Домашна дърпана баница.Стъпка по стъпка.

  • 10 785
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
  За да омекнат пирожките и питките ги намаслявам с краве масло.Тази идея заимствах от Evak! Simple Smile
  Тази моята баничка не може да се намасли,защото е достатъчно мазничка заради олиото.А 1-2 секундното намокряне й се отразява перфектно! Grinning

# 16
  • Мнения: 259
Здравейте!Днес направих баничките.Станаха вкусни,но нещо останаха сурови отвътре/тестени/,каква може да е причината за това?В плънката сложих 1 яйце и 1 белтък,дали това може да е причина?

# 17
  • Мнения: 7 418
   Дали олиото е било достатъчно?
  1.Трябва да е повечко.
  2.Огъня не трябва да е максимално силен,за да не се получи,че баничката е загоряла отвън и е останала сурова отвътре.
   Друга причина,тестото да не е било достатъчно тънко.

# 18
  • Мнения: 4 380
Никога не съм вярвала че ще тръгна да правя теглена баница някога. Винаги съм се страхувала от тестото само от брашно и вода. И майка ми се страхува- нейните баници са с мая и ги тегли с брашно.
Обаче ти ми разпали любопитството с тези пържени бнички, че и къпани. Не се стърпях да не пробвам.

Оказа се, че тестото се тегли изключително лесно. Много по-лесно отколкото с мая и с брашно. Shocked Никога повече няма да направя баница с готови кори. Laughing Мерси много за урока!

Нямам чаршафи за точене разбира се, но се сетих, че в баничарниците не ползват никакви кърпи, а разтягт директно върху плота и с повечко олио. Дърпаше се точно като в баничарниците- лесно, супер-тънко и никъде не се скъса. Уау!

Но съм малко разочарована от пържените банички честно казано. На вкус са като пържени мекици със сирене, а на места също във вътрешността ми останаха сурови. Confused Олиото наистина не беше много, нещо се уплаших да ми плуват в олио. Аз принципно пържа с малко мазнина.

Въпреки това, заслужаваш голяма целувка за товаче ме престраши да се занимавам в дърпане на баница!   bouquetЗа толкова години, никой не успя. Laughing

# 19
  • Мнения: 7 418
   А,не!Не е редно да остават сурови отвътре баничките!
  Ще ги пържите на по-малък огън и по-дълго!
   И не се плашете от многото олио!Моята баба ги пържеше в казанче с олио,което покриваше баничката.
Simple Smile
   Ще впиша тези редове и в рецептата на първата страница.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 23:47 от Селма

Общи условия

Активация на акаунт