Домашни любимци

  • 827
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Момичета, с мъжа ми се сдобихме с неочаквано количество бебета от биологичния вид монголски джербили ( http://bglog.net/zooblog/9634Laughing . Някой да иска? Подаряваме 7-8 броя на възраст от 2 седмици до 6 месеца, вървят комплект с благословия Praynig. Сърце не ми дава да ги изхвърля, но нямаме къде да ги държим, ако вземем още по-голям аквариум, трябва да го сложа на мястото на бебешкото креватче  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 5 622
Знам ги тия. Изключително сладурести мишоци са  Heart Eyes

Обаче имам котки и куче. Ще се "радват" на небивал интерес джербилите. Пък и често пътуваме и е голям проблем грижата за домочадието докато ни няма  ooooh!

Искрено ти пожелавам успех в търсенето на подходящ дом.

Който си вземе няма да съжалява. Наистина са ужасно сладки  Grinning

# 2
  • Мнения: 185
Знам ги тия. Изключително сладурести мишоци са  Heart Eyes

Обаче имам котки и куче. Ще се "радват" на небивал интерес джербилите. Пък и често пътуваме и е голям проблем грижата за домочадието докато ни няма  ooooh!

Искрено ти пожелавам успех в търсенето на подходящ дом.

Който си вземе няма да съжалява. Наистина са ужасно сладки  Grinning
Joy Благодаря за моралната подкрепа, имах нужда! Надявам се някой да се реши. Вече оборудвахме половината роднини  Sunglasses

# 3
# 4
  • Мнения: 25 550
Аз имам няколко въпроса. От колко време оставяте джербилите да се размножават неконтролирано и как по-точно става това (т.е. само родителската двойка ли или и децата им участват активно в размножителния процес)?
И вторият е - мислите ли да вземете мерки да преустановите това, за да не пускате всеки месец подобни теми?

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
някой любител на змии да се маскира като джербилолюбител и въпроса ще се уреди.

сори за черния хумор.
предполагам е трудно да им се установи пола за да се разделят навреме ...

# 6
  • Мнения: 25 550
Не е хумор, Лабрадор, реалност е. Те затова ги и въдят змиите, защото знаят, че прясна храна за тях винаги ще има...
О, и понеже е трудно да се установи полът, трябва да ги оставим да се размножават и да прецакват гените си? Тъй де, кво ни пука, че утре ще се раждат мутанти, важното е, че сега ни е кеф да си имаме бебенца...

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаш ли конструктивно предложение?

# 8
  • Мнения: 25 550
Да, да открием топлата вода.
Чакам да ми дадат подробности за това, как точно се осиновяват животни в САЩ, защото там повечето животни не се купуват, просто се осиновяват. Кастрирани, ваксинирани, обезпаразитени... Некастрирани животни се отглеждат само за размножаване и развиване на определени породи, като не на всеки се разрешава да се занимава с такава дейност. Поне такива сведения имам. Както споменах вече, чакам подробен разказ и ще го пусна, ако има интерес. Или някой, който е по-добре запознат, да разкаже.

В един форум ставаше въпрос за рис, който се продава. На въпроса ми законно ли е да се отглежда диво животно в домашни условия, ето какво ми отговориха:

Цитат
Законно е, можеш да отглеждаш и лъв, но трябва да му осигуриш всичко, което има в естествената си среда - определена площ, съответната храна. Преди да го купиш, идват да те инспектират дали наистина можеш да му осигуриш всичко необходимо - никога няма да ти разрешат да го гледаш в апартамент 
Давам пример с прасето- намерих откъде да се осиновя  За целта попълвам въпросник. Въпросите са от сорта: гледали ли сте прасе, ако не сте ще се образовате ли как се гледа? имате ли ветеринар? дайте му координатите, имате ли нещо против да се свържем с него? под наем ли живеете? за вас ли взимате прасето или за децата? ако на децата им омръзне прасето, какво ще направите? какво ще направите с прасето, ако се местите?
Ей такива работи за едно прасенце, представи си за риса какви фермани ще са 


И още малко:

Цитат
Но, трябва да призная, тук хората имат малко особено отношение към животните. Ще обясня какво имам предвид, само да отбележа, че почти не се среща къща, в която да няма поне една котка и едно куче  в повечето случаи са по два броя - и котки, и кучета.
...
Котките и кучетата задължително се кастрират  Само ако се развъждат, не се кастрират, но не може да се развъждат неконтролируемо.
Сега да се изясня за отоншението. Всички животни имат пълна свобода да ходят където си искат, пускат ги сами на разходка, котките си имат от онези дупки на вратите да влизат и излизат когато им скимне  не мога да разбера как хората не се страхуват от паразити  Галят и целуват животните след като са били навън, после хапват плодове без да си мият ръцете  Аз бях супер учудена на това, разбрах, че кучетата се ваксинирали задължително, но за котките не получих конкретен отговор дали са ваксинирани. Казаха, че тук нямало кърлежи  За тении пак не получих конкретен отговор, направо не знам. Та искам да кажа, че домашните любимци живеят самостоятелен живот, стопаните им ги оставят сами да решават кога и къде да ходят, направо за хора ги считат. Не че е лошо, ама някак си не мога съвсем да го приема, основно заради хигиената 


Става въпрос за малък град в САЩ. Моят коментар е, че при липсата на безстопанствени помияри по улиците, напълно възможно е да няма кърлежи и други паразити. По простата причина, че няма кой да ги разнася.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 09:53 от Как` Сийка

Общи условия

Активация на акаунт