температура вече 6 дни

  • 1 322
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте мами
Вече незнам какво да правя  Sad вече 6 ти ден сме с температура и незнам какво има на детенцето ми
На някой случвало ли му се е? Вирус ли е какво е постоянно си подържа 37.5 изпихме цяло шише панадол и сега давам нурофен спада и после пак се вдига имаме доста гадна кашлица пихме 4 дни сумамед и сега сме на зинат но няма оправия
днес правихме и снимка на белиядроб но нищо не се вижда
всеки ден сме при доктора и все вика вирус и да чакам но....не издържам вече от притеснение
Та въпросът ми е може лиот вирус да сме така толкова дни и нищо не е яла

# 1
  • Мнения: 5 525
Мила незнам защо ако е вирус е изписала 2 поредни антибиотика вашата докторка?
Направете на детето кръвна картина и урина, и след спирането на АБ,  гърлен секрет.

# 2
  • Мнения: 1 163
Не се тревожи и ние бяхме така миналата година. Осем дена с температура. Първо ни изписаха Цевзил пи го четири дена ефект никакъв. След това направих ме изследвания установи се завишение на кръвната утайка и смениха антибиотика със Аугментин. И така след още четири дена температурата спадна най-накрая. От кога пиете Зината? Трябва да мине време докато подейства антибиотика а със сумамета може да не е бил точния антибиотик.

# 3
  • Мнения: 337
Според мен много спешно заведи детето на друг терапевт, почти сигурна съм че ще има нова диагноза, ние миналата година имахме сериозни здравословни проблеми и то посред лято, бяхме на 4 или 5 доктора и познай нито една диагноза не беше сходна с другата и всеки следващ лекар оплюва предишния за некадърност.  Накрая се оказа че имаме летен грип плюс херпис ангина и на всичкото от антибиотиците получихме диария та детето беше един месец на ориз и моркови.

# 4
  • Мнения: 96
  Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376073.0;all
  Моите и двамата го изкараха този вирус с темепературата - големият 4 дни, малкият 5 дни. Не съм ги лекувала с нищо, те нямаха други оплаквания, просто преминава. При тях обаче температурата беше около 39-39.5. Лошото е, че при малкия започна конюктивит и сега е на капки с антибиотик и кортикостероид. И сега хем се радвам, че се оправя, хем ми е криво, че стигнахме до кортикостероиди. 
  А защо даваш панадол при 37.5, детето оплаква ли се от нещо? Тази температура не е опасно висока, тя е реакция на организма.
  Ще се оправи детето, но наистина трябва да се следи всеки ден щом кашля. Успех Hug

# 5
  • Мнения: 307
Мила не знам защо ако е вирус е изписала 2 поредни антибиотика вашата докторка?
Направете на детето кръвна картина и урина, и след спирането на АБ,  гърлен секрет.

Напълно подкрепям това мнение, особено ако детето е много отпаднало и не се храни въобще. Да, и аз доколкото знам вирусите не се повлияват от АБ.
Моят син миналата година беше много болен, поддържаше темп 38-39 пет дена и както уж му нямаше нищо, накрая се оказа двустранна пневмония, та и в болница бяхме пет дена. И пневмонията се установи благодарение на кръвната картина.

# 6
  • Мнения: 19
Благодаря на всички за подкрепата
утре сме на преглед отново и ще видим какво ще измисли доктора
за сега няма температура но и вчера нямаше и я вдигна към 2 часа затова че все още мем е страх да се похваля иначе си кашляме доста коремчето я боли и акото и е малко рядко но това е най вероятно от толкова антибиотици макар че давам пробиотици

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... коремчето я боли и акото и е малко рядко но това е най вероятно от толкова антибиотици макар че давам пробиотици


Пробиотиците не ги спирай поне няколко дни след като сте свършили АБ!

Иначе и ние сме с температура /нощем скача над 39 градуса/ и зверска кашлица от два дни  Confused

Общи условия

Активация на акаунт