HR- ите шегуват ли се с нас?

  • 13 624
  • 226
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 401
Хохо, имаше една бамбина, която кандидастваше при нас. В графата "Други" беше попълнила ххх място на конкурса Мис България 200-и-някоя-си-година.

За каква позиция кандидатстваше?  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 274
Опитвам се да си представя някоя от наште двайсе годишни девойки да ме интервюира..малиии..
Всъщност бях преди 4 год. в една агенция, пиклатга ми скъса нервите, остави ме да я чакам 15 мин. и после да ми задава малоумни въпроси.  Я моля, и на мен да ми обЯсните какъв професионализъм точно може да се наблюдава у една 20г. госпоица? Не мога да се сетя, честно.

Мизи, госпожицата може да е била на 30, но да е изглеждала на 20. А госпожата са я срязали като кисела краставица и е нормално да има грешна преценка за нещата.

# 32
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Сто процента не е била 20- годишна. Сегашните такива изглеждат на 14-15. Grinning

# 33
  • Мнения: 12 662
А 14-15 годишните - на 20.

# 34
  • Мнения: 468
тази с която се срещнах никой не може да я хвърли във възторг. искрено и се възхитих на знанията ... и се радвам ще работих там.
За пръв път одобрена шефка от мъж подчинен! Или става дума за HR-а?

# 35
  • Мнения: 46
Относно HR-ите, ви предлагам едно интересно четиво http://www.karieri.bg/show/?storyid=681429http://www.karieri.bg/show/?storyid=681429
Всъщност коментарите под него са далеч по-интересни  hahaha

# 36
  • Мнения: 12 662
Хохо, имаше една бамбина, която кандидастваше при нас. В графата "Други" беше попълнила ххх място на конкурса Мис България 200-и-някоя-си-година.

За каква позиция кандидатстваше?  Simple Smile

За секретарка на Марадона. Но само ако е след 2005та.

# 37
  • Мнения: 4 300
За фронтофис служител.

# 38
  • Мнения: 2 641
моята любима тема  Peace в българия HR няма. има хора знаещи английски и завършили примерно психология. интересното е че са добри само в английския. други качества не се искат. работила съм в такива фирми и колкото са по нахални и некомпетентни, толкова са по ценени. аз работя само в IT сферата /работех/ защото съм работила и като ИТ специалист в няколко фирми и защото съм чела допълнително и защото на там ме влече. не съм пенкилер да съм HR в всяка фирма. какво примерно отбирам от юристи? ми нищо. та такива ми ти работи. тук HR-ката или -ът имат само функция на придатък към шефа. то и почти всички кадърни се изнесоха де, незнам какво още подбират у нас  Laughing но да не забравяме че рикрутмънта е една малка част от тази професия, а в БГ като че ли тя изчерпва всичко.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А какви снимки си слагат на автобиографията някои девойки и младежи  Laughing

На последната ми работа един кандидат беше пратил снимка, на която ядеше сирене и домати на пейка  Grinning

# 40
  • Мнения: 516
то и почти всички кадърни се изнесоха де, незнам какво още подбират у нас  Laughing
Охохо, Anaise, обиди половината форум сега.  Mr. Green

# 41
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
И аз мисля, че HR-ите в България за нищо не стават. И кажете ми, една 20-годишна госпожица колко години опит би могла да има в тази област? да не говорим, че въпросите, които се задават са изключително тъпи и елементарни. Като от типа " Вие в момента правите ли опити с мъжа си да правите дете?", което извинявайте, но дори и възрастта да ми го предопределя, че скоро може да се случи, е малко неуместно. Така, че госпожата пуснала темата, за мен си е много права!

# 42
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тази с която се срещнах никой не може да я хвърли във възторг. искрено и се възхитих на знанията ... и се радвам ще работих там.
За пръв път одобрена шефка от мъж подчинен! Или става дума за HR-а?
за шефката става въпрос. (HR не си отвори устата нито веднъж.)
страхотен професионалист, не бих си кривил душата в случая ...


А какви снимки си слагат на автобиографията някои девойки и младежи  Laughing

На последната ми работа един кандидат беше пратил снимка, на която ядеше сирене и домати на пейка  Grinning

не са ли едни малки снимки само на лицето в горния ъгъл на сиви-ТУ?

# 43
  • Мнения: 5 370
Обаче дамата с прИтенции зачезна. Защо така, Мадам, тук има и такива, които гоним 20 + не, ами 30 х даже? Пренебрегнахте ни, далеч сме под Вашето достойнство? В подножието на Монблан ли се намираме или направо на Еверест го играем?

Сега-сериозно. В нашата фирма тече в момента  процес по подбор на много тясно специализирани кадри.Наистина, ролята на ЕйчАра в случая е да  "пресее" СиВитата, да покани интервюираните и да ПРИСЪСТВА на интервюто, защото то се провежда от самите клиенти.

# 44
  • Мнения: 12 662
И аз мисля, че HR-ите в България за нищо не стават. И кажете ми, една 20-годишна госпожица колко години опит би могла да има в тази област? да не говорим, че въпросите, които се задават са изключително тъпи и елементарни. Като от типа " Вие в момента правите ли опити с мъжа си да правите дете?", което извинявайте, но дори и възрастта да ми го предопределя, че скоро може да се случи, е малко неуместно. Така, че госпожата пуснала темата, за мен си е много права!

И как би могла да придобие  опит. А въпросите не си ги измисля тя.

Общи условия

Активация на акаунт