МАРТ 2009

  • 13 384
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
ади, няма да се отбие - с упоритост, вяра и воля почти всичко се постига  Peace

ЕЛГ, много красиво и оригинално име сте избрали на щерката - ЕЛИЯ - сборно от вашите две имена   bouquet

Любима, и аз смятам, че строгото ограничаване не е за предпочитане, но всеки както си се чувства най-добре  Hug

# 271
  • Мнения: 3 379
Господи, каква ужасна новина! Снощи прочетох, но нямах сили да пиша изобщо, това е голяма трагедия и докосва сърцето и душата на всяка майка...

Маруся, нямам думи, толкова много съжалявам. Не мога да ти кажа нищо повече, освен да ти пожелая сили и любов семейството ти да преживее тази ужасна загуба, да продължите напред и скоро да се радвате на новина за ново бебе.


Честити бебета на Поли-Уоли, Нагаина и Еля! Еля, малката дъщеря на най-добрата ми приятелка се казва Елия, страхотно име.

За храненето по време на кърмене - ако нямате фамилна обремененост за алергии, всичко е позволено, без цигари и твърд алкохол. Ако има обремененост се кара по-внимателно с някои храни, сред които фъстъци, риба, прясно мляко, цитруси, ягоди... Както каза нашата педиатърка като я питах мога ли да ям цитруси например: "Ами ти как мислиш се хранят майките с бебета в Африка? Simple Smile"

Момичета, някоя от вас ползвала ли е вече слинг? Имам два вида, единият е с халки, ето такъв, а другият ето такъв? Аз нещо не мога да наглася бебето добре в слинга - в първия вид, този с халките (все още, де, продължавам да опитвам упорито). А в другия още не съм пробвала, но ми се струва все едно в торба да го пусна...

# 272
  • Мнения: 0
Добър ден момичета.

ЕЛЯ ЧЕСТИТА ТИ МАЛКА ДЪЩЕРИЧКА С ПРЕКРАСНО ИМЕ. ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА.

НАГАИНА ЧЕСТИТ ТИ СИН. ДА ВИ РАДВА МНОГО И ДА ИМАШ ТЪРПЕНИЕ ЗА МЪЖКИТЕ МУ ЛУДОРИИ.


Животинче всичко ще е наред Hug стискам палци скоро да се оправите и да сте си в къщи.

Все още съм силно разтроена от случилото се с Маруся. Дано намери сили да продължи напред Praynig

# 273
  • Мнения: 74
Не мога да повярвам на случилото се...

Маруся Hug, моите най-искрени съболезнования на теб и на твоето семейство!
 Flowers Rose Flowers Rose за малкото ти ангелче

Честити бебчета на Поли Уоли, Ели и Нагаина!
Да са ви живи и здрави, да растат щастливи и заобиколени от много любов!

# 274
  • Мнения: 54
Ужасна новина-толкова ми е мъчно  Cry...Маруся моите най-искренни съболезнования...и знам,че звучи ужасно,но не губи вяра  Praynig.
И макар,че звучи ужасно в този момент,но честито на всички нови майчета.

# 275
  • Мнения: 48
Маруся мила искрено съжалявам за случилото се smile3518  Бъди силна  Hug

На всички нови мами честито -да са ви живи и здрави рожбичките !!!

# 276
  • Мнения: 660
Момичета, някоя от вас ползвала ли е вече слинг? Имам два вида, единият е с халки, ето такъв, а другият ето такъв? Аз нещо не мога да наглася бебето добре в слинга - в първия вид, този с халките (все още, де, продължавам да опитвам упорито). А в другия още не съм пробвала, но ми се струва все едно в торба да го пусна...

SZA, знам от ползвали слинг мами, че е много удобно и също бих искала да пробвам - в този с халките се кърмело без проблем и на вън, без да се забелязва нищо. Вчера гледах една мама, която носеше бебе в слинг от втория тип и изобщо не изглеждаше като торба...
Аз исках да те попитам от къде да се сдобия и аз със слинг? Ти откъде взе твоите? Аз мислих да си шия, защото търсих по магазините и не намерих.

# 277
  • Мнения: 1 734
.... Съгласна съм с Веселина, че истината е винаги някъде по средата, така съм действала и с голямото си дете - по усет и не съм грешала Peace
напълно подкрепям. Така правя сега и преди с големия

# 278
  • Мнения: 4
Маруся искрено съжалявам за случилото се! Пожелавам ти да сте силни и бързо да се съвземете със семейството ти! Flowers Rose Flowers Rose

# 279
  • Мнения: 819
Маруся, миличка, толкова много съжалявам за загубата ви...просто не зная какво да кажа, нямам думи, наистина...а очите ми се пълнят със сълзи  Cry

Еля, Нагаина - ЧЕСТИТИ БЕБЕТА!!!!!

Ади, до колкото четох, няма проблем да кърмиш, дори да си леко настинала или даже да е някакъв вирус.Цитирам по памет - кърмата съдържа антитела и създава имунитет на детето и, ако точно, когато си болна, спреш да кърмиш, то тогава е по-податливо на този вирус. Виж в библиотеката на кърмаческия, аз някъде там го четох по повод моята Т и се успокоих.Няма проблем и да пиеш парацетамол. Даже в момента съм на антибиотик, който е съвместим с кърменето.Винаги има начин, не се притеснявай!  Hug

Да ви кажа каката каква ми е помощничка - в момента държи бебка и я забавлява, докато аз пиша  Mr. Green

SZA
, аз отдавна проучвам за всякакви слингове, защото определено съм решила да ползвам.Първо се бях спряла на вторият ти вариант, но като ги видях наживо, хич не ми харесаха, има в Пигис хаус. Много е груб самият плат и нещо недоизпипано ми се видя и се отказах, просто като торба седи. Аз съм се насочила към тези http://slingbg.wordpress.com/ или има едни, които обаче май ги няма в БГ, една приятелка от Австрия си е взела такъв и ще и пиша да пусне линк на сайта им - то е само шал от някакъв еластичен плат, 5 м. на 50 см. и е супер удобен, до 1 г. си носи детето в него.Аз съм решила, ако намеря такъв плат, да си направя.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 17:41 от *Nikita*

# 280
  • Варна
  • Мнения: 858
Хайде пак да се включа като вестителка -   днес в 16ч. е родила Вече жена му - момиче Дария 3300г. 50 см. И двете са добре. Да и е жива и здрава принцесата  newsm51

# 281
  • Мнения: 267
Честито на вече жена му малката принцеса да им е жива и здрава и много да ги радва  newsm51
ние за сега добре се справяме с кърменето и като се изцедя вечер,когато му се спи и се лигави на гърдата му давам шишето и нямаме проблем за сега  Praynig,суче с такава охота и иска постоянно,вече се замислям достатъчна ли му е кърмата  newsm78

# 282
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТА МАЛКА СЛАДУРАНА НА ВЕЧЕ ЖЕНА МУ. ТЯ С РАЗМЕРИ НА МАНЕКЕНКА БРАВО. ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И САМО ДА ВИ РАДВА.

# 283
  • Мнения: 35
Вече жена му честита принцеска, да ви е жива и здрава и много да ви радва. На мама бързо възстановяване  bouquet

Ние от обяд сме на ръце, много го боли милия ми, направо не мога да го гледам как се свива. Най странното е че нощно време засега (да не дърпам дявола за опашката) е спокоен и спи даже не се буди и да яде. Аз ставам и го наглеждам, но като го гледам колко сладко спи сърце не ми дава да го събудя.
Иначе с кърменето и ние май се справяме, кърма нямах достатъчно и само вечер се налагаше в да давам АМ, ама от вчера съм почнала да пия този българския лактогенен чай, както и безалкохолна бира и да ям орехи и днес имаше явен ефект Simple Smile

Ади аз нали съм секцио и кърмата ми тръгна чак на 3тия ден. До тогава с АМ го храниха от бутилка. Сега нямам проблем с кърменето. Не мисля, че трябва да се притесняваш Rolling Eyes

Животинче стискам палци скоро да сте по добре, за да може да се приберете в къщи fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 284
  • Мнения: 5
ВЕЧЕ ЖЕНА МУ, честита дъщеричка, да порасне голяма, и да бъде гордост за мама и татко! newsm51
Честито момченце и на Дез, да и е жив и здрав! smile3525

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 18:53 от dobro_nastroenie

Общи условия

Активация на акаунт