лапа си пръстите

  • 2 848
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 427
Не се притеснявай,моята щерка си лапа и двете ръчички,по-малко от всяка. Crazy

# 31
  • Мнения: 53
Здравейте! Дъщеря ми е на 1г.и почти 5мес. и доскоро го имаше този проблем и при нея! Махна си сама биберона на 5мес. и и лапваше пръста! Какво ли не пробвах за да я откажа- слагах й чорапи на ръцете, затрупвах я с интересни играчки, играехме , мазах я с люта чушка, купих и от аптеката лакът Даум ексол(повече от 5-6 шишета изразходвахме), карах и се, шляпах я през ръцете.... и нищо! Винаги когато се обърнех с гръб тя си лапваше пръстите! Пък понякога даже не дочакваше да изляза от стаята или да се обърна с гръб за да ги лапне! След като се порових достатъчно в нета и разбрах, че тя сама няма  да се откаже от това нещо, след като при нас беше станало навик, реших, че така просто не може да продължава! Тогава взех и й заших чорапи към чувала за спане! Така поне през ноща не си лапаше пръстите, което никак не беше малко! Вярно е, че в началото се сърдеше и трудно заспиваше без пръсти в устата, но не след много време свикна! До тук добре, но си оставаше проблема с пръстите през деня! Потърпях я още някои и друг ден и накрая взех, че й заших чорапи и на едно елече! След като стане от сън махам чувала, обличам я и й слагам елечето! Тя в началото си го събличаше, за да може да си смучи пръстите, но аз започнах да й го обличам под блузката, за да не може да се отърве от него! И така, в действителност и на практика, се оказа, че тя стой с чорапи на ръцете денонощно (освен когато сме на вън-естествено). През ноща беше с чорапи около 2мес., а непрекъснато- около 2-3 седмици! Това време се оказа достатъчно за да се отучи! Сега съм махнала чорапите през деня, и тя не си лапва пръстите, или ако това случайно се случи, не ги смучи въобще! Преди малко даже заспа без тях и отново не си сложи ръката в устата! Много съм щастлива!!! Може би и други майки ще могат така да се справят с този проблем, ако нищо друго не помогне! Все пак зависи и на каква възраст е детето! Пожелавам на всички УСПЕХ!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И ние сме така до преди дни беше облизване на ръчичката , а сега вече е палеца в устата.Биберона още не е отказвала и борбата е по-малка за сега.Иначе ако е изпуснала бибата , докато се опитва да заспи , смученето на палеца я замества и звукът се чува в другата стая.Надявам се да е период  Praynig , но се успокоявам , че е само докато заспива и бибата я няма.По-често пъти си заспива и без пръсти и биба.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 16:24 от rrhh-Ани

# 33
  • Мнения: 49
Синът ми започна да си смучи пръстите от втория месец(сега е на три месеца).При нас това не е мн сериозен проблем поне за сега-прави го само когато му се спи и вече започва да се унася,явно това го успокоява.Чувала съм от баба ми че за да се отучат децата може под ноктите им да се слага хинин или сапун(хининът е много горчиви и съответно не мн приятен на вкус) но честно казано аз не бих го приложила на моето дете.

# 34
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако можеш предложи залъгалка, тя е по-малкото зло от лапането на ръцете.

# 35
  • Мнения: 233
така са бебетата- или да суче или биба

# 36
  • Мнения: 149
Имаме същия проблем, засега го решавам със залъгалка, а ако е в скута ми - с държене на ръцете и занимаване с някаква играчка. Предполагам, че е период и се надявам скоро да отмине.
Като реши, че примерно краката са по-интересни сигурно ще забрави за ръцете

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Моята дъщеря е на 1 год и почти 5 месеца и до ден днешен лапа ръцете. Забелязвам дори че са започнали да и се кривят зъбчетата от долната страна  Shocked . Имаше някакво мазило, което много горчало, но твоето бебче е много мъничко и май не е много подходящо  Rolling Eyes

ПП: Vili_Dj. е писала за мазилото  Peace

# 38
  • Мнения: 175
Здравейте! Дъщеря ми е на 1г.и почти 5мес. и доскоро го имаше този проблем и при нея! Махна си сама биберона на 5мес. и и лапваше пръста! Какво ли не пробвах за да я откажа- слагах й чорапи на ръцете, затрупвах я с интересни играчки, играехме , мазах я с люта чушка, купих и от аптеката лакът Даум ексол(повече от 5-6 шишета изразходвахме), карах и се, шляпах я през ръцете.... и нищо! Винаги когато се обърнех с гръб тя си лапваше пръстите! Пък понякога даже не дочакваше да изляза от стаята или да се обърна с гръб за да ги лапне! След като се порових достатъчно в нета и разбрах, че тя сама няма  да се откаже от това нещо, след като при нас беше станало навик, реших, че така просто не може да продължава! Тогава взех и й заших чорапи към чувала за спане! Така поне през ноща не си лапаше пръстите, което никак не беше малко! Вярно е, че в началото се сърдеше и трудно заспиваше без пръсти в устата, но не след много време свикна! До тук добре, но си оставаше проблема с пръстите през деня! Потърпях я още някои и друг ден и накрая взех, че й заших чорапи и на едно елече! След като стане от сън махам чувала, обличам я и й слагам елечето! Тя в началото си го събличаше, за да може да си смучи пръстите, но аз започнах да й го обличам под блузката, за да не може да се отърве от него! И така, в действителност и на практика, се оказа, че тя стой с чорапи на ръцете денонощно (освен когато сме на вън-естествено). През ноща беше с чорапи около 2мес., а непрекъснато- около 2-3 седмици! Това време се оказа достатъчно за да се отучи! Сега съм махнала чорапите през деня, и тя не си лапва пръстите, или ако това случайно се случи, не ги смучи въобще! Преди малко даже заспа без тях и отново не си сложи ръката в устата! Много съм щастлива!!! Може би и други майки ще могат така да се справят с този проблем, ако нищо друго не помогне! Все пак зависи и на каква възраст е детето! Пожелавам на всички УСПЕХ!


Това направо ми се вижда жестоко. Shocked.


# 39
  • Мнения: 528
Щом става въпрос чак и за деформиране на пръстчетата, според мен е хубаво максимално да се стремиш да ограничаваш тази дейност от страна на малчо  Hug Иначе е нормално за всички дечица да си лапат ръчичките  Peace

# 40
  • Мнения: X
Ние имаме този проблем още от самото раждане.
Постоянно си ядеше пръстчетата в болницата и решихме да и дадем залъгалка.Така и не я пожела.Опитвах се на няколко пъти да е излъжа но докато я сложа и тя вече я е изплюла.
Не знам какво ще правим с тези пръстчета направо  Rolling Eyes .

# 41
  • Мнения: 210
Давах най-различни играчки който му показвах че могат да се лапат т.е. аз му ги пъхах в устата - защото от смучене на ръцете си беше направил ранички и така се отучи сега от време навреме ги лапа,но не толкова често

# 42
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние имаме този проблем още от самото раждане.
Постоянно си ядеше пръстчетата в болницата и решихме да и дадем залъгалка.Така и не я пожела.Опитвах се на няколко пъти да е излъжа но докато я сложа и тя вече я е изплюла.
Не знам какво ще правим с тези пръстчета направо  Rolling Eyes .


И при нас е същото.Моето дете е момченце но това няма значение-принципа  е същия.Даваме му какво ли не да лапа но не той си знае пръстчето и това е .Но така съм го оставила с времето ще видим дали ще се променят нещата

# 43
  • Мнения: 2 013
От около месец Биси откри,че има 2 ръце.Започна да си ги държи,и разбира се да ги пъха в устата.Понякога я оставям да го прави,но ако видя,че не престава и давам бибата.Само това помага!Няма ли биба-пръстите са в устата!
Лошото е,че от скоро забелязвам,че се опитва да напъха в устата целия юмрук!  #Crazy

# 44
  • Мнения: 487
!
Лошото е,че от скоро забелязвам,че се опитва да напъха в устата целия юмрук!  #Crazy

Няма нищо тревожно, детето просто осъзнава, че има ръчички. Целуни тази кукла от мен. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт