Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
Ходете на хематолог, не се разправяйте с тия джипита.
Може изследването да не е вярно заради пръстчето и дано да е така.
Може детето да има някакъв вид анемия, при която Малтофер и месо да не помагат, а при някои видове анемии и Малтоферът може да вреди. По-добре да сте наясно, за да се вземат адекватни мерки, отколкото да се упреквате за захранване и каквото и да било.
Абсолютно подкрепям! В крайна сметка ако имаме нужда от гинекологичен преглед не ходим на педиатър, нали? Когато се отиде при специалист той може веднага да открие проблема....Когато имахме проблеми с кръвните изследвания на малкото ми момиченце я заведохме на хематолог-хемоглобина и беше в норма, беше 112, но той каза "направете серумно желязо!това дете е с железен дефицит!" така се и оказа. Мисълта ми е трябва да се гледа комплексно на показателите на кръвта при децата и то да се гледа от специалисти, джи пи-тата не им е работа да разбират от кръвни изследвания и не бива да им се доверяваме точно за това!
Брит, може и наистина да се окаже железен дефицит, но това не е чак толкова страшно-ще и даваш железен препарат и проблема ще отшуми. Хубаво е всички да знаят, че предвид диетата на кърмачетата е нормално да имат занижени стойности на желязото-калцият в млякото възпрепятства доброто абсорбирането на желязото. А тя боледувала ли е от нещо сериозно от раждането си. Аз предполагам, че при моето дете провокатора е варицела прекарана на двумесечна възраст.
Успех!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 348
Assia, при кърмата нещата не стоят така, както при кравето мляко. Калцият от краве мляко възпрепятства усвояването на желязо, а не от кърмата  Wink . Другите майки вече писаха, че желязото в кърмата, макар и в малки количества, се усвоява на 50%, за разлика от желязото в храните, от което се усвоява едва 2-10%. Така, че "млечната диета" не е причина за нисък хемоглобин.

# 32
  • sofia
  • Мнения: 562
Assia, при кърмата нещата не стоят така, както при кравето мляко. Калцият от краве мляко възпрепятства усвояването на желязо, а не от кърмата  Wink . Другите майки вече писаха, че желязото в кърмата, макар и в малки количества, се усвоява на 50%, за разлика от желязото в храните, от което се усвоява едва 2-10%. Така, че "млечната диета" не е причина за нисък хемоглобин.
скреч, калция си е калций и той възпрепятства абсорбирането на желязото. Това, за което ти говориш е усвояемостта на желязото като процент от кравето мляко и тази от желязото, което няма нищо общо с това, което аз казвам! Аз казвам, че калция препятства усвояването на желязо, за това е важно приема на желязо, такова извън това в кърмата, да става с разлика от 1 час с млякото!!!!  Освен това тук говорим за количества на желязото, а не като процент на усвояване от кърмата, т.е. за различни неща! Не е важно все пак какъв процент усвоява от полученото с кърмата желязо, а какво е общото количество, все пак.
Хематолога, който посетихме, беше категоричен, че млечната диета на децата е причина за по-ниските им стойности на желязо., защото калция възпрепятства абсорбирането на желязо, нищо, че това в кърмата е най-добре усвоимото. Дано разбра какво имам предвид.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 348
Да, разбрах и изглежда логично, но най-често кърмените деца сучат преди, повреме и след хранене. Не знам как може да накараш дете да не суче поне час преди и след хранене с твърда храна.
Цитат на: assia link=topic=379910.msg10529300#msg10529300
Хематолога, който посетихме, беше категоричен, че млечната диета на децата е причина за по-ниските им стойности на желязо.[/quote

 Моите уважения към лекарите, но хематоложката, която посетих аз беше категорична, че кърмата след година е абсолютно безполезна и дори вреди на храненето на детето  Wink . Не оспорвам знанията и относно разчитането на кръвни картини

А, нещо стана, но разбираш кое е цитираното нали?  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 174
А ако аз започна да ям храни богати на желязо, дали това ще има значение? Също мисля да започна да пия витамините, които пиех по време на бремеността ми и които ми повищаваха хемоглобина сериозно.
Имате ли информация дали това ще повлияе на количеството желязо в кърмата, ако става дума за желязно дефицитна анемия?

Ако ти имаш желязо дефицитна анемия, тогава ще помогне на теб да си възстановиш желязото, но на детето едва ли  Confused

# 35
  • София
  • Мнения: 2 348
Britt, имате ли напредък?

# 36
  • Мнения: 2 376
Тц, положението е по-зле. Ходихме в друга лаборатория, взеха ни пак кръв от пръста, но резултата беше още по-зле. Сега отиваме при ДжиПи-то и ще искаме направление за хематолог. А анемичната, която днес става на 7 медеца взе, че се изправи на крака и  иска да ходи  ooooh!

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Britt, защо не поискаш вместо периферна кръв, да вземат кръв от вената? Тогава се получават по-акуратни резултати.

# 38
  • Мнения: 1 410
Брит,при тези стойности - наистина е по-добре да я види хематолог.Има и други изследвания на кръвта ,които може да  се пуснат.

# 39
  • Мнения: 2 376
Бу, аз поисках, но педиатърката настоя от пръст. Sad  
Сигурна съм, че не и взеха кръвта както трябва,защото ги гледах в ръцете, но как да не се притеснява човек като види такъв нисък резултат. Tired

# 40
  • Мнения: 1 174
Тц, положението е по-зле. Ходихме в друга лаборатория, взеха ни пак кръв от пръста, но резултата беше още по-зле. Сега отиваме при ДжиПи-то и ще искаме направление за хематолог. А анемичната, която днес става на 7 медеца взе, че се изправи на крака и  иска да ходи  ooooh!

Абе не мога да повярвам, че детенце, което е толкова жизнено и видимо се чувства добре  е анемично  newsm78 По време на бременността ми имах нисък хемоглобин, чувствах се доста отпаднала и уморена  Confused Да не би резултатите да не са верни

# 41
  • София
  • Мнения: 2 348
И на мен ми се струва чудно, че моя юнак е толкова активен, смее се, танцува, а има три кръвни картини, които показват много ниски резултати.

# 42
  • Мнения: 3 869
А аз си задавам въпроса кое е нормата?? На каква статистическа база са направени изводите за тази норма? Какви са били другите фактори, които не били отчетени, но могат да имат сериозно отношение към стойността на нормата?
(аз лично си гледам детето, не нормите, но това е мой личен избор Peace)

# 43
  • Мнения: 561
По-важна от стойността на хемоглобина е тази на желязото. Възможно е желязото да е в норма-в такъв случай железния препарат си е направо вреден.н
Таласемията не е толкова страшна болест, когато не е таласемия майор. Ние също сме от Северна България и имаме в рода. Роднините ми с таласемия са учудващо младолики и твърдят, че е от таласемията  Wink.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 101
Britt Изследвахте ли елементите, за да се види дали желязото е ниско или нещо друго? С какъв аргумент педи отказва да се вземе кръв от вена?
Иначе не се плаши толкова- в други страни въобще не правят кръвни изследвания на деца под две- три годишна възраст и такива анемии остават незабелязани, а след това на три всичко е ок.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт