Татковци ще гледат раждането на детето си на РС

  • 2 888
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 566
Същинската идея за тази видео система не е бащите да могат да пийват и да гледат раждането на децата си от вкъщи.
Идеята е така да могат да се наблюдават операции от студенти и специализанти, да могат известни хирурзи да гледат и да дават напътствия от разстояние и пр.
Екстрата с таткото, гледащ по нета има цел тази система да си възвърне поне част от вложената в нея сума.
Нали не си представяте всеки да има достъп от РС-то си до родилна зала? За това ще се дава парола на таткото, а паролата ще струва пари. Също както физическото присъствие в родилна зала.
споделям твоето мнение Peace

# 31
  • Мнения: 1 725
Същинската идея за тази видео система не е бащите да могат да пийват и да гледат раждането на децата си от вкъщи.
Идеята е така да могат да се наблюдават операции от студенти и специализанти, да могат известни хирурзи да гледат и да дават напътствия от разстояние и пр.
Екстрата с таткото, гледащ по нета има цел тази система да си възвърне поне част от вложената в нея сума.
Нали не си представяте всеки да има достъп от РС-то си до родилна зала? За това ще се дава парола на таткото, а паролата ще струва пари. Също както физическото присъствие в родилна зала.
  Peace
Не бях виждала досега машина (робот, както го нарекоха, но всъщност лекарят го управлява от разстояние) да извършва операция! Интересно е, макар и плашещо.  Confused

# 32
  • Мнения: 468
Прави сте, че има и положителни страни това решение, но  на фона на мизерията и отношението към родилките, на демотивирания персонал и др. смятам, че наистина усилията биха могли да бъдат в друга насока. Хубавото е само, че може да се извършват консултации с чуждестранни специалисти въпреки, че не професионализма е проблема на нашите лекари). Колкото до специализантите, има си операционни за тази работа и е по-добре да присъстват лично.  Peace

# 33
  • Мнения: 46 510
Не виждам смисъл от това, има смисъл, ако е до нея и я подкрепя психически или поеме пръв детето, когато тя е под пълна упойка, както е в нормалния свят.

...
Идеята е така да могат да се наблюдават операции от студенти и специализанти, да могат известни хирурзи да гледат и да дават напътствия от разстояние и пр. ...

Това по има смисъл ...

# 34
  • Мнения: 6 441
Още вчера като чух новината по радиото, в главата ми изникна следната картинка: майката ражда, а таткото виси пред компа вкъщи, яде пуканки, пие бира и наблюдава Crazy  
 Идеята е добра от гледна точка на обмяната на информация с колеги от други болници, но иначе не ми допада.
На мен също.
Освен ако не е в контекста,който е обяснила Франческа.
Иначе и на мен ми изникнаха биричката и пуканките,докато мама се поти. ooooh! И някак си ми се опорои всичко.

# 35
  • Мнения: 9 814
Същинската идея за тази видео система не е бащите да могат да пийват и да гледат раждането на децата си от вкъщи.
Идеята е така да могат да се наблюдават операции от студенти и специализанти, да могат известни хирурзи да гледат и да дават напътствия от разстояние и пр.
Екстрата с таткото, гледащ по нета има цел тази система да си възвърне поне част от вложената в нея сума.
Нали не си представяте всеки да има достъп от РС-то си до родилна зала? За това ще се дава парола на таткото, а паролата ще струва пари. Също както физическото присъствие в родилна зала.
  Peace
Не бях виждала досега машина (робот, както го нарекоха, но всъщност лекарят го управлява от разстояние) да извършва операция! Интересно е, макар и плашещо.  Confused

Ама не робот да оперира...А хирург, но под напътствията и със съветите на друг негов колега, който е например в Америка.

# 36
  • Мнения: 6 713
За това ще се дава парола на таткото, а паролата ще струва пари. Също както физическото присъствие в родилна зала.

Не съм съгласна, по-скоро това е парадокса - не може да сравняваш гледане от екрана с присъствие в родилното на БАЩАТА, който ТРЯБВА да е там. Това е измъкване, все едно присъства, ама не точно. Защо така се спасява таткото всячески от присъствие в родилна зала? Thinking

# 37
  • Мнения: 9 814
За това ще се дава парола на таткото, а паролата ще струва пари. Също както физическото присъствие в родилна зала.

Не съм съгласна, по-скоро това е парадокса - не може да сравняваш гледане от екрана с присъствие в родилното на БАЩАТА, който ТРЯБВА да е там. Това е измъкване, все едно присъства, ама не точно. Защо така се спасява таткото всячески от присъствие в родилна зала? Thinking

Не си ме разбрала правилно. Аз не коментирам етично ли е или не таткото да гледа раждането на детето си в нета и не го сравнявам с физическото му присъствие.
Аз коментирах, че и тази "екстра" ще струва известна сума, както и присъствието му в родилна зала.

# 38
  • Мнения: 4 784
Идеята е добра от гледна точка на обмяната на информация с колеги от други болници, но иначе не ми допада.
Подкрепям.
При желание от старана и на двамата родители, не е нужно бащата да виси пред компютъра, освен ако не са ограничени правата му за присъствие в родилна зала.

# 39
  • Мнения: 1 817
Може би е добре за бащите, които са извън Бг и не могат да присъстват. За тях е тази "екста"
Иначе защо да не присъстват? Ще  бъдат по-близо до събитието.

# 40
  • Мнения: 3 641
Одобрявам идеята, най-вече за навременната помощ при нужда от добри специалисти. Другото е въпрос на личен избор за татковците.

# 41
  • Мнения: 61
 Мале, мале, и малкото хубаво около себе си давите в плювки. Благодаря, да ви се връща.

# 42
  • Мнения: 1 354
Аз пък не  виждам смисъл....ако има от някаква мед. гледна точка значение да наблюдават едни на други  операциите и ражданията  - ок.....въпреки, че лично  на мен няма да ми допадне.....

А бащата - или до мен или да си гледа работата, как ли пък няма да ме гледа онлайн да раждам....нещо много изкривено ми идва тази идея....


 Peaceнапълно съм съгласна и аз мисля така Peace

# 43
  • Мнения: 439
и на мен ми се струва изкривено, но пък не съм и привърженичка да ме гледа как раждам

# 44
  • Мнения: 275
Основното предназначение на системата - добре, ама екстрата с бащата е пълна глупост. Мисля, че в случая същественото не е да гледа  Popcornbeer, а с присъствието си да ти окаже морална подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт