Отговори
# 1
  • Мнения: 317
Пу, да се запиша, че много се забавлявам като чета абсурдните неща, изречени често от лекари! #Crazy
А по повод това, че кърмата е по-бедна на витамини от АМ, аз моята бебка още я мъча с кърменето! Grinning Толкова  й е гадно да суче, че непрекъснато ми дърпа блузата! А на всичкото отгоре на мен ми казва "ам" Joy. Тя много хубаво казва мама, ама й е по-лесно да ми казва ам, а и нали давам "манджата"! Grinning
А, щях да забравя! Аз съм с много нисък хемоглобин, има-няма 80, по принцип съм си така, но когато правихме изследване на дъщеря ми на шест месеца като беше, нейният хемоглобин беше в нормални граници, мисля 117. Така, че колко по-красноречиво да обясня, че кърмата си има всичко необходимо! Simple Smile

# 2
# 3
# 4
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Една от дружките в квартала ме пита вчера доста неуверено ще има ли проблем ако не е кърмила два дни, а на третия нейната бебка все пак си поиска?! Аз я погледнах малко странно, че ми задава такъв въпрос, все пак тя е кърмачка от почти 11 месеца (макар вече само сутрин и вечер да я търси малката). Според мен, казвам й аз, няма логично обяснение да се притеснява да накърми детето си. На което тя ми заявява, че свекърва й твърдяла, че ако не суче известно време бебето, кърмата се вкисва. #Crazy #Crazy baby_neutral И то момичето изплашено и се чуди какво да прави, да цеди и хвърля или да отбива Close

# 5
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Вместо запис - съпружието, една сутрин на закуска, погледна малчо, който доволно закусил макарони се обърна да си доцока, каза замислено :" В голямото междучасие децата ще се нареждат на лафката, а нашият - на цицата." Joy

# 6
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Вместо запис - съпружието, една сутрин на закуска, погледна малчо, който доволно закусил макарони се обърна да си доцока, каза замислено :" В голямото междучасие децата ще се нареждат на лафката, а нашият - на цицата." Joy
Поне ще се храни здравословно, а няма да се тъпче с теста и зрънчовци Laughing

# 7
  • Мнения: X
Злобно подмятане от "приятел" - ти си станала егати консервата, седнала да кърми 100 години, докато й увиснат циците.  Sick При положение, че е женен, съпругата му кърми детето си около 7 месеца, като се цеди и се бори да запази кърмата. На същия тоя умен мъж е репликата, че аз имам късмет, че имам достатъчно кърма, а жена му не е имала късмет.

# 8
  • Мнения: 176
Пу, да се запиша, че много се забавлявам като чета абсурдните неща, изречени често от лекари! #Crazy
А по повод това, че кърмата е по-бедна на витамини от АМ, аз моята бебка още я мъча с кърменето! Grinning Толкова  й е гадно да суче, че непрекъснато ми дърпа блузата! А на всичкото отгоре на мен ми казва "ам" Joy. Тя много хубаво казва мама, ама й е по-лесно да ми казва ам, а и нали давам "манджата"! Grinning
А, щях да забравя! Аз съм с много нисък хемоглобин, има-няма 80, по принцип съм си така, но когато правихме изследване на дъщеря ми на шест месеца като беше, нейният хемоглобин беше в нормални граници, мисля 117. Така, че колко по-красноречиво да обясня, че кърмата си има всичко необходимо! Simple Smile

Вчера една позната се ядосваше, че снаха й скоро родила и изобщо не кърмила, защото лекарят й забранил.  Имала анемия и той й казал, че ще се предаде на детето с кърмата... 

Не ме е яд на бабите и "знаещите" майки, яд ме е на такива лекари.

И да кажа пак добра дума за нашия педиатър.  Разказвам му, че уж правя ПЗ с малката, и той ме попита какво яде освен ПЗ-то.  Леко загрижено.  Като му казах, че на практика е само на кърма, защото сме съвсем в началото на захранването, той въздъхна облекчено.  Навремето с баткото, като му се оплаках, че бавно напредва захранването, той ме беше успокоил, че до края на осмия може спокойно да си караме само на кърма, ако не иска друго.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 224
  Хайде и аз в новата тема, много обичам да чета бисери  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 253
Мъжа ми е против да кърмя навън, на мен ми се е случвало и в заведение да кърмя малката, а той веднъж ме погледна с един такъв кисел поглед и каза, че било циганско и само циганките така правели, аз да не съм циганка. Shocked
Дано не съм обидила някого с поста си, моля да ме извините, това бяха думите на мъжа ми.

# 11
  • Мнения: 2 837
Мъжа ми е против да кърмя навън, на мен ми се е случвало и в заведение да кърмя малката, а той веднъж ме погледна с един такъв кисел поглед и каза, че било циганско и само циганките така правели, аз да не съм циганка. Shocked
Дано не съм обидила някого с поста си, моля да ме извините, това бяха думите на мъжа ми.
А, споко, те циганките вече не кърмят много, ама ние на тяхно място, да няма празно Mr. Green

# 12
  • Мнения: 961
Един абсурд от педито - наскоро малката беше с висока Т, единият ден ми направи впечатление, че памперса и е доста сух и урината концентрирана. Обаждам се аз на доки и споделям. Препоръката беше да изпие 1литър течност за 24ч. АЗ казвам, че не мога да ги засека, защото я кърмя. "А тя кърмата ти едва ли има 200мл, колко мислиш, че имаш?!" Е за следващите 24ч. малката изпи около 30мл вода и 50мл сок друга течност освен кърмата, пък достатъчно пелени намокри!  Crossing Arms
Ядоса ме факта, че без да разпита за начина на кърмене, какво количество други течности пие детето по принцип, количеството на мокри пелени и т.н.

# 13
  • Мнения: 394
На мен една майка, която е кърмила май само заради натиска на педиатъра си (не български доколкото разбрах) ми каза, че децата на приятелките й, които били на смесено или изкуствено хранене и изглеждали доста по-здрави.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 348
Е, има как да ме съжалите, като моето кърмено дете е с анемия, а свекърва ми е кърмила малко, захранила рано и си има три угоени прасенца с розови бузки, "здрави като бикове" - както казва тя.

Общи условия

Активация на акаунт