Koлко време след като родите и се приберете с бебо искате гости?

  • 5 019
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 110
От баба ми знам ,че при бебе до 40 дена не се ходи. Дори и да не е вярно това суеверие ,не е редно да се ходи при много малко бебе ,защото имунитета му е слаб , а възрастните разнасят болести.

# 31
  • Мнения: 53
От баба ми знам ,че при бебе до 40 дена не се ходи. Дори и да не е вярно това суеверие ,не е редно да се ходи при много малко бебе ,защото имунитета му е слаб , а възрастните разнасят болести.

точно така е и според мен, а и педиатъра ме посъветва да ограничим контактите на малкия човек до 40 ден. даже и в епикризата от родилния дом пишеше това.

# 32
  • Мнения: 163
Аз бях много против да се занижат върволици от гости веднага след като се приберем. Като ни изписаха дойдоха най-близките и след това първите гости чак след 40-ия ден. Според мен това е правилно, защото бебето е малко и няма нужда да му се накачулят сто човека на главата ( а и сега е грипен сезон ). Това е мое мнение, не го налагам на никого.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 555
На изписването дойдоха пълния комплект баби и дядовци, но не останаха да спят.
Първото ни гости беше на два месеца, но пак само гости, без оставане за през нощта. Когато Калина беше на три месеца, се падаше точно Коледа и нашите дойдоха за няколко дни. Направиха ни коледна атмосфера, донесоха ни коледна пуйка и всякакви други неща за ядене, украсиха къщата и т.н. работи, за които аз нямах никакви сили и ентусиазъм. Беше приятно.

# 34
  • Мнения: 2 334
До 40-я ден не е идвал никой в нас освен майка ми .Аз лично съм много против това да идват хора и го казах в прав текст на всички и чак след 40-я ден идваха роднини и познати  Peace

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Ооох и аз съм седнала вече да гомисля този въпрос. Ще ми се за изписването да дойдат бабите, дядовците и например сестрата на мъжа ми с мъжа си,защото са най-близките. Но се чудя дали ще бъдат достатъчно тактични, че да останат най-много един час вкъщи  newsm78 Освен това сме в гарсониера и в кухнята няма кк да се съберат повече 4-5.- души. като си помисля имаме и четири стола само  Laughing
Повече гости не искам изобщо докато бебо не стане на месец например и изобщо няма да се смущавам да го кажа. Даже една такава бойна съм се настроила - да не ми помага никоййййй дори първите дни. Ще видим как ще стане...

# 36
  • Мнения: 325
Не съм много по гостите аз,нито да ходя,нито да ми идват.Може би половината роднини ми се сърдят,но детето ми е по-важно.Отклонявах ги около месец,след това вече беше невъзможно.Става въпрос за по-далечните роднини.Иначе семейството (баби,лели и дядото) си поканихме още след изписването-просто аз имах желание да се съберем-те постояха около час-два и си отидоха.Помощ от баби не съм искала и не ми е трябвала. По повод на твоите притеснения- нашите баби дошли в къщи да ми "подреждали" още когато бях в родилния дом,но съпругът ми ги отпратил любезно и им обяснил,че когато имаме нужда от помощ,ние сами ще ги извикаме и да не идват без покана. Та нямам никакви проблеми с неочаквани посещения Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 18:44 от m_9

# 37
  • Мнения: 4 668
Когато родих се прибрахме в къщи само тримата . След 10-тина дни дойдоха родителите за малко на гости , преди това го изведохме и на разходка - също го видяха .
Най - добрата ми приятелка дойде на 17 - тия ден , другите доста след това ...

За мен също е много неразбираемо тези празненства , които се устройват в деня когато бебето се прибира от родилното  Rolling Eyes - вместо да си починем и да сме тримата аз ще напълня къщата с хора , как ли пък не ...

# 38
  • Мнения: 553
За гости се сетих след около месец  Sunglasses

# 39
  • Мнения: 4 555
Даже една такава бойна съм се настроила - да не ми помага никоййййй дори първите дни. Ще видим как ще стане...
Много правилно си се настроила. В началото не ти трябват помагачи, ти трябва сама да свикнеш с бебето, да си настроите режимите един към друг, да видиш какво и как да правиш и тогава може да идват гости и помагачи. Аз ги слагам в една категория, понеже повече ми гостуват, отколкото помагат.

# 40
  • Мнения: 2 803
До 40-я ден не е идвал никой в нас освен майка ми .Аз лично съм много против това да идват хора и го казах в прав текст на всички и чак след 40-я ден идваха роднини и познати  Peace

Също. Peace

# 41
  • Мнения: 2 374
Аз лично не се притеснявах от гости-напротив,но щом не си готова,естествено казваш направо.
Няма какво да се притесняваш,детенцето си е твое и ще посрещнеш гости тогава когато ти се почувстваш готова за това.
Успех!Леко раждане.

# 42
  • Мнения: 636

За мен също е много неразбираемо тези празненства , които се устройват в деня когато бебето се прибира от родилното  Rolling Eyes - вместо да си починем и да сме тримата аз ще напълня къщата с хора , как ли пък не ...

Аз не съм се чувствала изморена, напротив умората тепърва предстоеше. Роднините ми са готини и се самообслужваха. Не съм се чувствала на тръни или неловко. Дори ми беше готино  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 354
с бебе на гости след 40 ден.За обратното същото се отнасяше


 Peaceаз също съм на мнение,че поне след 40 ден е най разумно за гости Thinking

# 44
  • Мнения: 1 817
Просто ще им кажеш, че  е по-добре да изчакат малко с гостито.
На никой не му е до гости в този момент. Аз бях доста нервна и притеснена, въпреки че бабите се бяха погрижили за всичко. Посрещнаха ни с хляб, сол и мед. Laughing
Събрахме се 2-те семейства. За всичко сами се оправяха. Аз само нареждах. Laughing Mr. Green
Всичко с мярка. Просто вдигнаха наздравица и след 1 час си тръгнаха. Останахме си само ние 4-мата. Grinning Наслаждавахме се на новия член. Laughing

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 19:57 от _Venera

Общи условия

Активация на акаунт