Как чистите акитата от дрехите?

  • 1 152
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Памперсите на малкия вечно изпускат течното му аки отстрани и вече всички дрехи ни стават с жълто-кафеникави лекета  Sad. Пера на 30 градуса в пералнята със Саномаксима и после омекотител, но петната си остават. Свекървата ми дава акъл първо да ги пера със студена вода на ръка - така наистина излизат, но честно казано не ми се занимава да пера на ръка и то със студена вода. Други идеи?

# 1
  • Мнения: 46 492
Веднага минавам само с вода, ако е по-упорито и със сапун. След това на 40 градуса в пералнята с Ариел. Пробвала съм много други препарат- но вече се върнах на добрия стар Ариел и няма проблеми Laughing

# 2
  • Мнения: 5 577
И ние имаме такъв проблем, ще опитам с Ариел (до сега не съм го пробвала).
Мерси Никол     bouquet

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 095
първо изплаквам под течаща вода, хладка, и след това 60` с детски прах. Но това при мен е рядко и са предимно бодита и пеленките, които подлагам при смяна, други дрешки досега не ми се е налагало да пера от ако-та.

Какви пампи ползваш, та така изтича?

# 4
  • Мнения: 1 722
Бебо ака веднъж дневно, но по МНОГО - 2 ч. чаши могат да се напълнят ... и нали е само на кърма си е доста течно ... иначе ползвам Памперс - в момента №3. А за не пресни петна - примерно като ака навън и не мога веднага с вода  newsm78

# 5
  • Мнения: 5 577
Нашите акота изтичат, защото много се върти, играе, щурее и измества пампа.
Намирала съм разкопчан памп  Shocked , много наакан, висеха навсякъде...

# 6
  • Мнения: 46 492
При нас протича, ако седи, затова като видя, че е почервеняла я гътвам веднага  Mr. Green

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Бебо ака веднъж дневно, но по МНОГО - 2 ч. чаши могат да се напълнят ... и нали е само на кърма си е доста течно ... иначе ползвам Памперс - в момента №3. А за не пресни петна - примерно като ака навън и не мога веднага с вода  newsm78
И аз ползвам Памперс, но са изтичали само като оставя леко хлабаво на кръста. А опита ли първо да накиснеш дрешките и сложиш вътре вместо прах бебешки шампоан? И после да плакнеш и переш?

# 8
  • Мнения: 3 932
Пералнята на 60 градуса и добрият стар Ариел са ми незаменими помощници в "неравната" битка  wash
Иначе и аз като теб изобщо не си падам по ръчното пране, пък и не го умея  Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
На мен ми се случи да се изака в/у подложката на количката, докато му сменях памперса. Тропна отгоре и ме изненада. Махнах колкото можах с мокра кърпичка, забърсах с мокра кърпичка и петното си остана, докато се приберем- значи поне 3-4 часа. Сложих в пералнята на 60град, с предпране, с ТЕО бебе и  после нямаше нищо останало.
По принцип спокойно можеш да переш на 60градуса всичко на бебо. Повечето неща, предполагам, са му от 100%памук, което позволява малко по- гореща вода и предпране.
 Grinning Ама защо ти изпускат памперсите? Аз съм със същите, но досега ми се е случвало само да се напишка и то защото аз не съм го стегнала добре. Пробвай да го постегнеш малко, добре да прибереш около крачето. Гледай коланчето да е на кръста, нищо, че отдолу под дупето ще му увисне малко. Също преди да сложиш пампата разтвори вътрешните ластици, защото понякога са залепени и не уплътняват добре. Имай предвид, че ако сменяш пампата след ядене, когато му се изпразни коремчето после, пампата няма да е толкова стегната. Друго не се сещам засега. Дано не ти изпускат повече, че е много кофти.

# 10
  • Мнения: 1 722
А Ариел за бебета има ли, или ми говорите за обикновения Ариел? И още - на 60 градуса няма ли да се повредят бебешките нещица??

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Акита по дрехите имамае когато сме с разстройство. Изплаквам дрешките със студена вода и ги пера в пералнята, ако нямам толкова дрехи ги пера на ръка с бебешки сапун, ако нямам време накисвам с Персил до вечерта и тогава пера. Ако някое ако е по-упорито третирам  с Вениш при цветни дрешки или с белина при белите дрешки.

# 12
  • Мнения: 46 492
А Ариел за бебета има ли, или ми говорите за обикновения Ариел? И още - на 60 градуса няма ли да се повредят бебешките нещица??

С обикновения Ариел пера аз. На 60 градуса си мисля, че наистина няма да изкарат много дрешките. На 40 е достатъчно.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 765
Persil за бебета , Silan , на 40 гр. и няма проблем .
Мисля че имат значение оборотите на пералнята - моята е с 800 .

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз гледам на етикетите на дрешките. Там е посочено на колко градуса най- много да се пере. Не ме е страх, че ще се съсипят, защото доста бързо ги надраства и всеки месец отпадат по доста неща. Няма кога да се съсипят. Виж, ако ги пера все на 60 и така няколко месеца ежедневно, сигурно ще има ефект, но за 2-3 месеца нищо им няма. За мен 40 градуса е нищо за бебешко пране. Пелените (бархет и тензух) понякога ги събирам и ги пускам на 90.

Общи условия

Активация на акаунт