийнат 150мл кисело мляко не става. Личи си, като е от глад, няма какво да обяснявам, знаете как е. Пробвала съм с води и чайчета-тц, не ги засища и се будят през 15 мин. Големият спря спонтанно към 2г, надявам се и малкият да е така.

Общи условия

Активация на акаунт