Защо повечето мъже отначало не искат или отлагат бебето?

  • 3 560
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Повече не искат да поемат отговорност и да си развалят комфорта.
Иначе причини има толкова, колкото има и мъже.

Добре, че има изключения. Whistling

# 16
  • Мнения: 2 153
Изискаванията  и очаккванията към тях се променят и те се плашат! Преди бебето пък се страхуват от брака!!!

# 17
  • Мнения: 641
При нас пък беше обратното.
Моя мъж непрекъснато ми повтаряше,че иска бебе,а аз все казвах,че има време и накрая забременях точно когато най малко съм го очаквала.Сега имаме една малка Алина и когато я погледна се чудя защо не забременях по рано,а се правих на луда цели 5 г.

# 18
  • Мнения: 64
при нас беше обратното - в началото той искаше аз не

# 19
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
По мои наблюдения повечето просто не искат да поемат тази отговорност.
Естествено, имам пред очите си няколко примера за бащи, които когато разбраха, че жените им са бременни, направо станаха като модел за подражание - бяха страшно горди, и са много отговорни родители. Но такива хора са рядкост.
А моят мъж няма проблем с това да е родител, но го притеснява финансовата страна на въпроса. Та за сега отлагаме  Confused

# 20
При нас пък беше обратното.
Моя мъж непрекъснато ми повтаряше,че иска бебе,а аз все казвах,че има време и накрая забременях точно когато най малко съм го очаквала.Сега имаме една малка Алина и когато я погледна се чудя защо не забременях по рано,а се правих на луда цели 5 г.

Моят приятел също искаше бебе, не съм имала предвид, че не е искал. Но явно се притесняваше да не остане пренебрегнат ...  newsm78!

Изискаванията  и очаккванията към тях се променят и те се плашат! Преди бебето пък се страхуват от брака!!!

 Thinking Мда, моят и досега се плаши !

Аз пък повечето , които познавам искат, а като се роди и бият отбой. Намират си "работа"  извън дома  все повече и ако няма баби под ръка, майката лудва направо.

Да, и аз имам такива познати - това пък е направо за  #2gunfire!

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 08:40 от Little_Dreamer

# 21
  • Мнения: 12 662
Това, което наричате страх от отговорност, може да се нарече и по-голямо чувство за отговорност. Дали ще се справи с новите задължения - и финансови, и други. Който няма чувство за онтоворност, с лекота прави дете.
А като се роди детето, много майки  се отдават изцяло на него и забравят мъжете си.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 088
Ами "отначало" мисля, че и жените отлагат и не искат....
Т.е. нали  първо искаш да опознаеш човека и т.н.... никой не се мята от първия момент на връзката с идеята за бебе....

Иначе - при нас мъжът ми поиска пръв бебе, аз се дърпах, пробвахме на майтап уж веднъж, хич не вярвах, че от раз ще стане....но то взе че стана Simple Smile)))Даже в началото имах  съмнения дали трябва да раждам, мъжът ми не ми даде гък да кажа по въпроса.....Wink

Та като цяло не съм съгласна с твърдението, зависи от човека - дали мъж или жена все тая, кога точно ще озрее за идеята Wink

# 23
Ами "отначало" мисля, че и жените отлагат и не искат....
Т.е. нали  първо искаш да опознаеш човека и т.н.... никой не се мята от първия момент на връзката с идеята за бебе....

Та като цяло не съм съгласна с твърдението, зависи от човека - дали мъж или жена все тая, кога точно ще озрее за идеята Wink

Имаш право! Всъщност, поднасяш чудесна идея за друга анкета ... "Кои са причините,  поради които жените не искат/отлагат бебето?"!
  202uu

# 24
  • София
  • Мнения: 44 088
Да ти отговоря за  мен си тогава - познавахме се с мъжът ми само от 10 месеца, живеехме под наем с още 3 двойки младежи Simple Smile,нямаше къде да отидем освен отделно под наем, когато се роди детето, имах още 1 година докато завърша(забременях на 22, родих на 23), работех, но трябваше да напусна като наближи време за раждане, на вс отгоре бях на граждански д-р, нищо не  ми се полагаше като майчински и т.н., нямаше кой да ни помага с нищо, нито с финанси, нито с  гледането - млади работещи баби и дядовци и то не за блестящи заплати, мъжът ми също нямаше някаква кой знае каква заплата...и т.н.....
Ей, такива разни  неща.......


Та просто притесненията ми бяха, как ще се оправим главно финансово Wink

# 25
  • Мнения: 1 394
Да не си развалят рахата.Всички знаем,че са егоисти-малко или много....е има такива,които изцяло се грижат за децата си...на тях трябва златен медал да им се даде. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт