За ортопедията в Горна Баня и изобщо за прегледа?

  • 9 618
  • 13
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Когато се роди Макси му правиха цялостен пакет в Токуда. Сега педиатърката ни изпраща с направление в Горна Баня. Въпроса ми е направлението само там ли важи или може да се отиде в други болници и кои са те? Може би е хубаво да си се отиде в Г.Б. , защото все пак са специализирани там, но трябва ли да се запише предварително час? Мъжа ми си взе отпуска за петък и питам, ако трябва да се обаждам сега, но нямам и номер. Blush
Изобщо дайте ми информация за прегледа, който е при ортопед на 6 месеца, защото не съм запозната.
За Алекс не съм ходила там, тогава направление не ни дадоха, а педиатърката я оглежда и каза, че е наред, затова и не знам нищо.

# 1
  • Мнения: 798
Вчера водих момата на профилактичен преглед при д-р Драганов (ВМА). Само дето на частно, че вече не работел със ЗК. Педи каза, че ще ми даде направление ако искам да ида на друго място, ама то ще ми излезе същото, защото вероятно прегледа ще е без пари, пък ехографа ще се плаща. И аз й се доверих. И без друго имах някои притеснения, предпочетох добър лекар да я види, та сега съм спокойна  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 139
Вчера записах час за синът ми при доктор Венелин Алексиев в Горна Баня.
Ще ходим обаче без направление,незнам дали работи с касата.По телефона беше много любезен,каза че извършва прегледи на бебета само в петъците.Ние се записахме за този петък,взехме последния възможен час,изглежда доста е ангажиран.
Частния преглед е мисля около 20 лв.а телефона на доктора е 0889 23 81 90 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
По принцип направлението ти важи навсякъде, не само в Горна баня. Аз водих детето в близката до вкъщи поликлиника.


ама то ще ми излезе същото, защото вероятно прегледа ще е без пари, пък ехографа ще се плаща. И аз й се доверих.
Няма такова нещо, прегледа е именно с ехограф и не се заплаща абсолютно нищо.

# 4
  • Мнения: 753
Аз ходих при Д-р.Алексиев в Г.Б, много съм доволна, страхотен, но не работи със ЗК.т.е направление не ти трябва.За всеки случай обади се по тел. защото аз ходих преди 6мес. сега може да има промяна.
а в Токуда пълния  пакет включва и ехо на тазобедрени.Друг е въпросът кой гледа Grinning

# 5
  • Мнения: 2 334
Аз също щях да водя дъщеря ми при д-р Алексиев преди 3-4 седмици но така се получи че не успях.Моя позната ми го препоръча и като говорех с него по телефона ми се стори много внимателен и любезен.Знам че не работи със здравната каса и прегледа струва 30лв.Май почти никой не работи вече там  със здравната каса.

# 6
  • Мнения: 743
За д-р Алексиев гласувам с две ръце. Млад и многообещаващ специалист, специализирал в САЩ. Далали са другите майки координати, няма да ги повтарям. Няма да съжаляваш.  Peace

# 7
  • Мнения: 9 973
не се записвахме предварително в ГБ

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Значи може ли без час да отида с детето и направлението направо?

# 9
  • Мнения: 2 013
Аз ходих при Д-р.Алексиев в Г.Б, много съм доволна, страхотен, но не работи със ЗК.т.е направление не ти трябва.За всеки случай обади се по тел. защото аз ходих преди 6мес. сега може да има промяна.
а в Токуда пълния  пакет включва и ехо на тазобедрени.Друг е въпросът кой гледа Grinning

Ние също миналия месец ходихме при Алексиев!Много съм доволна от отношението,страшен спесиалист е!  Peace Не работи със здравната каса,за прегледа ни взе 25лв.
Имахме предварително оговотен час!  Peace

# 10
  • Мнения: 4 016
Истината е, че връзката по телефона с Горна баня (с регистратура или нещо подобно) става малко трудно.
Ти пробва ли да попиташ Алексиев на мобилния му телефон дали работи със здравната каса и ако да, кога точно?
Иначе, съветвам те да отидете някой ден по-раничко. Кабинетът за прием на деца е на първия етаж в дясно (последния кабинет). Няма да ви върнат, ще ви прегледа дежурният лекар. Освен Алексиев, Евтимов също е много добър. (впрочем изглежда там всички са специалисти и няма да сбъркате, който и да ви се падне)


п.с Нашата педиатърка, например, изобщо не ни даде направелние за преглед на 6 месеца и си водихме детето на платен прием.  #2gunfire. Така че използвайте си го, и без това къде ли не и за какво ли не плащаме вече  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 280
И ние сме ходили при д-р Алексиев, до колкото знам не работи със здравната каса. Може да си запазиш час по телефона. Ако решиш да отидеш така без час си мисля, че доста ще почакате, поне ние като ходихме имаше много хора.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Д-р Димитров от Г. Баня преглежда веднъж седмично в клиниката на Мазнейкова. Работят със ЗК, но имаше доплащане (мисля за ехографа).

Доста по-приятен вариант беше за мен този (клиниката е добра, часовете се спазват)

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Днес ходихме. Доктора мисля беше Стефанов, прегледа траеше точно 3- 4 мин. Взе направлението и ни поиска 15 лв. за ехографа- платени на касата, не лично на него. Обясни ни, че и направление специално за ехограф трябва, но другия месец, за да не сме ги плащали тези 15 лв. Каза че всичко е добре , каза ми за упражнения да му правя и дано да е така.

Отчетох се, ако мога да съм полезна на някого с информацията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт