Моля за помощ за баба и 2 годишно детенце

  • 7 131
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 854
Цитирам постовете на социалната работничка, която е пуснала тема  във форума на дог.бг.

Цитат
Здравейте! По професия съм социален работник. Неведнъж съм помагала на познати и приятели пускайки обяви за задомяване на котета. Днес обаче поводът, поради който поствам тази тема е по-различен....С моя колежка бяхме сигнализирани за това, че малко дете се отглежда от неговата баба в крайно лоши битови условия в съжителство с 32 котки и 2 кучета. Това, което заварихме, когато отидохме на проверка у дома на бабата бяха не 32, а 25 котки, изключително слаби, зъзнещи от студ и две свръхстари, но много добри кучета и едно спящо дете на две години, върху чието креватче се гушеха треперещи 8 от въпросните котки. Бабата отглежда и се грижи сама за животните и детето. По думите й е имала добри намерения, когато е прибрала част от котките – искала е да ги спаси от улицата, но поради незнание и липса на средства е допуснала да се размножат и оттук насетне от 4 са станали постепенно 30, тя успяла да задоми сама 5 от тях, но 25 още живеят с нея и детето. Жената видимо е некомпетентна относно кастрация, ваксинация на животните, добре е поне, че им дава хапчета за вътрешно обезпаразитяване и ги маже с мехлем, когато се наранят. За жалост това се случва доста често, защото в малкото пространство, което обитават котките се борят за територия, а и гладът ги принуждава да се нападат една – друга... Едното от по-малките на възраст животни бе с потресающи рани по главичката и гушката от ухапвания от другите котки. Когато отидохме на адреса се бяхме подготвили с хапчета и пудра за обезпаразитяване. Слава Богу жената стриктно им дава хапчета, но аз лично очаквах да имат бълхи – за мое голямо учудване нямаха – все пак оставихме пудрата там. Купихме им и храна...Едно от котачетата беше в изключително лошо здравословно състояние, личеше, че е болно и много отпаднало. Когато надушиха храната животните просто полудяха....С кучетата се разбират идеално, но самите кучета са много изпусталели. Едното е на 14 г., а другото на 18 и е напълно сляпо. По-младото от двете кучета се грижи като майка за по-малките котета. Котките са на възраст между 20г. и 2м. и са във всички възможни разцветки, като между тях има и две албиноски котки със сини очи, които обаче не са глухи. Жената е в много лошо финансово състояние, няма пари да плати дори тока, живеят с детето и животните на свещи, препитание намират изключително трудно, съседите им се опитват да ги изгонят, заради многото животни, които отглеждат. Впечатление ми направи, че въпреки многото животни в малкото пространство на апартамента – жената успява по някакъв начин да поддържа относиително сносна хигиена, макар че настръхнах, когато видях как малкото дете спи в креватчето заедно със 8 зъзнещи, сгушили се една в друга котки....
Така или иначе много ни стана жал за животните.... За детето да не говорим.... А бабата определено беше много притеснена и си личеше, че се чувства в безизходица. Условието, което й поставихме бе, че ако успеем по някакъв начин да задомим животните тя не бива в никакъв случай и при никакви обстоятелства да прибира нови животни, защото ще оттеглим помощта си от нея....
Призивът ми към всички, които биха могли да помогнат по някакъв начин е да обединим усилия и да опитаме да задомим котките, а ако е възможно и кучетата, защото горките животинки ще умрат от бавна мъчителна смърт от глад и студ, а някои и от болести. Тя не ги е ваксинирала. Животинките могат да живеят без проблем в къща с двор.
Благодаря предварително на всички:
тел. за контакт: 0897374369
Ели

Цитат
Благодаря на всички, които искат да се включат в помагането!
Не мога да дам имена и адрес на жената и детето, защото информацията е конфиденциална и предоставянето й може да навреди на социалната работа с детето. Но мога да кажа, че за него може да се грижи само и единствено въпросната баба. Може да организираме посещение с доброволци от форума, за да видят на място положението с животните. За финансова помощ - на мен ми се струва, че най-приемлив вариант е да не се дават пари на ръка, а да се предоставят помощи в натура, както аз и колежката ми днес закупихме храна за детето и животните и ги предоставихме на бабата. За жалост организацията ни няма ресурс, който да поема разходи за електричество, отопление и т.н., за това всяка помощ би била добре дошла, но пак искам да наблегна - при строга отчетност на разходите, защото всеки човек, който заделя пари, за да помогне би искал да знае къде отиват средствата му.
За животните мога да кажа, че състоянието им наистина не е добро. Днес за първи път отиваме на този адрес и това бе първата ни среща, така че не можах да разгледам всяко животно едно по едно, но забелязах огромната рана на главата на едното албиноско коте, както и раните по врата му - те са от ухапвания, макар че бабата твърди, че само си ги е причинило, като го разгледах ми стана ясно, че не е. Но и лапата на кучето видях, не мога да кажа точно от какво е белегът. За жената мога да кажа, че изглеждаше много привързана към животните, но напълно некомпетентна относно добрата грижа за тях, макар че добро впечатление ми направи, че има хапчета за глисти, които им дава и мехлем за рани. Другото нещо, което веднага веднага забелязва човек, като влезе в апартамента е колко студено е там. Принципно имат електрическа печка, но нямат ток.....

Цитат
Здравейте! Съжалявам, но адреси и имена на наши клиенти е невъзможно да бъдат предоставяни.
Нашата организация няма дейности, които да регламентират получаването на помощи за животни и ние не можем да организираме подобни инициативи на наша територия. Приоритет на работата ни е да избегнем рисковете касаещи детето и да не допуснем извеждането му от дома, ако има шанс това да бъде избегнато и животът на семейството да тръгне в нормален коловоз. Причината да пусна темата във форума не е свързана с професионалната ми дейност, а по-скоро с обичта ми към животните, защото най-лесния вариант за държавните служби е да принудят жената да се "отърве" от животните, но според мен и колежката ми това не е вариант нито за семейството, още по-малко за животните, които не са виновни, че са били развъждани и отглеждани. Всъщност те са родени в домашна обстановка и са им непознати условията на улицата. Жената не желае да ги изхвърли, защото е наясно, че няма да оцелеят. Докато говореше за всяко от тях очите й се насълзяваха, обясняваше кое какво обича да прави, как се държи, как общува с другите, личеше си, че не иска да ги подметне просто, макар че вината за неконтролируемото им размножаване е изцяло нейна. Поне е наясно, че е допуснала грешка и е наясвно, че е отговорна за това. Съседи са я принуждавали да ги метне навън, дори са опитвали физическа саморазправа с нея, но тя не се е поддала. Иска да задоми поне животните, които имат шанс да бъдат задомени. Но определено вариантът не е детето да продължава да съжителства с толкова голям брой животни, които макар и вътрешно обезпаразитявани нямат ваксинации. Самите животни се мъчат, като гладуват, щом са се принудили да се ръфат едно-друго.
Ето защо най-добрият вариант ще бъде ако има желаещи да помогнат на семейството да се организира фонд, който да поема събраната помощ и доброволец или доброволци от форума, които с наше съдействие да установят контакт с жената и да й предоставят помощта, като могат да изискват отчетност на всички разходи ако става дума за предоставяне на финансова помощ, макар че искам отново да наблегна на това, че според мен най-удачно ще е жената да получи помощта в натура под форма на храна, дрехи и т.н. Но оптимален вариант ще е ако успеем с дружни усилия да задомим животинките.


Цитат
Моята идея е по-скоро, както споменах, да се излъчат един или двама доброволци от форума тук, които да ни придружат мен и колежката ми на повторното посещение при жената в дома й и тогава на място да видят и те положението с животните. Молбата ми е единствено да се спазва конфиденциалност относно адреса и името на жената с оглед сигурността на семейството. Ще го кажа иначе - ако адреса и името на жената се експонират в общественото пространство, това може да й направи лоша услуга, тя и без друго е притисната от съседи и държавни структури заради животните. Ако държавните структури се почувстват заплашени от разпространението на подобна информация, могат да предприемат действия за извеждане на детето от семейството и настаняването му в институция. Това ще е безумие, понеже в институцията детето просто ще потъне и толкоз. Сега то живее с баба си и макар че мизерстват най-важното го има - обичта на бабата и грижата на близък човек, които няма да получи в институцията, където децата се отглеждат на конвейр и никой не хае за личността им, за бъдещето им, за развитието им, за емоционалния им мир. Бабата е капацитетна жена, да допуснала е грешка с животните и й е трудно по една или друга причина. Нашата работа е да я подпомогнем да разреши сама проблемите си и да започне да се справя с ежедневието, да е способна да се грижи оптимално за детето и да не допуснем извеждането му от семейството, поради обстоятелства, които могат да бъдат променени в положителна насока. А останалото - свързаното със задомяването на животните е доброволческа дейност и наистина ще спомогне и за основната ни дейност в работата с жената. За това молбата ми е да се спазва конфиденциалност относно личните данни на семейството.


Като начало ще се отиде на място да се видят приоритетите и с какво да се започне.
Ще се погрижим за кастрация на всички животни, ваксини, обезпаразитявания. После за задомяване.

За сега най-спешно е да се пусне тока.
Цитирам поста си от темата там:
Цитат
Имам конкретно питане: има ли някой, който е в състояние да плати тока (около 400 лв е). Убедена съм, че парите ще се съберат, но трябва да минат два-три дена, а това е най-належащо. Чакам Вало да каже номер на електромер, за да се плати (друг е въпросът, че аз не знам къде се плаща).
На срещата май няма да дойда - много хора станаха, просто няма смисъл да сме цяла делегация. Ако има нещо конкретно, кажете. Щом има хора с коли, ще можем да се възползваме от безплатните кастрации.
Сега ще пусна и тема в бгмама, с цел да се съберат парите за тока по-бързо.


п.п. За вещите предлагам който ще ходи така или иначе отново там, да определи среща тия дни, удобна за всикчи и да събере всичко на куп.


Много се надявам на вашата помощ и от тук. Като начало за плащането и бързо пускане на тока. После да съберем вещи, които ще са нужни на детенцето.

ТОВА е темата.

# 1
  • Мнения: 1 877
Ох,дори не можах да изчета всичко...Горкичките..Пусни тема в благотворителния,дано там се намерят мами да помогнат!

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

# 2
  • Мнения: 958
Здравейте, за пари за тока, може би сметка трябва да дадете, за да пуснем кой колкото може.
Колкото до вещи и храна, аз мога да донеса, детето ми е на две годинки и има много дрехи, само ми кажете, къде и как.
Поне ядене за детенцето да вземем.
С какво се отопляват милите ?

# 3
  • София
  • Мнения: 203
И аз бих искала да помогна с с вещи, които са необходими, имам доста дрешки от дъщеря ми, само да знам къде мога да ги занеса.

# 4
  • Мнения: 854
Извинявайте - забравих. ЕТО това е сметката на форума, която ползваме за подобни цели. Само моля, пишете за кого са точно (примерно "баба с детенце").
В темата са писали хората, които ще ходят в петък - свържете се ако ви е удобно с тях:
Дора е писала:
Цитат
Aз ще ходя  в петък с Вало.Ако някой е подготвил нещо - храна за хората, котките, дрехи...и съм му на удобно място, до утре вечер приемам нещата.Ще ги слагам направо в колата.Да уточня, живея на Стамболийски, близо да пазара Д.Петков.Мислете и сабирайте днес и утре и утре вечер може да се видим, да не ходим празни.
Давам си телефона за връзка :0888 617 629 Дора


А  на социалната работничка е тел. за контакт: 0897374369 Ели.


А с какво се отопляват - социалната работничка каза, че първото, което усещаш като влезнеш там е студа... Sad

Благодаря на всички, които са готови да помогнат. Малко ми е трудно да свързвам двата форума, но ще опитам. Ако ви е възможно - четете развитието там, ще добавям най-важното тук.


п.п. Не знаех, че има благотворителен форум. Мога ли да помоля мод да премести темата или трябва да пиша на някого лс?

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 17:46 от bushkata

# 5
  • Мнения: 134
Жaлко, че от сряда до сега темата все още не е преместен
Определено мястото й е там


# 6
  • Мнения: 854
То и интерса е нулев, така че все едно къде е.  Confused

Все пак има хора, които помогнаха, като едната жена не познавам. Ако е от тук и изобщо от където и да е - благодаря й!
За сега е платен част от тока, който май утре ще бъде пуснат. Това е най-важното за сега.

# 7
  • Мнения: 90
А бабата и детенцето с какво се хранят. Как мръзнат зимата. Много мъчно ми стана за тях. С какво може да се помогне? Дайте повече информация за тях. Колко пари за начало има нужда да се съберат. Имат ли някакви конкретни нужди.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
25 котки и две кучета?

И бабата намира пари да ги храни и обезпаразитява.
Детето има ли ваксини? Родители?

# 9
  • Мнения: 3 634
То и интерса е нулев, така че все едно къде е.  Confused

Не се сърди, но първият пост е много дълъг и в него пише предимно за котките. Аз съжалявам детето, което живее в тези условия. За мен лично е потресаващо и нищо не оправдава бабата.  Peace

Може би, ако на кратко разделиш нуждите на баба и дете в един списък, а тези на котките в друг. Аз лично ще се включа за детето.  Hug

# 10
  • Мнения: 7 110
25 котки и две кучета?
Но изключително слаби. Rolling Eyes
Сори, но на социалната работничка май грижа са й котките (няма лошо), а не интересите на детето.    

# 11
  • Мнения: 4 195
Стига де, ситуацията е факт, вие пак намирате за какво да сочите човек с пръст.
Ми баба - и моята примерно би постъпила така, гледа на село 4 кучета, само се караме да ги махне и тн, сега ще ги кастрираме като ходим и какво ли още не.
Забравяте, че това е баба, на която явно и се е наложило да бъде майка на стари години, което не е никак лесно и то при какви условия.
Да помогнем ако можем, не да сочим с пръст Tired

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чут Чут, баба ти лишава ли някое две годишно от елементарни нужди заради четирите си кучета?

Как да помогнем на човек, който не желае да си помогне сам?

За мен е важно какво прави нуждаещият се сам за себе си, опитва ли се да подобри положението си или изцяло разчита добри хора да покриват всичките му нужди, независимо дали са оправдани.

Може би звуча грубо, може да ме наречеш всякак, но ако моето две годишно дете няма какво да яде и тъне в мизерия, не бих отглеждала зоопарк вкъщи. Не обвинявам и не соча с пръст. Просто не желая моята помощ, средствата от които съм лишила семейството ми да отидат за изхранването на котки.
Вероятно не съм само аз с тези мисли, но имайки предвид реакциите които се очакват след изразяването на подобно мнение е съвсем обяснимо мълчанието в темата.

За мен един от най-важните въпроси в случая е - къде са родителите на това дете.

# 13
  • Мнения: 854
Съжалявам, че първият пост е толкова дълъг, искаше ми се да има повече нформация. Иначе дадох линк и към темата, там можев да се прочете всичко, което и аз научавам от там, тъй като на място не съм ходила.
Има много инфо за котките, защото това са постове от дог.бг, съответно социалната работничка се обърна към хората от форума там, именно за да помогнем на животните. Да се кастрират, обезпаразитят и каквото е възможно - да се задоми.
Аз пък прехвърлих темата тук, именно с идеята ако иска някой да помогне на детето и жената.
За момента са платени 400 лв от сметка за ток 150 лв - той ще бъде пуснат днес. Занесени са продукти от рода на олио, ориз, леща и т.н. Доста дрешки за детето.
Посетени са от Закрила на детето, предполагам те ще си проверяват здравето на детето и всичко друго. Относно подробностите за детето социалната работничка е писала в един от цитираните постове - работата им е такава, че подробности не се излагат публично.
Има още 150 лв за ток, които трябва да се покрият, след това ще дойде следващата сметка, занесената храна ще свърши, така ще има нужда да се помага в дългосрочен план.

Кой виновен, кой пострадал, не знам. Разбирам само, че има дете в беда, на което който има желание може да помогне.
Отново оставям телефона на социалната работничка, която отговаря за случая: тел. за контакт: ******. Каквото решите можете да предадете на нея след уговорка.

Моля, пишете Лично Съобщение на bushkata, за да получите телефона на социалната работничка, тъй като постването на лични телефони става едва след изричното съгласие на съответният човек.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:08 от Reza

# 14
  • Мнения: 7 110
Чут, съвсем не е така. Никой не сочи с пръст. Peace
Всеки обаче има гледна точка и нЕкои съображения. Все пак темата е пусната в Клюкарника. Нуждите на детенцето са видни, но от всички цитати наистина преобладават котетета.
Семейството е под наблюдение на социална служба. Каква е тяхната помощ в случая - енергийни помощи, социален патронаж, безплатна ясла ...
И дали самото семейство иска външни хора да се намесят в живота му? 

# 15
  • Мнения: 3 634
Семейството е под наблюдение на социална служба. Каква е тяхната помощ в случая - енергийни помощи, социален патронаж, безплатна ясла ...
И дали самото семейство иска външни хора да се намесят в живота му? 


Да, това ме интересува също. Както каза Реза, аз на котките няма да помагам. Също и на бабата, ако не се отърве от тях. Бих действала радикално, с грижа към детето. Обаче, ако възлгедите ни се разминават е по-добре да си го изясня тук. Не желая да се натрапвам на никого.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 195
едно ме е научил мен опита ми - нещата изнесени във форума никога не са точно такива, каквито се описват и за това винаги, когато мога да помогна, първо посещавам лично хората, имащи нужда от това.
Най - малкото за да видят искат ли въобще помощ.
Може би не съм се изразила правилно, аз също не смятам, че ситуацията е правилна и нормална - разбира се, че когато нямаш с какво да нахраниш детето, котките поне аз бих изхърлила на улицата моментално, просто не всички хора на тази земя са рационални и могат правилно да преценят и ако им се помогне да го сторят и да успяват да си слагат приоритети и кое е по - важно, то тогава бихме помогнали в пъти повече, отколкото ако просто занесем дрешки и тн.
Това ми беше идеята.
както и да е, ще прегледма темата в другия форум и ще се включа с каквото мога Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Аз също съм в тотално недоумение относно приоритетната грижа за съдбата на всичките тези котки и кучета пред тази на детето.
Простете за неразбирането ми, но искам да попитам - въпросната социална работничка работи в сферата на подпомагането на хората или на животните? Може пък да има такива отдели за животни, знам ли?
Логиката ми не ми позволява да проумея как е възможно в една такава ситуация, хора, които са запознати и имат желание да помогнат, приоритетно помоща им да е насочена към оцеляването на стадо котки, пред това, че едно двегодишно дете се допуска все още да живее в среда, която създава реална заплаха за неговото физическо и психическо оцеляване - сред 30 животни и баба на преклонна възраст и незнайно какво здраве? Това да не е новият Маугли и искате да ми кажете, че е нормално за хората, които искат да помогнат подобно поведение?
И още нещо с риск да скандализирам. За мен, жена, за която е нормално да отглежда дете на такава възраст в подобна среда, с опасни, неваксинирани, умиращи, крастави животни, със сигурност е с психически отклонения. От това възниква резонният въпрос, а е ли тя способна да бъде настойник на това дете, така че да не бъде изведено то от семейството?

# 18
  • Мнения: 4 195
dodo_dodo не сме сигурни, дали е точно така.
Авторката е написала, че бабата е прибрала 4 котки, и докато се усети са станли толкова много Peace
Не я защитавам, разберете ме, и според мен детето е приоритет, но ако се опитва да с егрижи добре за него, тогава.......
да не забравяме, че е баба - пенсионер, човек, който знаем как живее сам с една пенсия, камо ли с малко дете Peace
трудна ситуация, в която просто трябва да и се помогне - да и се обясни, че котките, независимо, че са живи същества, нямат място при тях, защото доколкото рабирам, иначе се грижи доколкото може добре за детето, или греша?

# 19
  • Мнения: 3 634
Според мен социалната се опитва да изведе животните по най-добрия начин, с който да не тревожи бабата. Вероятно е привързана, но за мен си остава загадка как приютяваш 4 котки и 2 кучета при дете, когато ти самият имаш нужда от грижи.

Надявам се бабата да е с всичкия си и да е способна да се грижи за това дете, за да не попадне в институция.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
За мен тази баба е абсолютно куку, което поставя под риск живота и здравето на детето.
И хич не ме интересува колко котки е прибрала първоначално и дали са се клонирали или разможинили по естествен път, за да достигнат количествата в които се намират в момента и какви са били мотивите и. Има приоритети и нейния би трябвало да бъде детето и след това всички земни твари.
Хора, това са 25 котки, които лавинообразно се множат. Следващия месец сигурно ще са 50 вече. 50 гладни и опасни котки, които ще започнат да се самоизяждат помежду си. А сред тях има почти бебе, което също може да постарада във всеки един момент, докато загрижени природозащитници търсят стопани на котетата! За болестите и паразитите не ми се и мисли..

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Михалко, не възразявам. Нека си им търсят стопани. Но това е свързано с време.
Давайки се приоритет на котешката съдба и на това бабата да не бъде разстроена - представете си за котките, детето остава в постоянен риск.
 

# 22
  • Мнения: 3 634
Михалко, не възразявам. Нека си им търсят стопани. Но това е свързано с време.
Давайки се приоритет на котешката съдба и на това бабата да не бъде разстроена - представете си за котките, детето остава в постоянен риск.
 

Като стопанин на бремнна котка казвам, че нямам нищо против да ги приспя тези. Изобщо не ми се мисли каква смрад от урина се носи в това жилище. Чакам радикални мерки да предложи някой и се включвам. Сметка за ток на котките не плащам. Детето трябва да се тества защото според мен е одраскано поне веднъж.  Confused

# 23
  • Мнения: 22 427
Аз не разбирам каква е тази социална работничка, която толкова много я е грижа за въпросните котки и кучета и се обяснява на дълго и широко за тях.
Едва ли е пратена там с цел да помага на въпросните животни.
Не че има нещо лошо, но поне на територията на гр. София има някакви приюти, в които тези животни могат да се изпратят и да се погрижат за тях. Не да им се носят не знам какви мехлеми и пудри.

За мен задължително трябва да се направят цялостни прегледи на бабата и детето и да се установи дали има някакви проблеми и какви са те.
Сериозно почистване на дома, защото съм имала 1котка и въпреки всичко урината им мирише доста силно и се иска всекидневно сериозно чистене, за да не се омирисва целият апартамент.
От там нататък ще се намерят хора, които да оказват помощ на бабата и детето.
Но приоритет на социален работник да са животни.....хайде стига....

# 24
  • Мнения: 854
Пиша единствено, за да обясня за социалната работничка, която плюете, без идея за какво става дума, без да четете вече писаното.
Жената си действа ЗА ДЕТЕТО. Посетени са и от Закрила на децата.
Тя не пише САМО за животните. Пуска тема във форум за животни, защото част от проблема са животните и се търси начин той да се реши, като е логично там да пише конкретно за тях. Тук не е пуснала тема, то от горните постове става ясно защо.
Във форума за животни се намериха хора, които да платят тока, за да е топло и да има на какво да се готви, за да работи хладилника ЗА ДЕТЕТО. А вие изразете омразата си към котките, като не правите нищо и ги оставите в състоянието в което са и детето на студено.
От 25-те котки вчера са останали 19, като 4 от тях са взети за лечение. Т.е. в момента са с 10 по-малко от преди няколко дена. Благодарение на хора, които действат.
Помолих мода да изтрие темата, тук тя ми се струва единствено ще навреди. Дано има таква практика в този форум - да се трие тема по молба на автора.
Извинявам се на хората, които не послушах и пуснах тема тук, явно съм много наивна. Не трябваше да го правя.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 12:33 от bushkata

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата няма да бъде изтрита.

Не приемам също така да обвиняваш хора, които въобще не знаеш с какво се занимават в "омраза към котки" и правене на нищо.
В този форум има хора, които са се парили от благотворителност многократно.
Има причина да задават точно тези въпроси и да изказват точно тези мнения.

Повярвай ми.
Ще е добре, вместо да се обиждаш (за което всъщност няма причина, тъй като не ти си развъдила котките или изоставила детето), да вземеш предвид това, което е написала Додо.

# 26
  • Мнения: 3 634
bushkata, във форум за котки ще намериш кой да ги съжали. Тук е форум за майки и е нормално да имаме подобна реакция. Не знам дали ти си родител, но не е трудно да се разбере нашето възмущение.

Не е комфортно всеки да се обажда на тази социална работничка. Дайте списък на нуждите на детето и бабата, повече информация за хората, а не за животните. 

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Благодаря Реза,
bushkata, не ме разбираш правилно. Аз нямам нищо против котките, самата аз съм отглеждала много животни.
Но в конкретния случай мисля, че трябва да се предприемат спешни, неотложни и радикални мерки за разделянето на котките от детето или на детето от котките - все тая.
Което с думи прости значи или на мига всички тия 25 парчета да бъдат изнесени вкупом и настанени нейде другаде, пък ако щете и три месеца им търсете стопани после. Или детето да бъде изведено от тази вредна и опасна за живота му среда - на мига! И да бъде далеч от нея, докато котките не се разкарат, а жилището не бъде обезпаразитено и обезмирисено.
А дали има ток или няма и дали работи хладилника или не - няма абсолютно никакво значение до момента в който дете и фауна съжителствуват.

# 28
  • Мнения: 854
Да се повторя за последно:
тук съдействие за котки не съм искала. В другият форум е молбата за това.  Тук беше идеята дали има желаещи да помогнат на детето.
За хората писах неведнъж:
За момента са платени 400 лв от сметка за ток 150 лв - той ще бъде пуснат днес. Занесени са продукти от рода на олио, ориз, леща и т.н. Доста дрешки за детето.

Има още 150 лв за ток, които трябва да се покрият, след това ще дойде следващата сметка, занесената храна ще свърши, така ще има нужда да се помага в дългосрочен план.
Това знам, другото може да ви каже социалната работничка. Тя е връзката. За това и жената си е оставила телефона, не съм го дала ей така.

Цитат
Не приемам също така да обвиняваш хора, които въобще не знаеш с какво се занимават в "омраза към котки" и правене на нищо.
Аз пък не приемам да нападете социалната работничка,  която търси решение.


Който има желание - четете другата тема. Нямам какво да кажа повече.
 

# 29
  • Мнения: 4 195
 bushkata не видях никъде да обижда или някой е минал с метлата Tired
както и да е, и според мен заръфахте котките повече, отколкото трябва.
Винаги в такива теми има повече  Naughty, отколкото помощ Peace

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

Винаги в такива теми има повече  Naughty, отколкото помощ Peace

Двете неща са свързани. Едното влече другото. Как да обоснова мнението си, ако не изложа крайното си отрицание по отношение на подобно съжителство?
И как по-точно да помогна - като взема 7-8 котарака ли? Или като дам пари, за да имат ток в жилище в което живее дете с 20 котки? Та нали по този начин бих поощрила съжителството?!?
За мен единствената адекватна помощ в този случай е да се изведе незабавно детето от това опасно място, бих казала дори, че тя е животоспасяваща. Всички други негови негови потребности са вторични и условни.
Ако мога да съдействам и да помогна това да се случи - бих го сторила на драго сърце!

# 31
  • Мнения: 3 634
Бих съдействала детето да мине кръвни тестове и каквото е необходимо, за да се докаже, че няма последствия за здравето му, от подобно съжителство.

# 32
  • Мнения: 2 401
Влязох в темата с желание да направя, каквото мога, но това:
Цитат
Така или иначе много ни стана жал за животните.... За детето да не говорим....
Shocked Shocked Shocked
по-надолу не ми е необходимо да чета.
А и не вярвам на историята.  Нито една социална работничка не би предприела такава кампания.

Аха, сега виждам, че "социалната работничка" е решила да работи на няколко фронта, първо  бъзикайки тънките струни на любителите на животни, после на майките, следват  пенсионерски организации?

# 33
  • Мнения: 4 195
Додо, извеждане на детето от дома Rolling Eyes
не смятам, смятам, че сте крайни, без дори да сте били там и да сте видели Peace

# 34
  • Мнения: X
Додо, извеждане на детето от дома Rolling Eyes
не смятам, смятам, че сте крайни, без дори да сте били там и да сте видели Peace
Леле, чета и не вярвам на очите си  #Crazy
Как няма да се изведе детето при тази ситуация, аз не разбирам, как така дома е посетен от социален работник, видял е тоя зоопарк и мизерия и е оставил едно 2 годи6но дете при една изкуфяла бабка и една камара котки и кучета  #Cussing out. Само информативно, тук в 6ведско на една позната полякиня, омъжена за Швед им взеха детето преди повече от две години, заЩото детето разказало в градината, че мама и тати се карат често, няма побоиЩа, няма ниЩо друго. Всяка седмица посеЩават детето, но не могат да си го вземат. СъЩите последствия има и ако удариШ дете, не говорим за бой, а за един Шамар, което за повечето БГ майки си е неЩо нормално да си плеснеШ детето.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Категорично.
Извеждане на детето, за времето през което дома се приведе в състояние нормално за живеене - хигиенизирано, обезпаразитено и дизенфектирано. И връщане след като се установи дали състоянието на бабата позволява да се грижи за това дете с оглед възрастта и, психическото и и физическо състояние и доходи или евентуално няма други роднини при които да бъде настането или приемно семейство.
Ако ще да ви прозвучи раволюционно, но считам, че дори в дом, то ще живее в по-човешки и хигиенични условия отколкото сега.
 Госпожата представила се за социален работник, може би е такъв, но не към отдел за закрила на детето. А към някаква органтизация, чието име дори не се споментава, а се говори за "организацията". За мен това е съмнително и препоръките им, така изложени, също не бих приела поради тази причина.
Бих се радвала, ако по случая наистина работят от Агенцията за закрила на детето, както се твърди. В момента чета темата в другия форум и честно казано, всичко написано там е доста мъгляво  инеясно /относно детето, което почти не се споменава, виж за котките всички са притеснени/, до там до където съм стигнала, разбира се. А аз съм стигнала до " Самите животни се мъчат, като гладуват, щом са се принудили да се ръфат едно-друго. "

# 36
  • Мнения: 202
Абсолютно съм съгласна с dodo dodo-котките и кучетата трябва да се махнат от там веднага.Детето и бабата на прегледи и да се прецени дали бабата е в добро психическо състояние,защото на мен ми е ненормално да оставя в леглото на детето 8 котки и още 20 да обикалят из апартамента плюс 4 кучета.Който смята ,че е нормално,що не вземе по няколко от тези котки,тъкмо и неговото дете да расте в съзвучие с природата.
А поста на соц работничка направо ме уби-обеснения колко са зле животинките ,да им помогнем,а детето две-три думи.Според мен объркала си е професията.Котките се ръфали една друга,да им помогнем-ок.ще им помогнем.Ами детето къде остава то в картинката?Защо всичко не е насочено към него?Да се махнат тези животни от там,да се подложат бабата и детето на прегледи ,да се обезперазити това жилище.За помощите-добри хора винаги се намират.Аз лично бих помогнала на детето.
Ама да се прави нормално-с приоритет е детето,а не котките.Не е нормално да чакате някой да ги осинови.Колко ще ги осиновят и колко други през това време ще се развъдят.Айде всички да видиме картинката-едно дете на 2 г. живее с 28 котки и четири кучета?!Кое е нормалното?!
bushkata -би ли написала името на соц.работничка и към коя дирекция на соц.грижи работи.Предполагам,че това не би трябвало да е тайна,както други неща от историята,които са обвити с тайнственост.

# 37
  • Мнения: 3 634
bushkata е само посредник. Тя е човекът copy/paste, да не я нападаме!  Peace В другата тема има телефона на социалната работничка, сърби ме да й се обадя...  Thinking

# 38
  • Мнения: 4 195
Додо, извеждане на детето от дома Rolling Eyes
не смятам, смятам, че сте крайни, без дори да сте били там и да сте видели Peace
Леле, чета и не вярвам на очите си  #Crazy
Как няма да се изведе детето при тази ситуация, аз не разбирам, как така дома е посетен от социален работник, видял е тоя зоопарк и мизерия и е оставил едно 2 годи6но дете при една изкуфяла бабка и една камара котки и кучета  #Cussing out. Само информативно, тук в 6ведско на една позната полякиня, омъжена за Швед им взеха детето преди повече от две години, заЩото детето разказало в градината, че мама и тати се карат често, няма побоиЩа, няма ниЩо друго. Всяка седмица посеЩават детето, но не могат да си го вземат. СъЩите последствия има и ако удариШ дете, не говорим за бой, а за един Шамар, което за повечето БГ майки си е неЩо нормално да си плеснеШ детето.
абе недейте така набързо да решавате съдбите на хората бе хора, много е лесно по форумите, пишейки - давай, бам бам взимаме детето, мяткаме го в дом ( колко от вас са били в дом, изключам додо и михалко, за тях знам)
ако някой от тук беше отишъл, видял че е зле, че е наистина зле, тогава ок, и аз щях да съм зад вашето мнение, ама просто ме изумява факта, как без да сте видели с очите си, за какво става въпрос, взехте едно дете от баба му.
да прочетохте някъде детето да е било болно, слабо незнам си какво - не
само закотки четяхме и много ясно - жената е писала във форум за котки в крайна сметка и НЯМА НИКАКВО ПРАВО КАТО СОЦИАЛЕН РАБОТНИК ДА ИЗНАСЯ НИКАКВО ИНФО ЗА ДЕТЕТО, АМА НИКАКВО Peace

# 39
  • Мнения: 3 634
От една страна съм съгласна, че детето трябва да се изведе, но не приемам алтернативата да го заведат в дом. Държавата пък няма да приеме то да остане у нас докато се реши проблема с котките и се обезпаразити жилището. Ако питам детето и то няма да е съгласно да остане при непознати за 2 седмици поне.

Мога да предложа само изследвания и лекераства, ако са необходими. Мога да реша проблема с котките и 2 черни чувала за няколко часа.
Друго на този етап аз лично не мога да измисля.  Peace

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Чут Чут, жената не работи като социален работник към отдел "Закрила на детето" към някое социално подпомагане, за да е задължена служебно да пази в конфиденциалност информация по случая, защото той е висящ и има преписка по него. Жената е социален работник към някаква организация. Каква, никой не знае, може да е и за закрила на котките. Четейки написаното, останах с убеждението, че цялата тази тайнственост и отказ да бъде предоставена информация е от съображения да не достигне до държавните институции историята, така че детето да бъде отделено от бабата. А може и да греша , което е обяснимо от начина по който са представени фактите.
От всичко това логично следва, че няма как да отидем на място, за да се уверим с очите си как стоят нещата. Освен може би ако не нарамим по един чувал Cat Food, като гаранция за доверие.
Можем само да предполагаме и гадаем на база прочетеното.
И на база прочетеното, точно това са изводите, които си правя. А именно, че няма как да е нормално едно дете на две години да спи с n-найсе броя диви котки / точни такива са, щото са гладни и мръсни/ под грижата и надзора на един единствен човек, който го допуска / което на свой ред поставя много други въпроси/.
Ще се радвам от сърце, ако нещата стоят по начин различен от създалия впечатлението.

# 41
  • Мнения: 4 195
dodo така поставени изводите ти и за мен са ок, но крайните изказвания по - горе ме притесниха.
Двете добре знаем, че в такива случаи прибързаните заключения и действия могат много да навредят на детето и да се получи избождането на очите, вместо изписване на веждите Peace
Не можем ли просто за момента да примем факта, че една добронамерена баба, не само се грижи ( надявам се по - най добрия възможен за състоянието и начин ) за едно дете и котки, които явно сърце не и дава да изхвърли и да помогнем, а компетнетните органи да си свършат работата и да преценят има ли или няма риск за детето Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
От една страна съм съгласна, че детето трябва да се изведе, но не приемам алтернативата да го заведат в дом.

Това за дома го написах като сравнение, а не като препоръка. Наистина считам, че в един средностатистически дом за деца лишени от родителски грижи би имало много по-човешки условия за живот. Със сигурност има ток, храна, къде тя да се приготви и чисти дрехи. Липса на котешки изпражнения и косми, зарази и микроби, животниска агресия - със сигурност.
Извън това сравнение, разбира се, че не твърдя, че детето трябва да бъде настанено там. Написала съм го. А и тези, които имат представа от проблематиката са наясно, че това  няма как да стане, защото настаняването на децата в домовете за деца, лишени от родителска
грижа, в групите за постоянна грижа като мярка за закрила се извършва само в случаите, когато са изчерпани възможностите за оставане в семейна среда.
Т.е. трябва да се изследва дали детето няма други роднини при които да бъде настането, приемно семейство също е вариант.
Временното излизане също - докато се създадат условия и се докаже сигурност за живот, там където е сега.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
dodo така поставени изводите ти и за мен са ок, но крайните изказвания по - горе ме притесниха.
Двете добре знаем, че в такива случаи прибързаните заключения и действия могат много да навредят на детето и да се получи избождането на очите, вместо изписване на веждите Peace
Не можем ли просто за момента да примем факта, че една добронамерена баба, не само се грижи ( надявам се по - най добрия възможен за състоянието и начин ) за едно дете и котки, които явно сърце не и дава да изхвърли и да помогнем, а компетнетните органи да си свършат работата и да преценят има ли или няма риск за детето Peace

Чут чут, аз не съм настоявала подобно нещо. При внимателен прочит, мисля, че не е спорно това  Peace
Пак с уговорката, че дискутираме, без да сме сигурни, че е точно така - бабата може би е хипер добронамерена. Но това по никакъв начин не доказва, че тя е в добро психическо здраве, точно напротив. Защото нормален човек не би живял и отглеждал малко дете в подобни условия. Което на свой ред, резонно, поставя въпроса - може ли на тази жена да и се учреди настойничество над малолетно лице?

# 44
  • Мнения: 202
dodo така поставени изводите ти и за мен са ок, но крайните изказвания по - горе ме притесниха.
Двете добре знаем, че в такива случаи прибързаните заключения и действия могат много да навредят на детето и да се получи избождането на очите, вместо изписване на веждите Peace
Не можем ли просто за момента да примем факта, че една добронамерена баба, не само се грижи ( надявам се по - най добрия възможен за състоянието и начин ) за едно дете и котки, които явно сърце не и дава да изхвърли и да помогнем, а компетнетните органи да си свършат работата и да преценят има ли или няма риск за детето Peace
Факта,че детето е намерено  да спи с 8 котки във видимо недобро състояние и още 20 в същото жилище плюс 4 кучета е достатъчен,за да се вземат мерки.А те според мен са две-или извеждане на животните от там ,или на детето .Трябва да се провери и психическото състояние на бабата,защото според мен не е нормално толкова малко дете да е оставено да живее в такава среда.
Разбира се,че е по-добре да живее детето с баба си,но в случая в дом ще се погрижат по-добре за него.
А факта,че ситуацията не се е променила особено,освен ,че котките са намалели малко,говори,че точно компетентните органи не са сезирани.Въпросната соц.работничка явно е към някоя организация за защита на животните-това личи по всичките и действия.
Тя би трябвало да осведоми всички органи ,а не да иска помощ само по форумите и да тъне всичко в мъгла.
bushkata-не я нападам,а останах с впечатлението,че има връзка с въпросната г-жа и знае координатите на бабата и детето.
Нещо в цялата история не е наред.Може би това,че неподходящи хора са се озовали при детето.
Не приемайте за нормално тази ситуция момичета,защото тя е абсурдна.Аз не бих си оставила детето при тази баба,а вие?
Чут Чут-ще се позволя пак  да те цитирам
"Не можем ли просто за момента да примем факта, че една добронамерена баба, не само се грижи ( надявам се по - най добрия възможен за състоянието и начин ) за едно дете и котки, които явно сърце не и дава да изхвърли и да помогнем, а компетнетните органи да си свършат работата и да преценят има ли или няма риск за детето "
Не мога да приема факта,защото това не е добро за детето,а и създава предпоставки да се замислим и за психическото състояние на бабата.А досолкато разбирам точно от компетентните органи се крие инфото.Защо?

# 45
  • Мнения: 134
bushkata не видях никъде да обижда или някой е минал с метлата Tired
както и да е, и според мен заръфахте котките повече, отколкото трябва.
Винаги в такива теми има повече  Naughty, отколкото помощ Peace

Бушка, Бушка отвори им тема да си чешат езиците

котките та котките
като сте толко дОбри  да бяхте се спретнали да помогнете на детето

цялата тази тайнственост....
има телфон който го интересува обажда се и иска инфо, среща и т.н.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 18:48 от PeterPan

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Разбира се, че ще има хора, които ще помогнат  Grinning
Лично аз, възнамерявам в понеделник сутринта да сезирам Държавната агенция за закрила на детето.
В случая има и престъпление - по чл.182, ал.1 от НК. Може би и прокуратурата трябва да бъде уведомена...

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
има телфон който го интересува обажда се и иска инфо, среща и т.н.

А ти имаш кристална топка и виждаш, че никой не е направил подобно нещо.
Нали?

Додо   bouquet

# 48
  • Мнения: 202
dodo dodo-точно подобна ми беше и идеята,да сезирам органите,които трябва,защото положението наистина е идиотско.Имам и приятелка,която работи в такава институция.Но ми трябваха кооординати на бабата.А този тел .на соц.работничка не го видях.
Браво.Дано успееш.Ако мога с нещо да помогна ми пиши на лични.

# 49
  • Мнения: 134
има телфон който го интересува обажда се и иска инфо, среща и т.н.

А ти имаш кристална топка и виждаш, че никой не е направил подобно нещо.
Нали?

Додо   bouquet

не хвърлям боб ама този беше с гъгрици

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
не хвърлям боб ама този беше с гъгрици


За място като това, важно е да не е с токсоплазмоза, гъгриците не представляват особена заплаха  Laughing

# 51
  • Мнения: 186
Не мога да повярвам ooooh!.Тази социална работничка сигурно е към "ЗАКРИЛА НА ЖИВОТНИТЕ".Как може това дете да не е изведено веднага от това жилище?!Май трябва да се обадим в новините,да отидат и да направят един репортаж.Да видим тогава как ще се задействат всички служби.По друг начин няма да стане.Само с дрехи и храна няма да помогнем на детето да се оправи.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 366
Здравейте,

Аз си направих труда да прочета другата тема във форума за животни. Няма орган който да не е информиран и да не е посетил въпросното място. Първо един съсед е повикал РИОКОЗ /ХЕИ/. Те са направили протокол и са написали предписания и са се обадили на социалните от където е въпросната жена и на Организацията за закрила на децата. Първо са се отзовали социалните и затова не изнасят никаква информация за детето и не го коментират. За да се размине всичко възможно най-безболезнено се е обърнала към сдружение за котките за да намерят дом на животните и да ги махнат от там. Ходили са и от организацията за закрила на децата. Те какво са решили също не се знае, но и те работят по случая.
Това което са ни помолили е ако имаме възможност да помогнем за детето, а сдружението за котките е взело присърце случая и ги маха на порции от там и им търси домове, както и са платили тока и са занесли храна за бабата и детето.

# 53
  • Мнения: 3 634
ОК, Ely-st, но не знаем нито мерките на детето, нито пола. Чак пък толкова конфиденциалност!  Tired
Форумът е облякъл и нахранил доста деца, с какво толкова можем да им навредим?!

# 54
  • София
  • Мнения: 27
Прочетох другата тема. Детенцето е момиченце, мерки не се споменават.

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
777777777777

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 09:39 от Иванка Тръмп

# 56
  • Мнения: 134
някой знае ли колко е месечната такса за детска кухня

# 57
  • Мнения: 3 634
някой знае ли колко е месечната такса за детска кухня


За държавна е 1лв/ден (ако няма увеличение, за което не знам). Купони се купуват дневно, седмично или месечно. Частните кухни с доставка до дома варират между 4-6лв.

# 58
  • Мнения: 134
Благодаря

# 59
  • Мнения: 90
Здравейте,

Аз си направих труда да прочета другата тема във форума за животни. Няма орган който да не е информиран и да не е посетил въпросното място.

Благодаря на Ely-st за този постинг. Иначе с принципа "Чукча - писатель, не читатель" не се стига далече.

# 60
  • Мнения: 8
Потресена съм от всички глупости, които изчетох.
Не сте виновни вие, виновно е невежеството ви.


Едно само ще ви кажа: Тази жена срещна подкрепа и помощ в любителите на животните, а българските майки се скъсаха да философстват на нейн гръб. Това не ви ли говори нещо за вас самите?!?

Има една приказка: Ако не можеш да помогнеш, поне не пречи.

П.П наистина не мога да си представя, че точно тук видях мнения, в които се казва, че по-добре детето да отиде в дом, отколкото да остане при бабата, защото имало животни.  newsm78 Те животните от дома им ще бъдат премахнати по ХУМАНЕН начин, лошото е че тези разхождащитне се говорещи се"животни", които са навън няма как да бъдат премахнати.

# 61
  • Мнения: 3 634
stil85, точно писалите в темата са хора, които са помагали много пъти на деца. Няма нужда ти да ни поучаваш как стават нещата.
Как пък никой от криткуващите не разбра, че имаме ОГРОМНО желание да помогнем на ДЕТЕТО и БАБАТА! Мисля, че е ясно кой чете между редовете!

# 62
  • Мнения: 8
Не знаеш колко си права, не ми е мястото тук и нямам намерение да заформям дребнав спор.

П.П Това че някой не се е включвал във вашите инициативи, не означава, че не се е включвал в други.

# 63
  • Мнения: 2
Аз не мога да разбера задължително ли е за един животнолюбец да бъде човекомразец?

# 64
По тази тема мога да кажа едно: по-арогантна постъпка не съм виждала.
Десетки хора са ангажирани със случая, институции също. Осигурена е помощ и ще продължи да се осигурява. Този дом ще се превърне в нормален за две човешки същества.
Но някой чел-недочел решава, че има правото да спре това. Той знае по-добре от всички, които са били на мястото, видели са, оценили са. Ама моля ви се, той знае най-добре. ТОЙ ще реши съдбата на човеците, другите да пасат, те са откачалки.

# 65
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Те животните от дома им ще бъдат премахнати по ХУМАНЕН начин, лошото е че тези разхождащитне се говорещи се"животни", които са навън няма как да бъдат премахнати.

Драги, животнолюбители с безкрайни сърца,
радвам се, че ще издържате бабата и детето и за напред, както и че ще им осигурявате всичко необходимо за едно нормално, човешко съществуване, поне докато то завърши училище.

Шапка ви свалям.



# 66
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега видях темата.
Нямам време да я изчета, .....
Когато се прибера, ще изчета всичко...

Джулиана, позволявам си да редактирам постът ти, тъй като във вида, в който беше ще завърти колелото от няколкото последни страници, а това съвсем не е нужно.

Надявам се да ме разбереш правилно и да пишеш отново след като прочетеш темата.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 09:36 от Reza

# 67
  • Мнения: 9
Бях се зарекла да не влизам във форумчето Ви "скъпи" майки, но не се стърпях.
Да прочетохте някъде писано, че трябва да остане такава ситуацията в дома на бабата?  Ако си бяхте направили труда да попрочете малко от малко колко много неща се направиха, за да се помогне на бабата и детето за овладяване на положението, би било добре. А вие какво, седите на компа докато детето Ви спи и не спирате да давате "добри" предложение. Така е доста лесно.
Ако не помагате поне не пречета.


п.с. Прочетох, че някои от вас са били по домове, те да кажат, дали детето заслужава да отиде там. Лично съм ходила в един, да дарявам дрехи и храна, повярвайте ми не го пожелавам на никой.
И вместо да плюете социалната работничка, която е писала в другия форум, направете си сами извода защо не е потърсила първо помощ от вас.

Любяща майка на дете на 1.7 месеца и две кучета. Оставям Ви

# 68
  • Мнения: 3 634
Reza, моля те да заключиш, че ще напиша нещо, за което ще ме бан-нат до живот!  Peace

Любяща майка на дете на 1.5год, котка, куче, морско свинче и костенурка.

# 69
  • Мнения: 2 401
И аз много се изкушавам да пиша на "любящата майка".. ама ще си затрая само заради съфорумките.

# 70
  • Мнения: 854
Reza, моля те да заключиш, че ще напиша нещо, за което ще ме бан-нат до живот! 
Би било чудесно да се заключи най-сетне. Макар че както виждам, само от инат ще седи отворена.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
За какъв инат става въпрос в случая? И защо да се заключва темата всъщност?
ttacheva, ако си бе направила труда на свой ред да прочетеш написаното, щеше да установиш, че участвалите по темата считат, че грижата към детето трябва да бъде приоритетна и нищо повече.
Едва след това да се помага дали на бабата да овладява положението, дали на котките да намерят ново житейско поприще..все тая. Уверявам те, че всички мнения тук, дори и да не ти се нравят, са във вида си единствено от загриженост и страх за това дете. Защото всеки един миг би могъл да бъде фатален за него. Нима не разбирате, че докато "овладявате положението", то живее в постоянна заплаха за оцеляването си?
И още нещо - огромната ви любов към животните не ви прави повече хуманисти от останалите.

Поздрави,
бивша собственичка на две корели, едно жако, три червенобузи костенурки и един кокер шпаньол /едновременно, което почти май ме поставя в идентична позиция с бабата   Crazy/.

П.П. Пуснала съм сигнал до ДАЗД. Ще ме уведомят за резултата от проверката.

# 72
  • Мнения: 0
Dodo_dodo бихте ли обяснили с какво всеки миг е фатален за детето и каква е "постоянната заплаха за оцеляването си"?

Разбирам, че Вие сте решили генерално проблема като сте станали "бивши собственици" на същества, за които сте били отговорни.

Благодаря, че разбрахте различните и искрено се опитахте да помогнете.  Толкова широко скроени хора отдавна не бях срещала.




# 73
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Всеки миг в който почти бебе може да бъде заразено, издрано и нахапано от неваксинирани животни, склонни към канибализъм, считам, че би могъл да бъде фатален за него. А когато тази опасност идва не от едно, две или три, а от близо тридесет такива животни, които спят до това дете и безконтролно сеят изпражнения около и върху него, тя е така реална, както е безспорно, че аз и жените тук се вълнуваме от сигурността на дете, а вие от сигурността на котки.
Мотивите си да стана бивш собственик не възнамерявам да коментирам тук.
Но акцентирам вниманието на преселението на народите от съседния форум, че по-добре отговорен бивш собственик на животни, отколкото безотговорен настоящ собственик на животни  и също толкова безотговорен настойник на дете.

# 74
  • Мнения: 804
Бях се зарекла да не влизам във форумчето Ви "скъпи" майки, но не се стърпях.
Да прочетохте някъде писано, че трябва да остане такава ситуацията в дома на бабата?  Ако си бяхте направили труда да попрочете малко от малко колко много неща се направиха, за да се помогне на бабата и детето за овладяване на положението, би било добре. А вие какво, седите на компа докато детето Ви спи и не спирате да давате "добри" предложение. Така е доста лесно.
Ако не помагате поне не пречета.


п.с. Прочетох, че някои от вас са били по домове, те да кажат, дали детето заслужава да отиде там. Лично съм ходила в един, да дарявам дрехи и храна, повярвайте ми не го пожелавам на никой.
И вместо да плюете социалната работничка, която е писала в другия форум, направете си сами извода защо не е потърсила първо помощ от вас.

Любяща майка на дете на 1.7 месеца и две кучета. Оставям Ви
Хем си жалка хем си вярваш, че си велика. Това е диагноза. Лекувай се!

През цялото време четях и се въздържах да пиша, защото е лошо да си лош.
Додо_додо, търпението ти е възхитително.   bouquet

Съветвам най-добронамерено дамите, които са последователки на баба Бриджит Бардо, да мислят преди да пишат. Или ако не могат да мислят - да не пишат.
Ако имах някаква власт, колкото и лошо да ви звучи, бих освидетелствала бабата и бих спасила детето.
Котките не ги коментирам.

# 75
  • Мнения: 854
Kak се спасява дете в България?

# 76
  • Мнения: 804
Ами както става по цял свят. На първо място като се извади детето от рисковата среда в която живее. Проверка, съд, дом...
Ако "социалните" каки бяха загрижени повече за детето отколкото за котките можеше и да се получи.  Въздържам се да навляза в подробности защото ще кажа лоши неща.

# 77
  • Мнения: 854
Ясно.

п.п. Господ да ни пази от подобни добри намерения.

# 78
  • Мнения: 804
Ясно, че не ти е ясно.
Когато грижата към животните превъзхожда по приоритет грижата към хората (децата) индивидът подлежи на лечение.
Нали не искаш да кажеш, че детето би било по-зле, ако се отглежда в дом или в приемно семейство, отколкото в компанията на въшливи, крастави , болни котки в къщата на склеротична последователка на Б.Б.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

п.п. Господ да ни пази от подобни добри намерения.

Господ да ни пази от парадираща неграмотност.
Ако всички вие бяхте наясно как се настанява едно дете в дом, нямаше да се криете зад "добрите" си намерения. Защото настаняването в дом е последна и най-крайна мярка, като приоритетна е алтернативната приемна грижа, а общите тенденции са разширяване на мрежата на приемни родители и деинституционализацията на децата.

П.П. Погледнах във форума ви, провокирана от този неканен наплив тук. Срамувам се дори да цитирам епитетите с които си служите по отношение на потребителите на бг мама. Това, което бих ви подсказала съвсем добронамерено е, че нито една проява на противопоставяне на форумски общества тук до този момент не е просъществувала. Не се опитвайте и сега.
Дори и защото някак не стои добре на бликащия ви алтруизъм.

# 80
  • Мнения: 2 353
  От цялото дърдорене не разбрах - можем ли по някакъв начин да помогнем на детето? Какво да събираме и на кого да го пратим?

# 81
  • Мнения: 2 353
  Относно плюнките в другия форум - от същите "плиткоумни" потребителки на бг-мамма е изтекла доста помощ към най-различни деца (и не само), тъй че няма какво толкова да се вглеждате в пъповете си. Всеки може да помага с различни неща, точно това е най-хубавото.

# 82
  • Мнения: 127
Проблемът е в това,че не само не се помага се и вреди.Извеждането на детето от дома,в който единствено може да намери обич и прегръдка не е помощ.Помощ оказват хората,които постепенно се грижат животните да бъдат кастрирани,изведени от къщата,било при приемни стопани или нови такива.Много хора тук не ги е грижа за котките,но и те душа носят.Няма да бъдат изхвърлени на улицата.Ще бъдат преместени някъде.Никой не иска от майките тук да помагат за котките.Има други хора,които ще го направят.Тук се търси помощ за детето и бабата,но както в 90% от темите тук,се почва с обиди и конфликти.Затова са и епитетите в дог.бг.Тук винаги се ядем един друг,наместо да се обединяваме.
Аз съм член и да двата форума,отглеждам детето си с котка.Преувеличавате!

# 83
  • Мнения: 2 353
 
Проблемът е в това,че не само не се помага се и вреди.
  Ами кажи как да помогнем.
  Много е хубаво, че сте реагирали веднага и сте направили толкова много неща!

# 84
  • Мнения: 3 634
Натикот, не си права! Аз само чета, че който иска да помогне. С какво?! Трети път птредлагам медицински тестове за детето и лекарства, ако се окаже, че са необходими. Поисках списък с нуждите на бабата и детето, поисках размери на дрехи! Шеста страница и циклим само на едно и също! Защо трябва да прескачам от един форум в друг?! Който отправя апел е длъжен да предостави пълна информация!

Нямам думи за отношението на новаците и гостите в темата!  Stop

# 85
  • Мнения: 854
И аз за н-ти път казвам който иска да се свърже със социалната работничка, тя има пълна информация какво е нужно. Няма нужда да си лафим тук.
Чак пък длъжен, че и подчертано. Давам линк към друга тема, не съм в час със случващото се, очевидно е и безсмилено да се пише по темата.
Който иска да помогне ще намери начин, като драскането из форума е най-бавния и обиновено с най-объркана информация.
В другия форум още на следващия ден от пускането на темата отидоха хора на място, няколко дена след това беше пуснат тока, бяха са занесени дрехи, храна, играчки за детето.


п.п. Отделно всички женски котки са кастрирани. Половината котки са изнесени от там. Купени са ваксини и обезпаразитяващи,които ще им бъдат сложени тези дни. Занесена е и храна за животните за поне месец напред.
По този начин прекспонираните людоеди (чиято бройка растеше от пост на пост тук), заплаха за здравето стават постепенно по-малко на брой, лекувани и ваксинирани и хранени, за да не нападат хора.  Tired

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 16:40 от bushkata

# 86
  • Мнения: 2 401
Много искам да знам коя институция представлява "социалната работничка", ако не е тайна разбира се.

# 87
  • Мнения: 1 217
  От цялото дърдорене не разбрах - можем ли по някакъв начин да помогнем на детето? Какво да събираме и на кого да го пратим?
И аз от това се интересувам.Тук като че повече загриженост за котките усещам.

# 88
  • Мнения: 3 634
Много искам да знам коя институция представлява "социалната работничка", ако не е тайна разбира се.

Тайна е! Всичко е тайна! Наложително е да звъним всеки по отделно на социалната, за да си дублираме информацията по няколко пъти! Е, аз ще се обадя утре и ще се чуя с тази мистериозна госпожа и понеже съм проста аматьорка ще напиша тук какво сме говорили с нея.

Каква конфиденциалност! Някоя от котките да не е на Бин Ладен?!

# 89
  • Мнения: 0
Всеки миг в който почти бебе може да бъде заразено, издрано и нахапано от неваксинирани животни, склонни към канибализъм, считам, че би могъл да бъде фатален за него.

Животните и хората се ваксинират срещу различни болести, за да не се разболеят от тях, а не обратното - ТЕ не са опасни за околните.


Трети път птредлагам медицински тестове за детето и лекарства, ако се окаже, че са необходими.

Защо?

# 90
  • Мнения: 2 401
Михалко, непременно пиши след разговора със "социалната". Считам, че ако наистина съществува такъв казус, то трябва  да се активизираме и да спасим детето от плюсовете на съжителството с котенца и преди всичко от помощта на  котколюбителите.

# 91
  • Мнения: 2 353
  Доколкото разбирам котколюбителите се опитват да намерят собственици на котките, което е похвално  bouquet Не виждам защо да им сипем пепел на главите.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Всеки миг в който почти бебе може да бъде заразено, издрано и нахапано от неваксинирани животни, склонни към канибализъм, считам, че би могъл да бъде фатален за него.

Животните и хората се ваксинират срещу различни болести, за да не се разболеят от тях, а не обратното - ТЕ не са опасни за околните.


Фактът, че разсъждавате по този начин сам по себе си е достатъчен да алармира, че детето е в опасност, както правилно е отбелязала минзухар - двупосочна.
Неприятно ми е да навлизам в дискусии относно котешкито здравеопазване, но и ми е трудно и да приема написаното, тъй като звучи нахално.
Измършавелите котки /каквито са нашите, извинете, но след толкова дебати за тях, започнах да ги чувствам някак близки/  имат отслабен организъм, поради което не са способни да изработят антитела, както и да създават имунитет против микробите. От което логично следва, че самите те вероятно са носители на различни зарази, тъй като нямат ваксинации.

Липсата на котешки тоалетни и заразите, които могат да се разнесат вследствие на безразборното и повсеместно "пишкане" и "акане" на милите домашни любимци из целия апартамент, трябва ли да бъдат обяснявани? Или и за тях считате, че тоалетните не са непременно необходими, тъй като изпражненията се полагат на тези места защото така е прието и възпитано, а не защото може да бъде опасно и заразно?

# 93
  • Мнения: 834
Занесена е и храна за животните за поне месец напред. Peace
 Е, те това е приказка! Няма да ги мислим я. Можем да сме спокойни за тях- в хранта им задължително има витамини и минерали.
 А на детето за колко дни напред му е предвидена храната? Тези боб, леща, брашно дали ще му задоволят апетита, растежа или подобрят имунитета? newsm78

Мили мами, не се чудете, че сме оплюти от животинолюбящите форуми. Разбира се, че не сме добре, щом за нас децата са свещени и благословени, а не животните. Щом искат даже да се инкриминира посегателството над животни и петицията им за това е подписана от над 30 000 човека, а пък нашта Петиция срещу безотговорните стопани е с подписите на по- малко от 2 300, то наистина децата на България са просто бройка при преброяването на населението и нищо повече. Тяхната петиция вече е в пленарна зала, а нашата е само с входящ номер от преди 1год Rolling Eyes Защо ли, сетете се сами.

Съжалявам за спама, но не се сдържах.

# 94
  • Мнения: 9
Не искам да влизам в спор абсолютно с нито една от Вас мили ми майки.  Не разбирам единствено, защо Вие богопомазаните се смятате за велики и праведни.  Не само вие имате деца. След като не обичате животните добре (това разбира се не Ви прави по-добри), само много Ви моля не пречете да се помогне на тази жена. Както се разбра поетапно ще се махнат животните от къщата. Кастрирани, ваксинирани, търсещи постоянен дом в приемните за сега семейства.
А си мисля, за детенцето (момиченце), ако имаше проблеми от какъвто и да е характер до сега все щеше да се каже. Не мислете, че жената пуснала темата щеше да остане без участна, ако не я вълнуваше детето.
Някой питаше колко струва седмичната детска кухня 13 лв. е. Ако имахте желание с това щяхте да помогнете, не само спам и плюенки.
Съжалявам, че се включих, няма вече, обещавам

# 95
  • Мнения: 834
Цитат
Съжалявам, че се включих, няма вече, обещавам

Дано си държиш на обещанията.

# 96
  • Мнения: 2 401
Седефке, нищо не знам за тази петиция, пускана ли е тука?  За безотговорни стопани спрямо обществото ли иде реч или за безотговорното  отношение към любимците им?

Тачева, кажи все пак коя институция представлява социалната работничка? Не може пък да е чак такава тайна.

# 97
  • Мнения: 1 749
Някой все пак обади ли се на въпросната социална?

# 98
  • Мнения: 2 353
 Михалко писа, че ще звъни.

# 99
  • Мнения: 9
Седефке, нищо не знам за тази петиция, пускана ли е тука?  За безотговорни стопани спрямо обществото ли иде реч или за безотговорното  отношение към любимците им?

за това става въпрос : http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=22183 разбрана жена си ще разбереш за какво става въпрос

# 100
  • София
  • Мнения: 2 839
Хора, изумена съм от цялата дискусия, от това, че изобщо има спор по въпроса. Много ясно е за всички - било то майки или не, просто защото сме хора, че децата са по важни от всички животинки поотделно или заедно в целия свят. Псевдомилозливото отношение към едни животни, които може би биха си живели още по-щастливо и доволно на свобода, без изобщо да им пука от нашето отношение към тях, говори само за едно - ценностната система на някои хора е абсолютно и изначално сбъркана. Хубаво е да обичаш животните. Но съм забелязала, че тези, които имат проблеми с общуването с хората са най- яростните защитници на животните, явно за да запълнят някакви дефицити.

# 101
  • Мнения: 2 353
  Клер, ти изби рибата направо.

# 102
  • Мнения: 3 634
Звъня, но ми се затваря постоянно. Все пак аз няма да се откажа!  Naughty

# 103
  • Мнения: 3 634
Говорих със социалната работничка - Ели. Много сърдечна и приятна жена. Темата тук изобщо не е коректно поднесена, не коментирам за другия форум. Няма никаква мистерия става дума за Фондация "За нашите деца". Свършили са си работата, което е зависело от тях. Детето е минало така важните за всички нас медицински прегледи и всичко е наред. Бабата е млада жена (около 60 год.) и напълно адекватна. За съжаление е доста затворена, явно усеща че е загазила. Консултирана е от служители на фондацията, наясно е, че това нещо не бива да се повтаря. Контрол в жилището има ежедневен.

Болните животни са изведени в стационар, останали са само здрави, обезпаразитени и ваксинирани. Постепенно и те ще намерят своя дом. От другият форум са поели изцяло грижата и прехраната на животните.

Детето се отглежда в нормални битови условия (според Ели) и има необходимите дрехи и принадлежности. Имат и храна за следващите 10 дни. С Ели разменихме координати и тези дни предстои да се срещнем, за да поговорим повече. Ще ви пиша своевременно!  Hug

Предлагам да спрем със споровете кой какъв е! Лично мен ме интересува детето и отсега знам кои от разписалите се ще ме подкрепят!  Hug

# 104
  • Мнения: 1 749
 Wink Ето,че се разясни случая.

# 105
  • Мнения: 2 353
  Михалко  bouquet

# 106
  • Мнения: 854
Говорих със социалната работничка - Ели. Много сърдечна и приятна жена. Темата тук изобщо не е коректно поднесена, не коментирам за другия форум.
Темата тук е "поднесена" само и изцяло от цитати на Ели. Както и да е. Ако това ви успокоява и помага да си останем лошите, нямам против.
Стига да се включите с помощ за детенце.

Успех  Peace

# 107
  • Мнения: 3 634
bushkata, този форум (а и всеки друг) си има собствен "език". Не е толкова трудно за някой с две звезди да знае как да се поднесе информацията, за да се изтълкува коректно от редовните потребители. Хайде стига сме спамили вече!

Ще се включа след срещата!  Peace

# 108
  • Мнения: 1 749
Аз също искам да се включа с дрешки и каквото мога.Така и не разбрах детето момиченце ли е все пак.Ако да,това  супер,защото аз имам дрешки предимно за момиченце.Моята е малко по-малка,но пък за сметка на това е по-висока и съответно и дрешките й са по-големи.

Предлагам да се понасъберем хора и да дадем кой каквото има и може.Така няма нужда всеки поотделно да се вижда със социалната работничка.

# 109
  • Мнения: 4 195
Михлако  bouquet
за това говорех, насреща съм, щом си установила контакт, може ли на теб да разчитаме за инфо и помощ.
Само да попитам - фондация "За нашите деца" или "Нашите деца"
Първата ми е позната, работим в тясно сътрудничество, в дом. Св. София работят и са целенасочени към реинтеграция на деца в семейството и превенция на изоставянето, страхотни хора, страхотни, много направиха откакто ги има, много Peace

# 110
  • Мнения: 488
Бях чела началото на тази тема, преди 10-тина дни, но бях забравила за нея. Сега прочетох последните постове. Няма да взимам отношение, само да кажа, че и мен ме интересуват хората- бабата и детето. Ще следя, като се уточнят нуждите и ще се включа с каквото мога да помогна.

# 111
  • Мнения: 0
много се извинявам, но профилът ми беше използван без мое знание.

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 16:55 от slashwoman

# 112
  • Мнения: 1 860
Здравейте,
Може би със закъснение се включвам в темата, но какво стана с детето!
В село Нови хан, еЛИН пЕЛИН - ДО сОФИЯ ИМА ПРИЮТ ЗА ДЕЦА ОТ 1 МЕСЕЧНА ДО 14 ГОДИНИ - сВЕТИ нИКОЛАЙ чУДОТВОРЕЦ НА ОТЕЦ ИВАН. Той ще приеме бабата и детето и там че се полагат качествени грижи за тях.
Отец Иван има сайт и електронен адрес
http://svetinikolai.org/
ДОМ ЗА СИРАЦИ "СВЕТИ НИКОЛАЙ"
Ще припадна вече...честно.  hahaha (разплаках се от смях)

# 113
  • Мнения: 2
Не разбирам за какво ще припаднете - Ксения

# 114
  • Мнения: 90
Михлако  bouquet
за това говорех, насреща съм, щом си установила контакт, може ли на теб да разчитаме за инфо и помощ.
Само да попитам - фондация "За нашите деца" или "Нашите деца"
Първата ми е позната, работим в тясно сътрудничество, в дом. Св. София работят и са целенасочени към реинтеграция на деца в семейството и превенция на изоставянето, страхотни хора, страхотни, много направиха откакто ги има, много Peace

До колкото разбирам фондацията за която се говори е "За нашите деца". Ето и сайта на фондацията:
http://www.detebg.org/
Ако все пак е друга фондация, тогава горещо препоръчвам да се свържете с горе споменатата фондация. Там работят наистина прекрасни хора.

# 115
  • Мнения: 804
Абе девойки, вие гледате ли датите на последните постове или просто си пишете.
Тук мнения не се отчитат, не се напъвайте!

# 116
  • Мнения: 90
Явно мнения се отчитат щом продължава да се пише. А и може информацията в темата да е полезна и за други подобни случаи.

# 117
  • Мнения: 804
Мдааа...

Не е зле преди да се пише да се чете.

# 118
  • Мнения: 90
Всъщност е добре, че и ти пишеш и побутна темата нагоре, понеже повече хора ще могат да я прочетат пак. Интересно ми е какво е положението в момента с бабата и момиченцето.

# 119
  • Мнения: 3 634
Интересно ми е какво е положението в момента с бабата и момиченцето.

Нямам никаква представа! Последната информация съм я написала, но така и Ели не се свърза с мен. После се срещахме с хора от фондацията по друга работа, но забравих да попитам.

# 120
  • Мнения: 90
  bouquet  Надявам се всичко да е наред!

Общи условия

Активация на акаунт