за овесените ядки

  • 1 365
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Моля кажете ми вредно ли е да давам на Тодор вода от овесени ядки. Давам ги за запек. Дайте и други идеи срещу запека

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пробва ли със сок от круша?
Аз давам на Габи пюре от сини сливи, тиква  или круша в комбинация с друг плод, защото много и изтъгват коремчето. Разхлабва я и сока на Хип ябълка и грозде, независимо бяло или червено.
Другите вариянта са в дупето мушкато, термометър или  сапун и Дуфалак след консултация с лекар.

# 2
  • Мнения: 1 089
Не знам дали вече си давала сокчета, но на нас много добре ни действаха няколко лъжички сок от круша

# 3
  • Мнения: 2 807
Не е правилно - съдържат глутен, а такива храни не се препоръчват до навършен 5-ти месец поне.

По-добре смени марката адаптираното мляко;
не пишеш дали сте на кърма, но обикновено кърмените бебета не се запичат.

# 4
  • Мнения: 46 434
..........обикновено кърмените бебета не се запичат.

Няма такова нещо, в повечето случаи опира до наследственост. Дъщеря ми 2 седмици след раждането мина на ад. мляко, но никога не е имала запек. Не съм привърженик на даването на скокчета и др. неща на толкова малко бебе, по-скоро смяна на марката мляко. А и майката не пише никакви подробности, може въобще да не е запек.

# 5
  • Мнения: 429
на адаптирано мляко сме. И не знам кое е по безопасно сок или овесени ядки.
А че е със запек говори това че не се изхожда по два дни, напъва се и се мъчи. Сменихме млякото два пъти, но няма ефект. Моля посъветвайте ме

# 6
  • Мнения: 844
Какви млека сте опитвали до сега? Инак не знаем какъв съвет да ти дадем! newsm78

# 7
  • Мнения: 429
Бяхме на Нан, после блемил, което е за запек, но той не иска да го яде и сега сме на Милумил

# 8
  • Мнения: 46 434
Опитай Нутрилон.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 765
Това със смяната на млеката едва ли е много добра идея . Някъде тук четох че може да се предизвика алергия от честата смяна на млеката
Мисля че е по добре да опиташ със сокчета .

# 10
  • Мнения: 844
Опитай Омнео 1 или Фризовом. Една мама от форума тук след много опити на млека мина на Омнеото. Не е много вкусно обаче млякото и не знам дали ще го хареса малкият господин. Фризовомът е пък срещу повръщане и запек. Ако и това не става, може да даваш млякото във вода от овесени ядки, знам че ядките съдържата глутен, но все пак не е задължително да проявите алергия към него. Всичко ще си дойде на мястото като започнете плодовите и зеленчуковите пюренца.
Успех!

# 11
  • Мнения: 46 434
........... ядките съдържата глутен, но все пак не е задължително да проявите алергия към него.......

Има опасност от Цьолиакия.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 395
От опит знам, че Нутрилон-ът разхлабва бебетата.
Бях купила такова мляко на Лора от Метро, като запас преди да тръгнем на гости на нашите.
Лора по принцип никога не е била запечена и от това мляко като започна да ака непрекъснато като разстройство. Иначе нормално като честота- 2-3х на ден понякога, но задължително с олят памперс.
И добре,че се намери една приятелка да ме светне, че всъчщност Нутрилонът е за запечени бебета. И то вярно нещо пишеше бифидус на кутията, ама кой да мисли.
Като сменихме млякото на Фризо2-нещата се върнаха в нормалният им вид. Grinning

# 13
  • Мнения: 844
Абе искам да попитам, май не много на място, нали Фризланд сложиха пребиотици в млеката си за да улеснят проблемите с изхожданията, сега как е? Ние сме на Фризолак, но не сме имали проблеми нито със стария нито със новия Фризолак, та питам тепърва започващите?

# 14
  • Мнения: 429
Мерси за мненията. Но и мен ме е страх да сменям толкова често млеката. А омнеото щом не е много вкусно със сигурност няма да го яде. Той и Блемил отказа. И въпреки че го мъчих три четири дни пак не ака от него. Въпреки че и той е за запек. А и в Милумила има пребиотици доколкото знам. Та не съм сигурна дали смяната на млякото ще реши проблеме или отново ще откаже да яде и ще стане по зле. Май ще звънна на педито

Общи условия

Активация на акаунт