Д-р Данаил Илиев - Токуда

  • 55 762
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 218
Много съжалявам за всичко, което се е случило, направо скандално.
Аз също родих при него преди повече от осем месеца, но нищо такова не преживях, даже напротив, безкрайно благодарна съм му. Състоянието на отделението също не беше такова, а неонатологията за мен е една от най-добрите.
Изводът е, ако човек има и най-малкото съмнение, дискомфрт в един лекар, да го сменя веднага.

Лошото е, че в осми месец примерно може и да не намериш добър лекар, който да те вземе. За тях часовете са запазени с месеци напред и не са много свободни. А и нямаш гаранция, че ще попаднеш точно на "твоя" лекар.

# 76
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843

Лошото е, че в осми месец примерно може и да не намериш добър лекар, който да те вземе. За тях часовете са запазени с месеци напред и не са много свободни. А и нямаш гаранция, че ще попаднеш точно на "твоя" лекар.


Така е за съжаление. Ако лекарят, към когото се насочих в 8 месец не можеше да ме поеме, щях може би да остана при Илиев. Човекът обаче откликна веднага, тъй като имах грешно поставена кофти диагноза, звъннах му без да ме знае и познава и ме извика за консултация още на следващия ден, без да ми вземе пари за нея. На два пъти ме е консултирал безплатно и винаги е бил много мил и внимателен. За съжаление се налагаше секцио, беше ясно от преди това още, но той направи операцията перфектно, възстанових се много бързо и след като излязох от реанимация бебето си беше при мен денонощно. Накратко, попаднах на добър човек и лекар, в добра болница, благодарение на което воинаги ще пазя прекрасни спомени от родилното. И се радвам, че се реших да го направя, прегледите при Илиев оставяха един лош привкус и усещане в мен.

# 77
  • Мнения: 132
Mama_Souljah, много съжалявам за ужасните преживявания, които си имала .. и се радвам, че всичко вече е наред!
Аз се включвам, за да споделя своите лични впечатление от Д-р Илиев, към когото се бях насочила за проследяване на бременността и раждане. След първите 2-3 посещения имах все по-натрапчивото усещане за неглижиране, недостатъчно внимание към мен и странна комуникация с нескрит сакразъм. Първоначално смятах, че може би изкривявам възприятията си, че той е твърде зает и е било нещо моментно, въобще оневинявах супер хваленият доктор и търсех вината в себе си. В един момент, може би вече през 7-ми месец, прецених без конкретна случка, че искам да имам истинско доверие и да усещам човечност и загриженост от лекаря си. Отидох при колега на Д-р Илиев от Токуда, който ми отдели необходимото ми внимание и освен самите прегледи, намираше малко време и да разговаря с мен. Родих с планово секцио в 39-та седмица, лекарят ми дори беше в отпуск, но си го прекъсна заради операцията, а след това ( продължавайки да бъде в отпуск), идваше да ме вижда, докато бях в отделението.
Вътрешното усещане за тази 'спойка" между лекар и пациент не е за пренебрегване и аз се радвам, че послушах себе си.

# 78
  • Мнения: 11
Mama_Souljah, много съжалявам за ужасните преживявания, които си имала .. и се радвам, че всичко вече е наред!
Аз се включвам, за да споделя своите лични впечатление от Д-р Илиев, към когото се бях насочила за проследяване на бременността и раждане. След първите 2-3 посещения имах все по-натрапчивото усещане за неглижиране, недостатъчно внимание към мен и странна комуникация с нескрит сакразъм. Първоначално смятах, че може би изкривявам възприятията си, че той е твърде зает и е било нещо моментно, въобще оневинявах супер хваленият доктор и търсех вината в себе си. В един момент, може би вече през 7-ми месец, прецених без конкретна случка, че искам да имам истинско доверие и да усещам човечност и загриженост от лекаря си. Отидох при колега на Д-р Илиев от Токуда, който ми отдели необходимото ми внимание и освен самите прегледи, намираше малко време и да разговаря с мен. Родих с планово секцио в 39-та седмица, лекарят ми дори беше в отпуск, но си го прекъсна заради операцията, а след това ( продължавайки да бъде в отпуск), идваше да ме вижда, докато бях в отделението.
Вътрешното усещане за тази 'спойка" между лекар и пациент не е за пренебрегване и аз се радвам, че послушах себе си.


Ох, все едно аз съм писала първите редове. И аз се обвинявах, че съм с изкривени възприятия, нали съм бременна, т.е. хормонална, нестабилна. До сега винаги съм се вслушвала в 6-тото си чувство и това е един урок за мен, че трябва да продължа да го правя, независимо бременна, кърмеща или не. А кой е бил лекарят, който сте избрала?

# 79
  • Мнения: 132
Наистина сме по-чувствителни в този период, но когато усещането е не просто моментно, а продължаващо, трябва да се вслушваме Simple Smile Аз дълго се колебаех ( и зодията ми е от най -"решителните")   но след като поговорих със следващия си избор за лекар - Д-р Корсачки, усетих, че за себе си съм взела правилно решение.

# 80
  • Мнения: 19 687
Корсачки е един път Heart

# 81
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Когато аз се реших да сменя др Илиев в 8ми месец, се замислях за др Димитров, защото се налагаше така или иначе секцио. Не посмях обаче да остана в Токуда, защото исках са избегна конфузната ситуация, че съм леко притеснителна в това отношение. Та другият лекар, препоръчан ми за секцио беше др Ташков, в Надежда. Още на първата ни среща го усетих това хубавото, правилно усещане на пълно доверие. Много се радвам, че събрах смелост за смяната. Интересното е, че когато избирах още в началото лекар, не срещнах негативни ковентари за др Илиев. След като го смених и започнах да чувам лоши отзиви. Както и да е, радвам се, че послушах вътрешното си усещане и  че попаднах на човек и лекар, който да ми вдъхне спокойствие и увереност.

Общи условия

Активация на акаунт