Как си спряхте кърмата???

  • 676
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 219
Мили майки, отбих бебо, и искам да си спра кърмата, но незнам как? В момента цедя около 70 ml за 24 часа от двете гърди. Докторката ми каза да спра да се цедя и кърмата щяла сама да ми спре, или да пия някакви хапчета бромо... непомня точно. Тези хапчета се пиели по схема, но тя незнаела точно как!!!

# 1
  • Мнения: 4 915
В темата "Библиотека" има няколко статии за отбиването.
Принципно най-добре е постепенно да спреш кърмата, а не чрез хапчета и други агресивни методи.

Просто почваш все по-рядко и по по-малко количество кърма да цедиш. Ще се изцеждаш, когато почувстваш гърдите си пълни и напрегнати, и цедиш, докато поомекнат, не докрай. Днес например, ако се цедиш през 3 часа, след седмица вече ще е през 4-5 часа и така - постепенно увеличаваш интервалите и намаляваш количеството изцедена кърма.

Също можеш да слагаш и зелев лист в сутиена - помага за намаляване на кърмата. По-подробно го има в статиите.

Ако изведнъж спреш, както те е посъветвала педиатърката, най-вероятно ще получиш запушен канал и риск от мастит.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Тъжно ми става като прочета, че някой иска да си отбие бебето си едва на 5 месеца. Каква е причината, ако не е тайна, не може ли да се измисли по-добро решение Thinking

# 3
  • Мнения: 8 459
Пила съм бромокриптин,след като отбих сина ми на около 7 месеца.
Отвратително лекарство с много странични действия. Twisted Evil
Изпих няколко опаковки,но нищо... до втората година на сина ми все още имах капчици кърма. #Crazy
Ако съм знаела,че мога да кърмя и по-дълго,никога нямаше да се реша на тая стъпка.Но тогава лекарка ми каза,че след 6 месец кърменето няма смисъл. Shocked Shocked Shocked
Не те агитирам,ти си знаеш най-добре...Но ако си решила да не кърмиш,поне го направи с някакво друго лекарство или с хомеопатия-иначе си е жива мъка.

# 4
  • Мнения: 4 244
Аз и друг път съм писала - с хомеопатия, но не знам дали го има в Бг Phytolacca D12 - това е потенцията която имах
Не цедях, а спря за около 10 дена. Без да съм правила мастити, възли или други подобни проблеми

# 5
  • Мнения: 460
Лично аз, с намаляване броя на кърменията, когато децата ми бяха минали годинката, но ще ти кажа един начин напълно безвреден и доста евтин. С ментово масло, ментата подтиска млечната секреция, има го по аптеките, да е около 2-3 лв, а от магазините за джунжорийки можеш да си намериш и евтина каминка, пак за толкова пари. Капваш по няколко капки, запалваш каминката и наливаш вода при капчиците и така , няколко пъти на ден, кърмата ще спре много бързо, а и целия апартамент ухае на лукчета. Изпробвано лично Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 748
4увала съм за 4ай от листа на градински 4ай,който бил много ефикасен за целта,ако някоя мама знае схемата на пиене,нека се вклю4и!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
4увала съм за 4ай от листа на градински 4ай,който бил много ефикасен за целта,ако някоя мама знае схемата на пиене,нека се вклю4и!

По аптеките се продава пакетиран градински чай (Салвия), който се вари според упътването и помага за редуциране на кърмата, но най-сигруния и безопасен начин е постепенното намаляване на цеденето.

# 8
  • Мнения: 603
Аз я спрях постепенно, като намалях броя на кърменията, а когато стигнахме до 1 започнах да намалявам времето. Когато приключихме напълно, започнах да ограничавам течностите.
Инъче ми беше много мъчно, че няма да си го кърмя повече, но то си беше вече голямо 10 месечно звярче със шест остри зъбчета. Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз лично спрях кърмата с бромокриптин и намаляване на течностите, както и малко изцеждане за облекчаване на положението. Аз спрях да кърмя след втория месец, та тогава все още имаше повече какво да се спира. Лошото на бромокриптина наистина са страничните ефекти, но Парлодел мисля, че е малко по-добър по въпроса.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Парлодел- 14 днвен курс.

Общи условия

Активация на акаунт