Как се живее в мезонет

  • 2 804
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ами обяснявай много описателно какво ще се случи, ако опита-нашата дъщеря не го е пробваа това, но пък си е чупила крак след опит да танцува на пръсти и да подскача като се приземява на пръсти като балерините Crazy Така че сега има как да и обясня какво точно ще е след такъв опит за летене.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 439
Хайде и аз в кюпа... След месец ще се местим в мезонет, който все още няма парапет, но ще сложим. Обаче по-страшното е, че стълбището е с гранитогрес, който много се пързаля. Някой да има идея какво мога да сложа отгоре на самите стъпала и най-вече как да го закрепя, за да не се пързаля? А незнам ка ще накарам малката да не се катери по тях - тя от сега умира да се качва по стъпала... Горе смятам да сложа една преграда, която се продава по магазините и е специално за тази цел, обаче долу - наистина незнам. И за парапета - ако е този със трите струни - мислите ли че ще се катери по тях?

# 17
  • Мнения: 8 999
hana1 , какъвто и парапет да сложиш, дъщеря ти ще се катери по него! Дори и да не живеете в мезонет и да нямате стълба, тя пак ще намери къде да се катери. Не може да обезопасиш цялата къща и да я оградиш с бариери и омекотяващи възглавнички. Просто с малко дете очите винаги трябва да са ти на четири, независимо какво ви е жилището. Не ми се обяснява сега къде съм заварвала моите деца в самоубийствени пози, дори когато не живеехме в мезонет.

# 18
  • Мнения: 431
Ох, като ви чета и ми се изправят от сега косите. Юни месец, живот и здраве ще се преместим в къщата и не искам да си помислям как да ги предпазя да не паднат по стълбите. Ние( по-точно съпруъжеското тяло) реши да няма парапет, а да е стена. Поне няма да се опитват да прескачат, но са много диви и май ще слагаме решетка, не виждам друг вариант.

# 19
  • Мнения: 22 865
Живеехме в къща,когато се роди малкия.Не е било проблем,че спалните са горе,а всекидневата и кухнята долу.Обезопасихме стълбите навсякъде и реално прекарвахме целия ден в хола и кухнята,детето там си имаше място да си щъка.За млякото си вземи уред за подгряване на бебешки храни и така винаги ще имаш топла вода,без да се налага да ходиш до долу.Бейбифона е задължителен също,когато бебето спи горе.Отделно качването и слизането по стълбите са си фитнес,свиква се и не тежи.
Някой да има идея какво мога да сложа отгоре на самите стъпала и най-вече как да го закрепя, за да не се пързаля? Горе смятам да сложа една преграда
Има едни препарати,които са за гранитогрес,за да не се пързаля,но не знам къде съм ги гледала.Иначе ние на нашата стълба бяхме сложили от двете страни прегради/има такива,които могат да се удължават /

# 20
  • Мнения: 2 270
Аз също се включвам със съвет да обезопасите стълите по някакъв начин Peace

# 21
  • Мнения: 371
Много хубаво се живее.
На всичко,което сега те притеснява му се намира цаката.
За млякото-взимах си топла вода в термос.
Бебефон Peace
Стълбите за мен не са били проблем-обичам да подържам форма Simple Smile
За детето-само плюс бяха,научи се много рано да изкачва стълби.
Децата,които му идваха на гости непрекъснато се спъваха и имаха нужда от помощ.

# 22
  • Мнения: 2 803

За детето-само плюс бяха,научи се много рано да изкачва стълби.
Децата,които му идваха на гости непрекъснато се спъваха и имаха нужда от помощ.


 Peace Същото съм забелязала и аз. Дъщеря ми много рано се научи да се бори с това препятствие наречено стълби. Така че още един плюс.

# 23
  • Мнения: 5 288
От няколко дена сме в мезонет. Стълбата определено ме докарва до инфарктно състояние. Парапет има само в горната част. Дъщеря ми е на 3 г.и 5 м. - постоянно се катери.  Един съвет, ако имате прозорец до самата стълба - сложете дръжки с ключалки. Дребната още в първия ден успя да отвори прозореца  Crazy. Също обмислям един бебефон в спалнята. И кът за игра под стълбата, с тайна надежда да спре катеренето  Mr. Green.

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
За да спре катеренето, сме направили максимално безинтересна спалнята на 2 етаж-всички нейни играчки и дрънкулки са в дневната, плюс филмчета и голяям телевизор LaughingВече е на 4 и половина и дори се осмелявам да я оставя сама за малко-колкото да пуша цигара на прозореца на стълбищната част.

# 25
  • Мнения: 371
А моят син на 3г и 10мес. си играе в стаята си на втория етаж,а аз си върша моята работа във всекидневната на първия.Израснал е с тези стълби и знае какво да не прави,защото е опасно.
Веднъж направих грешката да се спусна по парапета пред него Embarassed
Но той никога не се е осмелявал да го направи,след като му обясних,че е опасно.


# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ползваш бейбифон и правиш млякото горе. После трябва да помислите и за преградна вратичка, за да не тръгне да се катери по стълбите
ще се приспособите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт