Нещо неТипично...

  • 9 837
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447

Не знаех, интересно.  Simple Smile От описанието ти на човешките крака за хобитите се сещам  Laughing
Или за деца във ваканция на село  Laughing

# 46
  • Мнения: 516
Тука из Делиормана най са ми симпатични имената на селата
Голям поровец, Малък поровец и Драгомъж. Поровец идва от пор. Скунксът е чистоплътен, в сравнение с пора. Веднъж в армията ме фъсна един, 10 дена ми миришеше шинела.
Легендата за произхода на имената е: Двама братя бежанци се заселили в две махали. Но понеже били толкова мърляви и миризливи, им викали Поровете. Съответно големия пор и малкия пор. Постепенно  около тези махали се обособили две различни села, наречени на най-забележителното в тях. Братята - поровци.  Simple Smile
Драгомъж е друга бира.

# 47
  • Мнения: 3 447
Даргомъж може би олицетворява мечтания идеал, принца на бял кон, на фона на поровете  Grinning

# 48
  • Мнения: 4 585
В Кубратска община има едно село Горичево. Но по-рано се е казвало Орманбешларъ, или нещо такова. Абе на турски - В гората пет къщи. На времето пет войника от турската армия дезертирали с пълно бойно снаряжение, мотали се из Делиормана, бастисали някой друг керван и се настанили в средата на огромна гора. Разчистили за ниви, построили си къщи, ама след време им се дотаковало. Разходили се из околните села, взели си жени и основали село.
До 2001-ва в селото имаше два телефона, на кмета и на кооперацията. При мен имаше 14-годишни молби, имаше и молби на вече починали хора. Като влязохме да го телефонизираме, цяло лято беше безпаметно пиене.
На мен са ми по-интересни селата, с по един - двама жители. Преди седем - осем години намерих едно до Момин проход, в което живееха две жени. С църква, училище, но празни. Тъжна гледка е такова нещо, прилича на декор на филм. Чак не ти се вярва, че това, което виждаш е реалност.
http://bg.guide-bulgaria.com/SW/Sofia/Kostenets/Dolna_Vasilitsa

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 21:20 от Вълкът с дълъг ник

# 49
  • Мнения: 142
Чичото на баща ми, който живее в едно пловдивско село много обича като се заколи мъжко прасе да му вземе тестисите( белите бъбреци), накисва ги в оцет за известно време и ги яде  Sick . А пък баба ми и тя като гореспоменатото ядеше неснесени яйца от кокошката, но сурови, обвити в нещо жълто  Sick . Тя също е правела такава супа от крака, а гръкляна на пилето го препичаше и го ядеше като солети. УЖАС!!!  Sick Sick Sick

# 50
  • Мнения: 27 524
Kaк като солети? С все костите?  Shocked

# 51
  • Мнения: 142
Kaк като солети? С все костите?  Shocked
Нем, нем то е една като куха тръбичка такава... Дихателна ли е не знам каква. И като се препече и баба ми я хрупаше  #Crazy

# 52
  • Мнения: 4 585
Мойта баба опичаше воденичката на кокошката на жар, върху дилава и ми я мяташе на една филийка.

# 53
  • Мнения: 142
Също се сещам, че са ядяли гугутки и врабчета на жар  Crazy

# 54
  • Мнения: 2 386
В бургаско село са ми предлагали трахана (нещо като варено тесто) с чорба от кисело зеле и черен пипер за закуска.
На македонска сватба кумът и младоженецът се ритаха по кокалчетата, но не разбрах каква е символиката.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 00:26 от Ева на сцена

# 55
  • Мнения: 1 941
Попарата с червено вино била много почитана закуска, ако не се лъжа във Видинско....

# 56
  • Мнения: 1 277
На една македонска сватба събуха гащите на тъщата, закачиха ги на един кол и ги запалиха. Имаше някаква символика, но не си спомням каква беше.

# 57
  • Мнения: 2 478

В същата връзка,ето това село е нетипично.Хем е на морето,хем няма път към него.Който е ходил,казва,че е уникално място.
Вижте колко жители има.
http://bg.guide-bulgaria.com/NE/Varna/Byala/Samotino

# 58
  • Мнения: 1 312
С тия чорби с карантии тук заприлича на "Страх".

# 59
  • Мнения: 2 386
Ми те и пилешките бутове и свинските пържоли по витрините на супермаркетите на това ми приличат.
Тук поне има история и култура.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт