Бебето ми отказва ам

  • 518
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте.Едното от бебетата ми от около 10 дни започна да отказва млякото храним се с Хумана 1.Гладна е започва да яде хапва около 20 грама и започва да се отвращава даже се опитва да го повърне нарочно.Храним се насила в продължение на около час и едвам изяжда около 80 грама.Помислихме че е от млякото и и взехме розов Хип но и с него е същото.Незнам какво да правя моля посъветвайте ме.  Да попитам и за другата давам и по 120 гр. и иска още направих и следващата доза от 150 и си го изяде цялото мога ли да и го увелича при положение че е на 2 месеца и 10 дни.Водих я при нашата лекарка тя ми препоръча аптамил но пак е същото.Моля препоръчаите ми добър педиатър където да я заведа че не съм доволна от нашата.

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Бебе на 2м не знам как би повръщало нарочно. Посъветвай се с гастроентеролог.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 21:25 от Гита Ог

# 2
  • Мнения: 3 869
Ако искаш добър педиатър, поне напиши в кой район на София си, понеже с две бебета не виждам как ще пропътуваш града от единия до другия край.
И едно лично мнение - не насилвай детето си, а по-добре разбери защо не иска да яде. Бебетата имат страхотни инстинкти - няма да се остави гладно детето, но щом не иска да яде си има причина, която трудно може да се отгатне от непознати във форум...

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Може би това малко ще  те успокои: Алек го кърмих до 5 м след което мина на АМ и количеството което изяждаше бе 80 мл. Никога не е изяждал количеството обозначено на опаковката  Rolling Eyes
Тогава се бях притеснила даже пусках тема тук  Wink
Всяко детенце си е различно някои хапват повечко  други по-помалко но затова пък интервала на храненията е по-къс  Peace
Важното е детнеце да е жизнено и здравичко Peace

За твое успокоение посъветвай се с още един педиатър

Бебе на 2м не знам как би повръщало нарочно. Посъветвай се с гастроентеролог.
Peace

# 4
  • Мнения: 164
И моята дъщеричка имаше такъв период - оставях я да изяде, колкото пожелае, след това я вдигах да се оригне, и пак и давах шишето, ако не го искаше, не я насилвах. При нас беше за кратко, около десетина дена, после започна почти да си изяжда млякото, от скоро я минах на по-малко хранения през деня и се справя доста добре с по 150 мл.  Wink 5 пъти на ден. Относно другото ти детенце - според мен е много да яде по 150 мл, особено ако го храниш 6, 7 пъти  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 85
Дъщеря ми също отказваще да яде като беше на 3 месеца.Не харесваше млякото.Смених Аптамил с Милумил и нещата се оправиха.Мойта като беше на 2 месеца ядеше по 90-120.Все пак всяко дете е различно,но може би е по-добре да поизчакаш малко и тогава да увеличиш.

# 6
  • Мнения: 200
Притесних се защото преди това изяждаше по 120 мл и то доста лакомо и изведнъж започна да се мръщи.

# 7
  • Мнения: 105
Моя също в третия месец отказа да пие каквото и да било мляко. Направо се бях побъркала. Трябваше да заспи за да го излажа да го пие. Смених НАН, Фризолак и Розов Хипп докато попаднах на Лактана Био. Просто го обожава това мляко. Пожелавам ви успех с храненето  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт