Втора градска, хирургиите или окръжа болница - Пловдив ?

  • 15 772
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте мами,
наближава моментът и мисля че е време вече да се насочя на някъде за раждането.  Искам да получа въжможно най-прясна информция за тези болници, тъй като четох теми, но те са доста стари и незнам доколко е актуална информацията  Rolling Eyes. Интересуват ме не толкова условята в съответната болница, колкото персоналът който работи в нея/в смисъл като специалисти, след това апаратура и не на последно място отошение/. В момента ходя на консултации при д-р Бабаков и не изключвам вариянта да родя при него, за това ако има раждали при него моля да споделят мнение.  Praynig
Благодаря Ви  преварително!  Embarassed Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 900
За "Свети Пантелеймон" - малко отделение, бебетата отделно от майките, липса на добра апаратура  и неонатолози с опит.
"Окръжна" - болница с добри специалисти, апаратура и опит. Добро неонатологично отделиние. Извършен /май и в момента продължава/освонен ремонт.
"ВМИ" - болницата където се пращат най-тежките и завъртяни случай в южна България. Специалисти с опит, добро неонаталогично отделение.

Според мен отношението зависи най-вече от личното възпитание на персонала/най-вече акушерки, санитарка/. Като за половин месец престой в отделение срещнах и любезни и отзивчиви така и не толкова.
Ако искаш да отидеш за да видиш отделенията както и персонала ето:
25.03.2009 г. - Родилно отделение към ВМИ (Хирургиите)
01.04.2009 г. - Родилно отделение към II-ра грдска болница
За информация и записване: тел.: 0888 895 026

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 12:40 от Валерия

# 2
  • Мнения: 47
Благодаря много.
А този тел. и за двете болници ли се отнася  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 900
Телефона е на курс за бременни. Може да се обадиш и да се запишеш, водят бременните по родилните домове за да се запознаят с обстановката. Peace

# 4
  • Мнения: 47
А колко струва този курс и колко време трае ?
Благодаря предварително   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 900
Не е задължително да се записваш на курса за да отидеш на посещение. Просто се обаждаш казваш, че искаш да отидеш в еди кой си родилен дом, на еди коя си дата, но не си записана на курса.
Незнам дали ще ти искат пари и колко точно. По-скоро трябва да се запишеш за да знаят колко човека ще ходят на посещението. Но все пак се обади да питаш лично.
Това е нещо като ден на отворените врати/ако си чела в списание 9м./само, че за Пловдив.

# 6
  • Мнения: 47
Благодаря за информацията, не съм чела списанието, пропуск от моя страна   Embarassed

# 7
  • Мнения: 46
На 01.03.родих в Окръжна.Постъпих 10 дена по-рано,че преносвах(термина ми беше 20.02).Отношението и професионализмът са на ниво.Има около 10 аг доктора и всички са внимателни.Акушерките и те си вършат добре работата по24 часа.Раждането ми бе доста трудно,но благодарение на двама доктори и акушерката завърши успешно и за двама ни.Синът ми се роди с проблем и веднага бе транспортиран във ВМИ за операция.
Макар че имам проблем с епизотомията и трябва да се зашие повторно,не съжалявам,че избрах тази болница за раждане.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравей rali.84 ! Аз също доскоро имах същата питанка като теб. Но преди 5дена ходих в Окръжна да видя как стоят нещата там и категорично мога да кажа,че там ще раждам. Ако и ти се решиш за там имам списъка с нещата които са необходими за теб и за бебето за раждането и престоя след това.

# 9
  • Мнения: 95
И аз имах същият проблем като теб преди време!Родих на 04.02 със секцио при д-р Бабаков във Втора градска.Секциото ми беше направено от него и д-р Карагьозян/завеждащ отделението във Втора градска/.От двамата лекари съм изключително доволна.По повод отношение в болницата-доста добре се грижат за пациентите си,но има две - три акушерки и лекарки,заради които дигнах голям скандал.Бебетата са отделно,а някой ги мързи да ги носят за кърмене и им дават АМ.По повод кърмене-благодаря на Марияна Жекова,ако не беше тя да бях хванала някой мастит.Имах запушени канали и само тя ми обърна внимание,а след като го направих проблем и дигнах болницата на крак,защото ми носеха нахранено бебето да го кърмя,а то спеше при мен вместо да яде, д-р Карагьозян направи една сбирка и май някой си изядоха скандала.Само това не ми хареса.Но по принцип,ако това не е проблем при теб ти препоръчвам Втора градска.По-голяма част от персонала са изключително любезни,а нелюбезните ги има навсякъде. Peace

# 10
  • Мнения: 1 900
Синът ми се роди с проблем и веднага бе транспортиран във ВМИ за операция.
Ето това винаги ме е притеснявало когато става въпрос за малки родилни домове. Ами ако се случи на мен? Ако нямат апаратура и опит? Ако трябва да се транспортира? Ако времето се окаже решаващо?
Всеки решава за себе си, но аз не бих поела този риск. Поне що се отнася до живота на децата ми.

# 11
  • Мнения: 47
Благодаря Ви мами!
Все още продължавам да се чудя, но май се насочвам към ВМИ, защото наистина в такъв момент ако решаващо се окаже времето  Confused
Сега започвам да събирам багаж  Rolling Eyes
Благодаря Ви!

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Аз също съм избрала ВМИ, но е добре да отидеш да разгледаш отделението за добиеш представа.Успех и леко раждане.

# 13
  • Мнения: 1 900
За съжаление вместо на 25 са били на посещение във ВМИ на 18 така, че пропуснахме... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 063
Искам и аз да се запиша в темата, макар че ми е още доста раничко. Събирам инфо просто Simple Smile
За съжаление и аз не откривам актуална тема за Окръжна или ВМИ, та се надявам някой тук да се разпише..

П.П. Валерия, радвам се да те видя!!! Как си?

Общи условия

Активация на акаунт