Злоупотреба с антибиотици

  • 6 402
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 529
И вие уплашихте ли се или му шибнахте един зад врата да престане да се държи като изтърван?!
Joy
Казах, че ще видя и си тръгнах обидена Crossing Arms  Laughing
Но, при следващата ни среща (дано не е скоро Naughty) - задължително ще и се похваля, че сме се справили чудесно с вируса без нейния прекрасен Зинат, който тя ни съветваше да закупим и да даваме на детето толкова упорито ooooh!

# 31
  • Мнения: 153
И аз се записвам, защото тази тема много ме вълнува.

# 32
  • Мнения: 647
Има и паралелна тема на майките, които са ужасени, че им искаме рецепти в аптеките- казва се "Лекарства само по рецепта"?

# 33
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Има и паралелна тема на майките, които са ужасени, че им искаме рецепти в аптеките- казва се "Лекарства само по рецепта"?
Да, пуснала съм линк към нея на предната страница. Като я прочетох, останах втрещена.

# 34
  • Мнения: 1 376
Четох другата тема до 6-7 страница и се отказах.... ми истината е, че наистина много хора се самолекуват... и понеже разбират от всичко си пийват Аулин и антибиотици по своя преценка.... Вярно е, че и много лекари ги изписват за щяло и нещяло... Дано сработи закона за продажбата само с рецепта. И дано лекарите малко по-отговорно погледнат на работата си...

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз от моята педиатърка не мога да се оплача. Изписва АБ само след антибиограма. Винаги е гледала да лекува по възможно най безобидния начин. скоро дъщеря ми беше носител на стрептококи. След антибиограма ни изписа АБ, но в аптеката не ми го дадоха. Веднага се обадих по тел. и тя ми потвърди дозата и АБ пред фармацефта, но отново ми отказа. Тогава се ядосах много.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Наясно съм с вредата от АБ, с това, че трябва да се дават след антибиограма. Давам си сметка, че повечето, да не кажа всички АБ/5-6 за 4 години/, които е изпила дъщеря ми, са били излишни и са били по-скоро презастраховка от страна на лекарите и страх да не взема погрешно решение ако не го дам. Антибиограма никога не е правена. Обаче....седя и се чудя newsm78. При доказано остро заболяване, което има нужда от лечение с АБ, има ли време да се изолират бактерии и да с прави антибиограма? Колко време трябва?
Примерно гнойна ангина, пневмония, скарлатина.

# 37
  • Мнения: 7 201
Обаче....седя и се чудя newsm78. При доказано остро заболяване, което има нужда от лечение с АБ, има ли време да се изолират бактерии и да с прави антибиограма? Колко време трябва?
Примерно гнойна ангина, пневмония, скарлатина.
Изолират се за 3 дни,само че кой ли си прави труда да ти даде направлението?? Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 346
Моят пример е поредният ...при които се злоупотребява поне според мен

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380061.0

Темата ми е от вчера, е този път ще си изчакам антибиограмата....... дано след нея забравим за  скарлатината. Повярвайте наистина се взима трудно решение да не дадеш антибиотик на детето си...след образно описани какви са последствията и какво ще се случи на сина ми ако не започне веднага поредния антибиотик.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Изолират се за 3 дни,само че кой ли си прави труда да ти даде направлението?? Crossing Arms[/color]

Добре, изолират се за 3 дни, а антибиограмата за колко става? Веднага ли?

Не мисля, че проблемът е само в направленията. Повечето АБ на дъщеря ми са изписани от частни педиатри. Просто явно им е по-лесно така.

# 40
# 41
  • Мнения: 647
Аз от моята педиатърка не мога да се оплача. Изписва АБ само след антибиограма. Винаги е гледала да лекува по възможно най безобидния начин. скоро дъщеря ми беше носител на стрептококи. След антибиограма ни изписа АБ, но в аптеката не ми го дадоха. Веднага се обадих по тел. и тя ми потвърди дозата и АБ пред фармацефта, но отново ми отказа. Тогава се ядосах много.

Здравейте, ivben !

На ден имаме по 4-5 рецепти с грешно предписани дозировки. Лекарите също са хора и могат да сгрешат, затова сме ние, фармацевтите да оказваме контрол. Тоест, лекарят не ми е началник, а равен на мен в здравната система и отпускането на лекарството е само и единствено от моята компетентност. Фармацевтът носи отговорност за грешна дозировка наравно с лекаря, ако отпусне лекарство по грешна рецепта.

Така че, ако вашият лекар е изписал грешна дозировка или грешно лекарство, не се сърдете на фармацевта, това му е работата- да спре такова назначение.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 42
  • Мнения: 647

Изолират се за 3 дни,само че кой ли си прави труда да ти даде направлението?? Crossing Arms[/color]

Добре, изолират се за 3 дни, а антибиограмата за колко става? Веднага ли?

Не мисля, че проблемът е само в направленията. Повечето АБ на дъщеря ми са изписани от частни педиатри. Просто явно им е по-лесно така.

Именно антибиограмата става за три дни, защото бактериите за толкова време растат в лабораторни условия!

Поздрави!

# 43
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ето две нови "златни" теми от форума:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379857.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381055.0

Даже и петиция срещу наредбата са пуснали  smile3505

# 44
  • Мнения: 175
На нас за 6-те ни години са ни предписвали общо към 10 пъти антибиотик. Пили сме ги 3 - 4 пъти. 

Ще бъде от голяма полза, ако някой компетентен изреди случаите, в които е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО взимането на антибиотик. Защото аз съм в постоянно чудене всеки път.  От това, което знам, това са:
- гнойна ангина
- отит
- скарлатина
- пневмония
- бронхит?

Общи условия

Активация на акаунт