Багаж за ВМИ-Пловдив(пещерско)

  • 2 941
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Първия път раждах в Окръжна и си носех всичко,та искам да знам как е там ,че вече няма време.Скоро раждали там мами кажете какво трябва да взема за мен и бебето!

# 1
  • Мнения: 1 900
Не съм скоро раждала, но...нахвърлих това което се сещам и според мен ще ти е най-необходимо. Иначе ако прецениш болницата осигурява нощници за тебе, дрехи за бебето, както и шишета ако не кърмиш или не носиш. Лично аз предпочитам да си нося всичко. Храната не става така, че близките ти ще ти носят.
лични документи/лична карта, амб. карта и всички други изследвания през бременноста/, превръзки, лигнин, сапун, шампоан, самобрасначка, тоалетна хартия, мокри интимни кърпи, Бивацин/за раната след раждането/, ластик или шнола за косата, дездорант и гланц за устни, хавлии, чехли, сутиен за кърмене, подложки за кърмачки, еднократни бикини за след раждане, топли чорапи, 3 пижами или нощници/по-удобно е ако са с предно закопчаване или широко деколте/, жилетка, фотоапарат, бележник и химикал, вилица и лъжица, чаша, монети за телевизора, зарядно за телефон, термометър, дрехи за изписване, памперси за бебето, мокри кърпи, ностни кърпички, дрехи за бебето/ръкавички, че в началото много се драскат с тези дълги нокти/, хавлиики, козметика, биберон-залъгалка и две стерилизирани шишета

# 2
  • Мнения: 521
И аз съм решила там да раждам и мин седмица ходих.И завеждащата родилното и една от сестрите ми казаха че всичко си имат,ако искам аз да си взема мои си работи няма проблем.Но като цяло освен документите нищо не е задължително.Имай в предвид че бебетата обаче ще са си при нас ако си за нормално и на теб ще ти е по удобно ако си носиш памперси мокри кърпички шишета залагалки хавлийка и др подобни.

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Не съм скоро раждала, но...нахвърлих това което се сещам и според мен ще ти е най-необходимо. Иначе ако прецениш болницата осигурява нощници за тебе, дрехи за бебето, както и шишета ако не кърмиш или не носиш. Лично аз предпочитам да си нося всичко. Храната не става така, че близките ти ще ти носят.
лични документи/лична карта, амб. карта и всички други изследвания през бременноста/, превръзки, лигнин, сапун, шампоан, самобрасначка, тоалетна хартия, мокри интимни кърпи, Бивацин/за раната след раждането/, ластик или шнола за косата, дездорант и гланц за устни, хавлии, чехли, сутиен за кърмене, подложки за кърмачки, еднократни бикини за след раждане, топли чорапи, 3 пижами или нощници/по-удобно е ако са с предно закопчаване или широко деколте/, жилетка, фотоапарат, бележник и химикал, вилица и лъжица, чаша, монети за телевизора, зарядно за телефон, термометър, дрехи за изписване, памперси за бебето, мокри кърпи, ностни кърпички, дрехи за бебето/ръкавички, че в началото много се драскат с тези дълги нокти/, хавлиики, козметика, биберон-залъгалка и две стерилизирани шишета

Само ако може да те питам, ти лично дрешки за бебо носи ли си? Защото когато бях ми казаха, че може да не синося и аз все още се чудя. И ако си носиш горе долу колко за 3 дни предполагам не повече от 2 на ден. А и друго бих искала да питам. ако си нося мой дрешки това значи ли, че няма да повиват бебчо ако едно време. А и защо две шишета, аз мисля че едно май ще е достатъчно.  А за помпа,аз мисля да взема споредмен е доста необходима, дори за стимулиране на лактацията. Благодаря предварително

# 4
  • Мнения: 1 900
Веднага след раждането/в продължение на 2 часа/ ти и бебето сте в родилна зала като сте под наблюдение. През това време детето го завиват плътно с пеленка и го държат под специална лампа.
След това като ви настанят в стаята го обличат или с дрехите който ти ще си занесеш или с такива с който те разполагат от детска стая.
Лично аз предпочитам да си нося мой, изпрани и изгладени дрехи с който да си облека детето.
Предполагам според сезона но нещо от рода на:
3/5 за секцио/ бодита със къс или дълъг ръкав
същия на брой ритънки
комплект пелени, който ще служат като чаршафчета
ръкавички
3/5/ лигавника
чорапки
жилетки, шапка/според сезона/
Шишета може и без, ако смяташ да кърмиш. Помпа според зависи, вземайте си качествена защото другите и без това не вършат работа. Peace

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Валерия, много ти благодаря. Много ми помогна   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 900
Мога да добавя и памучна пелена/одеало/пак според сезона.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Съвсем пресна информация - в петък говорих, това е списъкът, даже е доста подробен. Не искат нищо да носиш по принцип, но аз преди 3 години като Валерия си занесох на 2 ден всичко, даже и козметиката и хавлийката за беба и сега смятам да правя така.

# 8
  • Мнения: 3 453
  Раждах там октомври 2008г.Носих си нощници, хавлии, тоал.принадлужности за мен, а за бебчо дрешки, памперси, мокри кърпи и козметика.Имат и техни дрехи, но аз исках да си го обличам с новички.Успех и леко раждане  bouquet

# 9
  • Мнения: 49
Благодаря много на всички!
Аз също мисля да си занеса за бебето и мен всичко.А за VIP стаите можете ли да кажете колко се плаща ,как са стаите и може ли на момента да кажеш ,че искаш такава , понеже аз нямам уговорка с лекар.

# 10
  • Мнения: 3 453
Благодаря много на всички!
Аз също мисля да си занеса за бебето и мен всичко.А за VIP стаите можете ли да кажете колко се плаща ,как са стаите и може ли на момента да кажеш ,че искаш такава , понеже аз нямам уговорка с лекар.

  Разликата във ВИП стаите е единствено наличието на климатик и това че могат да ти идват в стаята на посещение.Струваше 100лв престоят в такава стая, но аз като раждах октомври нямах нужда от климатик а и мъжа ми и майка ми идваха и в стаята ми дори.На момента можеш да наемеш ВИП стая ако има свободни.Зависи колко раждания има и дали ще са заети.Ако държиш на такава стая най-добре си запази.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Две са шишетата -за вода и мляко .Аз бях секцио и на третия ден ми дойде коластрата , но   давах и АМ.Моето дете бепе със силно изразена жълтеница и лекарите ме караха да давам и вода !

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Добре момичета, но ако не си във ВИП стая имали вероятност да попаднеш с някоя дама от ромски произход? Аз бях да разгледам отделението и ми направи впечатление, че не са довършили ремонта в баните. Чувала съм също, че нямало топла вода и миели бебетата с хладка, дали е така наистина?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Плами, вероятността да си с ромка в една стая е много малка , обикновено ги разделят.
Да споделя моя опит за ВИП стаите. Раждах декември по Коледа, когато беше големия студ.Първите два дни бях в една ВИП стая,която изглеждаше добре, но на третия ден ме преместиха в друга под предлог , че ще имат две секцива и ще  е по-удобно аз да се преместя .Новата ми ВИП стая имаш мухъл от теч от банята.Има климатик, но нямах дистанционно за него.Искайки дистанционно сестрата ми каза, че нямали батерии и не работело.Парно незнайно защо също нямаше .Пускайки чешмата оттам потече само студена вода.Изненадана останах ,когато отидох в обикновена стая  и видях , че там тече топла.Питайки сестрите защо така ми казаха , че само в мойта стая няма вода  #2gunfire #2gunfireСутрин бебето  се къпеше не с хладка вода,а  ледена.Добре, че не се разболя .Аз самата умрях от студ тези дни , а какво да говорим за хигиена.Как да се изкъпя в хубавата баня като тече само студена вода ??? newsm78 newsm78Бях решила да вдигна скандал, ама се отказах  -какво ли щях да променя .Само си повтарях, че не съм на хотел , важното е че аз и детето сме добре и че имаме  свиждане(затова исках да е ВИП ).Но на изписване  така си търсиха парите за стаята , ще кажеш че на ръце са ме носили  #Cussing out #Cussing outНе мисля, че  в 21 век е нормално да няма топла вода и парно по стаите .

 За отношението на сестрите от родилно нямам забележки , благодарна съм за всичко ,което направиха за мен.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 18:37 от Aнели

# 14
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Благодаря ти, Анели така като гледам май няма да търся ВИП стая пък какво толкова това са само 3 дни, по-важно то е да сме добре с малкия.

Общи условия

Активация на акаунт