Откриване на Родилно отделение в МБАЛ "СВ.ИВ.Рилски" Ст.Загора

  • 36 819
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
  Здравейте, момичета.Искам да споделя с Вас радостта си от изписването на моята племенница Евгения от Родилно отделение в МБАЛ "Св.Ив.Рилски" в Стара Загора. Отделението вече работи и моята племенница беше първото бебе на отделението.Роди се нормално на 07.03.09г.  и тежи 4,040кг., 53 см. Благодарна съм на целия екип- завеждащ отделението д-р Пиперкова, педиатъра д-р Минева.Условията са прекрасни, всичко е ново и персонала е много любезен. Желая Ви успех на процедурите и да се видим в другия форум. Grinning(ако модераторите решат могат да преместят темата)

# 1
  • Мнения: 873
Честито, Jeny_M! Онзи ден отидохме с моя съпруг до "Св. Иван Рилски" да разберем нещо повече за условията, които предлага болницата и ни посрещнаха с кутия бонбони - за здравето на първото бебче, което се е родило там Grinning. Нека бъде живо, здраво и много щастливо дете!
Аз от скоро съм в Стара Загора и все още не съм решила къде ще родя (хубавото поне е, че имам избор) - мненията за частните клиники, държавната болница и гинеколозите са толкова разнообразни! Особено тази д-р Цонева - явно е голям образ щом предизвиква такива вълнения Shocked
Очаквам отзиви за новата клиника и лекарите, работещи там. 

# 2
  • Мнения: 31
Аз съм много разочарована от новата клиника и персонала,особено от д-р Пиперкова.Техниката е на ниво ,но лекарите не могат да работят снея.Цените са доста солени,а компетентноста е под всякаква критика.Аз лично съм много разочарована и повече няма да стъпя там,същото го препоръчвам и на всичките си познати.

# 3
Аз съм много разочарована от новата клиника и персонала,особено от д-р Пиперкова.Техниката е на ниво ,но лекарите не могат да работят снея.Цените са доста солени,а компетентноста е под всякаква критика.Аз лично съм много разочарована и повече няма да стъпя там,същото го препоръчвам и на всичките си познати.

Съжалявам Деси за разочарованието ти. Ако желаеш може да поговорим какво се е случило точно, иначе техниката определено е на световно ниво, а цените са като на всички други места. Пожелавам ти успех в намирането на по-добри здравни заведения

# 4
  • Мнения: 22
  Много съжалявам ddessi, били споделила откакво точно не си доволна. Аз не съм ходила в новата клиника и немога да коментирам битовите условия, но за специалистите много, много мога да пиша. 
  По принцип съм от  Казанлък, малко преди термина ми реших, че ще раждам  в Стара Загора. Така моята кума , която също беше бременна  и ходеше от време на време при Пиперкова ме насочи към нея. Невероятно отношение, внимание и професионализъм. За съжаление се оказа, че въпросната докторка излизаше в отпуск и ми препоръча д-р Минчев. Така на 29.07.2008г. аз родих с планирано секцио в държавното АГ, при д-р Минчев. От там нататък какво да кажа- невероятен човек и още по- невероятен лекар, с огромно чувство за хумор. Не минаваше ден без да види как се възтановявам, как е детето. С негова помощ днес аз имам най-ценното нещо- моята радост, моя прекрасен, малък син Александър.  Д-р Пиперкова макар и в отпуск, едва ли не с багажа от морето на рамо дойде да ме успокой преди да влезна в операционата. (За уточнение 2 месеца по късно, моята кума роди нормално при Пиперкова и мога на драго сърце да заявя, че тя също беше много доволна.) Докато бях в болницата попаднах и на няколко от смените на д-р Янев, който на драго сърце  отговаряше на всичките ми въпроси, точно той оказваше невероятна подкрепа и на едно момиче от моята стая в Патологията, на чието бебе се губеха тоновете. До ден днешен се разплаквам от умиление като се сетя за отношението им.   bouquet
  Извинявам се за дългия пост, но просто нямам думи да изразя благодарнастта си към точно този екип. Бих го препоръчала на всички . Живот и здраве и по нататък да мога да посетя и новата клиника, защото ако сега трябва отново да раждам пак ще се обърна към тях. Hug

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 13:16 от marche_kz

# 5
За Jenny - Благодаря за ласкавите слова.Аз съм неонатолога на Вашата племенница -Евгения и името ми е Д-р Жанета Узунова.В родилното отделение на болница Св.Иван Рилски няма Д-р Минева.

# 6
  • Мнения: 82
 Извинявам се за грешката д-р Узунова, може би защото бях много развълнувана Embarassed и грешно съм запомнила.
    До Деси - Деси съжалява, че си останала с такива впечатления, аз лично съм възхитена, защото съм била в болница Шейново за лапаро и  от там имам ясна представа за условията в АГ болниците. А в "Св.Ив.Рилски" са повече от чудесни и цените са същите както във всяка друга частна болница.

# 7
  • Мнения: 31
Нe е редно да си се обадил и обяснил какво точно искаш и са те уверили,че могат да го извършат,първо да чакаш 1 час,защото пропуснали да уведомят д-р Пиперкова.След което,лекарката да не може да си пъсне 4Д и да не може да премери бебето,да говори през повечето време по телефона и да ме претупа за10 мин./оценка на плода се прави минимум 30 мин./След цялата тази идилия ми беше казано да отида пак след 2седмици и тогава ще ми извършат исканата от мен процедура,като за този измислен преглед трябваше да заплатя 50 лв.Относно цените вклиника ,,Малинов,,София същото иследване е30лв.,,Ниа Мед,,-30лв.д-рАт. Янев-20лв.,и то направено както трябва ,а не отбиване на номера. newsm78

# 8
  • Мнения: 9
Нe е редно да си се обадил и обяснил какво точно искаш и са те уверили,че могат да го извършат,първо да чакаш 1 час,защото пропуснали да уведомят д-р Пиперкова.След което,лекарката да не може да си пъсне 4Д и да не може да премери бебето,да говори през повечето време по телефона и да ме претупа за10 мин./оценка на плода се прави минимум 30 мин./След цялата тази идилия ми беше казано да отида пак след 2седмици и тогава ще ми извършат исканата от мен процедура,като за този измислен преглед трябваше да заплатя 50 лв.Относно цените вклиника ,,Малинов,,София същото иследване е30лв.,,Ниа Мед,,-30лв.д-рАт. Янев-20лв.,и то направено както трябва ,а не отбиване на номера. newsm78
Мога само да кажа че д-р Пиперкова е голям специалист затова прегледите при нея протичат по бързо отколкото при други лекари  Peace по повод меренето на бебето може да не е било в поза за точно измерване , за 4д -то какво толкова човек се учи докато е жив всички ние се приспособяваме към новите технологии кои по бързо,кои по бавно.

# 9
  • Мнения: 280
Днес за пръв път разгледах Родилното отделение на Новата ни болница.Можем да се гордеем с нея.Цените според мен са съвсем адекватни за частна клиника.Има чудесно обзаведена родилна зала и възможност бебетата да бъдат с майките си веднага след раждането.За мамите,които са родили секцио също е много добре помислено-стаята с бебетата е преходна на реанимацията и на практика могат да са заедно веднага.Ако желаят. Мисля,че можем да се поздравим,че тази болница е в нашия град. Смятам също,че с наша помощ-предложения,впечатления и градивна критика,тя ще става все по-добра.

 Личните ми впечатления са че,персоналът подкрепя естествения и здравословен начин на живот,естественото раждане и осигурява условия за добър старт на кърменето.

# 10
Здравейте!
Регистрирам се за първи път във форум и бих желала да споделя с Вас моите впечатления от посещенията ми в 3-та поликлиника.
Предстои ми второ раждане, имам дъщеричка на година и 5 месеца.С нетърпение очаквах да започне работа болницата,за да родя там.Преди да родя първото си дете ми се наложи да лежа В АГ-то,за задържане на раждането и се нагледах на всичко,но жертвата си заслужаваше  имам едно невероятно дете.Докторите,които ме израждаха бяха Д-р Пиперкова и Д-р Янев.Много съм и благодарна,защото имах много усложнения и раждането беше спещно,но те се справиха отлично.Сега пак ще се доверя на тях,ходя на консултации при Д-р Пиперкова,за мен тя е един невероятен човек и специалист.Много съм доволна от нея.Ходила съм доста пъти в 3-та поликлиника поради различни причини,мисля,че средствата,които са вложени не са напразно и трябва всички ние да започнем да мислим позетивно за болниците и докторите,условията са на 5 звезден хотел,стаите са уютни и просторни,баните са самостоятелни и луксозни,а стола за раждане е невероятен,бих исклаи да мога да родя на него,но няма да мога.трябва да родя секцио,защото избързахме с второто и така.
Пожелавам късмет на всички!

# 11
  • Мнения: 873
След първото си посещение, вече и аз мога да споделя мнение. Уточнявам, че не съм от Стара Загора и моята база за сравнение са условията и специалистите от друг, по-малък град. Това донякъде може да е притъпило чувството ми за критичност... Битовите условия не се нуждаят от коментар. Впечатлението ми от д-р Пиперкова е изцяло положително. Тъй като това ми беше първо посещение при нея, направи много обстоен преглед и не спестяваше обяснения (нещо, изключително полезно за моят съпруг, който присъстваше Laughing). А и е много позитивен човек, което ми се струва особено важно.
Дано това не звучи като платено съобщение, но аз останах доволна!

# 12
  • Мнения: 5
аз родих на 13.05.2009 в МБАЛ''СВ.ИВ.РИЛСКИ'' И СЪМ МНОГО доволна .родих секцио при доктор Янев и доктор Минчев.условията са на световно ниво,цените са като в всички др болници но повярвайте че когато става въпрос за здравето-няма цена.грижите за бебето ми също бяха много добри.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте мами.Аз родих второто си дете в ''СВ.ИВ.Рилски'' в екипа на д-р Пиперкова и съм направо възхитена. Трябва да спомена че аз преносих 6 дена и нямах признаци за раждане,затова отидох на преглед при д-р Минчев[просто страхотен човек и професионалист] и той ми каза ако не родя до понеделник да отида рано сутринта в болницата да раждам. И така в понеделник в 7 часа бях там.Той ме прие прегледа ме ,направи ми разкритие,пукна ми водата [като обясняваше на мъжа ми какво ми правят в момента] и после останах да раждам в смяната на д-р Пиперкова.Отношението на всички от санитарките до лекарите е страхотно и донякъде всичко минава по-леко за бъдещата майка. Но аз искам да благодаря на акушер Атанасова от сърце и душа [защото всъщност тя ме изражда] за това че пмогна на моето съкровище да види бял свят и затова че не се отдели от мен дори за 5 минути ,а аз раждах 5 часа, дори не беше яла.Постоянно се шегуваше . Няма като нея втора на света.Благодарна съм на всички от сърце и за всички бъдещи мами да не се замислят ,и да знаят,че в МБАЛ''СВ.ИВ.Рилски'' работят само професионалисти.

# 14
Здравейте на всички...
Радвам се за положителното отношение което имате към доктор Пиперкова. И ние в момента ходим на консултации при нея. Но искам да попитам каква е цената за раждане в Св. Иван Рилски... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт