Въведете адекватни ваксини за децата ни - петиция!

  • 4 620
  • 98
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Въведете адекватни ваксини за децата ни

Аз се разписах! Ако и Вие сте на мнение, че трябва да се промени досегашният
имунизационен календар - можете свободно да подпишете петицията.
Благодаря на всички които ще се включат. Hug

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Подписах я.  Ние направихме тази ваксина доброволно и си платихме.

# 2
  • Мнения: 521
Подписах.Дано има ефект  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 14 654
Не подписвам подобна петиция.
1. Няма конкретно искане - не споманават дори кои ваксини искат. Превенар ли, пентаксим ли, акт хиб ли? Не е ясно.
2. Не искам още задължителни ваксини за моето дете.
3. Щом ще се актуализира имунизационният календар, редно е да отпаднат някои други ваксини, не може всяка нова ваксина да става задължителна, а старите да остават. Колко дози ще получи едно дете докато стане на 2 години примерно?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Подписах  Peace

# 5
  • Мнения: 9 466
Янечек , не си чела явно-пише коя ваксина искат да включат-Pentaxim Peace
2.-Нека не превръщаме темата в "ЗА" и "Против" ваксините-идеята е друга Naughty
3. Разбира се че отпадат другите..няма положение да се дава жива и мъртва полиомиелитна например...а то други сменени няма Crazy

--------------------------

Аз лично бих искала да включат и Varivax/Varilvax и Prevenar Peace

# 6
  • Мнения: 14 654
Аз не съм против ваксините, против съм да ми се натрапва този Пентаксим, не го искам за моето дете. Също съм против всяко зле скалъпено, емоционално изреченийце да се нарича петиция. Мен ще ме е срам да се подпиша. И никак не е ясно какво искат  - хем искат актуални ваксини, хем само пентаксим, има и други актуални в момента.

# 7
  • Мнения: 4 784
Подкрепям написаното от Янечек.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 270
Подписах, доколкото разбирам искат въвеждането на Пентаксим по ЗК, което е добре, ние го купувахме, добре ще е да бъде достъпен за всички!

# 9
  • Мнения: 9 466
Аз не съм против ваксините, против съм да ми се натрапва този Пентаксим, не го искам за моето дете. Също съм против всяко зле скалъпено, емоционално изреченийце да се нарича петиция. Мен ще ме е срам да се подпиша. И никак не е ясно какво искат  - хем искат актуални ваксини, хем само пентаксим, има и други актуални в момента.

ОК-какво е твоето предложение-формулирай го. 
Аз лично мн се дразня от хора, които реагират на всичко с отричане, а не предлагат нищо в замяна.
Така че, предложи нещо конкретно, щом това не ти харесва Wink

# 10
  • Мнения: 9 466
Аз не съм против ваксините, против съм да ми се натрапва този Пентаксим, не го искам за моето дете. Също съм против всяко зле скалъпено, емоционално изреченийце да се нарича петиция. Мен ще ме е срам да се подпиша. И никак не е ясно какво искат  - хем искат актуални ваксини, хем само пентаксим, има и други актуални в момента.

ОК-какво е твоето предложение-формулирай го. 
Аз лично мн се дразня от хора, които реагират на всичко с отричане, а не предлагат нищо в замяна.
Така че, предложи нещо конкретно, щом това не ти харесва Wink
----------
Моите предложения и за др. актуални ваксини, ги написах в петицията


# 11
  • Мнения: 14 654
Не знам защо ми се остриш, при положение, че просто казвам мнението си за петицията. Темата е за това.
Какво да предложа като не искам актуални ваксини  Mr. Green Предлагам всички ваксини да бъдат пожелателни, като БЦЖ отпадне. И ако все пак не искам 5-валентна, а искам да ваксинирам - да мога да избера досегашната ДТК. Ако излезе 7 или 9-валентна ваксина още повече няма да я искам, ако ще да е най-пречистената и надеждна.
Повече няма да се включвам в тази тема, събирайте подписчета със здраве.
пп: Не знам противоменингитната компонента в пентаксим коя е, но ако е същата като в акт хиб - тя не е срещу смъртоносния бактериален менингит, който води до смърт, а срещу някакъв безобиден общо взето, който се лекува.

# 12
  • Мнения: 10 982
Не съм против задължителното имунизиране, но точно тази петиция няма да подпиша.
Ще се опитам да се аргументирам и едновременно с това ще подкрепя казаното от Янечек.

Не подписвам подобна петиция.
1. Няма конкретно искане - не споманават дори кои ваксини искат. Превенар ли, пентаксим ли, акт хиб ли? Не е ясно.

Петицията в сегашния си вид звучи като "Направете Пентаксим задължителна и безплатна" (името Пентаксим е многозначително цитирано в текста).
Нищо против ваксината - дъщеря ми е имунизирана с нея, нямаше странични реакции, всичко ок засега, но трябва да остане правото на избор всеки родител да постави каквито и колкото ваксини желае, или пък изобщо да не ваксинира децата си.
Между другото, ако правилно съм разбрала, още тази година Пентаксим ще се поеме от ЗК.

3. Щом ще се актуализира имунизационният календар, редно е да отпаднат някои други ваксини, не може всяка нова ваксина да става задължителна, а старите да остават. Колко дози ще получи едно дете докато стане на 2 години примерно?

Абсолютно съгласна с т.3 и подкрепям Peace
Бих подписала петиция за актуализиране на имунизационния календар като цяло, а не за задължително въвеждане на ваксини от определени производители.

# 13
  • Мнения: 568
Подкрепям петицията!Тези ,които биха я написали по-добре, изобщо няма да я напишат,те критикуват! Peace

# 14
  • Мнения: 96
 
Цитат
Обръщам се към всички родители и лекари, които не са безразлични към този проблем.
   Никак даже не съм безразлична, защото
 
Цитат
СЪВРЕМЕННИ, БЕЗОПАСНИ И ЕФКТИВНИ ВАКСИНИ ЗА МОЕТО ДЕТЕ.
просто няма.умишлено цитирам с правописната грешка

Общи условия

Активация на акаунт