Нещо неТипично...

  • 9 838
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
Нощувал съм в Полша. Гледах тъпо възглавница и завивка дебели половин метър.
Но се оказа по-добре от очакванията ми, май са пълни с гъши пух.
Вълчо, на същото съм се зверила като ученичка, когато ходих до Унгария.Ама пък спахме непробудно.Много са удобни, въпреки,че не изглежда така.

че аз така спя от 20 години. ако пухът е добър, като изтърсиш възглавницата и завивката, стават като балони. инак са хем лекички, хем мекички и топлят много.
испанците имат странни възглавници. тънки и дълги. и обикновено за една спалня една възг;авница и една завивка. не понасям.


а в българия, някъде силестренско беше, сложиха за закуска двойно препечена кайсиева и торта. закусих и после пак си легнах, за да изтрезнея Mr. Green

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Годеж в Германия.

Чупят порцелан, правят невероятен боклук навсякъде всички гости.
После младите чистят заедно.
Първата им сериозна, съвместна работа:)

# 17
  • Мнения: 27 524
а в българия, някъде силестренско беше, сложиха за закуска двойно препечена кайсиева и торта. закусих и после пак си легнах, за да изтрезнея Mr. Green

Да, и мен са ме черпили за закуска с топла баница и греяна ракия.  Crazy

Била съм на сватба в Сливен, и там някакъв петел търчеше по едно време  newsm78
А в София пък кумата с ръце на кръста и в ритъма на ръченица гонеше със зъби шаран на въдица  Shocked

# 18
  • Мнения: 2 011
Аз пък съм чувала за обичай  в Узбекистан в някакво село май  беше - когато посрещат гости в къщи домакинята прави специални пирожки , тестото на които се меси на вътрешната част на бедрото и  Mr. Green Госта  е длъжен да опита - в противен случай  е  неуважение към домакинята ! Sick Sick Sick Mr. Green Mr. Green

# 19
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
На мен в Елена са ми предлагали към кафето свински ребърца....
Добре, че не съм узбекистанка, че каквато съм кльощава - най много солети да омеся Mr. Green

# 20
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ейййй какви интересни неща разказвате  newsm78 - никога не съм присъствала на такива неща, а много би ми било интересно!

# 21
  • Мнения: 875
в дунавско село - пържената риба плува в купа с топла вода, олио, оцет и препечена сушена чушка. не е лошо.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
В Русия съм била на сватба. Деня преди сватбата всички гости мъже се обличат като жени. Младоженеца го качват в ръчна количка /от тези с едно колело/ и обикалят целия квартал. От всяка къща в количката под младоженеца се трупат черги, ризи или кой каквото има. Разбира се през цялото време се пие водка. Беше много забавно. На другия ден младоженеца буквално го изнесоха на ръце от къщи, за да присъства на собствената си сватба.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
В Киев, на закуската в хотела имаше повече манджи, отколкото закускоподобни продукти. Една от тях наподобяваше кавърма!  ooooh!

# 24
  • Мнения: 158
Много интересна тема, жалко че не мога да се сетя нещо и аз в момента, да се запиша... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 502
     Слушала съм,че в североизточна България готвят пилешка супа от краката на пилето,та дори и от гребена на петела. Даже се смятало,че ако си на гости е особена чест в купичката ти да плува някой кокоши крак с подобаващи нокти....Да кажат жените от този край,дали е вярно.

# 26
  • Мнения: 27 524
Аз пък съм чувала за обичай  в Узбекистан в някакво село май  беше - когато посрещат гости в къщи домакинята прави специални пирожки , тестото на които се меси на вътрешната част на бедрото и  Mr. Green Госта  е длъжен да опита - в противен случай  е  неуважение към домакинята ! Sick Sick Sick Mr. Green Mr. Green

Стига, де, сещам се онзи виц за едноръкия готвач с кюфтетата и пълнените чушки  Sick

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
     Слушала съм,че в североизточна България готвят пилешка супа от краката на пилето,та дори и от гребена на петела.

Да, баба ми ги пускаше в супата, но това за ноктите е измишльотина вече. И гребена, и яйцата, извадени от търбуха на кокошката, преди да се снесат, без черупка.

# 28
  • Мнения: 3 405
Да, баба ми ги пускаше в супата, но това за ноктите е измишльотина вече. И гребена, и яйцата, извадени от търбуха на кокошката, преди да се снесат, без черупка.

В Северна България съм яла такaва кокоша чорба. Без никакви нокти вътре  Grinning

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 19:39 от Анджелина

# 29
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
и в къщи / от  Русе съм / се прави чорба с крака, но им режем предварително ноктите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт