ФИМОЗА!

  • 87 019
  • 224
  •   1
Отговори
# 45
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Може някои по-бавно да си опознават тялото... а за големите - мисля, че ключовата дума е "публично място" - не знаеш какво правят, когато са сами.

# 46
мили мами, проблема ми е особено актуален, тьй като и аз имам две синчета . Баткото  се роди сьс слепено пишле и нашата докторка му го отлепваше леко и постепенно в продьлжение на няколко месеца, като всеки пьт слагаше гентамицин. Започна някьде кам петия месец и до осмия приключихме с проблема.(в момента е на  4години) Обаче сега с бебето имаме друг проблем - тьй като е на  4 месеца и е време да започваме сьс забелването, оказва се не  че му е слепена кожичката, а че е твьрде тясна. Заради грипната епидемия консултацията не работи и още не знам този пьт как ще се справяме. Но мога да ви дам един сьвет, които  знам от един приятел уролог. Ако се сьмнявате, че бебето го боли след издьрпване, слагайте смело гел дентинокс или калгел (употребява се при никнене на зьбки). Много помага, защото има охлаждащ и обезболяващ ефект, няма болки при пишкане и им помага да се справят по-лесно с проблема. Можете да мажете и преди да отидете за омразната манипулация

# 47
  • Мнения: 2 807
Цитат на: mam4e2004
Здравейте! Бих искала да разбера трябва ли да правя нещо с пениса на сина ми( на 4 месеца), защото нашата докторка всеки път на консултацията му издърпва кожичката, а съм чела противоречиви мнения за това? Благодаря ви предварително Simple Smile

Всяка вечер след баня издърпвай кожичката до положението, до което вече е направено от педиатърката ти - и почиствай с памуче и риванол.

Ако детенце образува повече смегма
(изглежда бяло по главичката) - почиствай абсолютно всяка вечер, защото в такъв случай вероятността препуциума да залепне за главичката е голяма.

# 48
  • Мнения: 2 807
Цитат на: dianaan
... оказва се не  че му е слепена кожичката, а че е твьрде тясна.


 в такъв случай НЕ трябва да издърпвате/напъвате кожичката - просто не е узряла. И това ще стане, но в малко по-късна възраст(преди годинката разбира се)...
Кожичката не бива да се разкъсва, освен ако това не е преценено от педиатър и/или хирург.

# 49
Уважаеми дами,
Позволвете едно мнение на неспециалист, ако не с опит, поне с лични впечатления:
За или против: Лично аз смятам че е за предпочитане. Бялата субстанция (като и да и беше името, се произвежда така или иначе). Дори камарите литературата, която изчетох е категорична по въпроса с производството й. Дали детенцето я отмива докато пишка това е относително(ама май не съвсем). Във всеки случай уверявам ви, при пишкане урина се задържа. Както уместно отбеляза една дама вече, какво правим ако имаме инфекция от някакъв род.....?
Замърсяване? Струва ми се че Вие оголвате главата на пениса 1 или 2 пъти в денонощието(предполага се миете ръцете си преди това). Така че едва ли нежните тъкани са изложени на опасност. Дори да замърсите някак си нещо си, нали щте го измиете доста скоро правейки оголването при редовния тоалет на детето.
Хареса ми, едно изявление по-горе, мисля за шведи ставаше въпрос:
Мисля че не сме виждали достатъчно шведи. За тях не знам, но се сещам за други нации където на всичкото отгоре това не прави впечетление на никого.
Попипване, подрускване или както искате (гадно) го наречете е придобит рефлекс. Така че затврждаването му или забравянето му зависи и от вас. Между другото, обърнете внимание какви долни гащи предпочита вашия поотраснал син(стегнати,хлабави,боксерки или слипове).Това е достатъчно досадно за децата. Обикновенно нуждата от това движение е предизвикана от по-висока температура през лятото. И моля помислете за гледката: Девойка оправа влезлите й в дупето прашки, на средата на "Витошка". Тук сте прави, до възпитание е... "И до удобство", каза съпругата ми.
Лично аз смятам, че продцедурата по оголването на пениса може да започне във всеки удобен за вас момент, НО обърнете внимание, че болезненото маниполиране в късна възраст може да доведе до неприятни последици(вече съм дстатъчно възрастен, но още мътно си спомням болезнени манипулации като 4-5 год. дете).
Що се отнася до обрязването(че хората не случайно са го измислили). Цитирайки филмче от Descovery: Хигиената е на лице, но пък тъканите загрубявали и това водело след себе си някои път до разни гадости. Онези хора в пустинята просто нямат избор(хигиена е нужна).
И поради това ...
Бебе Ясен е на 1 месец. и от 10-ина дни се опитвам достатъчно нежно да направя кожичката(която също си имаше име) по-еластична. Успех мисля има, поне отвора в кожичката е по-голям. Помагам си с клечка за уши и преварена вода. Нямам абсолютно никакво впечетление да изпитва каквато и да е болка. Уверявам ви той няма да помни ако приключим до към 6-тия месец.


Благодаря на създателите и ползувателите на форумите.
Вие внесохте малко спокойствие в душата ми, че стафилококите не са армагедон.

# 50
  • Мнения: 129
Ние също не знаехме за какво става въпрос, но нашата педиатърка ни обясни, че по време на баня с леки масажни движения се показва главичката на пенисчето. Отначало нищо не се получаваше първите няколко дена, но после се разширяваше отворчето и сега се вижда самата главичка, но още не сме я показали цялата. Смятам че с постоянни масажи ще се получи! Peace

# 51
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз не съм вряла и кипяла, но с бебко дърпаме от първия месец по малко и ефекта е страхотен - почти никакви проблеми... почти защото съм стигнала до пълно оголване на главичката и съм спряла, като съм решила, че съм заголила... да ама не - трябва като се заголва да се оголи главичката да стърчи... аз не съм направила една малка /милиметрова/ крачка, която ни заведе на уролог в Пирогов и детенце плака 3 дена при къпане и след това две седмици ме гледаше подозрително като се опитвам да мия пишока.
Така, че смело /ако това не води до разкъсвяне/ дърпайте по мъничко от края на първи месец! ЗАмивах всеки ден и то на почти оголен пишок ... и пак се получи малко бяло топче от бялата субстанция... щото не съм знаеле, че мааалко още е останало да се дооголи! ТАка, че за добра хигиена - по-ранното и постепенно забелване  епрепоръчително, а и е по-безболезнено...
Въобще ако сте забелязали бебе на два месеца реагира доста по-мудно на болка от бебе на 7-8 месеца, което на всичкото отгоре вече и разбира!

# 52
  • Мнения: 8 585
аз не съм вряла и кипяла, но с бебко дърпаме от първия месец по малко и ефекта е страхотен - почти никакви проблеми... почти защото съм стигнала до пълно оголване на главичката и съм спряла, като съм решила, че съм заголила... да ама не - трябва като се заголва да се оголи главичката да стърчи... аз не съм направила една малка /милиметрова/ крачка, която ни заведе на уролог в Пирогов и детенце плака 3 дена при къпане и след това две седмици ме гледаше подозрително като се опитвам да мия пишока.
Така, че смело /ако това не води до разкъсвяне/ дърпайте по мъничко от края на първи месец! ЗАмивах всеки ден и то на почти оголен пишок ... и пак се получи малко бяло топче от бялата субстанция... щото не съм знаеле, че мааалко още е останало да се дооголи! ТАка, че за добра хигиена - по-ранното и постепенно забелване  епрепоръчително, а и е по-безболезнено...
Въобще ако сте забелязали бебе на два месеца реагира доста по-мудно на болка от бебе на 7-8 месеца, което на всичкото отгоре вече и разбира!
По повод подобна тема в миналото бяхме писали,че е абсолютно неприемливо, ЗАБРАНЕНО И ВАРВАРСКО да се правят целият този "спектър" манипулации които описвате на 4 страници (досега) тук. От около 15-20 години е напълно прието с консенсус, че препуциумът при момчетата е ФИЗИОЛОГИЧНО прилепнал към главичката на половият член до 2-4 годишна възраст, и за никаква фимоза или "различни" мнения не може и да става реч. От тази възраст нагоре става ПОСТЕПЕННОТО отлепване на препуциумът, което може да продължи и до 11-13 годишна възраст. Никакви особени манипулации не са необходими-напротив. Всякакви опити за "намеса", водят до предпоставки за създаване на истинска фимоза в по-късна възраст.
Преди време давах и линкове, писах, писах и пак писах, но виждам ,че светлина в тунела не се вижда.
Моля не цитирайте разни "фирми" от Пирогов, "детски" уролози и т.н. В съвременната педиатрия няма въпрос по който да има по-силен консенсус от консенсуса по този въпрос. Ако в Интернет можете да намерите дори и една страница, поддържаща тези варварски "практики" моля дайте линк-а тук. Под въпрос се поставя компетентността на всяко медицинско лице, което изказва мнение "за", или препоръчва, или извършва подобен род неща. И ако процентът такива мед.лица е 95%, пак не ме смущава да се нарекат 95% некомпетентни в тази тема.
Извън чисто научните доводи помислете и друго-нима природата ражда ВСИЧКИ момчета с фимоза, че да се налага ние да се намесваме за корекция при всяко новородено бебе-момче?

Последна редакция: нд, 10 юли 2005, 23:26 от Birdie

# 53
  • Мнения: 8 585
Ние също не знаехме за какво става въпрос, но нашата педиатърка ни обясни, че по време на баня с леки масажни движения се показва главичката на пенисчето. Отначало нищо не се получаваше първите няколко дена, но после се разширяваше отворчето и сега се вижда самата главичка, но още не сме я показали цялата. Смятам че с постоянни масажи ще се получи! Peace
Моля, посъветвайте педиатърката си да посети опреснителен курс по темата. Никакви манипулации, никакво насилие, никакви варварски практики. Време е за съвременна педиатрия!!

# 54
  • Мнения: 8 585
Но мога да ви дам един сьвет, които  знам от един приятел уролог. Ако се сьмнявате, че бебето го боли след издьрпване, слагайте смело гел дентинокс или калгел (употребява се при никнене на зьбки). Много помага, защото има охлаждащ и обезболяващ ефект, няма болки при пишкане и им помага да се справят по-лесно с проблема. Можете да мажете и преди да отидете за омразната манипулация
Колегата просто не е наясно. Останалите симптоми при Вас са предизвикани от погрешните практики и неосведомеността на педиатърът Ви по тази тема. Ако бяхте оставили детето на спокойствие ( както се съветва днес от всички КОМПЕТЕНТНИ педиатри), нищо от по-горе описаното нямаше да ви безпокои. Нищо не се слага върху главичката на половият член. Защо след като "забелвате" препуциумът пак залепва? Ами защото физиологично си е залепен в тази възраст. Защо след вашите практики се отлепва по-трудно? Защото сте създали рана, която "залепва" вече като рана.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 188
По повод подобна тема в миналото бяхме писали,че е абсолютно неприемливо, ЗАБРАНЕНО И ВАРВАРСКО да се правят целият този "спектър" манипулации които описвате на 4 страници (досега) тук. От около 15-20 години е напълно прието с консенсус, че препуциумът при момчетата е ФИЗИОЛОГИЧНО прилепнал към главичката на половият член до 2-4 годишна възраст, и за никаква фимоза или "различни" мнения не може и да става реч.

Здравейте уважаеми участници в този форум.
Още не знам как се вмъкват цитати, така че горенаписаното е от Birdie.
Искам веднага да подчертая, че в медицината, в случая в детската хирургия, не могат
да се изказват крайни становища. Даже т.н. "Стандарти по хирургия" по целия свят допускат различни позиции. В подобни дискусии трябва да се изясни терминологията (тоест различните форми на кожичката на пишлето, които могат да бъдат нормални или патологични), подходът на различните специалисти (педиатри, хирурзи, уролози) и световната тенденция, базирана на хигиенни и религиозни изисквания.
Веднага ще кажа, че в Западния свят обрязването не е вече религиозна, но и хигиенна
мярка. В Източна Европа се предпочита заголването на кожичката, или частичната пластика. Разбира се, когато има медицински показания.
 Аз съм подчертавал и на други форуми, че ако това трябва да се направи, то трябва да стане задължително под локална или обща анестезия, или седация и обезболяване.
Тоест, да се извърши от професионалист в стерилна операционна среда. (Тук искам да обясня, че в повечето държави няма разделение на детски хирурзи и детски уролози - те са едно и също звено. Само при нас се е получило такова разделяне, само че за щастие сме под покрива на една болница "Пирогов" и работим съвместно, всеки по своите проблеми).

Така, понеже колегата иска да му цитирам някакъв сайт, аз направих бърза справка в специфичните научни сайтове, като открих над 900 научни статии по проблема на кожичката на пишлето за последните 10 години, така че ще направя едно резюме на прочетеното в някой следващ ден. Все пак разбирате, че хората дискутират на високо ниво и че нещата не са толкова прости.
Апропо, много сегашни педиатри (и хирурзи) се минали през моята комисия по хирургия, и аз със съжаление мога да кажа, че невежеството е личен проблем, а не проблем на образованието.
доц.д-р Огнян Бранков

# 56
  • Мнения: 1 425
 offtopic Цитати се вмъкнат като натиснеш бутона "Цитат"  в мнението което искаш да цитираш. Добра практика е да изтриеш излишните неша като внимаваш да ме махнеш думите в [] които са ключови за това как ще се покаже след това мнението. Като публикуваш - пробвай няколко пъти с бутона "Предварителен преглед" какво се е получило.
 offtopic

По темата - аз не съм специалист по въпроса, но ми е много любопитно какво би казал наистина Бърди по отношение на обрязването. Не мисля че последствията от издърпването са по-сериозни от тези от обрязването, а то е прието в достатъчно цивилизовани страни. И наистина не мисля че крайни мнения са полезни в областта на медицината. От моите скромни наблюдения много от нещата които днес са общоприети, утре са отречени.
Да си го кажем направо - лекарите още са 1/4 (поне) шамани, без да целя някой да обидя.
Моите ограничени наблюдения са:
0. Явно по мое време подобни процедури не са били разпространени (1975)
1. На мен ми се наложи да забелвам сам - на около 12-14 години някъде (не си спомням точно), преживяването не беше приятно, още повече че нямах инфо по въпроса и през цялото време се чудех какво по дяволите правя и дали няма нещо да повредя newsm50
Ама пусто любопитство ...  newsm65
2. При брат ми се получаваха някакви инфекции няколко пъти и се наложи леко да го резнат - може би е бил около 10. и за него не беше приятно никак преживяването.

Това от мен дано повече лекари се изкажат по въпроса.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Докато четях темата и се замислих - дали пък тази ципа не е нещо като хименът при жената newsm78

Всъщност ако пенисът се остави без да се пипа (освен за уриниране) дали няма да си остане така до първия полов контакт, когато неминуемо ще се разкъса Thinking

...хи хи, тази теория започва да ми харесва Twisted Evil

# 58
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Докато четях темата и се замислих - дали пък тази ципа не е нещо като хименът при жената newsm78

Всъщност ако пенисът се остави без да се пипа (освен за уриниране) дали няма да си остане така до първия полов контакт, когато неминуемо ще се разкъса Thinking

...хи хи, тази теория започва да ми харесва Twisted Evil
Яко ще боли Mr. Green
Моя мъж ми обясняваше как при бурен секс му се скъсала малко кожата, точно дето е захваната при главата - ужасно го боляло....

Ако нещо такова става и при "мъжкото разпечатване" на стари години, то трябва да бъде с упойка най-вероятно Joy

По темата: моя син му дърпах кожичката по време на къпане и до 10 месец се оголи, но сега изобщо не дава да го закачам....като успея да го издебна му дръпвам кожата - не се е залепила до този момент

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ако нещо такова става и при "мъжкото разпечатване" на стари години, то трябва да бъде с упойка най-вероятно Joy

ОФФ: Ще видим тогава кой ще си пази повече девствеността  newsm48

Общи условия

Активация на акаунт