Колко време след аборт забременяхте и веднага ли се получи

  • 22 018
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Реших да  попитам тези ,които са преминали през това,защото всеки изказва различно мнение

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
След кюретажа изчаках 5 месеца преди да започнем опитите и на 4-тия забременях, като пак имаше 1 месец пауза  Peace
Общо взето, януари ми беше кюретажа, а октомври забременях  Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
След първия кюртаж направих опити на втория редовен цикъл и забременях веднага - неуспешен край. След този втори кюртаж изчаках 6 месеца и пак забременях от първия път.

# 3
  • Мнения: 94
След 1-я спонтанен аборт забременях веднага след първата редовна менструация.И при мен имаше неуспешен край.Нови опити ще започваме от края на месеца т.е изчакахме 8 дъъъъъълги месеца.Дано не се забави...

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 09:10 от Kidman

# 4
  • Мнения: 379
При мен вече 1 година и един месец след аборта и няма резултати....мисля,че е различно при всяка...Късмет !

# 5
  • Мнения: 12
А бяха ли ви дали зелена светлина преди да започнете бебеправенето

# 6
  • Мнения: 12
На мене сега ми свърши втората менструация и ми се иска да започнем с бебеправенето,но се притеснявам дали няма пак да се случи този кошмар.Аборта ми беше на 20 декември поради кухо яйце

# 7
  • Мнения: 943
А бяха ли ви дали зелена светлина преди да започнете бебеправенето
да , и на мен ми е интересно да споделите дали лекарите ви бяха разрешили да започвате опитите ,които са завършили с втори спонтанен .... Sad
И благодаря на авторката,защото в момента ме вълнуват всички тези въпроси около кюртажа, забременяването после и т.н. и т.н.

# 8
  • Мнения: 2 270
Първо опитите се започават единствено, когато лекар даде зелена светлина! Peace
Останалото е индивидуално!
Успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 12
desive78 ,а при теб каква беше причината за кюртажа

# 10
  • Мнения: 3 695
На мене сега ми свърши втората менструация и ми се иска да започнем с бебеправенето,но се притеснявам дали няма пак да се случи този кошмар.Аборта ми беше на 20 декември поради кухо яйце
и аз съм с подобен случай и лекаря каза да действаме след втория месец  Peace

# 11
  • Мнения: 94
Първият път(кухо яйце) ни дадоха зелена светлина след първия редовен цикъл, втория път след като ми дойде менструацията след кюртажа т.е преди първия редовен цикъл Shocked.Аз реших да започна със изследванията и имуноложката беше категорична да изчакаме 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 1 919
при мен...кухо яйце...аборт...на 29.12.06 .....дойде ми на 24.01.07 ......и следващия месец бях бременна.

# 13
  • Мнения: 456
Забременях отново след като минаха четири цикъла. Иначе подновихме опитите след първата менструация след спонтанния аборт. И на нас ни препоръчаха да изчакаме 6 месеца преди следващата бременност. Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 768
И мен ме интересува темата. Аборта ми беше на 10.12.2008 - мисед. Сега ми е третия цикъл и мисля другата седмица да ходя на преглед - дано доктора каже, че вече може Praynig

# 15
  • Мнения: 2 110
Лекаря ми препоръча да изчакам поне 3-4 месеца, за да е по-стабилна бременността ми . Изчаках и се получи.

# 16
  • Мнения: 84
Изчакахме 3-4 месеца и от пак толкова опитваме, но още няма резултат.

# 17
  • Мнения: 253
Ами ние изчакахме 3 месеца,но стана на 4месец.Желая на всички ви скоро бебе  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 243
След аборта изчакахме 3м почхнахме с бебеправенето но забременнях чак след 1г Peace

# 19
и аз преживях мисед на 16.01.2009  бях в 12 сед лекаря каза 4 месеца но се консултирах с друг които бе6е категори4ен 4е триабва да подновим бебепраженето след 3 месетц за6тото тогава организма на жената бил наи подготвен за ново бебе успех на всички

# 20
  • София
  • Мнения: 1 768
bibi_pk обясни ли ти нещо повече лекаря защо след трите месеца е най-добре? Питам, защото моя мисед беше на 10.12.2008г. и очаквам на преглед във вторник да ми дадат вече зелена светлина Praynig

# 21
  • Мнения: 12
А казват ,че след аборт по лесно забременяваш Thinking.....

# 22
  • Мнения: 62
Моят беше на 30.10.2008.Лекарката ни посъветва да изчакаме 3 месеца.Преди месец бях на преглед и я попитах можем ли да започваме и тя каза че няма никаква пречка.И така от февруари правим опити,та дано този месец не ми дойде,както и на всички вас които не искате да ви идва и да си се похвалим с 2 чертички Simple Smile

# 23
  • Мнения: 344
Такъв кюретаж ми бяха дръпнали , та кървях половин година Cry.Последва противозачатъчни и като се оправиха нещата след година и половина от първия опит забременях.Но при всеки организъм е мноооого различно.

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Такъв кюретаж ми бяха дръпнали , та кървях половин година Cry.Последва противозачатъчни и като се оправиха нещата след година и половина от първия опит забременях.Но при всеки организъм е мноооого различно.
   И при мен беше така след първия.  Cry Имах чувството че са ме съдрали. Касапска история.  #2gunfire  После и аз пих противозачатъчни и година и 2 месеца след първия, забременях. Бремеността беше неуспешна. Последва втори кюртаж, след който изчаках 6 месеца, започнахме да правим бебок и на 3-я забременях. Успех!!!

п.п. ЛОЛИ, моят син също се казва МИТКО. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 969
На 4-ия месец забременях. Изчакахме трите месеца, но после трябваше да изчистя гъбички и след първия сериозен месец на бебеправене резултата е налице.
Желая ти успех  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 406
А казват ,че след аборт по лесно забременяваш Thinking.....
И на мен така ми каза моят лекар и ми изписа противозачатъчни да ги пия три месеца след кмюртажа,но 6 месеца след него още не съм забременяла,так че е различно.

# 27
  • Мнения: 117
Вече 10 месеца след аборта правим опити, но все още без успех. Пазихме се 3 месеца.

# 28
  • Мнения: 112
казха ни да изчакаме 6 месеца и тогава. Изчакахме и то стана след още 6 месеца. не се отайвайте щом е станало пак ще стане

# 29
  • Мнения: 234
Вече 10 месеца след аборта правим опити, но все още без успех. Пазихме се 3 месеца.
Не се притеснявай ще стане HugНе го мисли много.Всичко ще е наред.
Аз ще се пазя 6 м.
Успех  bouquet

# 30
# 31
  • Мнения: 33
При мен август 2008 спонтанен аборт и кюртаж. Някой доктори казваха 3-4, други 6 месеца да се изчака. Пазех се умишлено, но поседния месец не. От една седмица ми се спи, боли ме корема и вчера имаше едва забележима 2-ра чертичка на теста. А днес 4 дена преди менструация кафяво течение, което обаче ме притеснява, не е като при мензис но пък е доста по-обилно откокото миналия път.
Това което обаче повече ме притеснява е да не стане отново като миналия път. Така и не разбрах на какво се дължи това че бебето е спряло да се развива в един момент. А последния ден казаха че виждат сърдечна дейност. Стана някъде към 12-13 седмица.
И ако стане и сега незнам дали бих имала смелостта да опитам пак.

# 32
  • Мнения: 55
Аз лично изчаках 1 год, макар че ми бяха казали 6м. Важно е да се види колко е дебела лигавицата на матката след кюртажа, защото ако е изтънена има вероятност да не се задържи ембриончето. И затова е пазенето всъщност мисля- да се възстанови лигавицата, а това може да се види с ехограф.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 22:20 от fre

# 33
  • София
  • Мнения: 406
Sara_mhe защо не отидеш на лекар?Надявам се,че всичко този път ще е наред. Praynig

# 34
  • Мнения: 148
 И аз преживях аборт мисед преди по малко от 2 месеца. Сега мисля че съм бремена отново рано ми е за тест пак и може да се окаже положителен от предната бременост ще изчакам датата на М и ще се моля всичко да е наред дано и при вас да е така  Praynig

# 35
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен.От този месец започнахме с бебеправенето и то доста активно.Аборта ми беше през декември.Имах големи надежди да се получи от първият път,но май няма да стане ,защото нямам никакви симптоми Sad.Трябва цикъла ми да дойде към 01-03.04.Знам че е рано но днес си направих тест и е  EFN.При предишната ми бременност теста ми показа  EFPедна седмица преди датата на цикъла.Все пак надеждата умира последна.Късмет на всички newsm10

# 36
  • Мнения: 65
След 1-я спонтанен аборт забременях веднага след първата редовна менструация.И при мен имаше неуспешен край.Нови опити ще започваме от края на месеца т.е изчакахме 8 дъъъъъълги месеца.Дано не се забави...
[/  :bouжелquet:quote]желая ти много успех аз вече 7години чакам след спонтанен аборт

# 37
  • Мнения: 148
  tutolinka какво става с теб не пишеш повтори ли теста аз също чакам М около 8. 04 и единственото от което имам нужда в момента през това дълго и мачително чакане са хубави новини.  Hug

# 38
  • Мнения: 57
След спонтанният аборт забременях на третият месец,а бебеправенето започнахме на втория.

# 39
  • Мнения: 179
Момичета, момичета,

Новината е, че имам положителен тест с две чертички от тази вечер.

Ако всичко е 6, ще съм забременяла на втория месец след спонтанен аборт в 5г.с. (без лекарска намеса). Надявам се да вдъхна увереност и надежда у всички Вас. Обичам Ви!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 768
mausidreams , честито  bouquet Лека и успешна бременност ти пожелавам и накрая да гушкаш своето желано бебче!

# 41
  • Мнения: 3 695
mausidreams честито и лека бременност  Hug

# 42
  • Мнения: 148
 Маусидреамс мила как си кога смяташ да отидеш на лекар аз искам веднага да хукна но незнам.
Май е доста раничко но пък ме е страх да не стане нещо докато чакам Hug Още веднъж честито

# 43
  • Мнения: 179
Съжалявам, че така късничко пиша. МЕРСИ много за пожеланията!   bouquet
Още не мога да проумея, че става въпрос за мен  Shocked Желая ви и на вас скоро  EFP и  preggo
На лекар ще ходя чак на 20-ти, реших, че няма смисъл по-рано - искам веднага всичко да се види (и чуе). Още нямам никакви признаци или поне не такива, които аз да определя като признаци за бременност. Единствено гърдите много ме болят. А по принцип ще ми е по-добре да нямам поне от лошите такива.
Толова съм HAPPY  newsm44  261uu , само размахвам положителните тестове пред мъжа ми и се кефим ли кефим!!! И се молим всичко да е наред този път!
Бебка-ки, ти кога си имала овулация, ако си я засичала по някакъв начин де?

Поздрави и успех,

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 20:48 от mausidreams

# 44
  • Мнения: 148
 Мауси не съм засичала овуто но знам точно кога съм забременяла на 20 март. Много се кефя на положителното ти мислене аз направо умирам от страх ако не бяха тези часове щах да хукна още днес към всички лекари за които съм чувала Laughing Май ще е по добре и аз да поизчакам малко успех и продължавай все така с позитивните мисли  bouquet

# 45
  • Мнения: 179
Бебка-ки, колко време е минало вече от загубата на бременността? Питам, за да мога да се ориентирам времево за тестовете - кога вече няма да показват остатъчен положителен резултат от предишната бременност.
При мен около 15.01. започна аборта (ако мога така да се изразя). На 26.02. ми дойде нормално, но няколко дена преди това си бях правила тест и той беше категорично отрицателен.
Ако си чела някъде нещо, моля те, пусни едно линкче - предполагам ще е интересно и за други.
До скоро.  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 10 698
Момичета, момичета,

Новината е, че имам положителен тест с две чертички от тази вечер.

Ако всичко е 6, ще съм забременяла на втория месец след спонтанен аборт в 5г.с. (без лекарска намеса). Надявам се да вдъхна увереност и надежда у всички Вас. Обичам Ви!
вдъхна ми и честитоооооооооооооооо! Praynig и аз съм след мисед без намеса през м.февруари,м.март ми е 1-ия цикъл след аборта ииии се надявам на чудо Praynig Praynig Praynig

# 47
  • Мнения: 148
 Моят аборт беше на 11.02 тази година. М ми дойде на 26 ден не съм попадала на тема колко време е положителен теста след аборт мисля че бях попитала момичетата в кюретаж и забременяване след това но не си спомням добре. Едно момиче ми отговори че е възможно до 6 8 седмици след това. Новините при мен не са добри от обяд имам някъкво кървене или по скоро оранжева вода. Направо вече се побърквам не знам на къкво се дължи дали това е нормален цикъл много не ми прилича на такъв де дали има бременост и нещо не е наред. Имам прерязващи болки ниско доло не са категорично като предменструалните купих си тест ще го направя сутринта. Много объркано стана но вече и аз се обърках утре съм на лекар дори незнам дали да ходя представяте ли си да отида на лекар за да ми каже че ми е дошъл цикъла ами ако пък е друго  newsm78 вече съвсем се психясъх.

# 48
  • Мнения: 1 192
А казват ,че след аборт по лесно забременяваш Thinking.....
Сега убедена ли си вече WinkЧестито!Всичко ще е наред този път!
Аз правих кюртаж 15 юни2007 и в края на септември съм забременяла...с единствената засега щастливо завършила бременност.Успех на всички!

# 49
  • Мнения: 3 641
2 месеца след аборта ми дадоха "зелена светлина" и на втория се получи. Днао този път всичко е нормално Praynig
От сърце пожелавамна всички съвсем скоро да видят двете чертички Hug

# 50
  • Мнения: 334
Забременях 6 месеца след аборта, на първия път, в който не се  пазихме  loveuuu. Понеже моят аборт беше в 5 месец, ми казаха, че е добре да изчакам 6 месеца. Успех!!!!!!!!

# 51
  • Мнения: 4
ZDRASTI,PREDI 4 GODINI IMAX TAKQV PROBLEM I DOKTORA MI KAZA 4E PQRVITE 4 MESECA TREBVA DA SE PAZIM I SLED TOVA 6TE ZABREMENEIA,NO AZ ZABREMENIAX 4AK SLED GODINA I POLOVINA ,TAKA 4E TOVA SI E BOJA RABOTA,NO AKO GO ISKA6 MNOGO TO 6TE DOIDE BQRZO,YSPEX

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 337
След спонтанния аборт в 5г.с забременях на следващия месец , резултата е в лентичката ми - пожелавам от сърце на всички момичета минали по този път скоро да гушнат своите бебоци Hug

# 53
  • Мнения: 7 201
Имам 2 спон.аборта м/у 11-12г.с. Confused И след 2-та съм забременявала веднага, след разрешението ни за бебеправене. Peace
Успех на всички! Praynig

# 54
  • Мнения: 3 500
Забременях 7 месеца след спонтанен аборт, от които 6 месеца се пазехме с противозачатъчни лепенки.

Общи условия

Активация на акаунт