Реклама на кафе за тинейджъри?!

  • 2 259
  • 21
  •   1
Отговори

Анкета

Та, одобрявате ли, че рекламата на кафе е насочена към деца?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 10 апр 2009, 23:32

  • София
  • Мнения: 1 056
На някой прави ли му впечатление, че таргет групата върху която е насочена рекламата на NESKAFE 3 в 1 и DINAMIX e тинейджърската?
Какви тинейджъри говоря, та на клипчетата са си направо деца.

Одобрявате ли на толкова малка възраст децата да бъдат подтиквани да пият кафе?

# 1
  • Мнения: 288
  Хубав въпрос ... риторичен /поне за мен/. Радвам се, че има хора като теб, които са се впечатлили от рекламата, така силно, че да го споделиш тук. И на мен много неща не ми допадат, да не използвам силни думи, но ужасът е повсеместен /от малки бебчета, до пораснали тийнеджери, че и младежи над 20-те/. Няма да те успокоявам, нито оправдавам подобно поведение, но проблемът с кафето е направо "майски вятър" сравнен с проблемите алкохол, дрога, поведенчески отклонение при това от крехка детска възраст /9-10г+/.  След време ако има реклама на най-доброто  дърво, на което да се обесиш - сигурно ще има желаещи и това да опитат ... защо пък не, стига да е както в рекламата...

За мен ние родителите "опускаме" работата - от нас зависи много какви ценности ще възпитаме у децата си /нека другите да се оправдават, че всичко лошо се научава в у-ще и обществото като цяло. Ще се боря до край за децата си, за тяхното здраве /физ и пси/ и дано не дойде ден, в който да се питаме "къде сгрешихме", както в една друга реклама... Признавам си, много съм крайна по отношение на децата, стигам дори и до там, че да не излизаме в почивните дни с техни приятелчета, чиито родители, обаче след хубава игра в парка казват "хайде, за награда да отидем в McDo" - егати наградата ... Избягвам ситуации, в които да обяснявам на дечицата защо тази храна не е добра и защо като не е добра, другото детенце я има за награда... Еми по-добре да се виждаме с други "луди" наши приятели и толкова... Не знам, сложно, трудно и мъгляво положение, но ще "стискам" докато пораснат, а после ми остава единствено надеждата да сме успяли да създадем някои полезни навици и съзнание у децата си, та не ходят като овце със стадото... Ще видим... Да са ни здрави дечицата...

# 2
  • Мнения: 3 804
Едва ли точно  тази група се нуждае от допълнителни дози кофеин,но пък точно те се повлияват от рекламите и от стила който пропагандират-както ние навремето с цигарите.И като отговор на въпроса-не,не одобрявам рекламата.

# 3
Не само ми прави впечатление, ами съм бясна! Close
Мойте момчета 6-сти и 7-ми клас ми пият "3 в 1" - тази помия, дето възрастен не би я вкусил!
И ми го разправят, че го пият и се хилят... и всички пиели и бла-бла...
Ама виновни са търговците и глупавите закони дето не го забраняват!

# 4
  • Мнения: 288
Добро утро

Хубаво е да се "изисква" от децата, но какъв пример им даваме и ние - бесни сме на рекламата за някакъв вид сок в кутия /за мен вс са еднакви, та не помня кой беше/ - в рекламата се подиграват на баща, който прави сок от портокали на децата си, като прилича на някаква инквизиция .... А "любящата" и "загрижена" съпруга пита "защо и в неделя" .... Какво да се каже повече - пълна глупост и невежество .... и го дават по ТВ....
 Hug

# 5
  • Мнения: 186
То остави, че рекламират кафе на тийнейджъри, ами и имам чувството, че не е кафе, ами някакъв наркотик с това "Нямам power" и "Зареди си батерията".  #2gunfire Милите тийнове изглеждат все едно са в абстиненция...  ooooh!

# 6
  • Мнения: 121
То остави, че рекламират кафе на тийнейджъри, ами и имам чувството, че не е кафе, ами някакъв наркотик с това "Нямам power" и "Зареди си батерията".  #2gunfire Милите тийнове изглеждат все едно са в абстиненция...  ooooh!
съгласна съм,остава още малко да почнат да рекламират и алкохол и цигари  #Cussing out #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 403
Ами рекламата на водка флирт - приготви се за довечера и т.н. Просто нямам думи  #2gunfire То не бяха едни клипове, едни плакати. И какво е посланието към тийнейджърите - здраво алкохол и после секс който с когото свари

# 8
  • Мнения: 2 716
Не съм възхитена.
До сега търсих безуспешно реклама на БББ. Наскоро я мернах. Майката слага плодове в кошницата, а децата ги заменят със сокове.
Купиха и една жива краставица и с нея направиха маска на очите на кучето.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 18:18 от Знаток

# 9
  • Мнения: 288
Знаток, много ме изкефи и мен таз простотия.... Не купуваме подобни сокове, но в супера от любопитство се зачетох .... кайсията и прасковата бяха с 30%-но съдържание .... Какво да ми го рекламират ... и на вратата да ми го донесат - няма да го взема... 

# 10
  • Мнения: 1 575
Смешно ми стана, а мисе плаче вече...и аз съм от майките, които не купуват "пакетирани" храни и като лудите обяснявам на децата защо не е хубаво да се ядат, но до кога ще ме слушат е отделен въпрос.
И глобално да направя извод - то се е видяло, че света ще се затрие сам!

# 11
  • Мнения: 121
Смешно ми стана, а мисе плаче вече...и аз съм от майките, които не купуват "пакетирани" храни и като лудите обяснявам на децата защо не е хубаво да се ядат, но до кога ще ме слушат е отделен въпрос.
И глобално да направя извод - то се е видяло, че света ще се затрие сам!

то тва сичкото се прави от лакомия,създават боклуци и си ги рекламират ,че да може да ги продават,освен това никой няма да седне да създаде нещо качестевено ,защото трябва да се дадат повече пари,и така се въртим в омагьосан кръг...... и ядем боклуци #Cussing out

# 12
  • Мнения: 1 575
Страшното е, че не става въпрос само за сокове и пакетирано кафе 3в1 - няма мляко , сирене или салам...основни храни, за да растат децата...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Гласувах с не  Naughty. Не я харесвам, а децата наистина изглеждат като дрогирани!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 354
Виждам, че сте се отклонили малко от темата, ама то като стане въпрос за реклами, винаги има какво да се каже. Понякога ми идва да метна нещо тежко по телевизора. Има една тема за най-приятна и най-просташка реклама по ТВ в "Клюкарник". Та там бях споделила своето възмущение от въпросната реклама и чувството на ярост, което ме обхваща, когато го чуя това протяяяжно : "Нямам пауър". Какво да ви кажа? Прави ли ви впечатление, че се рекламират предимно алкохол и храни, с които да се натъпчем, лекарства, с които да облекчим подутите си кореми, и тоалетна хартия? Но бях искрено възмутена от това:
http://www.vbox7.com/play:0341a739
Признавам си, че го откраднах от една мама, която питаше как да го обясни на децата си. Предварително се извинявам, че излязох от контекста на темата.

Общи условия

Активация на акаунт