Житен режим-3

  • 87 195
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 344
 Persa ,благодаря.  bouquet
аз още нищо не съм хапнала.на 2-ро кафе съм,сега ще сваря житото..
лек житен ден на останалите!

# 751
  • Мнения: 2
Ina15, как така нищо не си хапнала???  #Crazy #Crazy #Crazy Искаш да си развалиш стомаха ли? Режимът не изисква глад, а редуциране не изяжданото количество, дори и това не е фактически, защото с приеманите продукти получаваме абсолютно всичко необходимо като дневна доза за огранизма си- 100 гр. жито /не се вари, а се накисва вечер, аз го правя със студена вода, гледай да е изворна, а не хролна/, орехи и ябълки. Всички допълнителни екстри като мед, лимон, чайчета и други са по преценка и индивидуалното състояние на житуващия. Кафето е забранено.  ooooh! Аз пия на своя глава, но само сутрин и то леко кафе. Житената вода също се изпива сутринта. АЗ днес 1 чаша, но не ми е от най- приятните напитки.  Laughing
Много те моля, не гладувай, не е това целта на режима.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 4
Извинете, че се намесвам, но ме изненада мнението на Persa, че истинският режим е само жито и вода. В сайта на Братството / който според мен е меродавен/ в режима има и мед, и орехи, и ябълки в точно определен брой,т.е. те не са " глезотийки", а с точно определена функция за организма . Къде е истината? 

# 753
  • Мнения: 2
Отчет за деня: днес не ми беше най- добрия ден. От сутринта ми е криво, отпаднало и някак съм без настроение. Хапнах повече мед и орехи.
Днес ми се струва, че ме преметнаха, не ми е толкова до парите, колкото до обидата, че позволих това да се случи. В офиса влезе някакъв възрастен мъж и уж търсеше еди кой си от еди къде си, ама в същия момент да споделя и с вас... с няколко думи поиска ми пари на заем за пътни и аз се вързах, защото бях отпусната и не ми се мислеше. Не знам това ли е лептата, която всеки от нас трябва да даде, за да има резултат от режима, в самия пише, че е добре да се дари сума на нуждаещ се и аз сега се самоуспокоявам, че за да достигне до положение да проси по офисите, този човек е бил в безисходица. Пиша и не си вярвам, защото със сигурност съм попаднала на изпечен мошеник... дори не ми мина през ума, че пътните не струват 30 лева...  newsm78
Това ми е втори случай. Много е обидно...  утре в 13 часа каза, че ще дойде да ми ги върне...

# 754
  • Мнения: 2
Извинете, че се намесвам, но ме изненада мнението на Persa, че истинският режим е само жито и вода. В сайта на Братството / който според мен е меродавен/ в режима има и мед, и орехи, и ябълки в точно определен брой,т.е. те не са " глезотийки", а с точно определена функция за организма . Къде е истината? 

Да ти призная не помня къде точно го четох, но първия режим, този, който Дънов е спазвал е бил само на жито и вода. А това, че са глезотийки го споменах, за да повдигна настроението, не съм искала да обидя никого.

# 755
  • Мнения: 206
Е,не мисля ,че трябва да има спорове,относно истинския житен режим.Аз много добре познавам
и Братството ,и сайтовете му.Действително там е показан по-лекия вариант.Той е представен за истински по разкази на ученици на Учителя /записани от още по-млади ученици/.Но дали е така? Все пак той се казва Житен , а не житно-ябълков...
  В момента и в Братството се прави компромисният вариант.Но и условията са други/жито,вода,психическо и физическо натоварване/.
   Но действително тази ''диета'' е по-лека от много други.Всеки е свободен да избере и начина ,по който да я прави.

# 756
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Моля, някой да пусне нова тема, че тази ще ни я заключат
  bouquet

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 4
Persa, Solej,, благодаря ви за отговорите - не става въпрос за спор изобщо, нито за някаква обида - просто ми беше любопитно кой е оригиналният режим. Така логично е обяснено каква енергия носят и ябълките , и орехите , и медът, че си мислех , че това е изначално. Но сега като се замисля ми звучи съвсем логично Учителят да е спазвал по- строг режим. Благодаря още веднъж!

# 758
  • Мнения: 206
Направих нова тема- ЖИТЕН РЕЖИМ НА УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ.
Ако ни разрешат модераторите ,можем да продължим там.Не добре познавам правилата на форума.

# 759
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471046.msg14099390#msg14099390

Общи условия

Активация на акаунт