Отношението към децата в детските градини

  • 1 656
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мили мами!
Искам да споделя с Вас разочарованието ми от "елитна" детска градина,която посещава детето ми!
Като всяко начало на всяко дете му е трудно,всичко за него е ново,тръгна с голямо желание,но това беше за съжаление само за 1 ден.Следващите дни беше някакъв кошмар за него и за мен,защото виждах страха в очите му и уплахата.Тъй като беше нов аз ходех да го взимам по- рано и виждах отношението на госпожите и към другите деца,което изобщо не ми хареса,иначе съм чувала добри отзиви за тях от самите майки и направо се хванах за главата-има толкова Заблудени,но както и да е,това си е тяхен проблем....
Разболя се на 4-ия ден,след което реших,че е по добре да го спра за известно време.Наистина така стана по -добре,след 2 месеца вкъщи той сам пожела да тръгне,защото иска де си играе с децата!Първите дни го взимах с изпълнени от сълзи очи от радост,защото детето грееше и беше много доволен,но... това беше  само първите 3 дни,на следващия ден детето беше без настроение и отново отказа да посещава градината,сподели с мен,че не искал,тъй-като не му давали да пие вода и да ходи до тоалетна,от което се шокирах.
От страх се беше наакал,той е на 3г. и 6 мес.,а от 1 год.  и 3 мес. е без памперс и мога да Ви кажа,че сме нямали никакви проблеми с това-дори не се е напикавал.
Поговорих с госпожите и те ми казаха ,че си измислял.Но всеки ден,след като го взимах пиеше вода,като че ли не е виждал.Отново отказа да ходи,защото не му давали и тогова реших да говоря с директорката,но нали знаете те се защитават едни други.
След този разговор с Директорката,обещах на детето си,че нямя да има проблем,надявах се,че въпреки това,тя ще обърне внимание,така и стана.

Можете ли да си представите,с какво желание тръгна тази сутрин,защото му обясних,че това вече няма да е проблем,че ще пие вода,когато му се пие!
Неискам да Ви кажа как ме посрещна на вратата госпожата,останах с отварена уста,едва ли не трябвяше да се чувствам виновна,затова,че  съм взела отношение по този пролем,защото аз мисля,че ТОВА ДА НЕ ДАВАШ НА ДЕТЕТО ДА ПИЕ ВОДА Е ПРОБЛЕМ,КАКТО И ДА НЕ ХОДИ ДО ТОАЛТНА!!!

Дано това да не рефлектира върху детето,защото тогава вече незнам как ще се оправя.
Иначе градината е много елитна,но няма да споменавам името,поради досещащи се от Вас причини.Но аз съм много разачарована и ми се къса сърцето,Моля пишете ми Вие в такава ситуация как ще реагирате!
И да Ви помоля,ако виждате ,че има някакъв проблем да взимате мерки,не трябва да се оставяме така,нашите деца са нашите слънца и Ние трябва да ги защитаваме... и да не оставяме нещата в техни ръце!
Благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 033
Бих реагирала точно като теб, на първо място разговор с директора, ако няма ефект, писмо до Инспектората и така ще се боря до край за правата на детето си. Лично аз бих написала и името на градината, да се стреснат малко тези "педагози". Не се притеснявай за промяна на отношението към детето ти, то говори и ще ти каже, а и мисля, че учителките вече са съвсем наясно, че ще има последствия за действията им спрямо детето ти. Желая ти успех и щастие в очите на детето ти.

# 2
Благодаря, buni!   bouquet
И аз смятам така да реагирам,ако не се промени нещо.

Тогава със сигурност ще кажа коя е детската градина.

# 3
  • Мнения: 603
А с други майки говорила ли си? И при тях ли е същата ситуация?

# 4
  • Мнения: 9 814
Наистина освен да подадеш жалби и сигнали не ти остава нищо друго.
Разговори с учителките и пр. "залъгалки" за мен не помагат.

П.П. И един въпрос- Защо не напишете името и номера на тази детска градина? Така хем ще се разбере дали и други родители имат проблем като вашия, хем ще предпазите други.

# 5
  • Мнения: 771
Дали точно водата е проблем? При постъпване в ДГ, кризисни са дните след втори.Това е нормално.Но дали точно това е проблемът или има нещо друго. Не питам от любопитство, а просто си мисля, че за детето има и други фактори, които го стресират, а това трябва да се разбере.Но...не оставяй нещото така. И моят съвет е да поговориш с други майки, не за да ги настройваш, а просто да разбереш как е ситуацията като цяло.

# 6
Да,днес,след като закарах малкия,се натъкнах,че този проблем е не само при нас,едно от другарчетата му плачейки казвайки "Мамо,моля те покажи ми как да пикая.....олеее госпожите идват"!!!
Изчаках майка му и тя беше много разтревожена!Казва,че детето й е уплашено и зажадняло за вода и че са го удряли!
Тя също мисли да отиде при Директорката!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
след като така и така си тръгнала да се жалваш и да решаваш проблема, а не си решила да си траеш - НЕ СЕ ДОСЕЩАМ за причина, поради която да не напишеш тук коя е въпросната детска градина!

това само би ти помогнало евентуално да намериш и други пострадали майки, с които да предприемете съвместни действия - така ще имате по-голяма тежест.

# 8
  • Мнения: 547
Не оставяйте нещата така и моля споделете с нас за коя "елитна" детска градина става въпрос  Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 721
 Shocked
Присъединявам се към молбата да ни кажеш коя е тази градина!

# 10
  • Мнения: 476
Изобщо не се досещам какви причини има да не се казва в коя детска градина се случват такива неща. Ако моето дете е тормозено ще се разчуе и отгоре, но тук в тези теми се мълчи по този въпрос.

# 11
  • Мнения: 388
Не трябва да се мълчи. Трябва да се борим за правата на децата си! Каква е тази иквизиция - да не дават на децата вода?!? Възмутена съм!

# 12
  • София
  • Мнения: 8 280
Говори пак с учителките, с директорката, ако не помогне и с инспектората по образование.
Вече човек няма право на избор - да премести детето си на друго място(аз го направих), но това не означава, че трябва да бъде тормозено.

# 13
Градината се намира в Пловдив!
Ако не реша този проблем тези дни,ще разберете по-точно за коя става въпрос!
Наистина смятам да поговоря и с други майки,не за да ги настройвам,а за да разбера какво е тяхното мнение!
Пак Ви казвам,днес малкия се съгласи да отиде,защото му казах,че вече няма да има проблем с пиенето на вода и ходенето до тоалетна....представяте ли си?!?
Иначе неискаше и да чуе.
Днес цял ден ми е в главата и най-вече как ме посрещна на вратата госпожата-направо тръгна да ми се кара,едва ли не защо е трябвало да ходя при Директорката и т.н...
Мами ще Ви държа в течение !

# 14
  • Мнения: 19 296
Дръж ни в течение.

# 15
Обещах да Ви държа в течение,е,вчера го взех от градината болен,защото бил с мокър ръкав от сутринта,след като се е олял с чая и е нямало кой да го преоблече или поне да му кажат да отиде до гардеробчето и да го направи,плюс това са ги изкарали да играят навън върху мокрия пясък...думе нямам,на всичкото отгоре,след като го поразпитах как минал деня,отговора беше,че госпожата го е попитала "Майка ти вкъщи не ти ли дава вода".
Не ми се коментира повече........

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
Обещах да Ви държа в течение,е,вчера го взех от градината болен,защото бил с мокър ръкав от сутринта,след като се е олял с чая и е нямало кой да го преоблече или поне да му кажат да отиде до гардеробчето и да го направи,плюс това са ги изкарали да играят навън върху мокрия пясък...думе нямам,на всичкото отгоре,след като го поразпитах как минал деня,отговора беше,че госпожата го е попитала "Майка ти вкъщи не ти ли дава вода".
Не ми се коментира повече........

мисля, че би било полезно за другите родители, живеещи в Пловдив да се каже името на тази градина.

# 17
  • Мнения: 619
Ама защо търпите такава инквизиция над децата ви?! Shocked
Просто незабавно сменете градината и разгласете името й!
Че и да си давате парите за тази "елитност"...
Думи нямам за това безобразие! #2gunfire

# 18
  • Мнения: 417
И аз нямам думи! Rolling Eyes #Crazy #Crazyтова наистина е пълно безобразие.Подай жалба в инспектората като директорката не взема незабавни мерки за нормалното отглеждане и отношение към децата.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Иван ходи точно 4 дни. Когато отиваше за първи ден пърхаше от щастие. На третият ден като го прибрах беше отпуснат. Заспа. Стори ми се странно. Опитах се да го събудя, но беше замаян. Звъннах на педиатъра. Оказа се, че е обезводнен. Цял ден без капчица вода. Оводнявахме го и светна. Обясних му, че трябва да си пие водичката. Казах му, че ако пие водичка ще има и награда. И той си изпил чашката, която оставям. Следобед съм предупредила, че се напикава. Е на четвъртия ден се напикал. Оставили го да се преоблича сам. Не е лошото това, ама и публично го наказали. Сега не иска там. Ми то как да искаш?

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Елитна градина в Пловдив... защо ли ми звучи познато  Thinking

Нямаше по - щастливо дете от дъщеря ми в деня, в който тръгна на градина - елитна, в центъра на Пловдив. Още от следващия ден започна да плаче... госпожа или лелка не беше отишла с нея първия път до тоалетната, да й помогне и покаже как да клекне. Напишкала си дрехите и беше стояла мокра до вечерта. В следващите дни я взимах точно както описва Sesana, обезводнена и пиеше по литър течност. Шишето с вода стоеше неотворено, защото "госпожите не дават да ходим до гардеробчетата и да пием вода". Започна да плаче докато спи, гризеше си ноктите...
И други простотии имаше в "елитната" градина. Преместих си детето в друга градина.

# 21
  • Мнения: 3 161
Ужасно е. Обърни се към медиите. Това май има най-бърз ефект.

# 22
  • Мнения: 2 132
Е каква е причината да не кажеш името на градината? Щото аз не се сещам за такава.  Е това е - ще се отнасят зле с детето ми, ама видиш ли няма да кажа къде, че да не им пада реномето.. ooooh!Аз ако бях щях такава гласност да дам на случая, че да им се види тесен света..

# 23
  • Мнения: 7 914
какви са тежи ужасии Shocked
 все едно чета за някой концлагер Tired

# 24
Наистина напиши името на тази градина,все пак трябва да се дава гластност на тези неща,за да се намери решение на проблема,и за да не се допускат и други слу4аи,като твоя. Peace

# 25
  • Мнения: 771
Майчета, при постъпване на детенце в ДГ, закономерност е през първи и втори ден да е спокойно. Кризата за детето е 3-ти,4-ти ден и първия понеделник.Майките масово се чудят защо детето първия ден не е плакало, а започва да от третия.Не е нужно да има конкретен проблем.Това е чисто психологическа закономерност.През първите два дни детето се забавлява, но то те осъзнава, че мама не го е завела там само "за малко".Другото което е през първите дни към новото дете учителките са по-внимателни/поне би трябвало/, но много скоро детето трябва да започне да спазва определени правила и това не винаги е лесно.
ТОВА Е МАЛКО В СТРАНИ ОТ ПРОБЛЕМА И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ОНЕВИНЯВАМ КОНКРЕТНИТЕ УЧИТЕЛКИ!!!
Това което пишеш е ужасяващо.Само че за съжаление често се пише по този начин без конкретни имена, а би трябвало. В твоя случай, всеки би могъл да обобщи.Но не можем да кажем че във всички ДГ и всички учителки са "тормозаторки".За това и аз те призовавам-дай конкретни имена.
А самата учителка обясни ли ти защо не им дава вода?!?!?!Освен това искам да те предупредя, че колкото и жалби да дадеш до Инспектората-нищо няма да стане.Така е поне при нас в София.Да не мислиш, че на двете Дами в Инспектората им пука, че на детето не дават вода.А и повечето директорки са доста близка с тях/казвам ти като препатил/.

# 26
  • Мнения: 19 296
И аз не мога да разбера защо въобще авторката пусна темата и не казва имена и за коя градина става въпрос. Какво  точно й помага, като стоим и си чешем езиците с ах, ох и какъв ужас.

# 27
  • Мнения: 2 047
  Аз пък не мога да разбера как няма желание да предпази и други деца освен нейното, ако се окаже че са в същата грладинка. Confused

Общи условия

Активация на акаунт