Сокчета от втория месец?

  • 2 494
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13
Чела съм че са вредни, ама не мога да си обясня защо??? Все пак като са прясно изцедени са си чисти витамини направо излечени от природата. Защо вместо да ги ям аз и то да ги приема от мен да не ги приема и чрез мен и чрез себе си под формата на сок?

# 31
  • Мнения: 125
 #Crazy #Crazy #Crazy
Ми защото са невероятно агресивна храна и докарват стомашни проблеми Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 11 886
Чела съм че са вредни, ама не мога да си обясня защо??? Все пак като са прясно изцедени са си чисти витамини направо излечени от природата. Защо вместо да ги ям аз и то да ги приема от мен да не ги приема и чрез мен и чрез себе си под формата на сок?

В началото на темата пуснах тези линкове, които отговарят на въпроса ти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0


За по- ясно цитирам и извадки от две от статиите:
Състав на плодовия сок
Основната съставна част на соковете е водата. Въглехидратите, вкл. захароза, фруктоза, глюкоза и сорбитол, са следващата най-голяма съставна част на соковете. Съдържанието на въглехидрати варира от 11 гр на 100 мл (0,44 ккал/мл) до над 16 гр на 100 мл (0,64 ккал/мл). Кърмата и повечето адаптирани млека съдържат 7 гр въглехидрати на 100 мл.


Усвояване на въглехидрати от плодовия сок
Четирите основни захари в соковете са захароза, глюкоза, фруктоза и сорбитол. Захаозата се разпада на глюкоза и фруктоза. Глюкозата се усвоява от организма лесно в тънките черва. Усвояването на фруктозата се подпомага от подходяща концентрация на глюкоза в сока. Максимално усвояване има, когато фруктозата и глюкозата са в съотношение 1:1. Сорбитолът се усвоява бавно чрез пасивна дифузия. Резултатът е невъзможност, той да бъде абсорбиран. Въглехидрат, който не бъде усвоен в тънките черва, ферментира в част от дебелото черво, наречена колон. В резултат от ферментацията се получават водород, въглероден диоксид, метан и късоверижни мастни киселини. Част от тях се реабсорбират в дебелото черво, но неусвоените натоварват храносмилателния тракт. Недоброто усвояване на въглехидратите в соковете може да доведе до хронична диария, метеоризъм, подуване и коремни болки. Най-често срещаната причина за това са фруктозата и сорбитолът, но е важно и съотношението на различните въглехидрати. По тази причина много лекари препоръчват соковете за лечение на запек.



Сокът по-често от плодовото пюре предизвиква алергии и дразни червата. Ако е въведен твърде рано - и дисбактериоза. Плодовото пюре е за предпочитане, защото в самото пюре се съдържа целулоза, която неутрализира концентрацията на агресивните вещества.
Представете си човек с проблеми със стомаха, с черният дроб, с бъбреците. На какво диета е той? Каши! Добре сварени с вода, не с мляко. А не на сокове! Бебето се храни с кърма, която се усвоява почти напълно от организма или при нужда с адаптирано мляко. При бебето храносмилателната система още не е напълно развита, затова първата храна трябва да е нещо по-леко. А на него му се дава сок!

И така, какво може да се случи от ранното въвеждане на сока:

1. Раздразване на стомашно-чревния тракт.
2. Дисбактериоза
3. Проблеми с бъбреците (както при моята дъщеря – оксалурия).
4. Проблеми със задстомашната жлеза (като следствие е огромния брой болни от панкреатит в нашето поколение).

Алергията може да не се прояви веднага. Случва се някъде около месец след ранното въвеждане на сока, появява се алергия – “Непонятно от какво, нищо ново не сме давали”.


# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Дадох сок след годинката.

# 34
  • Мнения: 2 334
Дадох сок на дъщеря ми след като навърши 1 годинка.Преди това според мен не е много удачно да се дава сок Peace

# 35
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Дадох сок на 2,5 месеца,но ние нямахме силно изразени колики и без това.Цедя му ги аз.Но му давам по 20-30 гр. не повече.Давам само от морков и ябълка,понякога ги смесвам.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 16:07 от galq_j82

# 36
  • Мнения: 325
Момичета,сега естествено и аз не давам на беба нищо,освен кърма,но ми е странно че нападате така авторката-тя може би пита,защото преди 10 год.,когато сина ми беше бебе,докторите ни караха да им даваме сокчета от 20-я ден-прясно изцедени от моркови и ябълки,плодовите пюрета бяха от 3-я месец. И ние слушахме и изпълнявахме.Нямаше тогава компютри,форуми и т.н. ,само списания,книги и каквото ти каже док на консултацията. Та може някоя такава майка като нас да й е споделила,без да знае,че сега нещата са по-различни-нови изследвания,нови технологии. Сега няма да дам сок на беба много дълго време.Съобразявам се с всички "новости",но се оказва,че отглеждам двете си деца по съвсем различен начин. И няма как де- едното съм го родила миналия век Laughing

# 37
  • Мнения: 47
Момичета,сега естествено и аз не давам на беба нищо,освен кърма,но ми е странно че нападате така авторката-тя може би пита,защото преди 10 год.,когато сина ми беше бебе,докторите ни караха да им даваме сокчета от 20-я ден-прясно изцедени от моркови и ябълки,плодовите пюрета бяха от 3-я месец. И ние слушахме и изпълнявахме.Нямаше тогава компютри,форуми и т.н. ,само списания,книги и каквото ти каже док на консултацията. Та може някоя такава майка като нас да й е споделила,без да знае,че сега нещата са по-различни-нови изследвания,нови технологии. Сега няма да дам сок на беба много дълго време.Съобразявам се с всички "новости",но се оказва,че отглеждам двете си деца по съвсем различен начин. И няма как де- едното съм го родила миналия век Laughing


Подкрепям напълно. Peace
Голямата ми дъщеря е на 10г. и когато беше бебе схемата беше друга-на 2 месеца-сок, на 3-плодово, на 4-зеленчуково, на 5-местно и след 6-я - на детска кухня. Сега е различно. Въпрекич ,е дъщеря ми никога не е имала проблеми от това, че е захранена рано. Сега се съобразявам с "новите изисквания"

# 38
  • Мнения: 4 784
От кой месец започнахте да давате сокчета?
Дадох сок на Калоян след навършени шест месеца.

# 39
  • Мнения: 125
но ми е странно че нападате така авторката
Защото казва, че е чела във форума (значи би трябвало да е наясно, че не се дават сокове толкова рано) и все пак държи да пита. То решението си изглежда взето...

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
С баткото след 40 ден почнах да давам, а с малката по-късно понеже имаше колики.

# 41
  • Мнения: 2 013
Аз не бих избързвала толкова!
Смятам да започна със сокчетата към 5-6 месец. Peace

# 42
  • Мнения: 19 272
Сокове започнах да давам след годинка и нещо. Сега давам прясно изцедени.

# 43
  • Мнения: 1 192
Според мен сокчетата по-скоро ще му усилят още повече апетита,така че нямаш  причина да му ги даваш.Наскоро четох,че е забелязано,че при бебета,на които е  даден сок преди 6 месец,при контролните изследвания Hb(хемоглобинът) е по-нисък,отколкото при тези,които са били изцяло на кърма или АМ.(Вероятно соковете пречат на усвояването на млякото,защото засилват перисталтиката.Моят син приема плодове откъм 7 месец и не съм му давала редовно сокове.

# 44
  • Мнения: 58
Дадох на 2 месеца,защото не бях срещнала този форум.
Слушах педиатъра.
Ако сега трябва да дам,ще е след 6тия месец.
   
 Embarassed                                                                                                                                                                                                                                                             

Общи условия

Активация на акаунт