Отговори
# 450
  • Мнения: 3 869
 ooooh! Tired А 9 месеца се води реномирано списание в тази категория  Thinking

# 451
# 452
  • Мнения: 317
И аз да споделя! Кърмих дъщеря ми 1,3 г. Веднъж една съседка се качва с мен в асансьора и ме гледа подозрително изпод очилата си. Пита ме "Кърмиш ли още?" , а аз й викам "Да", очаквайки поредната лекция как малката е вече голяма /беше около годинката/ за да я кърмя и да я отбия веднага. Пък тя пак ме пита "Ходи ли?", а аз "Учи се, все още не ходи сама". Комшийката "Отбий я след като проходи, че ако е преди това няма да се научи да ходи!", пък аз  #Crazy #Crazy #Crazy
Друг случай - отиваме с Вики в Спешна помощ и там лекарката вместо да се занимава с детето като започна да ми се кара, че още я кърмя, как губя калций, колко е вредно за мен. Самата тя каза, че е кърмила сина си година и нещо и това било грешка!  Shocked
И последно, преди два месеца бяхме на гости на родителите ми и там малката се зарази с е-коли и получи ентероколит. Ако си спомняте случая със заразената храна в млечната кухня и ние сме от тези "късметлии".  Наложи се да постъпим в болница. Там персоналът беше изключително мил с нас, но си спомням, че главният лекар ме попита кърмя ли и аз отговорих положително, а той "Никакво кърмене, няма да й даваш да суче, ти се изтисквай, хвърляй кърмата, а на малката давай само солети, бисквити и лечебна хумана!". Е, аз тайно си кърмех малката и то почти денонощно, защото тя много плачеше първите два дни, тъй като бе малко и на системи, и аз за да я нахраня и съответно за да я успокоя я кърмех.  Grinning А и нали в кърмата има антитела точно срещу чревни инфекции. Според мен именно кърменето й помогна да се оправи толкова бързо. На третия ден ни изписаха, бяха ни преляли две банки по половината от съдържанието им и си тръгнахме здрави. А имаше деца, които бяха на системи по 4-5 дни. Ние след изключването на системата бяхме на крака, Вики тичаше из цялото отделение. Много бързо се възстанови! Simple Smile
Иначе като изключим ентероколита, Вики не ми е боледувала! Simple Smile  Пак според мен до известна степен благодарение на това, че я кърмих дълго! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт