Отказва храната от ДК - какво да правя?

  • 1 672
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 033
Пробвай като пасираш храната от кухнята да добавяш и няколко лъжички разтворено АМ в нея, да има и някакъв познат и обичан от детенцето вкус.

# 16
  • Мнения: 9 973
има деца,които не я харесват

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз имам същия проблем с дъщеря ми. Яде само купена, а детската кухня отказва. Чудя се докога ще караме на буркани  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 100
Синът ми не искаше да вкуси нищо друго освен мляко. Нито домашно, купешки пък със зор, от ДК пък просто беше възмутен  Laughing Помъчихме се с ДК за около 2 седмици, след което започна да я хапва. НО всичко трябваше да е гладко пасирано и овкусено. Иначе не искаше нищо. Храната за по големи определено повече му се понрави обаче (и тя гладко пасирана и овкусена), но и нея напоследък по трудно хапва...все към нашата храна гледа да се докопа и да опитва ли опитва... Laughing

# 19
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми признава само пюретата на Гербер.
Записах я на  кухня на 1 година.
Започна да яде от кухнята на 1г. 2месеца,не съм настоявала,просто всеки ден й предлагах,хапваше само по 2-3 лъжички и после си искаше пюрето.Постепенно свикна,трябваше й време и сега даже иска още.От 1 месец не съм отваряла пюре,в събота и неделя й готвя и слагам храната в купичките на кухнята,иначе не иска,познава си ги  Grinning

# 20
  • Мнения: 4 784
... Дори и през ум не ми мина, че има голяма вероятност да не хареса кухнята. Така се бях ентусиазирала, мислех че ще решим проблема с яденето! А направо ме поля студен душ  Mr. Green
Същата ситуация беше и при нас. Аз бях супер ентусиазирана за ДК, но не и синът ми. Не пожелава дори да я опита. Гладен е, но още като помирише манджите и супите, извръща глава настрани и край, не можеш да го накараш да хапне по какъвто и да е начин дори и една лъжичка. Минах на варианта домашно приготвено - проблем няма. Правила съм три опита да започнем пак  ДК, но и трите бяха неуспешни. Продължаваме си с домашно приготвените  Simple Smile.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Не се притеснявай,постепенно ще свикне. И аз в началото давах по 4-5лъжички от второто,а супата и десерта оставаха.Постепенно започнаха да харесват и десерта, а сега изяждат и супата. Необходими ни бяха няколко месеци и много търпение Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 23 090
Не се притеснявай,постепенно ще свикне. И аз в началото давах по 4-5лъжички от второто,а супата и десерта оставаха.Постепенно започнаха да харесват и десерта, а сега изяждат и супата. Необходими ни бяха няколко месеци и много търпение Laughing
Аз търпението го имам, но това е частна кухня и доста парички отиват на боклука  Sad  Близо до нас няма пункт на държавна, а и се чака около 5 мес. след записването, за да ни дойде редът. Отделно купувам пюрета на Хип и Гербер (защото тях харесва) и цифрата става по-голяма от тази за нашата храна  Blush Мисля да направим почивка за известно време, пък април месец ще сме в провинцията и там ще пробваме от държавната кухня, поне няма да ми излиза толкова солено!

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 328
опитай ти да му сготвиш нещо но не както го правят в детската кухня
промени вкуса на яденето

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 260
Наистина пробвай да сготвиш нещо на детето, може би ще хареса твоите яденета. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 23 090
Наистина пробвай да сготвиш нещо на детето, може би ще хареса твоите яденета. Simple Smile
Готвих три пъти, но моите яденета дори не пожела и да ги помирише, за разлика от кухнята, от която хапва по 4-5 лъжички!

Общи условия

Активация на акаунт