запек!!!!

  • 5 950
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 43 904
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0 виж тази тема, вътре има много полезни съвети Wink

# 16
  • Мнения: 1 672
благодаря ви много
тестени изделия никакви не давам и винаги съм внимавала какво яде,но явно няма да стане така
Направихме клизма.Обадих се на личния лекар и той ми каза че в Света София идва специалист детски гастроентеролог от София и записахме час за другата неделя.Пак ще пиша като минем прегледа, за да кажа какво е казала докторката

# 17
  • Мнения: 3 830
Опитвала ли си с мушкато и вазелин да провокираш изхождането?

# 18
  • София
  • Мнения: 43 904
ужас, никакво мушкато, моля те.....

# 19
  • Мнения: 3 830
ужас, никакво мушкато, моля те.....

чувала съм, че помага при много бебчета.  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 43 904
а чувала ли си какви обриви и алергии може да причини...то това си е клизма - има си и по-цивилизовани начини....

# 21
  • Мнения: 3 830
а чувала ли си какви обриви и алергии може да причини...то това си е клизма - има си и по-цивилизовани начини....

Не, не съм чувала за обриви и т.н. чувала съм и лекар да го препоръчва, хомеопат.  Може би днешните бебета са все по-изнежени и по-неустойчиви. Да, явно е по-цивилизовано да се дават химии и разни медикаменти още в бебешка възраст.  Whistling

# 22
  • София
  • Мнения: 43 904
не, но клизма може да се направи с помпичка и водичка например, както като раждаш или просто с подходяща  свещичка Wink
А това с мушкатото е  подобно на термометъра...даже с него по-добре, че поне няма бодлички, които да се забият в дупето на бебето ти....



Сега се сещам че май блевит имат каша с бифидус ефект...може да помогне...

Сладко от рози също действа добре при запек Wink

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 15:53 от Angel_Dust

# 23
  • Мнения: 3 830
не, но клизма може да се направи с помпичка и водичка например, както като раждаш или просто с подходяща  свещичка Wink
А това с мушкатото е  подобно на термометъра...даже с него по-добре, че поне няма бодлички, които да се забият в дупето на бебето ти....

Не съм отричала и всички останали методи, просто споменах друг, който не беше споменаван. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 43 904
Цитат
- По същия начин може да се използва дръжката на листо от мушкато, индрише или здравец. Мъхчетата по дръжката дразнят стената на червото и предизвикват изхождане. Преди употреба измийте добре или попарете растението. Този метод е по-опасен и ако не внимавате можете да перфорирате червото затова най-добре не го използвайте.
това ми е достатъчно дори, за да не ползвам този метод....

# 25
  • Мнения: 3 830
Цитат
- По същия начин може да се използва дръжката на листо от мушкато, индрише или здравец. Мъхчетата по дръжката дразнят стената на червото и предизвикват изхождане. Преди употреба измийте добре или попарете растението. Този метод е по-опасен и ако не внимавате можете да перфорирате червото затова най-добре не го използвайте.
това ми е достатъчно дори, за да не ползвам този метод....

 Peace Всеки си преценява.

# 26
  • Мнения: 2 111
Като изпробвала и трите метода-мушкато,термометър и клизма,мога да кажа,че клизмата е най-болезненото нещо за детето ми,накрайника е доста по-голям от една дръжка мушкато,да не говорим за неприятното усещане.Термометърът е на второ място,а най-безболезнено е с мушкато.
Само веднъж съм го ползвала,след като 2 клизми в болницата не помогнаха на 8-месечната ми дъщеря,нито термометър и дуфалак.
И аз се заричах,че няма да бърникам с мушкато,но нямах избор.Който не го е изживял,дава такива категорични отговори.Дръжката е толкова фина и тънка,мушнах около 0.5-1см и след няколко минути детето започна да си върши работата-5 пъти за 1-2 часа Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 43 904
мммм, детето ми е имало запек...по цяла седмица даже...никога не ми е хрумвало дори да му бърникам с мушкато или термометър....
и както пише по-горе, по-опасен е от термометъра, нищо че е по-тънка дръжката....

и да все пак всеки си решава...но поне като давате съвети, споменавайте и възможните негативи....

# 28
  • Мнения: 3 830
мммм, детето ми е имало запек...по цяла седмица даже...никога не ми е хрумвало дори да му бърникам с мушкато или термометър....
и както пише по-горе, по-опасен е от термометъра, нищо че е по-тънка дръжката....

и да все пак всеки си решава...но поне като давате съвети, споменавайте и възможните негативи....

Кажи ми кой метод няма негативи? Thinking

Или ще му бърникаш в дупето, или ще го зобаш с химии и медикаменти... Говоря за методи за изхождане, не за начини на хранене и живот, които да спомагат да не се стига до запек.

# 29
  • Мнения: 2 111
Аз не давам никакви съвети,споделям моята гледна точка.Всеки си има глава на раменете.
Дъщеря ми 9 дни не можеше да се изходи,по цял ден се напъваше и раздираше от рев,почервеняваше от болка.Ти би ли търпяла да гледаш как се мъчи 8-месечното ти бебе само защото не искаш да му мушкаш разни неща?
Явно при вас не са били толкова сериозни нещата.
Както и да е,да не оспамваме на момичето темата.
Силвето85,успех и пиши после какво е казал гастроентеролога.

Общи условия

Активация на акаунт