Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
извинявам се предварително,ако има подобна тема,но неможах да намеря точно това,което ме интересува.Значи скоро ще имаме бебе,но нямаме брак,та въпросът ми е,дали някой зане как стоят нещата с отпуската на таткото.Четях някаде че от родилното трябвало да ми дадат някакъв документ,да ама от там щяли да ме изпишат с мойто име на детето и чак после се променяло в общината,тъй като вече сме извадили,нотариално заверени докумети за припознаване и сме ги оставили в общината така ни казаха да направим

# 1
Доколкото знам, искат документ, че живеете заедно - адресна регистрация.

# 2
За отпуската не знам, но детето се изписва с името на таткото като представите декларация за припознаване нотариално заверена. На втория ден ми донесоха декларация  да напиша имената на детето собствено бащино фамилия и те си ги пращат в общината за изготвянето на АКТ за раждане срока е 14 дни.

# 3
незнам как стоят нещата,ама на нас така ни казаха че ще ме изпишат с мойто име и после се променяло.

# 4
Много омотано ми изглежда. И ние нямаме брак ама детето си го изписаха с името на бащата и не съм имала проблем.

# 5
незнам как стоят нещата,ама на нас така ни казаха че ще ме изпишат с мойто име и после се променяло.
Не е така. Ако представиш при записването на детето нотариално заверена декларация , където са записани имената на детето (струва някакви левчета между другото) детето се записва с тях. Не се връзвай на това с по-късното променяне на имената, защото е ходене по мъките и е съвсем излишно, след като можете да го избегнете. На нас ни искаха и двете лични карти при записването, но не знам дали във всяка болница е така.

# 6
Не би трябвало да има проблем, детето след като е припознато от таткото има същите права, като деца родени в семейство с брак. Не ми е трябвала нотариално заверена декларация, попълних стандартна в болницата с нея и личните карти таткото отиде в Общината, след 2 часа Акта за раждане беше готов. Всичко това се случи в понеделник, т.к детето се роди в събота. Всяка болница има различни изисквания.

# 7
Ние с таткото нямаме брак.Миналата година родих ,дадох му една декларация ,която ми дадоха от окръжна болница и с нея той нотариално припозна детето.Същата декларация я дадох в болницата и след 20 дни отидох да си взема акта за раждане от общ.Младост.

# 8
Много омотано ми изглежда. И ние нямаме брак ама детето си го изписаха с името на бащата и не съм имала проблем.

И при нас така Peace

# 9
И ние нямаме брак,дори и по адресни регистрации сме в различни градове.На вторият ден след като родих таткото дойде в родилното,където подписа декларацията за припознаване(по принцип се прави при изписването,но беше края на месеца и затова го извикаха на вторият ден)
Не са ни искали нито нотариална заверка,нито нищо.Детето го изписаха с имената на таткото и с моя адрес.

# 10
точно преди една година се роди племенникът ми - майка му и баща му нямат брак. още при записването на детето, бащата го припозна и така си беше изписан - с неговите имена. не е имало нужда от промяна. а до колкото съм запозната, бащата може да ползва 15-дневния отпуск въпреки, че няма брак с майката.
аз пък се чудя, ако за бащата не се отнасят разпоредбите на Кодекса на труда (моят съпруг е офицер), може ли да се възползва от този отпуск newsm78

# 11
не може да запишат детето на теб,пък да го променят.Акт за раждане не се променя

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
И ние нямаме брак,дори и по адресни регистрации сме в различни градове.На вторият ден след като родих таткото дойде в родилното,където подписа декларацията за припознаване(по принцип се прави при изписването,но беше края на месеца и затова го извикаха на вторият ден)
Не са ни искали нито нотариална заверка,нито нищо.Детето го изписаха с имената на таткото и с моя адрес.

И при нас така. Такава е практиката в Шейново(Сф), не знам ти къде си раждала. Не би трябвало да им проблем с отпуската, детето е негово. Отпуската е за раждане на дете, а не за сватба+дете.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 11:33 от Гита Ог

# 13
Никой не отговори на момичето за отпуската на таткото  Crossing Arms

# 14
  • София, Борово
Не, после много трудно се променя.
Не мисля, че за отпуската ще има проблем, при положение, че признае детето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт