Евтин,но качествен и изпробван паркет в София?

  • 14 297
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Разбира се, че ще стане перфектен Peace Дори не е задължително да се пренарежда, освен ако подредбата не ти е писнала и мислиш да я промениш Simple Smile

# 16
  • Мнения: 117
Преди две години в майка ми циклихме паркета, който е също на окло 30 години. Стана като нов, светна отвсякъде, направо не можах да го позная.

# 17
  • София
  • Мнения: 493
Разбира се, че ще стане перфектен Peace Дори не е задължително да се пренарежда, освен ако подредбата не ти е писнала и мислиш да я промениш Simple Smile
Мисля да го пренаредя,защото на някои места има вече големи фуги.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 254
Чеповете може да ви се струват много красиви, но дървесината в чепа е с коренно различни качества от тази, на останала дървесина. Най-вече разликата е в плътността. При паркета чепа си е дефект, а не ефект, както би могъл да бъде например при някой стол...

А като искаш да платиш ниска цена, плащаш за какво ли не, но не и за качество... По-добре си сложете ламиниран паркет, ако нямате възможност да си позволите истински.
Успех!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Въпрос на мнение. Аз предпочитам паркет с чепове пред ламинат.

# 20
  • Мнения: 2 641
аз да попитам защо предпочитате паркета пред незнам как се казва - пак е от дърво но плоскостите са като размера на ламината. иначе си е дърво при това лакирано фабрично. не се налага такова прецизно редене, нито циклене, нито лакиране, нито даже специална замаска, а за лепене да не говорим. реди се като корков паркет, или ламинат. дали му има нещо натози паркет или в БГ не е популярен? чудя се защото трябва да си сменим пода.

# 21
  • София
  • Мнения: 493
Пак казвам,че според мен най-добрия вариант е дъбов паркет.Затова питам някой да знае сравнително евтин,ламината не може да се сравнява въобще с паркета..

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Anaise,
това, което описваш, не съм го срещала. Не знам какво точно представлява. Да не е нещо от рода на разните му там трислойни паркети (май така се казваха)?

# 23
  • Мнения: 2 641
знам ли може и така да се води. пак е паркет но на големи плоскости, само дето си е изциклен и лакиран фабрично. аз искам или от него или корк, защото не е нужна допълнителна замазка, циклене, мръсотия , лакиране, миризми и какво ли не. имаме само 5 дена за ремонт и трябва да сме готови с цялата стая, а с паркет обикновен не виждам как ще стане, то само замазката на пода ще съхне толкова поне.

бях нагости на една приятелка с чисто нов дъбов идеално подреден паркет. изглеждаше супер само дето тя живее сама, няма деца. голямо хлъзгане да ви кажа, според мен нестава за къща с малка деца. трябва да се сложи задължително килим или нещп друго и паркета се обезмисля. май все повече клоня към корка, вчера си бях при майка ми и там сме с корк, ми не се слъзга изобщо и държи направо топло като го пипна. сега си мисля че и тези плоскости дървени з акоито писах пак ще държат студено и може и те да се хлъзгат  newsm78

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:58 от Anaise

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Сериозно? Нашият не се хлъзга. Не повече от теракота например. Много ми е странно това за хлъзгането, да не е от лака? Нашият е матов, ако е гланц може и по-гладко да стои, не знам.

# 25
  • Мнения: 2 641
незнам лака какъв е лъщеше като огледало. и преди 15 години щях яко да падна в един приятел. сложили си върху излъскания паркет някакви малки килимчета и аз като стъпих наедното безмалко да се хвърля по гръб на пода  ooooh! Grinning затова винаги внимавам като има паркет да не се изложа да се пребия някъде  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Щом е лъщял, значи е гланц. Аз него не го харесвам по принцип. Матовият лак прави дървото да изглежда много красиво и естествено. Пак си има блясък, но не такъв "огледален", а по-натурален, тъй да се каже. Аз килими нямам, но имам постелки пред балконските врати, не съм забелязала да се хлъзгат newsm78 . Виж, котката ни редовно прави салта по пода, ама нея като я хванат бесовете, лети като торпедо из къщи, нея не я брой Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 493
Хмм..чак толкова ли се хлъзга? И ние ще сложим килим върху паркета,защото ще ми е някак празно иначе.Естествено не от тези огромните,които заемат цялата стая..но все пак ще има килимче.Надявам се да не почнем да правим и ние салта  #Crazy

# 28
  • Мнения: 2 641
ами който иска хубав паркет той е равен и гладък като огледало. следователно голяма пързалка пада ако си по чорапи или стъпиш не нещо малко сложено отгоре му. ако тичаш няма начин да не паднеш, освен ако не внимаваш всеки път специално.
в къщи едната ни стая е с паркет и не се хлъзга изобщо. защото паркета е неравен и второ е боядисан с лак на водна основа, т.е. сякаш няма лак и дървото не се хлъзга. сега така или иначе ще го махаме и най вероятно ще си сложим корков паркет с клик системата. тези паркети нямат нужда от килими и други неща,стоят точно матово , не се хлъзгат и като седнеш ти държи топло на дупето. с нашите малки деца това ще е най добро.
като го сложим ще снимам да ви покажа.

# 29
  • София
  • Мнения: 493
Аз само не разбрах има ли вариант паркета да не се хлъзга? Смисъл,от лака ли зависи?

Общи условия

Активация на акаунт